Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.02.2013., 22:41   #421
Mylo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: HR
Postovi: 180
Može jedno banalno pitance...imam Kama adapter preko kojeg spajam svoje sata diskove...kupio bi sad novi disk, mislio sam kupit neki WD eksterni ali mi je slabo od njihovih "out of the box" rješenja koje bi trebale olakšat a samo kompliciraju, imam jako jako loše iskustvo sa My Book Studio serijom

Pa jel ima kakvih prednosti ako kupim neko kućište za običan interni sata disk? Ili je primitivno spajanje diska na stolu preko Kama adaptera dovoljno dobro, napajanje i ne znam kakve još sigurnosne stavke mogu bit kod tih disk uređaja...
Mylo je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2013., 13:42   #422
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Ja nisam shvatio šta tebi točno treba i šta planiraš?

Taj kama adapter služi da nabrzinu spojiš neki disk i obaviš šta treba, to nije stalno rješenje za recimo disk koji će ti služiti kao pohrana multimedije ili backup, logično da takav disk trebaš staviti u kućište da ga zaštitiš od elektriciteta, udaraca i svega ostaloga.
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2013., 00:06   #423
Mylo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: HR
Postovi: 180
Pa zapelo mi oko na http://www.diskont24.com/product.php?productid=114273 i backup radim jednom tjedno, tako da bi uzeo ovo, pa disk + Kama adapter...ne treba bi live update...ali sam pitao dali kućišta možda imaju prednosti u smislu nekakvih zaštita, kod prijenosa podataka ili napona ne znam

Jer ovaj Kama djeluje dosta primitivno, obično napajanje običan usb kabel i taj mali adapter

Samo to
Mylo je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2013., 12:07   #424
drMarin
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Mostar
Postovi: 22
Upit za jetstore 320 gb

Pozz
Imam eksterni TRANSCEND Jetstore 320 GB, i vec drugi put mi se desava da kad ga spojim na komp mi izbaci da disk nije formatiran ..?? Prvi put sam uspio spasiti podatke tako sto sam ga otvorio sa ubuntu-om., vjerovatno ce isada moići., ali mi nije jasno zašto se to dešava i ima li lijeka.. Koristio sam ga na više kompova, XP i win 7 sustav.. Sad zadnji put sam uspio snimiti na njega bez problema 20-30 giga što pjesama što filmova, i sutra kada sam ga pokušao ponovno otvoriti .. please format bla bal...

???????????????
evo linka da ne bude zabune
http://ec.transcendusa.com/product/I...D=TS320GSJ25M2


EDIT : Sada mi niej htjelo ni sa ubuntuom (linuxom ) da pristupi i otvori podatke., pa sam trazio alternativno rjesenje i doso sam do...

http://findandmount.com/download/
program koji omogucava nekakvo mountanje , a evo i uputsva kako se radi sa njim http://www.youtube.com/watch?v=oxKCeABl6n4 i uz pomoc njega uspjeo sam otvorit disk i vidim direktorije i strukturu , ali pola njih nemogu da otvorim ... ovaj dio koji mogu vec kopiram , a za ovaj sto ostane idem trazit dalje rjesenje ...

Kopa me samo sta dovede do ovakvog problema sa diskom...


Ostatak podataka se nije dao spasiti , bar nisam ja nasao nacin , pa sam po ovom uputstvu formatirao disk
http://www.youtube.com/watch?v=LhSn7CgobfE koji sad opet kao radi , samo mozes ga hebat kad nije pouzdan tako da neznam sta bi sa njim
__________________
SVATKO IMA PRAVO NA MOJE MIŠLJENJE!!!

Zadnje izmijenjeno od: drMarin. 28.02.2013. u 08:39.
drMarin je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2013., 10:50   #425
Oggy_Hr
Premium
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: VG
Postovi: 134
Može prijedlog nekog externog kućišta koje je kvalitetno, ali i poprilično tiho. Naime, spojio bi ga na HTPC pa da ne zuji po noći bez veze kada je HTPC ugašen. Untzra bi išao neki WD od 3 TB. Razmišljao sam o MyBooku od 4TB, ali je poprilično skup
Oggy_Hr je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2013., 10:55   #426
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
Citiraj:
Autor Oggy_Hr Pregled postova
Može prijedlog nekog externog kućišta koje je kvalitetno, ali i poprilično tiho. Naime, spojio bi ga na HTPC pa da ne zuji po noći bez veze kada je HTPC ugašen. Untzra bi išao neki WD od 3 TB. Razmišljao sam o MyBooku od 4TB, ali je poprilično skup
kak to mislis da ne zuji po noci. pa nije valjda da ces ga ostavljat upaljenog dok je komp ugasen ?
IMHO to je totalno lose. nepotrebno unistavanje opreme jer ipak govorimo o HDD-u.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2013., 11:09   #427
Oggy_Hr
Premium
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: VG
Postovi: 134
Mislio sam ga tutnuti negdje iza da nije vidljiv pa će biti teže dostupan za paljenje/gašenje. No svejedno, eto gasiti ću ga al bi rado da je tih
Oggy_Hr je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2013., 19:23   #428
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Neke od tih externih serija, mozda cak i myBooka imaju opciju da gase diskove nakon xy vremena neaktivnosti pa potraži eksterni disk s tom opcijom. Tako da si se rješio buke, ili potraži nešto s mrežnim izlazom pa stavi disk u drugu sobu/ormar/tavan
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2013., 19:10   #429
Colossus
Premium
Moj komp
 
Colossus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 378
Upravo sam nabacio neke testove na externi 1TB WD Elements Green BAAU0010HBK Usb 2.0 7200, i HD Tune Pro pokazuje preko 30tak crvenih bad sectora (damaged blocks 2,7 %)


Na health statusu baca Current Pending Sector 192, žuti status warning.

Koliko se ekipa zalila na te greenove ovaj je izdržao dosta dugo od 2009 godine, do danas, bio je nonostop u upotrebi, skoro uvijek zakrcan do vrha.

HDD Diagnostic test od WDa Data Lifeguard Tools neće ni da izvrti do kraja dojavljuje error, tako da mislim da se sprema lagano u vječna lovišta, iako jos problema sa krcanjem i čitanjem sa istog nisam primjetio. .



Recite mi ima li tko iskustva sa nekim od ovih dole diskova?



http://www.links.hr/?naziv=tvrdi-dis...kl=051.520.379

ili

http://www.links.hr/?naziv=tvrdi-dis...kl=051.520.364

Potreban mi je vanjski hdd od 2 TB, a cjenovno i što je trenutno raspoloživo u Linksu u Rijeci, jedini izbor trenutno su mi ova dva (mora bit tamo, kupujem za firmu, šef a bome i ja preferiramo Links radi pozitivnih iskustava sa osobljem i reklamacijama)


Trazio sam reviews po netu za oba, ali osim na amazonu i user dojmova za ovog Samsunga praktički ih nema.

Pa ako itko ima nekih iskustava i dojmova oko istih, neka nabaci koji komentar i savjet.

Živjeli.
Colossus je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2013., 20:10   #430
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Šta će ti dojmovi, Trekstor ne proizvodi diskove i ko zna šta je unutra, možda baš samsung/seagate, tako da tu nema dvojbe, pogotovo kad se pogleda garancija.
Uzmi Seagate.
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2013., 16:28   #431
Colossus
Premium
Moj komp
 
Colossus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 378
Hvala na savjetu, bio sam do Linksa, morao sam uzeti Trekstora, Samsunga nisu tada imali u dućanu.

Osim dosta kratke garancije (1god), disk mi se za sad ne čini loš, barem dizajnerski.

Veliki plus mi je power on/off button .Sa njim se dobije USB 3.0 kabel od cca pol metra.

U samom kućištu se nalazi ovaj disk : Seagate ST2000DM001-9YN164 2TB 7200, 64mb cache.

Jedino što me malo zabrinulo, je temperatura pod punim opterećenjem, naime dok sam preacivao cca 1TB podataka sa starog Elements Green diska temperatura ovog Seagatea se dizala do 52 stupnja, na njemu iza do power buttona se nalazi rebrasti otvor za zrak, morat cu ga otvorit ako je moguće da vidim jel ima kakav vent unutra ili je samo pasiva.

Ovaj Elements Green se isto grije do 50 stupnjeva kada je pod full loadom.

Da li bi to bile neke normalne temperature za externi disk od 2 TB zatvorenog u kućište?

Nabacit ću jos par Benchmark testova ako uhvatim vremena.
Colossus je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2013., 17:00   #432
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
Citiraj:
Autor Colossus Pregled postova
Hvala na savjetu, bio sam do Linksa, morao sam uzeti Trekstora, Samsunga nisu tada imali u dućanu.

Osim dosta kratke garancije (1god), disk mi se za sad ne čini loš, barem dizajnerski.

Veliki plus mi je power on/off button .Sa njim se dobije USB 3.0 kabel od cca pol metra.

U samom kućištu se nalazi ovaj disk : Seagate ST2000DM001-9YN164 2TB 7200, 64mb cache.

Jedino što me malo zabrinulo, je temperatura pod punim opterećenjem, naime dok sam preacivao cca 1TB podataka sa starog Elements Green diska temperatura ovog Seagatea se dizala do 52 stupnja, na njemu iza do power buttona se nalazi rebrasti otvor za zrak, morat cu ga otvorit ako je moguće da vidim jel ima kakav vent unutra ili je samo pasiva.

Ovaj Elements Green se isto grije do 50 stupnjeva kada je pod full loadom.

Da li bi to bile neke normalne temperature za externi disk od 2 TB zatvorenog u kućište?

Nabacit ću jos par Benchmark testova ako uhvatim vremena.
mozda sam u krivu, ali ja sam uvijek zabrinut kad mi HDD temp ide preko 45C.
ak se dobro sjecam davnih specs-a uvjek je bilo kakvih 50-52C navedeno kao kriticno. e sad, mozda se to promjenilo ili mozda jednostavno to svi ignoriraju sa vanjskim kucistima .
poz
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2013., 10:14   #433
Remixer
Premium
Moj komp
 
Remixer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Irska
Postovi: 1,142
U planu je kupnja što većeg prijenosnog HDD-a, pa me zanimaju iskustva ove ekipe koja ih ima (3.5'') od 2/3/4 TB

-naime, vidio sam da ti veliki diskovi koriste adapter (za napajanje) i 2.0 & 3.0 USB za transfer, a meni taj adapter nije privlačan/poželjan, jel mi preostaje kupnja onda samo 2.5'' diska koji koriste samo USB kablove (1 ili 2 kom) za napajanje & transfer? Najveći 2.5'' je 2TB koji sam našao po netu da se može kupiti u HR, a to mi je malo TB, imam već jedan interni WD green od 2TB star sada neke 3 godine... i pun je do kraja (SF serije & filmovi)...

-za oko mi je zapao WD 4TB za 1500kn http://www.adm.hr/product_info.php?c...ducts_id=12465 vidim da se vrti na 5400 okr, jel će bit' spor? -ako netko ima baš taj, bilo bi divno da napiše koju riječ..

*i još nešto - čuo/čitao sam dost' loših stvari o WD green prijenosnim hardovima? Koju onda marku kupiti? Sumnjam da je npr. SEAGATE nešto pouzdaniji... Znam da je najbolje kupit' bilo koji sa najduljom garancijom.

HVALA
__________________
http://img845.imageshack.us/img845/7167/croatia240animatedflagg.gif
Remixer je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2013., 14:35   #434
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,943
Neće ti za filmove bit sporo 5400 rpm ukoliko je sata2/3 u USB 3.0 ladici.
kasko je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2013., 21:29   #435
Remixer
Premium
Moj komp
 
Remixer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Irska
Postovi: 1,142
Citiraj:
Autor kasko Pregled postova
Neće ti za filmove bit sporo 5400 rpm ukoliko je sata2/3 u USB 3.0 ladici.
Mislio sam kada se prebacuje neka datoteka (ili više njih) ako je to u komadu cca 20GB pa da to traje onda predugo... i... što se tiče pouzdanosti, nitko ništa?
__________________
http://img845.imageshack.us/img845/7167/croatia240animatedflagg.gif
Remixer je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2013., 21:42   #436
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,692
Citiraj:
Autor Remixer Pregled postova
Mislio sam kada se prebacuje neka datoteka (ili više njih) ako je to u komadu cca 20GB pa da to traje onda predugo... i... što se tiče pouzdanosti, nitko ništa?
neće bit tako sporo...recimo 40GB ide oko pol sata...pouzdanost ko i sa svakim drugim diskom, kod mene green radi OK
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2013., 17:42   #437