Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.11.2015., 15:35   #31
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
čemu vam taj , diners?
kad plačaš članarinu,
Clanarinu mi placaju porezni obveznici, a najvise mi sluzi za besplatno zderanje i pice po zracnim lukama (Airport Lounge )
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2015., 17:43   #32
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Pa nije baš troši koliko imaš,ja sam nedavno uzeo stan na kredu i uzeo neke ormare itd 20 000kn na rate,na diners...nebi nikad skupio te pare u kešu,ovako imam ormare i plaćam rate.

Bez dinersa neznam kako bi...a ormare u stanu moram imat,kao i masu drugih stvari (stan je bio roh-bau)

Kad bi trošio koliko imam sad nebi bio u svom stanu i to potpuno namještenom...jbg oženio sam se za banku al šta sad,ne možeš bez krede u životu,osim ako nisi naslijedio bogatstvo.

Samo treba radit i sve ok...iako nije lako nac posao danas.
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.11.2015., 17:55   #33
Kruno M
Premium
Moj komp
 
Kruno M's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: VKCI
Postovi: 1,204
Kad se vec spominje diners: i ja ga imam, diners HAK karticu. Godisnja clanarina 250kn i usto ide HAK start paket koji kosta 200kn. Ispadne da diners placam 50kn godisnje. Tako da se isplati imati karticu ako ti zatreba neata na rate, odgoda placanja mjesec dana (jer racun placas tek sljedeci.mjesec) ako zaskripi s kes lovom. Usto imam jednom godisnje besplatnu izmjenu guma na autu zbog hak-a, popusti u odredjenim trgovinama, sto zbog dinersa, sto zbog haka. To sve za 250kn ;-)
__________________
Pošteni trgovci: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Kruno M je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2015., 13:34   #34
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,425
jel netko ima da prati preko America Express My Account troškove, zanima me jučer sam baš kak mi neće ovaj paypal se vidit na troškovima, otišao u mekić da vidim, i nema ni njega, jel to zbopg vikenda ili?
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2015., 13:35   #35
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,357
Treba par dana da bude vidljivo tamo.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2015., 13:38   #36
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,425
o jebemti sjećam se nedavno sam preko amexa od stare wow uplatio, odmah se vidlo tamo na my amex accountu to :S
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2015., 13:42   #37
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,357
A kaj ti nije isto jel se vidi odmah ili dva dana poslije?
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2015., 13:45   #38
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,425
meni je svejedno, zanima me o čemu ovisi, jel zbog vikenda ili nešto treće, informativno
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2015., 14:03   #39
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,357
Najbolje da njima pošalješ upit.
Znam da meni uvijek treba par dana da mi se vidi.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2015., 14:43   #40
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,425
ma budem pričekao par dana. Btw. ja sam aktivirao online račun da mi ne stiže pošta, to onda u PDFu dođe na mail?
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.11.2015., 18:35   #41
the.elles.d
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 471
Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
kad plačaš članarinu, ako ideš u minus naravno i kamatu
Bolje firme imaju kartice besplatno...

Vjerovao ili ne, neke stvari su jeftinije kad ih plaćaš karticom, pa i jednokratno.

Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
Poanta, troši koliko imaš
Pa to i radim, samo još manje platim



Citiraj:
Autor RAUL Pregled postova
a najvise mi sluzi za besplatno zderanje i pice po zracnim lukama (Airport Lounge )
Jako dobra stvar
the.elles.d je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2015., 23:13   #42
salvarez
Premium
Moj komp
 
salvarez's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Samobor
Postovi: 269
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
ma budem pričekao par dana. Btw. ja sam aktivirao online račun da mi ne stiže pošta, to onda u PDFu dođe na mail?
Da, mail ti dode na dan kada je kraj valute u tekucem mjesecu (meni dolazi uvijek 30.xx).

A kaj se tice my account-a, kasni placanje bez obzira jel vikend ili nije. Cak i na mpbz aplikaciji kasni.
salvarez je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2015., 23:21   #43
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Zanimljiva stvar mi se dogodila sa amexom u četvrtak
Zovu me iz pbz carda i pitaju da jesam li možda izgubio karticu i je li sve u redu sa njihovom uslugom? Ja ono, zbunj zbunj...wtf...

I sad se ja scimam fakat da je nisam negdje posijao. Pogledam u novčanik, tu je. Gledam datum do kad vrijedi, do 2018... pa koji q.

I sad glavno: "Pa znate, zovemo vas da provjerimo je li sve u redu, budući (... pazite sad ...) već treći mjesec zaredom imate stanje 0 kuna."

Istina. Već 3 mjeseca je nisam peglao niti preko svog PP accounta naručivao.

I sad se ja pravim tošo i pitam jel se to ne smije, jel me nešto obvezuje da svaki mjesec moram strajbat barem 100 kn ili kaj?

"Ma ne gospodine, samo brinemo da se nešto nije dogodilo sa vama. Od 2008 ste korisnik i vrlo uredni platiša pa se brinemo..."

Rekoh hvala na brizi no eto, tako život oće da 3 mjeseca zaboravim na Amex. Inače sam od 2008 možda jednom imao 0 kn, ali nikad ispod 100, to sam siguran.

Al eto, baš mi je milo kako se oni za mene brinu, kao i ova država
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2015., 15:48   #44
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,425
dajte mi još recite vi korisnici amexa, ovaj membership rewards program, to se nešto dodatno plaća ili se može učlanit samo? ima smisla? 1k = 1bod a može se koristit i za plaćanje članarine, nije lošem ak tak gledam
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2015., 15:54   #45
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,353
Plaća se 150 kuna godišnje. Ako ćeš imati račune od 2-3 tisuće kn mjesečno, ne isplati ti se, ali za veće račune (5+k kuna mjesečno) se isplati.

Meni je recimo neki dan baš dobro došlo 25k bodova za 200 kn bona u Krašu.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2015., 23:03   #46
fran123456
Premija
 
fran123456's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,631
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
dajte mi još recite vi korisnici amexa, ovaj membership rewards program, to se nešto dodatno plaća ili se može učlanit samo? ima smisla? 1k = 1bod a može se koristit i za plaćanje članarine, nije lošem ak tak gledam
Klasicna navlakusa, nude popuste na stvari do 30-40 posto vrijednosti u zamjenu za 100 puta vecu vrijednost u bodovima.

Sve na kraju svodi na isto: ili moras nadoplatit za stvar koju zaista ne zelis/u ducanu u kojem ne zelis ili ti resetiraju bodove
__________________
K: 7950GX2, 8800 Ultra, GTX295
fran123456 je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2015., 00:26   #47
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,425
Ma skuzio sam da je bezveze i otpisao program :P
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2015., 23:08   #48
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,425
o sunce im hebem napišem da hoću račun od 16.-31. u mjesecu i naravno stigne 13.

valjda mogu to promijenit
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2015., 11:56   #49
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Da, ali do kada ti je valuta plaćanja? Do 20. ili?
Meni recimk 30.10 zaključuju, a do 14.11. moram platiti za 10 mjesec.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2015., 12:20   #50
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,425
valuta je 23.11.

Sljedeći račun:13.12.2015.
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2015., 13:45   #51
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Čemu onda sekirancija oko 3 dana vezano za zaključivanje računa, kad do 23. u mjesecu možeš platiti ?
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2015., 14:01   #52
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,425
ma sredio sam telefonski, ubiti ja bih htio da mi se na samom kraju mjeseca obračunava, stavio sam 29., jer mi je lakše pratit tak nego u sredini mjeseca, sve 5, nisu strogi
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2015., 16:09   #53
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Ja imam velik promet na amexu i svejedno ne želim bodove i ostala sra**a. Ništa bitnog ne dobijem, a samo mi uzmu članarinu. Natukao sam bodova u pevecu jer daju na 24 rate bez kamata i naknada na bilo koju svotu .
Znam da neki ne vole plaćanja na rate, ali ja sređujem kuću i ne pada mi na pamet čekati dvije godine da imam perilicu, štednjak, hladnjak..
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2018., 09:53   #54
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,201
Ljudii pozdrav.
Trenutno sam u Portugalu na razmjeni i auto ne mogu rentati bez kreditne kartice što je i sasvim logično i normalno. Odlazim na NZ na nekliko mjeseci i moram doći do navedene jer vidim da nema smisla ova borba s vjetrenjačama u vezi auta i debitnih kartica.
Mama i tata do sada nisu koristili iste, pa bih sada oni uzeli i meni samo dali punomoć.
Zanimaju me Vaša iskustva, Master, Visa, Amex credit card što je najbolje i najisplativije? Naravno ne mislim to derati za dobro jutro nego za krajnji slučaj nužde.
Hvala.
TomG je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2018., 10:08   #55
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor TomG Pregled postova
Ljudii pozdrav.
Trenutno sam u Portugalu na razmjeni i auto ne mogu rentati bez kreditne kartice što je i sasvim logično i normalno. Odlazim na NZ na nekliko mjeseci i moram doći do navedene jer vidim da nema smisla ova borba s vjetrenjačama u vezi auta i debitnih kartica.
Mama i tata do sada nisu koristili iste, pa bih sada oni uzeli i meni samo dali punomoć.
Zanimaju me Vaša iskustva, Master, Visa, Amex credit card što je najbolje i najisplativije? Naravno ne mislim to derati za dobro jutro nego za krajnji slučaj nužde.
Hvala.
znam da je pbz imao one studentske pakete i dobijes amex, a mozes u svakoj posti zatražit diners, koja je isto kreditna...
nick praskaton je online   Reply With Quote
Staro 10.05.2018., 10:10   #56
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,201
Citiraj:
Autor nick praskaton Pregled postova
znam da je pbz imao one studentske pakete i dobijes amex, a mozes u svakoj posti zatražit diners, koja je isto kreditna...
Imam taj amex al to je limit na 2000 kuna, a ja sam još student (tako da ja ne mogu veče nič dobit haha).
Uzeti ću preko mojih samo ne znam što je bolje. Hvala.
TomG je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2018., 10:14   #57
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Pbz studentski paket, 365 ili kako se vec zove, istrazi. Dobijes tekuci racun i ziro racun (visa i visa electron), american express (besplatno) i mobilno bankarstvo, sve za ako se ne varam 5 kn mjesecno jer su ostale naknade u studentskom paketu besplatne.

Mislim da je za tebe bitnije da upoznas kako amex funkcionira, ako ga naravno mislis koristiti.

P.s. pa valjda imas bilo kakvu karticu tekuceg ili ziro racuna? Trebala bi proci za rentanje auta, neka me ispravi netko ako sam u krivu.
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2018., 10:18   #58
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor TomG Pregled postova
Ljudii pozdrav.
Trenutno sam u Portugalu na razmjeni i auto ne mogu rentati bez kreditne kartice što je i sasvim logično i normalno. Odlazim na NZ na nekliko mjeseci i moram doći do navedene jer vidim da nema smisla ova borba s vjetrenjačama u vezi auta i debitnih kartica.
Mama i tata do sada nisu koristili iste, pa bih sada oni uzeli i meni samo dali punomoć.
Zanimaju me Vaša iskustva, Master, Visa, Amex credit card što je najbolje i najisplativije? Naravno ne mislim to derati za dobro jutro nego za krajnji slučaj nužde.
Hvala.
U pametnim rent-a-carovima (Oryx) znaju da debitne kartice vrijede, ali samo ako su Embossirane.
Goldcar prima debitne kartice, ali ti uzmu novce s racuna, pa poslije vrate.
Naravno i na embosiranim debitnima moras imati iznos koji oni blokiraju.

Sto se tice kreditnih kartica, za van Europe (a i negdje po Europi) ja bih izbjegavao American Express (prije par godina je frend imao problema u Irskoj).

Mastercard i Visa su apsolutno svugdje prihvaćeno. Doduše za NZ će ti biti ok i American Express ili Diners koliko vidim.

Ako ćeš te kartice kupovati i po Hrvatskoj, onda Diners, Amex ili ZABA Master (najviše popusta na prodajnim mjestima).
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2018., 10:21   #59
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,201
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
Pbz studentski paket, 365 ili kako se vec zove, istrazi. Dobijes tekuci racun i ziro racun (visa i visa electron), american express (besplatno) i mobilno bankarstvo, sve za ako se ne varam 5 kn mjesecno jer su ostale naknade u studentskom paketu besplatne.

Mislim da je za tebe bitnije da upoznas kako amex funkcionira, ako ga naravno mislis koristiti.

P.s. pa valjda imas bilo kakvu karticu tekuceg ili ziro racuna? Trebala bi proci za rentanje auta, neka me ispravi netko ako sam u krivu.

Ne mogu ja dobiti ništa korisno jer sam student. Sumnjam da će mi itko dati kretinu karticu.

Za auto sam siguran da ne može vani, možda kod nas. U NY sam 2016. godine probao sa doslovno 15 auto kuća čim vide debit card ništa.

Naje*****a bizarna situacija mi se dogodila u isto to vrijeme. Znači imam debitnu karticu sa 8-9k$ na njoj i kažu ne može. Doslovno mislim da sam mogao kupiti taj auto koji sam htio rentati. Odem u banku uplatim deposit i zatražim limit od 400$ na credit cardu koji sam morao uplatiti kao sigurnost jer su vjerojatno naši balkanci uzimali to preko bare i vukli kao da im je zadnje u životu. Kartica stigla za 2 tjedna. I pogodite normalno mi daju auto sa limitom od 400$. Znači svejedno se oni ne bi mogli nikako ili teško naplatiti. Al vidim to baš u europi ne prolazi.
TomG je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2018., 10:23   #60
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,201
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
U pametnim rent-a-carovima (Oryx) znaju da debitne kartice vrijede, ali samo ako su Embossirane.
Goldcar prima debitne kartice, ali ti uzmu novce s racuna, pa poslije vrate.
Naravno i na embosiranim debitnima moras imati iznos koji oni blokiraju.

Sto se tice kreditnih kartica, za van Europe (a i negdje po Europi) ja bih izbjegavao American Express (prije par godina je frend imao problema u Irskoj).

Mastercard i Visa su apsolutno svugdje prihvaćeno. Doduše za NZ će ti biti ok i American Express ili Diners koliko vidim.

Ako ćeš te kartice kupovati i po Hrvatskoj, onda Diners, Amex ili ZABA Master (najviše popusta na prodajnim mjestima).
Hvala puno, tako sam i mislio. Ovdje u Portugalu ne poznaju amex. Imam taj studenski sa 300 eura limitom i kad sam joj izvadio karticu (na kojoj piše credit card) gledala me je kao da sam joj pokazao karticu od ljubljanske banke. ZNači žena radi u rent a caru nikad vidjela da je netko koristio amex. Svašta.

Vidjeti ću onda može li se uzeti nešto od Mastercarda ili Vise u Addiku. Doslovno će mi to biti kao back up kartica za nedaj bože

Hvala.
TomG je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na