Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking > Hlađenje
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.09.2012., 10:29   #421
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
Gledam uzeti neki bolji cooler za 920-ku. Sad imam Katanu 3 koja dobro hladi samo ako ne dižem voltažu. Coolermaster hyper 212 Evo više nije nigdje dostupan. Imao sam i preporuku za Thermaltake Contac 29 BP ali mi se čini da to nije nešto puno bolje od Katane 3. Koja bi bila alternativa Evu a da nije preko 300 kn....
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2012., 13:07   #422
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
http://www.njuskalo.hr/procesori/the...-oglas-5169988 ovako nesto, ima ih par na njuskalu. ili ovo http://www.njuskalo.hr/procesori/noc...-oglas-5893730. Novo za tu cijenu ces tesko naci jer 920 se grije relativno jako i sve u tom cjenovno rangu je malcice slabasno.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.09.2012., 13:51   #423
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
http://www.njuskalo.hr/procesori/the...-oglas-5169988 ovako nesto, ima ih par na njuskalu. ili ovo http://www.njuskalo.hr/procesori/noc...-oglas-5893730. Novo za tu cijenu ces tesko naci jer 920 se grije relativno jako i sve u tom cjenovno rangu je malcice slabasno.
Da a za 14 kn više se dobije Coolermaster Hyper 612 ili za 40 kn više Mugen 3....novi. A nađe se i polovni do nekih 250 kn (i stane u Antec 300). Polovni hladnjaci su lutrija radi moguće ishabanosti ležajeva, ventovi nemaju vječni vijek trajanja itd...Šteta što se kod nas ne može nabaviti Thermalright True Spirit...

Zadnje izmijenjeno od: gnomisa. 10.09.2012. u 14:03.
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2012., 14:17   #424
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
gnomisa potrazi malo po forumu, netko je bio narucivao TR iz slovenije i cijena je bila slična kao i kod nas s dostavom i svime. Probaj srčat forum na Silver Arrow, mislim da se o tom hladnjaku radilo. A vjerojatno imaju i druge u ponudi
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2012., 14:52   #425
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
gnomisa potrazi malo po forumu, netko je bio narucivao TR iz slovenije i cijena je bila slična kao i kod nas s dostavom i svime. Probaj srčat forum na Silver Arrow, mislim da se o tom hladnjaku radilo. A vjerojatno imaju i druge u ponudi
Hvala. Imam opciju i ebay ali tada je rizik da me oderu i za PDV...
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2012., 19:53   #426
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,032
Citiraj:
Autor gnomisa Pregled postova
...Imao sam i preporuku za Thermaltake Contac 29 BP ali mi se čini da to nije nešto puno bolje od Katane 3.....
Da od mene - pa pogledaj razliku http://www.frostytech.com/articlevie...id=2519&page=5
(da priznajem Katana II je u pitanju, ali valjda ne misliš da je tvoja trica uber u odnosu na duju, i da priznajem na high rpm je Thermaldrek bučniji, ali ništa gori u odnosu na ove ostale skuplje tower coolere s 12cm ventom).
A sad ti daj link da potkrijepiš svoje "čini me se mišljenje.."

DISCLAIMER

NHF Tražiš nešto bez da se "da već oprostiš" (novu "pilu" do 250kn, a da ima performanse usporedive s npr. Truljom, Noctuom, Prolimatechom.. dopuni niz).

Ovaj gori Frostytech link je samo jedan i ne mora bit vjerodostojan (ali bez brige ih ima još gomila na netu jer Contac 29 nije od jučer).

Ne zastupam Thermaldrek niti me briga ko će šta kupit, komentar je iz moje perspektive, da sad npr kupujem neki best buy cooler do cijene koju kolega gnomisa želi = 250kn
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2012., 22:23   #427
raliSHA
Premium
Moj komp
 
raliSHA's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 970
gnomisa, ubodi onu noctuu i mirna bosna em tih, em dugotrajni ventovi em će držat tu 920ku na 3.8 bez nekih većih problema ako nije neki šrot primjerak proca
raliSHA je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2012., 22:42   #428
feedmatekill
Premium
Moj komp
 
feedmatekill's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 74
stigao CM612s...samo da se ubacim ovako nevezano....nisam vas ozbiljno shvatio kad ste rekli "pazi da ti stane u kućište" i sad ću se morati počastiti i novim kućištem
dakle hladnjak je zbilja ogroman i jako mi se ne sviđa sila šarafa i pločica za instalaciju......nisam ga još montirao jer ovaj tjedan još moram izabrati ram i ploču (i kućište).....ali vidim da će biti veselo.....

i5 se smanjio cooler se povećao
feedmatekill je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2012., 23:08   #429
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
Citiraj:
Autor Drvoje Pregled postova
Da od mene - pa pogledaj razliku http://www.frostytech.com/articlevie...id=2519&page=5
(da priznajem Katana II je u pitanju, ali valjda ne misliš da je tvoja trica uber u odnosu na duju, i da priznajem na high rpm je Thermaldrek bučniji, ali ništa gori u odnosu na ove ostale skuplje tower coolere s 12cm ventom).
A sad ti daj link da potkrijepiš svoje "čini me se mišljenje.."

DISCLAIMER

NHF Tražiš nešto bez da se "da već oprostiš" (novu "pilu" do 250kn, a da ima performanse usporedive s npr. Truljom, Noctuom, Prolimatechom.. dopuni niz).

Ovaj gori Frostytech link je samo jedan i ne mora bit vjerodostojan (ali bez brige ih ima još gomila na netu jer Contac 29 nije od jučer).

Ne zastupam Thermaldrek niti me briga ko će šta kupit, komentar je iz moje perspektive, da sad npr kupujem neki best buy cooler do cijene koju kolega gnomisa želi = 250kn
Kako si ti bahat prijatelju...na stranu sve ovo....a nisi niti skroz u pravu...jer taj contac nije puno bolji od katane 2 a još manje od katane 3.....a sad nazad u školu...naučit se ponašati.

Citiraj:
Autor raliSHA Pregled postova
gnomisa, ubodi onu noctuu i mirna bosna em tih, em dugotrajni ventovi em će držat tu 920ku na 3.8 bez nekih većih problema ako nije neki šrot primjerak proca
Da. To je opcija.
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2012., 00:23   #430
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,032
Ja sam ti lipo da link, ali eto tvoje tvrdnje su jače od činjenica mr. Chuck Norris.
Bahato je prosipat maglu bez opravdanog argumenta, pa te još jednom ne pitam - nego molim da ti postaš neku argumentiranu činjenicu za performanse/usporedbe koje navodiš.

U školi se "frende" uči o nečem drugom, a ne o ponašanju, pa lekcije ostavi za nekog drugog.

Za moje godine imaš profil profesore, ali to i nije neko mjerilo

Mod sorry na OT
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.09.2012., 16:59   #431
Gemmy
smeghead
Moj komp
 
Gemmy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,945
moze preporuka za cooler za 2500k, a da ima jednostavni sistem montiranja, tj. da ne moram skidat maticnu plocu
Gemmy je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2012., 17:08   #432
QuidZz
Premium
Moj komp
 
QuidZz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 3,528
Scythe Yasya

No moja preporuka ti je coolermaster hyper 612s, ne budi lijen i skini plocu. Kazem zato jer Yasya ima 848g koja vise na 4 pina.
__________________
Pošten trgovac: 1, 2, 3 ,4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ,17, 18, 19
QuidZz je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2012., 23:22   #433
Inovator
Premium
Moj komp
 
Inovator's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 462
Htio bih uzeti Thermaltake Contac 30 za svoj i5, pa me zanima da li će stati na ploču s obzirom da imam četiri modula Corsair Vengeance-a na Asus P755D-E MBO?
Inovator je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2012., 01:07   #434
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Hoce, nemas brige
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2012., 09:46   #435
petar0
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2012
Lokacija: zagreb
Postovi: 105
je li normalno za cpu ventilator da se kod paljenja kompa ne pali odmah ?
kao da dobije napon na djelić sekunde, zavrti se uspori i stane na 2 sekunde ,pa opet kao da dobije zavrti uspori i stane na 2sek, i onda se krene vrtiti normalno.
ostali ventovi u kučištu odmah krenu
petar0 je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2012., 12:57   #436
QuidZz
Premium
Moj komp
 
QuidZz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 3,528
Citiraj:
Autor petar0 Pregled postova
je li normalno za cpu ventilator da se kod paljenja kompa ne pali odmah ?
kao da dobije napon na djelić sekunde, zavrti se uspori i stane na 2 sekunde ,pa opet kao da dobije zavrti uspori i stane na 2sek, i onda se krene vrtiti normalno.
ostali ventovi u kučištu odmah krenu
Davno sam imao neku sck 775 konfu sa c2d e2140 i imao sam istu situaciju. Ta konfa i dan danas radi bez problema.

Ako se kasnije vrti normalno nemas problema.
__________________
Pošten trgovac: 1, 2, 3 ,4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ,17, 18, 19
QuidZz je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2012., 23:02   #437
petar0
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2012
Lokacija: zagreb
Postovi: 105
jesu li ove temp u redu ?

http://img298.imagevenue.com/img.php..._122_406lo.jpg

zašto su ovaj ovaj fintek t1 i pch tolko viši ?
petar0 je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2012., 00:15   #438
Inovator
Premium
Moj komp
 
Inovator's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 462
Koji je to CPU i s čime ga hladiš? CPU temp. su jako dobre...
Inovator je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2012., 08:52   #439
petar0
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2012
Lokacija: zagreb
Postovi: 105
sorry mislio sam da se vidi ono moj komp ali nije bilo uključeno
intel i3 3220, stock cooler, to je pri nikakvom opterećenju i sve je novo
petar0 je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2012., 08:57   #440
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,921
Citiraj:
...to je pri nikakvom opterećenju...
baci pod load pa onda javi temp.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2012., 14:50   #441
petar0
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2012
Lokacija: zagreb
Postovi: 105
od čega je ta fintek t1 temperatura uopće? danas je bila 20 stupnjeva, pa kod sljedećeg paljenja opet 48,pa kod ovog sad je 52.
pch na 46.
cpu i gpu na 30.
sve kod nikakvog opterećenja.
ujedno kada gasim komp točno u trenutku kada se sve ugasi se čuje kako nešto malo zareži/pogrebe, evo snimka:
http://www.youtube.com/watch?v=72vYpg8mad4&feature=plcp

i od paljenja sa cpu fan zadrškom:
http://www.youtube.com/watch?v=kVi8ZQH3cRA&feature=plcp
za ovo paljenje futura it gdje je slagan kaže da je to kod svakog intela tako ?

malo me brine da nisu stavili termalnu pastu jer sam to baš tražio a oni rekli da cpu već ima na sebi ...
petar0 je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2012., 15:10   #442
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,921
Citiraj:
Autor petar0 Pregled postova
od čega je ta fintek t1 temperatura uopće? danas je bila 20 stupnjeva, pa kod sljedećeg paljenja opet 48,pa kod ovog sad je 52.
pch na 46.
cpu i gpu na 30.
sve kod nikakvog opterećenja.
ujedno kada gasim komp točno u trenutku kada se sve ugasi se čuje kako nešto malo zareži/pogrebe, evo snimka:
http://www.youtube.com/watch?v=72vYpg8mad4&feature=plcp

i od paljenja sa cpu fan zadrškom:
http://www.youtube.com/watch?v=kVi8ZQH3cRA&feature=plcp
za ovo paljenje futura it gdje je slagan kaže da je to kod svakog intela tako ?

malo me brine da nisu stavili termalnu pastu jer sam to baš tražio a oni rekli da cpu već ima na sebi ...

Ja tebe nis ne kuzim. Kao prvo nemoj gledat temp po idle-om jer je to totalno nebitno, gledaj po load-om, daklem rokni prime I drzi otvoren neki prog za temp I prati.

Sto se tice paste, pasta sigurno nije na procu vec se nalazi “ugradena” na CPU cooler. Po meni nije najsretnije rjesenje, al ajde.
poz
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2012., 11:47   #443
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Citiraj:
Autor petar0 Pregled postova
od čega je ta fintek t1 temperatura uopće? danas je bila 20 stupnjeva, pa kod sljedećeg paljenja opet 48,pa kod ovog sad je 52.
pch na 46.
cpu i gpu na 30.
sve kod nikakvog opterećenja.
ujedno kada gasim komp točno u trenutku kada se sve ugasi se čuje kako nešto malo zareži/pogrebe, evo snimka:
http://www.youtube.com/watch?v=72vYpg8mad4&feature=plcp

i od paljenja sa cpu fan zadrškom:
http://www.youtube.com/watch?v=kVi8ZQH3cRA&feature=plcp
za ovo paljenje futura it gdje je slagan kaže da je to kod svakog intela tako ?

malo me brine da nisu stavili termalnu pastu jer sam to baš tražio a oni rekli da cpu već ima na sebi ...

prvo, fintek je smješten kod grafičke na ploči...znaci grafička puše svoju toplinu na njega i zato,ovisno o grafici on različito pokazuje temperature...

zato ne vidim nikakvih problema, pogotovo vidim da imas ventilator za ispuh i on višak temperature vuce van kucista...te nemas nikakve brige za taj chip, njegova radna temperatura,dozvoljena je 117C, znaci normalno na svakom kompu je da radi od 30-60C..

ne kuzim zašto se i dalje opterečuješ glupostima, imaš garanciju na komp, koji vrag te to muči onda? ako krepa neka krepa nosi na reklamaciju a do tada se ne opterečivati glupostima kao što su ove i ta temperatura...nekima radi na 100C pa ne stvaraju tolike nebulozne probleme oko toga.

drugo ovo paljenje, što je tu tak čudno? to je tebi očito pre nova tehnologija i nisi navikao na takvo što, ali meni je sasvim normalno i kao kod svakog intela,stisneš dugme, upali, vent čeka čeka pa zavrti max i smanji se...normalno i opet brige zbog gluposti?

zatvori tu kutiju, igraj,radi,surfaj...kada nešto ne bude radilo, nosi na reklamaciju i amen
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2012., 13:01   #444
petar0
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2012
Lokacija: zagreb
Postovi: 105
je, novo mi je pa pokušavam shvatiti.
nemorate se ljutit radi toga.
pitao sam ljude koje znam užvo oni mi nisu znali objasniti, guglao sam pa nisam našao odgovore ( niti igdje napisano gdje se nalazi taj fintek t1 senzor niti pch ), sljedeći korak mi je pitati na forumu. a niti tu nije bila hrpa " to ti je normalno " odgovora, tek quidzz-ov da je to za paljenje vidio jednom davno. kaj onda je svima to nova tehnologija ?

ako je temp ambijenta,cpu,gpu,diska 30 stupnjeva ,a tog pch i fintek t1 50 ( dakle 20 stupnjeva više ), meni je to čudno.
ako je radi toga što grafička puše na njega onda je taj t1 fintek senzor stavljen na krivo mjesto na ploči ( jer zna se valjda gdje će grafička biti i puhati ).
isto i za taj intel pch ( chipset ).
prije bih rekao da je do tih programa, jedan mi je na laptopu skakao sa temperaturama po 5 stupnjeva u sekundi gore-dolje, a hw monitor mi je na kompu pokazao krivi procesor.
no ok, ne trebamo više o tome.
petar0 je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2012., 15:50   #445
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Zašto pokusavaš shvatiti nešto što je nevažno? A ono najvažnije neželiš shvatiti ?

Imaš garanciju, sve radi kako treba, ako nešto rikne zbog te tulave temperature koja ni nije temperatura za brigu, ljep reklamiraš...jesi shvatio?

A ukoliko i dalje buljiš u tu temperaturu od fitek čipa, ljepo otvori MSI stranicu i trazi tam kontakt ili direkt na www.fintek.com.tw pa kontakt i piši onima koji su to proizveli kako bi ti oni što točnije objasnili zašto je taj tulafi čip napravljen na tom tulavom mjestu te zašto,ali zašto to radi 20C više nego ostalo....

Uff..da mi te vidjeti po ljetu, kada sunce opizdi po tvom kompu, a fintek gori na 70C...savjet, odi kupi odma aparat za gašenje...

Sorry ne ljutim se, samo ti pokusavam nacrtati da shvatiš...
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2012., 23:47   #446
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,201
nek meni neko kaze, posto sam ja na zaostaloj tehnologiji , sad iman na 775 socketu katanu 2, ako buden uzima novu mat i proc(core i3 il 5), ocu li i katanu morat minjat ili ima neki adapter, ili intel jos nije minja hladnjake, pa su idalje kompatibilni vidin po netu pise
775/1155/1156/1366 sta bi tribalo znacit da je

svidja mi se ova katana, prelaka je za ciscenje, a necuje se pa je nebi minja bez razloga

e da ime joj je zakon!

Zadnje izmijenjeno od: OuttaControl. 18.10.2012. u 23:54.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2012., 07:53   #447
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
pa ako nisi izgubio to za 1155 onda ce pasati...
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2012., 08:56   #448
lolofuxy
Premium
 
lolofuxy's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,319
Ako si izgubio gledaj As Rock ploče jer one imaju podršku odnosno rupe i za s775 hladnjake na sebi
lolofuxy je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2012., 16:54   #449
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,201
nije da sam ja izgubio, nego ja nisan niti ima to sa svojim ako se nevaram, to je kupljeno ima 3-4 godine , bila je neka metalna pločica, al nisan siguran da je to bilo za 1155, iden bas nac kutiju
EDIT:
gledam asrock ploce iman dva adaptera al jedan je s478 a drugi neman pojma koji je al sam 90% siguran da nije za 1155

Zadnje izmijenjeno od: OuttaControl. 19.10.2012. u 17:10.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2012., 17:28   #450
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
pa ok imas za 775...nadji ploču 1155 koja prima 775, lolo,koje su to ploče jer niti ja ne znam

Edit: B75M mislim da ima obe rupe
FRipper je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na