Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.05.2017., 23:17   #1
wittman
Premium
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 41
4K na Radeonu 280X

Daklem karticu iz naslova pokušavam spojiti na 4K televizor da dobijem 60hz sliku. Na HDMI može se dobiti samo 30. Any ideas ? Display port active adapter + HDMI kabel 2.0 ?

tks
__________________
http://forum.pcekspert.com/signaturepics/sigpic24628_5.gif
wittman je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2017., 18:09   #2
Last7emplier
Registered User
 
Last7emplier's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: GB
Postovi: 38
Moras i na grafi i na tvu imat displayport
Ili tv podesit na manju rezoluciju
__________________
Unsurpassed Ńasual Dating
Last7emplier je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.12.2017., 21:46   #3
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
vidi je li na svim hdmi-ulazima ista specifikacija tj reza i refresh
Munjara je online   Reply With Quote
Staro 02.12.2017., 09:55   #4
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,155
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2017., 10:24   #5
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Eto super.Kad smo već na ovoj temi.
Ja si planiram piknuti sad za Božić 4k tv kao monitor,i upravo me to zanima,da ne napravim grešku u startu.
Baš po tom pitanju spajanja grafičke na tv.U planu mi je nabaviti gtx 1060,pa me zanima preporuka nekog 4k tv-a,koji bi dao 60hz sliku.
Dakle ,da ima nativno display port,a da ne košta brdo love.
Gledam malo po trgovinama ,i večina je na hdmi-u"
Ili postoji neka opcija da se dobije preko hdmi 60hz?
Hvala!
__________________
Phil of the future!
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2017., 10:48   #6
Frung
Premium
Moj komp
 
Frung's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: zg westside
Postovi: 597
Naravno, HDMI 2.0 treba biti u igri, a mislim da ćeš teško pogoditi 2017 4k televizor koji ne podržava 4k 60 Hz preko HDMI. Evo moj setup je baš to što opisao pa škicni moj komp.
__________________
~Fury of the dwarves runs deep.
Frung je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2017., 11:33   #7
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Citiraj:
Autor Frung Pregled postova
Naravno, HDMI 2.0 treba biti u igri, a mislim da ćeš teško pogoditi 2017 4k televizor koji ne podržava 4k 60 Hz preko HDMI. Evo moj setup je baš to što opisao pa škicni moj komp.
Ajd spasio si me frung!
Gledam malo po netu kako se spaja,pa većinom postovi iz 2014. godine.pomislio am da se nešto moglo promjeniti.Eto,super!
Uzeo bi za sobu neki 4k, 43"max. dijagonale,jer mi se više ne uklapa.Ono,multimedija i igre,pa ako imaš neku preporuku.Produžujem max tv trio ,pa imam neke opcije u kojima bi me telka ispala nešto iznad 3000kn!
Ps:
Vidim da imaš 3gb 1060 karticu.I ja ciljam na nju,ali me brine jel bude ok za 4k?Ipak je to 3gb vrama?
__________________
Phil of the future!
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2017., 13:28   #8
Frung
Premium
Moj komp
 
Frung's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: zg westside
Postovi: 597
Citiraj:
Autor wittman Pregled postova
Daklem karticu iz naslova pokušavam spojiti na 4K televizor da dobijem 60hz sliku. Na HDMI može se dobiti samo 30. Any ideas ? Display port active adapter + HDMI kabel 2.0 ?

tks
Da ne offtopicam s Emilom samo
Znači ta generacija kartica nema HDMI 2.0. Preko displayporta BI_TREBAO dobiti 60 Hz prema standardu, ALI ti to neće garantirati niti proizvođač kartice, niti kabela niti adaptera. Ali TREBALO bi raditi. Tako da treba isprobati, meni cijela stvar 4K@60Hz radi s jeftinim hi-speed HDMI kablom od 1.5m iz Elipsa za 25 kn. Nigdje na deklaraciji tog niti drugih jeftinijih kablova tamo eksplicitno nije pisalo 4k@60Hz HDR itd. Na nekim skupljima ne sumnjam da piše takva certifikacija, ali to je marketing samo i pravo kupca da u slučaju da to ne radi valjda reklamira kabel. S jeftinijim znači malo kockanja.

Citiraj:
Autor emilblomsky Pregled postova
Ajd spasio si me frung!
Gledam malo po netu kako se spaja,pa većinom postovi iz 2014. godine.pomislio am da se nešto moglo promjeniti.Eto,super!
Uzeo bi za sobu neki 4k, 43"max. dijagonale,jer mi se više ne uklapa.Ono,multimedija i igre,pa ako imaš neku preporuku.Produžujem max tv trio ,pa imam neke opcije u kojima bi me telka ispala nešto iznad 3000kn!
Ps:
Vidim da imaš 3gb 1060 karticu.I ja ciljam na nju,ali me brine jel bude ok za 4k?Ipak je to 3gb vrama?
Neke igre samo nativno vrtim u 4K, pa downscale rezolucije, uglavnom se držim FHD reze. Ali npr Wolf2 nisam iz nekog razloga mogao dići preko 1600x900, crni ekran bi samo bio. Ali s AA i udaljenost od ekrana od cirka 2m, čak i 900p s AA zgleda mrak, nema nikakve nazubljenosti, a igra fluidna skroz. I to sve na 50", ako misliš manji tv uzimati za igranje, to će ti se još manje vidjeti razlika između nižih rezolucija i uhd. Ovaj moj setup je privremeni dok si ne složim radni stol, friški stan je još pa se nema odmah sve, monitor za stolom mi je ideal.
__________________
~Fury of the dwarves runs deep.
Frung je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2017., 13:41   #9
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
ok,hvala!
Bacim update kad sve sredim!
__________________
Phil of the future!
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na