Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.07.2019., 12:40   #6151
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Ako si na Amisovoj (A1) optici 100/100, samo Internet onda nakon sto ti prodje ugovorna obveza, cjena se dize na 149 kn.
Bivsi Amisov paket 3u1, sad A1 - Trio paket, nakon sto prodje ugovorna obveza, cjena se dize na 299 kn.
Imas srecu da imas opciju drugog optickog provajdera.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2019., 17:16   #6152
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Ako si na Amisovoj (A1) optici 100/100, samo Internet onda nakon sto ti prodje ugovorna obveza, cjena se dize na 149 kn.
Bivsi Amisov paket 3u1, sad A1 - Trio paket, nakon sto prodje ugovorna obveza, cjena se dize na 299 kn.
Imas srecu da imas opciju drugog optickog provajdera.

Ja bih bio sretan da npr. nisam na 3u1 već samo na golom internetu, jer TV kanali su im očajne kvalitete što se tiče kvalitete slike i bez tendencije nekog poboljšanja. IPTV je po kvaliteti slike za iste njihove kanale daleko bolji, a da ne pričamo o izboru. A najbolja stvar kod njihovog izbora kanala je kada ima nešto zanimljivo na nekom od njih da ispišu tekst "zamraćeno iz razloga autorskih prava za vaše područje". Dakle nude nešto što u stvari kada je najbolja stvar na tom kanalu ne možeš uopće to gledati, onda bolje da takve stvari niti ne nude.


No najgora stvar od svega je ovo podcjenjivanje bivših korisnika Amis paketa, ostavlja ih se u zrakopraznom prostoru, daju im se kontradiktorne inoformacije umjesto da je uprava napisala dopis korisnicima i obavijestila ih o stanju stvari i što namjeravaju sa postojećom infrastrukturom od Amisa tako da se kao bivši korisnici Amisa znamo postavit za ubuduće i donijeti ispravnu odluku, no teško je to očekivati od strane kompanije koja je brzo poprimila balkanske običaje poslovanja, ali to je i za očekivat kada je većina menađerskog kadra sa balkana.


Takva im je postala i korisnička podrška, a mogli su nešto naučiti od tvrtke Amis kako se to radi i kako to treba raditi.
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2019., 12:59   #6153
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Zato sam ja svojevremeno bio promočuran i nisam se pomamio manjom-nizom cijenom ugovora na 24 mjeseca, pa presao na 3D paket na B.net-u a niti sam presao na Amisov 3U1 FTTH.
Vec sam ostao sa dvije usluge kod dva provajdera, sa TV sam na B.net-u, jer im je stvarno TV slika na ovim digitalnim SD kanalima preko koaksijalnog kabela stvarno najbolja od svih ostalih provajdera preko IPTV-a, i jos je jedna stvar koja meni odgovara sto imam B.net karticu koja mi je preko Conax modula utaknuta direktno u TV.


Sa druge strane optika preko Amisa je bila i ostala stvarno vrh sa tom brzinom 100/100 Mbps i prelaziti na neke druge manje brzine mi je bilo bez veze i dok ide na ovaj nacin s nje se necu maknuti (jedino ako ju oni ukinu) u tom slucaju morao bih preci na koasijalni kabel od B.net-a jer drugog dostupnog provajdera nema u zgradi (naselju)


Kao sto pises B.net i Amis su komunicirali sa svojim korisnicima a ovaj A1 (VIP) uzas i njihov odnos prema svojim starim korisnicima je sve gori.


Ali s druge strane ovakav status ima i negativnih posljedica, ostao sam zamrznut na onome sta imam, niti mogu otici sa optike a niti mogu promjeniti paket uslugu na B.net-u jer mi odmah hoce uzeti B.net karticu i uvaliti novi STB Kaon.
Ne zalim se, gledam cca sezdesetak TV programa u osnovnom + HD start digitalnom paketu, a za ostalo se snalazim uz ovakvu brzinu interneta 100/100 preko PC (torrenta i Kodia) uz Smart TV i TV Box (Kodi) lako se snajdes.

Zadnje izmijenjeno od: Cilim. 04.07.2019. u 13:36.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2019., 16:12   #6154
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Ja sam od početka na 3u1 paketu. No s vremenom je TV dio paketa polako zastario što s kvalitetom slike, a što izborom programa. Da sam mogao prešao bih samo na internet, no sada ne mogu više mijenjati ništa ako želim ostati na optici.



Trenutno isprobavam IPTV i tek sada uviđam koji šrot uvaljuju pod TV programe na optici i kablu, pri tome prvenstveno mislim na samu kvalitetu slike, o programima nečemo jer kod nas u principu legalne ponude IPTV nema. Ima za EXYU legalno i IPTV, ali ga nude samo za područje izvan EXYU zone. No s obzirom da se i mnogo bogatiji od nas koriste ovim IPTV, a kod nas se legalno ne nudi, onda se neću puno sekirati oko legalnosti istog. Na kraju imao 10 ili 10000 kanala dan ima samo 24 sata i moš gledat u 24 sata samo onoliko vremena koliko ga imaš na raspolaganju za gledanje TV, tako da je bitnija kvaliteta od kvantitete s obzirom na raspoloživo vrijeme.


100/100 je daleko kvalitetnija veza od bilo koje asimetrične veze koja se nudi na našem tržištu makar bila i 5x brža. Tako da i danas puštam suzu za bivšim Amisom i njegovoj ponudi na optici. A da su ostali samostalna tvrtka, pitam se pitam što bi mi sada u ovom trenutku nudili kod produženja ugovora?


Kakve su šanse da se uskoro na tržištu RH pojavi tvrtka poput Amisa po kvaliteti usluge i korisničke podrške,? Mislim da je to gotovo pa nemoguće. jer su se karte podijelile, kao i teritoriji, pa tako ostajem zarobljenik T-com na bakru i A1 na kabelu, jer optiku više nitko ne priznaje na mojm području niti ima u planu nešto raditi, a teško da će A1 sam sebi ići konkurirati.


Ovo je samo dokaz da Hakom ne odrađuje svoj posao jer je dozvolom za kupnju malih tvrtki od 2 najveće samo ukinuo konkurenciju, poskupio uslugu i spriječio daljnje poboljšanje infrastrukture jer će ova dva velika igrača žmikati postojeću infrastrukturu do iznemoglosti. Kabelska je u mojoj zgradi sada stara već 20 godina, a usluga je kroz svih 20 godina ista, ništa se nije uložilo kroz to vrijeme. Telekom ima infrastrukturu staru 50 godina koliko ima i sama zgrada i ništa se također nije uložilo. Jedini koji je tu uletio s novom infrastrukturom je bio Amis i sada tu infrastrukturu staru cca 10 godina A1 polako otpisuje.


Više nego žalosno. Umjesto da su u cijeli Zagreb uveli optiku do svakog stana (netko je spominjao digitalni grad a i osnovana je gradska tvrtka s tom namjenom) o cijelom se projektu više ne priča iako bi mogli pokupiti novce iz EU fondova i onda bi svatko imao pravo pružati uslugu na takvoj javnoj infrastrukturi naravno uz nadoknadu gradu, ali bi to bilo znantno manje nego što to Tcom naplaćuje na bakru kojeg smo mi platili a kojeg su oni danas vlasnici.


Hakom očito nije odigrao svoju ulogu u razvoju optičke infrastrukture koju je trebao, jer nije obavezao npr. A1 kod kupnje tvrtke Amis na daljnje proširenje optike i da mu se zabrani gašenje postojeće optičke infrastrukture tamo gdje je ima. Dakle mogli su odobriti kupnju ali uz neke uvjete.

Zadnje izmijenjeno od: sakomako. 04.07.2019. u 16:36.
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2019., 16:48   #6155
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Mislim da bi se mi bivši korisnici Amis optike morali malo propitati kod Hakoma dali je postupak tvrtke A1 u redu da ako želimo promjeniti paket usluga odnosno smanjiti neke opcije u paketu, da nas u tom slučaju čeka automatsko seljenje sa optike na kabel. Nekako mi se to ne čini ispravno da je sve 100% po zakonu, jer ako nastavljamo koristiti staru uslugu onda može optika do daljnjega.


Ovo što sada rade je čista ucjena, tako da kada mi dostave to napismeno slijedi žalba kod hakoma,

Zadnje izmijenjeno od: sakomako. 04.07.2019. u 17:46.
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2019., 19:17   #6156
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Bojim se da neces nista napraviti, nemozes se sa rogastim bosti.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2019., 21:32   #6157
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Nije stvar u bodenju, već u nepoštenoj trgovačkoj praksi i ucjeni. Prvo su mi ponudili kao povoljniju uslugu a da me nisu upozorili da to znači automatsko skidanje s optike i prebacivanje na kabelsku. Agent me je taj dan nazvao pet puta jer se je svaki puta morao konzultirati sa višom instancom i nešto provjeriti. Da bi nakon tjedan dana saznao pravu istinu. Srećom rekao sam mu da trenutno ostajem na istoj usluzi, dok ne saznam više informacija i bio sam potpuno u pravu, jer da sam pristao to bi se smatralo kao potpisivanje ugovora.

Činjeinca je da više ne nude te pakete ali stari postojeći paket miožeš zadržati. Pošto i dalje pružaju usluge starih paketa na optičkoj mreži, zahtijevam smanjenje paketa iz razloga što su me obmanuli kod zadnjeg sklapanja ugovora prije dvije godine jer mi nisu najavili ovakvo stanje stvari a onda sam upitao u vezi TV usluge i rekao da je loša i upitao dali će nuditi neko poboljšanje kroz dvije godine što se nije dogodilo, jer da su rekli da neće već bih onda odustao od TV dijela paketa usluge 3u1 jer je slika na STB uređaju lošija od slike koju imam na sobnoj anteni.


Primjer od prije dvije godine kada sam nabavio 4K HDR TV, bio je film na njihovom programu i bile su tamne scene, slika je bila takva da se nije skoro ništa vidjelo. Drugi dan sam skinuo isti film s neta i razlika je bila nebo i zemlja, ono emitirano preko STB uređaja je bilo negledljivo. Praktično gledano u zadnjih 20 godina od starta DCM pa pretvorbe u Bnet nije bilo unapređenja kvalitete slike. Dok sam imao stari TV to se nije toliko vidjelo, no na modernim 4K TV se vidi svaki nedostatak u bitrateu (koji je premali), no nadao sam se da će polako to poboljšati no očito je da nisu ništa na tome poradili, tako da je kvaliteta slike danas bolja preko sobne antene nego preko kabla.


A tek kada usporedim kvalitetu slike preko IPTV onda tek slijedi razočaranje. Inače prije je pojam kablovske TV bio u tome da je davao daleko veću kvalitetu slike nego preko FTA mreže. No danas u 2019 nema opravdanja naplaćivati SD kvalitetu na kablu, a i ono od HD ili slučajno FHD što se daje na kablu je po bitrateu daleko od neke poželjene vrijednosti koja će osigurati dostatnu kvalitetu slike na suvremenim UHD TV uređajima.


Dakle pregazilo ih vrijeme s tehničke strane, jer su TV danas znatno kvalitetniji i zahtijevaju veći bitrate, a koji oni nisu sposobni osigurati jer isti signal prenose preko bakra i preko optike, a s obzirom da ima puno starih TV na kojima se to uopće ne primjećuje nisu se potrudili poboljšati kvalitetu signala koja je za današnje UHD TV nedovoljna.


Ne tražim promjenu usluge, već ukidanje samo onog dijela paketa koji ne zadovoljava standarde današnjih UHD TV. Jer je očito moja oprema kvalitetnija od njihovih uređaja koje nude na svojoj infrastrukturi.


Nećemo se bosti, nego ću im uputiti dopis da mi potvrde da izbacivanje nekvalitetnog dijela a to je TV dio iz paketa 3u1 povlači automatski prelazak na kabelski priključak, što znači direktnu ucjenu mene kao korisnika, jer na toj istoj optičkoj mreži postoje stari paketi 2u1 i paket koji se sastoji samo od internetskog priključa, pa bi stoga morali i meni omogućiti prelazak na paket 2u1 ili na čisti internetski priključak, jer ih optički priključak kao takav u tome ne spriječava, a također niti prelazak na postojeće pakete koji egzistiraju na toj mreži, budući da sam na toj optici od prvih dana njezinog postojanja. Ovo što rade je čista ucjena, a pogotovo što me prije dvije godine nisu informirali o svojim namjerama kada sam sklapao novi ugovor kakva će im biti politika prema postojećim korisnicimai time su me doveli u zabludu da produžim paket 3u1 kojeg dio koji se odnosi na TV paket danas više ne zadovalja standarde za suvremene UHD uređaje koji su već praktično 5 godina na tržištu pa je prije dvije godine bilo za očekivati da će se potruditi povećati bitrate signala za svaki program koji puštaju u svoju mrežu.


Slažem se da tvrtka ima svoja prava, no obmanjivanje korisnika nije jedno od tih, kao i držanje korisnika u neznanju tj. ne pružanje adekvatnih informacija ljudima koji su na optičkoj infrastrukturi od bivšeg Amisa. Ako dio usluge ne zadovolja po kvaliteti imam pravo na odustajanje od tog dijela usluge ili neka svaki mjesec odbiju taj dio od računa a bez da to povlači seljenje s optike na kabel, jer na toj istoj optici ima korisnika koji i dalje imaju uslugu koju i ja zahtijevam jer postojeća u paketu 3u1 nije dovoljno kvalitetna za ono što naplaćuju, a cijena za uslugu 2u1 ili samo internet je poznata tako da im nije problem da me prebace samo na onaj dio za koji mogu pružiti kvalitetnu uslugu.


Ako se sam nećeš boriti za svoja prava, neće niti nitko drugi.


Mislim da imam dovoljno iskustva u tome, a naročito ne podnosim ucjene kao što je to ovdje slučaj i lažno nuđenje jeftinije usluge bez davanja kompletne informacije što to zapravo znači.

Zadnje izmijenjeno od: sakomako. 04.07.2019. u 21:45.
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2019., 11:52   #6158
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
@sakomako: Hehe, ovo ti odgovora na nase zadnje napise-postove od strane A1, malo cackaju da saznaju sta postojeci Amisovci misle, salju anketu na mail:

Kako bismo unaprijedili našu ponudu i prilagodili je Vašim potrebama i željama, pripremili smo kratku anketu vezanu uz Vaše Amis fiksne usluge. Upravo Vaše mišljenje nam je dragocjeno i važno jer sve što radimo, radimo zbog Vas.



Pamet u glavu kod ispunjavanja te ankete.

Zadnje izmijenjeno od: Cilim. 07.07.2019. u 12:51.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2019., 13:14   #6159
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Ja nisam ništa dobio, ali će oni dobiti dopis od mene. Kao što su dobili još prije 2 mjeseca, izvinuli se i obećali ispraviti evidenciju, kao nije kabel već optika i nisu ništa nakon toga promjenili ili ispravili. Jedino su poslali dopis svim agentima da se do daljnjeg na Amis optici ne nudi ništa i da tko mijenja paket seli se na kabel od Bneta.


Prije 7 dana zamolio sam ih da mi kažu koju maximalnu brzinu mogu imati na ovoj optici jer je trenutno 100/100 jer mi njihovi agenti nude u novoj ponudi 150/20 što je smeće jer da sam ja na kablu. I naravno nitko me nije nazvao i kazao pravo stanje stvari i koja je to maksimalna moguća brzina na Amis optici.


Toliko o korisničkoj podršci i odgovoru na zahtjev ili upit. Nekada kod bivšeg Amisa nazvali bi u roku par sati i rijješli problem ili odgvorili svrsishodno na postavljeno pitanje, no toga već dugo nema.


Nadam se da će 5G mreže doći vrlo brzo sa brzinama većim od njihove optike i flat tarifom koja će biti po cijeni njihove optike ili možda čak i niža, pa onda neka im infrastruktura stoji neiskorištena jer neznaju što čine prema svojim korisnicima.


Jer oni sada kao anketiraju nešto umjesto da su te koje anketiraju obavijestili o tome što planiraju s njima za ubuduće, a ne da ih ovako ostavljaju u mraku uz kontroverzne i netočne izjave prema tim anketiranima i praktično ucjenjivanjem tih istih u vezi usluge.



Sve se to pamti kao i to da su me prije 2 godie ostavili 15 dana bez kompletne usluge njihovom greškon jer su daljinski čačkali po ruteru i uspjeli ga zaključati tako da više nisu mogli daljinski do njega i onda su rekli da ću dobiti za to obeštečenje i da to ide automatski, no do danas još ništa od toga. A prije ovog kobnog čačkanja su čačkali po istom ruteru i ostavili me više od 20 dana bez telefonske usluge za što me također nisu do dana današnjeg obeštetili. U međuvremenu je izašao pravilnik od Hakoma gdje je nepružanje usluge po danu cca 300 kuna nakon propisanog roka u kojemu moraju otkloniti kvar, kako bi natjerali ovakve da otklone kvarove u razumnom zakonskom roku. Dakle da je onda vrijedio taj pravilnik imao bih par godina besplatan priključak s 3u1 uslugom. A ne da se moram sada dopisivati s njima za nešto što po njima ide automatski, a očito je da ne ide.
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2019., 14:07   #6160
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
@sakomako: Hehe, ovo ti odgovora na nase zadnje napise-postove od strane A1, malo cackaju da saznaju sta postojeci Amisovci misle, salju anketu na mail:

Kako bismo unaprijedili našu ponudu i prilagodili je Vašim potrebama i željama, pripremili smo kratku anketu vezanu uz Vaše Amis fiksne usluge. Upravo Vaše mišljenje nam je dragocjeno i važno jer sve što radimo, radimo zbog Vas.



Pamet u glavu kod ispunjavanja te ankete.
I meni došla isto, fakat ne znam šta da im napišem, a pritom da kad napišem brdo teksta ne izgubim vrijeme uzalud i da još nitko i ne pročita to šta sam im napisao ili da im ode u neki spam

Mogli bi svi zajedno složiti tu neki tekst šta nam sve smeta i šta mislimo pa im kopirat svi
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2019., 15:17   #6161
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
A samo pisi, pisi da dok je gazda bio Amis sve bilo bolje.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2019., 15:33   #6162
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,517
Meni je recimo nevjerojatno da mi jos uvijek nisu promijenili adresu... Svaki put kad ih nazovem me traze potvrdu adrese i ja dok se sjetim da je to adresa od prije 10 godina treba proc malo vremena... I svaki put ih pitam da li to mogu promijeniti i vele da nije to bas tako jednostavno...
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2019., 15:43   #6163
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
A samo pisi, pisi da dok je gazda bio Amis sve bilo bolje.
Ispunio, to je ko neka anketa imaš ono dalje dalje dalje, pa sam ih maksimalno popljuvao, kolko vidim pokušavaju na lijep način te nafukat da pređeš na kabel, pa sam im napisao malo podulji tekst zašto ja ne bi prešao na kabel, ako itko to ikad pročita.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2019., 20:00   #6164
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
Užasno se routing pokvario od prošlog tjedna, radim tracert i ima po 23 hop-a pola ih je request timed out
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2019., 22:01   #6165
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,517
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Užasno se routing pokvario od prošlog tjedna, radim tracert i ima po 23 hop-a pola ih je request timed out
Cek samo da vidis moju liniju tu u Rijeci na VDSL2 od TComa... Sve se raspada i puca svako malo...

Nije bas vezano uz Amis, ali brat bratu, ovo morate vidjet kako je kod TComa, cisto da se vidi da ni ovdje nije bas bajno...

__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2019., 22:17   #6166
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
Citiraj:
Autor calypso Pregled postova
Cek samo da vidis moju liniju tu u Rijeci na VDSL2 od TComa... Sve se raspada i puca svako malo...

Nije bas vezano uz Amis, ali brat bratu, ovo morate vidjet kako je kod TComa, cisto da se vidi da ni ovdje nije bas bajno...

u jbt kod tebe je fakat banana.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2019., 22:29   #6167
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Umjesto kukanja na forumu, bolje prijavit Hakomu, a od pružaoca usluge tražit smanjenje pretplate za tekući mjesec, jer jedino to može popravit situaciju.
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2019., 22:29   #6168
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,517
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
u jbt kod tebe je fakat banana.
OK, ovo je najgore sto sam ulovio, al u pravilu se gubi po 1-2% paketa (pustam pingove 24/7 zadnjih tjedan dana)... Zovem sluzbu za korisnike i oni mi modem resetiraju i zatvore case, kao problem rijesen... I sad ti njima objasni da meni ne puca linija, nego da mi se gube paketi...

Doso cak i tehnicar izmjerit parametre linije, veli da linija moze gurat preko 100Mbps i bez gresaka, dakle nije ni do linije... A imamo 20/2 link ovdje... I to preko nekakve vektorske linije stajaznam sta, ako sam dobro shvatio, ne moze bolje...

Na kraju smo digli na HAKOM jer izgleda da je problem negdje u T-Com linkovima, a ne u liniji...

Al sad sam totalno offtopic... Problem je sto mi pucaju conf callovi, puca mi remote desktop, puca mi sve... Na A1 i na Amisu to nisam nikad dozivio...
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2019., 22:47   #6169
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
Citiraj:
Autor sakomako Pregled postova
Umjesto kukanja na forumu, bolje prijavit Hakomu, a od pružaoca usluge tražit smanjenje pretplate za tekući mjesec, jer jedino to može popravit situaciju.
Prijavio sam njihovoj tehničkoj pa ćemo vidit šta kažu, sad stvarno brzo odgovaraju to im ne mogu zamjerit, pa čim jave ako mi odgovor ne bude po volji, onda ću im se žalit za umanjenje računa, makar ne znam da li na osnovu toga se i mogu žalit jer je brzina ok i ping prema guglu je 30ms i prema youtube-u šta oni smatraju zadovoljavajućim i nemam pucanja nikakvih bar nisam primjetio, osim šta sam ovako čisto informativno išao napraviti tracert i primjetio da im se routing pogoršao dosta u zadnjih cca 2 tjedna.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2019., 22:48   #6170
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor calypso Pregled postova
Problem je sto mi pucaju conf callovi, puca mi remote desktop, puca mi sve...
Je, je, pa ti radi od doma, u ured!
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2019., 23:03   #6171
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,517
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Prijavio sam njihovoj tehničkoj pa ćemo vidit šta kažu, sad stvarno brzo odgovaraju to im ne mogu zamjerit, pa čim jave ako mi odgovor ne bude po volji, onda ću im se žalit za umanjenje računa, makar ne znam da li na osnovu toga se i mogu žalit jer je brzina ok i ping prema guglu je 30ms i prema youtube-u šta oni smatraju zadovoljavajućim i nemam pucanja nikakvih bar nisam primjetio, osim šta sam ovako čisto informativno išao napraviti tracert i primjetio da im se routing pogoršao dosta u zadnjih cca 2 tjedna.
Ping prema google.com ti je 30ms?!!! WTF?! Pa meni je na ovom kupusu od linije 12-13ms...

Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Je, je, pa ti radi od doma, u ured!
Nema boga... Za 2 tjedna idemo dalje u Pakostane, pa cu onda radit preko mobile hotspota... Imam dojam da ce mi radit stabilnije nego ovaj TCom link ovdje u Rijeci... Ma kaos...
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2019., 08:03   #6172
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
Citiraj:
Autor calypso Pregled postova
Ping prema google.com ti je 30ms?!!! WTF?! Pa meni je na ovom kupusu od linije 12-13ms...
Sjećam se da sam im prigovarao jednom u vezi toga baš doduše davno i rekli su mi sve ispod 50ms oni smatraju kao tolerantnim nešto u tom stilu. Malo sam ostao zatečen pa reko ajd dobro, no sad ću im prigovarat briga me
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2019., 20:43   #6173
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
Moram priznat da su fakat brzo odgovorili 4 radna dana. Tražili su me šifru korisnika, screenshot od trace routa pa sam im dao. Baš me zanima kako će se to dalje odvijat, hoće li išta popraviti ili će mi jednostavno reć da oni ništa ne vide loše na ovome

Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2019., 11:23   #6174
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
I evo vec stize odgovor. Katastrofa takav sam i mislio da cu dobit odgovor. Najgore je to sta sve funkcionira nema padova, al je routing los... mogao bo ih kasnije nazvat neka izadju na teren i nek dodju vidjet da je routing los boli me briga.

Postovani,



nastavno na Vaš prigovor koji se odnosi na poteškoće pri korištenju internet usluge, proveli smo tehničku provjeru koja uključuje udaljenu provjeru podataka i konfiguracije uz istovremeno resetiranje korisničke opreme, provjeru kvalitete linije i aktivirane brzine, kao i postavke bežične i lokalne LAN mreže te pri tome nije utvrđena bilo kakva nepravilnost u radu sustava koji su pod kontrolom A1.

Možemo organizirati dolazak servisera kako bi utvrdio uzrok poteškoćama koje ste naveli. Dolazak možete dogovoriti pozivom Službi za korisnike na besplatni broj 0800 091 091.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2019., 13:51   #6175
Ladytron25
Glazba, auti, itd :D
 
Ladytron25's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Zg- Kvatrić
Postovi: 61
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
I evo vec stize odgovor. Katastrofa takav sam i mislio da cu dobit odgovor. Najgore je to sta sve funkcionira nema padova, al je routing los... mogao bo ih kasnije nazvat neka izadju na teren i nek dodju vidjet da je routing los boli me briga.

Postovani,



nastavno na Vaš prigovor koji se odnosi na poteškoće pri korištenju internet usluge, proveli smo tehničku provjeru koja uključuje udaljenu provjeru podataka i konfiguracije uz istovremeno resetiranje korisničke opreme, provjeru kvalitete linije i aktivirane brzine, kao i postavke bežične i lokalne LAN mreže te pri tome nije utvrđena bilo kakva nepravilnost u radu sustava koji su pod kontrolom A1.

Možemo organizirati dolazak servisera kako bi utvrdio uzrok poteškoćama koje ste naveli. Dolazak možete dogovoriti pozivom Službi za korisnike na besplatni broj 0800 091 091.
Što si im poslao u mailu? ako ne zelis javno možeš i poslati poruku.
__________________
Ladytron25 je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2019., 09:25   #6176
acer
Whatever :)
Moj komp
 
acer's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka,Bulevard
Postovi: 1,724
Eto nakon četiri mjeseca što sam bio na A1, jučer dobio potvrdu na mail da mi je odobren raskid ugovora bez plaćanja penala.
Nikako nisu riješavali problem što mi brzina interneta nije išla preko 30Mbit/s, četiri ruter mijenjali i ništa.
Onda su igrali ping pong jedino vrijeme, prebacivali lopticu od A1 prema HT i tako skoro četiri mjeseca.

Tako da je sam ih se riješio , vraćam se HT, kod njih nisam imao takvih problema nikada, a otišao sam od njih nedavno jer mi nisu ništa ponudili povoljnije nego što sam imao.
__________________



GIGABYTE B450 AORUS PRO
Fractal Design Define XL R2
Chieftec A-80, CTG-750C, 750W
AMD Ryzen 5 3600
Be Quiet Dark Rock Pro 4
Asus Nvidia GTX 1060 OC Edition, 3GB
Avermedia Live Gamer HD Lite
GEIL Evo Spear AMD GASB416GB3200C16ADC, DDR4 3200MHz, kit 2x8GB
SAMSUNG 970 Evo Plus NVMe M.2, 250GB
LG BH16NS55 Bluray writer
LG GGW-H20L Bluray writer
27" Philips
Brother HL-2240
Das Keyboard 4 Professional, MX brown
Logitech mouse G402
Scanner HP Photosmart G3010
Cambridge Audio DacMagic 100
Scythe SDAR-2100 + Scythe Kro Craft Speaker SCBKS-1000
Windows 10 PRO x64




Zadnje izmijenjeno od: acer. 25.07.2019. u 09:58.
acer je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2019., 11:00   #6177
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Konačno su pustili HRT1 do 4 u HD rezoluciji preko svojih STB uređaja u mreži A1 na optici 100/100.


Mogu samo reći da je bitrate prenizak jer je kvaliteta slike na 4K HDR OLEDU vidljivo lošija nego na običnoj sobnoj anteni. Kako imam i IPTV na tom TV mogu reći da je slika daleko oštrija i kvalitetnija na IPTV nego na STB A1 uređaju.


Ovo samo pokazuje da je bitrate u A1 mreži prenizak. A pretpostavljam da je tomu uzrok što se isti signal pušta i na optici i na koaksijalcu kao i na bakrenoj parici, pa je sve podešeno na najslabiju kariku u lancu. Na starim TV to se ne rpimječuje ali na novim 4K HDR TV je to vidljivo.


Ovo samo pokazuje da ovih 20 kuna za priključak koji služi unapređenju i održavanju fiksnog priključka je čisto prodavanje magle i zarada bez pružanja bilo čega za uzvrat.

Zadnje izmijenjeno od: sakomako. 01.08.2019. u 11:19.
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2019., 07:56   #6178
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
Evo čisto da javim ne mogu vjerovat, ali danas čekiram i popravili su routing, nema više connection timed out-a.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 02.08.2019. u 08:02.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2019., 12:54   #6179
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Evo čisto da javim ne mogu vjerovat, ali danas čekiram i popravili su routing, nema više connection timed out-a.



To je da opravdaju ovih 20 kuna povišice.
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2019., 14:10   #6180
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
Citiraj:
Autor sakomako Pregled postova
To je da opravdaju ovih 20 kuna povišice.
Ko će ga znat.

A ovo šta kažeš za TV odavno sam primjerio da imaju ogromnu kompresiju na HD kanalima, a i na normalnim SD. Uspoređivao sam preko satelita i putem zemaljske antene sliku i kanali su u odnosu na A1 nebo i zemlja. Žalio sam se već godinama na loš stream, ali 0 bodova takav oni imaju stream i to je to, čak su mi bili ponudili prekid ugovora bez penala jer imaju lošu sliku. Znači na crnoj pozadini pri promjeni scena znam vidit kockice, ne pikselizaciju već prejaku kompresiju na streamu koji daju i bitrate je mali da bi slika uspjela biti glatka i čista pa se dešavaju kockice. Najviše sam to primjetio na crnoj podlozi i kad su neke brze tranzicije u slici, a i kod titlova.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na