Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.01.2019., 18:43   #1111
Litra
Premium
Moj komp
 
Litra's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb, Dubrava
Postovi: 501
Gdje su skuplje vege, u Hr? Stvarno si uzeo adekvatno tržište.... Najjeftinija vega56 u njemačkoj 350 eura,vega64 390 eura a najjeftinija rtx 2070 500 eura. Uspoređuješ Po tebi je cijena od 700 dolara loša za gpu koji je nekoliko posto sporiji ili čak al pari 2080 koji košta 800 dolara(pričekajmo recenzije).Ti bi onda da nova vega košta kikiriki (uzmi u obzir da je hbm2 memorija skuplja nego gddr6). Nabijaš postove baš kako je BsClocked napisao
Ako je 2080 45% brža od vege64 onda je isto toliko brža od 1080 a to nije istina
Na kraju svima nama je u intresu da AMD ima konja za utrku jer će bit samo nama bolje.
Litra je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2019., 18:48   #1112
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Zašto ga onda meću? Jel ona ima ikakve prednosti kod FHD gaminga ili u najboljem slučaju 2K?
Ako je prednost samo u 4K, onda je to kita obzirom koliko ekipa se igra u 4K...

Sent from Usreo Mobara

1080p ili 1440p će se vjerojatno malo postotak još umanjiti, u najboljem slučaju može ostati isto u nekim igrama...


Ako netko misli da je ova kenjava po Radeon VII preuranjena nek prebaci u ovoj istoj temi cca pola godine pred launch prve Vege...


Citiraj:
Autor Litra Pregled postova
Gdje su skuplje vege, u Hr? Stvarno si uzeo adekvatno tržište.... Najjeftinija vega56 u njemačkoj 350 eura,vega64 390 eura a najjeftinija rtx 2070 500 eura. Uspoređuješ Po tebi je cijena od 700 dolara loša za gpu koji je nekoliko posto sporiji ili čak al pari 2080 koji košta 800 dolara(pričekajmo recenzije).Ti bi onda da nova vega košta kikiriki (uzmi u obzir da je hbm2 memorija skuplja nego gddr6). Nabijaš postove baš kako je BsClocked napisao
Ako je 2080 45% brža od vege64 onda je isto toliko brža od 1080 a to nije istina
Na kraju svima nama je u intresu da AMD ima konja za utrku jer će bit samo nama bolje.

Jbga kad živim u hrvatskoj...


Evo gledam na geizhals - najjeftinija V64 je 439€, a RTX 2070 - 479€- 19% brža, drastično efikasnija (duplo bolji performance per watt)... I dalje tvrdiš da RTX nije bolji deal?


RTX 2080 je 800 dolara bio FE, nećemo valjda računati porez na budale, AiB modeli odavno idu po 699$, evo deal od 650$ klik

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 10.01.2019. u 18:58.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.01.2019., 18:54   #1113
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
A koji je problem kod RX 590?


Jbga prije se u sljedećoj generaciji (pa makar i rebrand) dobivalo veće performanse za iste novce (ili čak i manje), a ne obrnuto... Kod RX 590 se čak ni ne radi o "većim performansama" u pravom smislu kad pričamo o gpu.
Problem je sto su svjesni da ce ih prodati malo zbog 2nd hand trzista i zbog cijene mem modula koji su vise nego 2016 kad je polaris izasao.

Bus videl ak nebude do kraja god nekih teskih kerefeka sa gddr6 navi ce inat dobre cijene
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2019., 19:07   #1114
Litra
Premium
Moj komp
 
Litra's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb, Dubrava
Postovi: 501
Ja nisam reko da RTX nije bolji deal i obrnuto ali usporedbe ti nemaju smisla. Uspoređuješ poptuno novi gpu s nečim što je izašlo 2017 godine. Budimo realni, porez na budale plaćaš svaki put kada kupiš komponentu u HR. Opet je v64 skuplja u austriji 50 eura nego u njemačkoj a dobar deal za rtx 2070 bi bio nekih 420 eura. I potpuno se slažem s Gigijem što se tiče navija, ako odigraju dobro i ne bude kerefeka s gddr6 bit će im to pun pogodak. Tako da ti i dalje kenjaj a ja čekam da recenzenti odrade svoj dio posla.
Litra je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2019., 19:40   #1115
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,155
Koliko ja kužim tržišne strategije, ne rade proboj i zauzimanje tržišta u gpu segmentu, iako je to pozicija u kojoj su se najčešće nalazili (zauzimanje tržišta nižim cijenama). To rade sa cpu koji je zbog tržišta servera zlatna koka, a gpu samo održavaju na životu dok se ne oporave do kraja i budu u poziciji uložiti više resursa u R&D. Jasno je da su im konzole trenutno prioritet što se tiče gpu.
Moguće da postoje i drugi razlozi (odlazak inžinjera, dugoročna apu strategija, tehnološka zaostalost (to je očito)) itd.

Tom mojom logikom, neće tu biti pomaka niti pada cijena sve do godinu, dvije nakon idućeg konzolaškog ciklusa.
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2019., 21:46   #1116
GoGzS
Premium
 
GoGzS's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 979
Mene veseli sto je Phil Spencer bio na stage-u i pricaoda suradjuju na next-gen stvarim. Imam osjecaj da on nece dati da next-gen konzola ne podrzi sav eye-candy koji DirectX nudi, a to ukljucuje i ray tracing.

A Vega VII, nice announcement, imam osjecaj da ce u prosumer sectoru dobro proci, sve ostalo budemo vidili. Nek samo prismrdi 2080, da malo smiri cijene, i bude super.
GoGzS je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2019., 21:57   #1117
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor GoGzS Pregled postova
Mene veseli sto je Phil Spencer bio na stage-u i pricaoda suradjuju na next-gen stvarim. Imam osjecaj da on nece dati da next-gen konzola ne podrzi sav eye-candy koji DirectX nudi, a to ukljucuje i ray tracing.

RT - not gonna happen. Tu je stvar jasna - sve next gen konzole (točnije xbox i ps) će raditi AMD - gpu 7nm Navi, a AMD je rekao ništa od RT dok to ne bude mogao furati svaki komad hardvera uključujući i entry level... RTX 2080Ti ga ne fura kako spada (neki hibridni oblik RT-a), tako da računaj koliko će vremena proći da taj rang performansi (ili jače) dođe u kategoriju današnje RX 560... Dobro, nije toliko bitno za PC (i da bude prije), ali zna se što se podrazumjeva pod standard - da i konzole / budžet gpu mogu vrtit. Dakle RT visi i za PS6...
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2019., 23:19   #1118
GoGzS
Premium
 
GoGzS's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 979
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
RT - not gonna happen. Tu je stvar jasna - sve next gen konzole (točnije xbox i ps) će raditi AMD - gpu 7nm Navi, a AMD je rekao ništa od RT dok to ne bude mogao furati svaki komad hardvera uključujući i entry level... RTX 2080Ti ga ne fura kako spada (neki hibridni oblik RT-a), tako da računaj koliko će vremena proći da taj rang performansi (ili jače) dođe u kategoriju današnje RX 560... Dobro, nije toliko bitno za PC (i da bude prije), ali zna se što se podrazumjeva pod standard - da i konzole / budžet gpu mogu vrtit. Dakle RT visi i za PS6...
Uh oh, nebi se slozio.

Ako pogledas DXR kao Api i kakvog ga MS opisuje:
>The primary reason for this is that, fundamentally, DXR is a compute-like workload. It does not require complex state such as output merger blend modes or input assembler vertex layouts. A secondary reason, however, is that representing DXR as a compute-like workload is aligned to what we see as the future of graphics, namely that hardware will be increasingly general-purpose, and eventually most fixed-function units will be replaced by HLSL code.

A u tom smjeru Vega vec ide (gazi fino nVidiu u general compute snazi). A zasto nVidia ima posebne RT cores pored general purpose compute unit-a... pa ako bi morao pogadjati, rekao bi da ne zele sami sebi srat u usta tj. ne zele da su gaming kartice nakrkane hrpom general purpose compht unit-ima, jer onda pro ekipa nebi kupovala pro kartice, vec bi uzeli gamer GPU-ove koji su daleko jeftiniji. Ovak imaju kontrolu nad time kako ces sta koristiti. (da skratim pricu, nVidia doing nVidia things)

Sve u svemu, DXR, Phil na stage-u, Vega VII koja ide u tom smjeru... ja si mogu zamislit da ce next-gen konzole powered by AMD supportat DXR.

Zivi bili pa vidili
GoGzS je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2019., 23:48   #1119
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Moraš ipak imat 'ardver za provest to. Nema ni vega dovoljno "masti" za to (nema ni RTX 2080Ti sa RT jezgrama), a tu pričamo o konzolama koje mogu koštati do xy cifre i biti low power

Evo ti neki tekst na tu temu

AMD vs Nvidia – how AMD can combat Nvidia’s RTX graphics cards

Citiraj:
We’re of the opinion that ray tracing will become the de facto standard for high-end lighting in PC games. Once the performance struggles have been overcome it will be the simplest way to create high fidelity scenes without developers having to mess around with shadow maps and artificial reflections.


But probably not for a while.


Nvidia has kicked off the first generation of real-time ray tracing hardware, and it’s actually probably a smart move for AMD to let the green team swallow both the pain of the early adopter and the difficulty in fostering an emergent ecosystem. AMD isn’t going to be a leader in ray tracing this generation so it could just focus on traditional rasterized rendering, keep working on its own DirectX Ray tracing implementations in the background, and hit the ground running when the next generation arrives.


With Navi potentially the last AMD GPU architecture to use the old GCN design, a future Radeon graphics design could, and probably should, be more targeted to to focus on generating the compute power necessary for big time AI shenanigans and with a little nod towards real-time ray tracing. Well, unless ray tracing goes the way of 3D Vision and Battlefield 5 is the last time it ever gets used anyway.


https://youtu.be/qgvVXGWJSiE?t=1935

GCN je neefikasan i tako nešto će morati pričekati neka druga vremena. Možda za one tamo konzole za cca 7-8 god. Tada će se znati na čem je ray tracing u igrama

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 11.01.2019. u 00:00.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2019., 00:28   #1120
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Barem je za konzole sad lako. Chiplet dizajn im omogucuje da ultra jeftino nadograde CPU ili GPU dio. Pa kad dodje vrijeme da GPU moze posteno gurati RT, samo zamjene GPU chiplet i problem rijesen .
Pogle kako izgleda God of War na PS4 Pro ili RDR2 na XB1X, ako su to uspjeli izvuci na relativno slabom hardveru, zamisli sta je sve moguce na 8C16T Ryzen CPU i Navi GPU (ne vjerujem da ce next-gen konzole imati ista manje od tog).

Citiraj:
First, the base clockspeed for the GPU is 1450MHz, with a current target of 1750MHz for the boost clock. The 1.8GHz figure AMD showed in its slides is a 'peak clock', which may or may not be achievable on all parts. As for the TDP, AMD is going with 300W for the Radeon VII, 5W higher than the Vega 64 but basically the same. Regarding architectural changes, AMD says Vega 7nm is mostly the same as the previous Vega, with just some small tweaks.
Izvor
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.01.2019., 00:29   #1121
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,969
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
RT - not gonna happen. Tu je stvar jasna - sve next gen konzole (točnije xbox i ps) će raditi AMD - gpu 7nm Navi, a AMD je rekao ništa od RT dok to ne bude mogao furati svaki komad hardvera uključujući i entry level... RTX 2080Ti ga ne fura kako spada (neki hibridni oblik RT-a), tako da računaj koliko će vremena proći da taj rang performansi (ili jače) dođe u kategoriju današnje RX 560... Dobro, nije toliko bitno za PC (i da bude prije), ali zna se što se podrazumjeva pod standard - da i konzole / budžet gpu mogu vrtit. Dakle RT visi i za PS6...



https://wccftech.com/gran-turismo-polyphony-raytracing/


Nije baš sigurno da ne bude RT u novim konzolama.
Mladenxy je online   Reply With Quote
Staro 11.01.2019., 00:32   #1122
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,969
Citiraj:
Autor MadBoY Pregled postova
Barem je za konzole sad lako. Chiplet dizajn im omogucuje da ultra jeftino nadograde CPU ili GPU dio. Pa kad dodje vrijeme da GPU moze posteno gurati RT, samo zamjene GPU chiplet i problem rijesen .
Pogle kako izgleda God of War na PS4 Pro ili RDR2 na XB1X, ako su to uspjeli izvuci na relativno slabom hardveru, zamisli sta je sve moguce na 8C16T Ryzen CPU i Navi GPU (ne vjerujem da ce next-gen konzole imati ista manje od tog).


Izvor

Te igre izgledaju super i na Ati 7850 koja je PS4 slimu...također i Spiderman, čudo za tako star i jeftin hardver i vrte se super.
Mladenxy je online   Reply With Quote
Staro 11.01.2019., 01:03   #1123
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor MadBoY Pregled postova


Citiraj:
First, the base clockspeed for the GPU is 1450MHz, with a current target of 1750MHz for the boost clock. The 1.8GHz figure AMD showed in its slides is a 'peak clock', which may or may not be achievable on all parts. As for the TDP, AMD is going with 300W for the Radeon VII, 5W higher than the Vega 64 but basically the same. Regarding architectural changes, AMD says Vega 7nm is mostly the same as the previous Vega, with just some small tweaks.
Izvor

All dat hardwork behind vega 2...

Na kraju su samo čekali novi proizvodni proces i brži hbm2 kojeg onda nisu mogli čekati, na to spičili staru vegu, jedino što su tweakali - povećali ROPs.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2019., 16:27   #1124
stojaleo
Premium
 
Datum registracije: Dec 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 86
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
All dat hardwork behind vega 2...

Na kraju su samo čekali novi proizvodni proces i brži hbm2 kojeg onda nisu mogli čekati, na to spičili staru vegu, jedino što su tweakali - povećali ROPs.
tresla se brda rodio se miš, ali kak su rekli na nekom prijenosu, amd nije ništa hypo, samo smo se mi nadali
stojaleo je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2019., 17:19   #1125
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Ma oni ni dalje razvijaju Navi, pa kada im se poklopi razvoj sa planovima ide van, ali to očito neće biti u slijedećih pol godine.
Ovo je kao nešto tipa Vega Ti , poslužiti će svrsi.
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2019., 19:20   #1126
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2019., 22:30   #1127
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor stojaleo Pregled postova
tresla se brda rodio se miš, ali kak su rekli na nekom prijenosu, amd nije ništa hypo, samo smo se mi nadali
Istina, bar nisu hypeali (kao ni RX 590)... No Wang (direktor radeona) je još u 12 mjesecu govorio da neće biti 7nm gaming vege...

Kao što je rekao Jensen vjerojatno su se probudili jedno jutro i rekli - fuck it...

Samo ne vidim smisao iste, s ovim launchom će ubiti MI60 (koja ima samo 4CU više i 32gb ram)

Citiraj:
Autor Eladio Pregled postova
Ma oni ni dalje razvijaju Navi, pa kada im se poklopi razvoj sa planovima ide van, ali to očito neće biti u slijedećih pol godine.
Ovo je kao nešto tipa Vega Ti , poslužiti će svrsi.

Ima jedan novi tekst, u biti sumirano sve što je poznato o Naviju :

AMD Navi release date, GPU specs, rumours, and performance

Inače sve je OK u tekstu osim releasea datea - spominje se čak Q1 - WTF- da, ali možda onaj u 2020-oj

"Pesimističan" scenarij je po njima lipanj.... Podsjećam da su Vegu prikazali u radnom stanju u prvom mjesecu, a izašla je sredinom 8 mjeseca, Navi nisu ni prikazali, tako da je IMO najoptimističnije Q3 2019, a najpesimističnije da se prebaci u 2020 godinu.

Osobno kao što sam ranije pisao ne očekujem previše ni od Navija, ipak je to i dalje GCN, efikasnost vjerojatno neće biti bajna naspram nvidije, ali bi morala biti najefikasnija arhitektura do sada od AMD-a, ipak je dugo mjese i ipak je rađena za next-gen konzole... Da se razumijemo nije efikasnost sve, ali ova Vega na 7nm će baš biti sramotna po tom pitanju (pogotovo kad se uzme u obzir mala veličina i napredan 7nm node), vjerojatno neće biti ni na nivou 16nm pascala...

Malo sam još istraživao, radio backtracking leakova - i mogu reći da je većina ipak ispadala točna ili bila točna u to vrijeme, negdje blizu i sl. Radeon grupa je baš imala turbulentno razdoblje pri razvoju Vege i Navija:

Ovaj Tweak Town tekst ima skoro godinu dana:

Citiraj:
Then a story on WCCFTech popped up which said that "Navi will be the last GCN-based architecture" and that it will be "succeeded by brand new micro-architecture in 2020/2021 timeframe, execution of GCN successor being led by new RTG leadership". This is interesting, so I reached out to some sources to clarify a few things.

First, we have no idea how much the next-gen GPU architecture (post-Navi) was influenced by now ex-RTG boss Raja Koduri (love you, Raja!), who has defected and left for CPU competitor Intel. My sources said that Vega was such a "disaster" (their words, and mine) and that the RTG team "don't know where they're going forward" and that (gulp) Navi is going to be "just as bad" as Vega.

AMD will launch a Vega refresh sometime this year or early 2019, throwing the hot-and-heavy Vega GPU architecture onto the let's-hope-it-helps 7nm process. From what I'm hearing, this won't save AMD - and knowing how far ahead NVIDIA is without even trying on Pascal (2100MHz GPU lock and voltage controls to keep it from being UNLEASHED) imagine the pain NVIDIA could inflict with 2500-2800MHz and voltage unlocks... all without HBM2 or GDDR6, too.

Read more: https://www.tweaktown.com/news/60760...021/index.html
TT je fulao da će doći nekakva "pr0" navi u 2018 godini (kao ova vega instinct sada), no to su jedino oni tvrdili, ne i wccftech i ostali. Bojim se ovog "just as bad as vega" djela, vjerojatno je tako bilo barem u tom periodu (ostalo je ispalo točno), zato pretpostavljam toliko traje, vjerojatno od onda pokušavaju spasiti što se spasiti da. Baš se pitam koliko će se Intel usrećiti sa Rajom, hoće li i oni dobiti svoju "vegu" ili "Navi".

EDIT


Jel tko otkrio zašto ovaj forum toliko preskače redove? Vidim takve postove i kod nekih drugih forumaša nekada. Jel do mozille?

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 11.01.2019. u 22:45.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2019., 23:01   #1128
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Baš se pitam koliko će se Intel usrećiti sa Rajom, hoće li i oni dobiti svoju "vegu" ili "Navi".
Raja Maharadža i Ryan Shrout su Intelova tajna oružja za godine i arhitekture koje slijede. Ne znaš od kojega bude manje koristi.
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Kaj se Raje tiče, sad napokon ima neograničeni budžet, pa ako opet sve podbaci, više ne može kriviti Lisu Su i preusmjeravanje budžeta na važnije (Zen) stvari.
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Također, da stvarno ne ispadne da Raja kuha nekaj kaj ni sam ne bi probal, dok za serviranje koristi samo superlative uz dosad neviđene pridjeve, atribute i epitete.

Moglo bi stvarno svašta ispasti, ali kak god bilo - nVidia ih sigurno čeka spremna na sve. Jen-Hsun je preproračunat da mu jedan Intel, a pogotovo AMD pomrsi GPU planove.
Jebeš AMD, ATi i Radeon, ali ako Jen-Hsun Intelu naživo odere GPU kožu s leđa, e to je već vrijedno pričekati. Čisto da vidimo kud Raja nakon toga ide.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 11.01.2019., 23:12   #1129
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Jebeš AMD, ATi i Radeon, ali ako Jen-Hsun Intelu naživo odere GPU kožu s leđa, e to je već vrijedno pričekati. Čisto da vidimo kud Raja nakon toga ide.

U Apple

Intel kad dobije svoju Vegu, AMD na 7nm jedva efikasniji od nvidije na 28nm... Krvi ti što će biti kad Nvidia pređe na 7nm... Najveća dominacija Nvidije tek slijedi, ovo je još ništa...


AMD-u treba "ryzen" gpu arhitekture, clean sheet, od nule dizajnirano... Znači post-Raja, post-Navi, post-GCN razdoblje ryzen-money-fuled gpu arhitektura, koja vjerojatno ne može doći prije cca 2022 god. i to pod uvjetom da su počeli 2017. god. nakon launcha ryzena (kad je i lova malo krenula), jer navodno treba cca 5 god. za arh od nule. Navi će vjerojatno vući 2-3 godine, ubiti u rebrandiranju kao polaris. Nažalost nisam siguran niti da je "Arcturus" the One.

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 11.01.2019. u 23:19.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2019., 23:19   #1130
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Tržištu pod hitno treba ovakav Radeon - cijenom, potrošnjom i performansama posložen za trenutne i godine koje dolaze. Jebemumater u to vrijeme su obje firme svako malo izdale super GPU, a sad imamo Raja efekt.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 11.01.2019., 23:23   #1131
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Načekat ćemo se... a i da naprave ogroman skok - pitanje je gdje će tada biti nvidia... Oni možda za razliku od intela u cpu području možda čak i imaju "tajno oružje"
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2019., 23:36   #1132
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Samo ne vidim smisao iste, s ovim launchom će ubiti MI60 (koja ima samo 4CU više i 32gb ram)
nece...kao i do sada odredjene stvari bitne za mi60 ce odrezati na desektop radeonu VII u driverima

inace ovo da je GCN neefikasan, ovisi u cemu se gleda, ako je samo za gaming onda da, ako je za odredjene workload scenarije onda je odlican.

isto tako ta arch ulazi u 9-tu god. postojanja naspram nvidie koja ih je od tada promjenila 3 ako se ne varam...to dovoljno govori koliko je gcn arch bila dobro napravljena/osmisljena
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2019., 23:43   #1133
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Hmm da su driveri tolika prepreka nebi ljudi ni geforce-ce kupovali u tolikoj mjeri za "semi-pro" i profesionalnu upotrebu naspram quadro...

Da, pod neefikasnost mislim da nas consumere i radeonke - gaming...

GCN je bio špica kod HD7xxx serije i R200 serije, IMO bolje arhitekture od tadašnjih nvidia, ovo kasnije sve je gora efikasnost za gaming. Ajd još i Fury X, zadnja high end AMD gpu koja je napala 980Ti i titan je bila "good run" - nit je bila gro slabija, niti nešto neefikasnija. Vega s druge strane potpuno besmislena arhitketura za gaming, ali barem je svoj smisao našla u nekim drugim područjima
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2019., 00:42   #1134
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Hmm da su driveri tolika prepreka nebi ljudi ni geforce-ce kupovali u tolikoj mjeri za "semi-pro" i profesionalnu upotrebu naspram quadro...
Velika je razlika, ovo sto ti govoris da ekipa koristi desktop grafe, to je vecinom za rendering.

Citiraj:
However, a lot goes into a professional-level graphics card that makes all the difference to the consumers they are targeting. From the addition of ECC memory to protect against data corruption, all the way to a completely different driver stack with specific optimizations for professional applications, there's a lot of work put into these particular products.

https://www.pcper.com/reviews/Graphi...eview-Pro-Vega
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2019., 01:29   #1135
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
hands on



https://youtu.be/5e9sFaBKSi4?t=99


https://youtu.be/e1eY5x6OrNg?t=32


Ima malo i Division 2 gameplaya ako koga zanima
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2019., 10:07   #1136
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,969
AMD je imao i bolju arhitekturu od Nvidije pa je gomilao gubitke...Navi će biti dizajniran za konzole, PC tržište kaj ugrabi, ugrabi i kome paše dobro, kome ne nema veze. Na konzolama imaju zagarantiranih 150 miliona prodanih chipova.
Mladenxy je online   Reply With Quote
Staro 12.01.2019., 13:32   #1137
RaneZ
Vršni visioc
Moj komp
 
RaneZ's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Samobor
Postovi: 2,189
Sažetak svega zadnjih mejsec dana

"Paying too much for 16 GB of HBM2 that I won't use vs paying too much for tensor cores and raytracing that I won't use.... hmmm decisions, decisions, decisions."
__________________
Bez potpisa.
RaneZ je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2019., 16:36   #1138
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,151
Ha bas to savrseno sazeto.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2019., 23:45   #1139
FujiLim
Premium
 
FujiLim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: -
Postovi: 103
Citiraj:
Autor RaneZ Pregled postova
"Paying too much for 16 GB of HBM2 that I won't use vs paying too much for tensor cores and raytracing that I won't use.... hmmm decisions, decisions, decisions."
Da parafraziram.
We added extra beads to the anal beads you do not actually want.
I to svake generacije cijena ide gore...
FujiLim je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2019., 00:54   #1140
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
To je bilo ovako nešto:

week before CES:

Lisa: What can we do on gpu front? Navi is fucked up, they expect something to be announced on the gpu side next week.

Wang: We can use MI60 left overs, 4 dead CU, cut ram to half and launch it. 16gb hbm2 is still too much and too expensive, but if we cut more we could cripple it, and we are not nvidia . It doesn't pay up, but nvidia hyked the prices up so we can make it work if we follow theirs... This is what we have now and it is strongest we can launch soon

Lisa: Fuck it! Do it! I'm fed of questions where are ours stronger gpu's. At least we will send massage that we are alive on gpu side. Make like 1000 pieces, 500 goes to reviewers and partners... Let boyz put that new open air triple fan coolers, we don't need new jet jokes.

Wang: Or burned cards! hahaha

Lisa: hahaha, trolololol



Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 14.01.2019. u 01:02.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na