Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.12.2019., 17:58   #1
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
NZXT H230 Pregrijavanje

NZXT H230 imam black verziju. Nesto gadno nevalja sa kucistem jer sam u njega stavio ryzen 5 3600x i 1080ti mini. E sad graficka se pregrijava abnormalno brzo kad je kuciste zatvoreno. Probao sam neku giru i za kakvih 15min igranja je na 80C i pocne trotlat. A ni procesor nije daleko od 80C. Doslovno se sve unutra kuva.

E sad jesam li ja negdje nesto pogrijesio ili jednostavno voe vruce komponente nisu za to kuciste?

Imam jedan venitlator koji puse iza i mislim da je jedan naprijed. Jedino mozda napajanje je okrenuto naopako jer puse prema gore a ne prema dole, no nevjerujem dali bi to imalo ikakvo igru. Kad je kuciste otvoreno grafa ne prelazi 72C, a processor isto tak negdje i to na najacim postavkama u najmodernijim igrama i igranjem na duze vrijeme...

Ajd me prosvijetlite jel do kucista ili do cega je?
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2019., 18:07   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Ispuni Moj komp. Moramo znati koliko diskova imaš. Imaš li vent naprijed ili ne? I napajanje okreni kako treba tj. da vent bude dole. Zar je toliko teško bilo pogledati kako to treba izgledati na službenoj stranici?
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.12.2019., 18:08   #3
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Pa covjece bozji sto si napajanje okrenuo naopako da ti vruci zrak puse na graficku, okreni ga kako spada i provjeri taj presnji i zadnji vent jesu li okrenuti kako treba, prenji da upuhiva, zadnji da ispuhiva
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2019., 18:12   #4
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Slagala je ekipa iz centro.hr, jedino sam ja napajanje nakon par godina stavio i okrenuo prema gore da puse, no nevjerujem da bi to mogao biti razlog?

A komp nemogu ispuniti jer nebi imalo smisla kad ih imam malo vise.

Uglavnom Ryzen 5 3600x
32Gb rama Patrio 3600MHZ
SSD
HDD
650 Corsairs napajanje
Zotac 1080ti Mini 11GB
I ovi ventilatori kao na sluzbenoj stranici su unutra.
A i prije akd je bio Intel i5 unutra je grafa se znala grijat na jacim igrama, ali je imala bottleneck pa nije preklazila 80C, sad s Ryzenom koji jos dodatno grije sve se grije jako brzo.

E sad jedino sto bi mogao probat je preokrenut napajanje i testirat, ali nekako sam skeptican. Znaci ti kazes da je to gaming kucsite koje bi trebalo biti hladno s ovim grijalicama?
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2019., 18:21   #5
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Napajanje ne može biti okrenuto naopako, jer u ni jednom slučaju ne puše prema van (u kućište), već uvlači zrak - bilo iz kućišta, bilo s donje strane, odnosno izvana preko filtera.

Dodaj k tome da je većina (modernih) napajanja hibridna/polupasivna i da se ventilator uključi samo kad treba - nemaš tu baš neke brige za paniku.

Bogtepitaj kak su ti posloženi ventilatori kućišta, ako se i prije kartica pregrijavala.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2019., 18:30   #6
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Napajanje ne može biti okrenuto naopako, jer u ni jednom slučaju ne puše prema van (u kućište), već uvlači zrak - bilo iz kućišta, bilo s donje strane, odnosno izvana preko filtera.

Dodaj k tome da je većina (modernih) napajanja hibridna/polupasivna i da se ventilator uključi samo kad treba - nemaš tu baš neke brige za paniku.

Bogtepitaj kak su ti posloženi ventilatori kućišta, ako se i prije kartica pregrijavala.
Je u pravu si, psu uvlaci zrak... odozdola kroz filter... ne znam zasto sam napiso glupost
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2019., 18:33   #7
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Nemaš brige. U njegovom slučaju, ja bi sve fino rastavil, provjeril i posložil van kućišta - čisto da se i to eliminira. Ni jedna od tih komponenti nije baš takva pećnica.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2019., 19:36   #8
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Evo preokrenuo kuciste i provjerio ventilatore i oba su slozena kak treba, od naprijed usisava odotraga izbacuje. Probao outer Worlds na najace i u 5 minuta skakanja po svijetu GPU na 78C, a ryzen na 88C. Sa zatvorenim kucistem. I to ukljucenim afterburnerom sve default jedino fanovi na 100% kod voe temperature jer neznam iz kojeg razloga bez afterburnera ne vrti fanove na GPU maximalno.

Sa otvorenim kucistem GPU ne prelazi 72C,a Ryzen se maximalno popeo na 83 i to je bio peak u jednoj borbi, standardno se krece od 70 do 79 tokom igre kako trcim i masem.

Tak da definitivno ensto ne stima sa zatvorenim kucistem ili ako tko ima kakvu ideju gdje bi mogao biti problem?
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2019., 19:42   #9
celavicro
Guest
 
Postovi: n/a
Skini dust kolektore ,bocne na upuhu zraka.
Pa vidi dal ima kakve razlike
  Reply With Quote
Staro 08.12.2019., 19:44   #10
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Daj, ako ti nije problem, poslikaj kak sve to sad izgleda u kućištu.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.12.2019., 19:56   #11
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
https://imgur.com/a/9vrLZt0

Evo slike. Inace sam neki dan spuhao to kuciste s kompresorom. Prije nego sam dodao Ryzen unutra. Nego mozda je do ryzena jer sam kupio neku ludu memoriju 3600MHZ i ima je 32GB, da nije to jos dodatno opterecenje? Koristio sam safe DRAM calculator i sve radi stabilno osim ovog pregrijavanja koje se bi mozda moglo rec da se desava i sa otvorenim kucistem.

Mozda je i do paste, tko zna kak je dugo ta pasta zaljepljena na njemu, da je maknem i dodam novu?

No oept, i GPU se pregrijava, 6C razlike s otvorenim i zatvorenim kucsitem je puno.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2019., 20:08   #12
dewil23
Premium
Moj komp
 
dewil23's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 323
GPU temp je okay(ish)?
Ali cpu cooler je stock bkte,čak mi izgleda kao Stealth verzija,kaj nejde sa X procovima onaj malo deblji?
__________________
dewil23 je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2019., 20:09   #13
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,414
Panicaris. Za grafu 80c nije nis. Radna temp recimo.

Jedan dobar cooler za cpu i miran si.

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2019., 20:10   #14
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Pastu možeš staviti frišku i dodatno provjeriti cooler da li sjeda kak spada. Također možeš složiti sve diskove u donji kavez, a ovaj srednji kompletno maknuti i dodati još jedan ventilator da puše direktno po kartici.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2019., 20:34   #15
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
No oept, i GPU se pregrijava, 6C razlike s otvorenim i zatvorenim kucsitem je puno.
Cooler od cpu-a ti grije grafu, posto je inace Ryzen 5 3600X mini pegla za kosu kao i svaki drugi Zen 2, taj stock cooler ti kroz svoja rebra siba vruci zrak ravno na backplate od graficke.
Nadalje, backplate od graficke sam po sebi upija toplinu gpu-a koja se opet sama po sebi, zbog polozaja graficke dize gore, sudara se sa toplinom od cpu coolera koja istu nazad potiskuje
dolje nazad na backplate. Cooler koji je na izlazu kucista u takvom scenariju je previsoko i sa takvim strujanjima zraka ne uspije sve pokupiti iz prolaza ljevo od cpu-a.

Ljeti bu veselo... kuciste je sasvim OK, promjeni cpu cooler a gore desno gdje imas "rupu" za uredjaje kao prza itd.. u ravnini sa izlaznim ventilatorom na kucistu a na to dno lima,
stavi jedan 12cm ventilator i fiksiraj ga vezicama. Nema veze sto isti nece biti na prednjoj masci jer njegova uloga ce biti stvaranje mini zracnog tunela od njega preko novog cpu
coolera pa do izlaznog ventilatora na kucistu. Uskladiti rpm sva tri ventilatora i taj tunel ce usisavati u sebe takodjer topli zrak koji ce otpustati backplate od graficke. Takodjer i VRM bude zahvalan takvom setup-u.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2019., 21:53   #16
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Evo ovako sam sad sredio:

Promjenio pastu, nisam siguran dali je to imalo kakvog utjecaja. Onda sam u BIOsu iskljucio Core Performance Booster za Ryzen 5 3600x i sad je Ryzen normalan na 65C kad se igra. Istina bog vjerojanto se nesto performansa popusilo, ali da je u desktopu na 60C i skace gore dolje plus u igrama da konstantno skace od 70 do 85 nije normalno.

Sad mi je kuciste zatvoreno i CPU je na 65C, a GPU na 76 tokom igri. No izgleda da cu morat u NVidia topic trazit savjete jer mislim da ta grafa nesto steka. Ne prati afterburner settingse za fanove. I skoci temperatura na 70C a ona ne ubrza fanove. tek dok joj manualno stavim onda ubrza.

@silver_tip, ovo ima smisla. Budem to sredio tako, a u ljeti ce biti vjerojatno veselo, mada mi je i sad u sobi toplo.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2019., 23:01   #17
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
a u ljeti ce biti vjerojatno veselo, mada mi je i sad u sobi toplo.
Vjerovao ili ne ali zimskih 23/24C na drva/plin/struja itd..., nije isto kao ljetnih 23/24C. Za pocetak promjeni cpu cooler jer cemu kupovina 3600X ako ga koristis kao slabijeg 3600 non X recimo...
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2019., 23:17   #18
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Da skuzio sam to. Pa koji cooler da uzmem da me opet ne ogule. Stavio sam sad opet boostera on i temperature su odmah na 80C kod igranja, evo peak mi bio na 85C. Neznam kakav je to procesor ali pare koje sam dao i zujanje koje slusam i temperature majko mila...

Dodao sam sad fanove 2 unutra da onako jos cirkuliraju zrak od naprijed prema natrag ali evo dok sams ad ovo tipkao sam jednov rijeme imao procesora na 75C. Pa sta on radi kad se grije na 75C dok tipkam.

Edit: Jos sam i ram smanjio na 3200MHZ jer navodno po netu pise da na 3600 neradi. Glavno da sam ja kupio 3600 ram.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2019., 01:49   #19
Gašpar
trpi, trpi...
 
Datum registracije: Oct 2019
Lokacija: CRO
Postovi: 110
To je gtx1080ti sa vjerojatno najslabijim hladnjakom, mini dimenzije i hladnjak a najjači 250w čip, normalno da udara u 80c termalni limit.

I 85c nije previše za procesor, živit će dugo i sretno. Ako te baš mentalno opterećuje ili želiš tiše, kupi neki hladnjak za 200kn freezer34 ili lc-cc-120 i sam ga montiraj nije teško, dobiješ step by step uputstva unutra.

6c razlika otvoreno/zatvoreno kućište nije puno, većini je 5-10c razlike, nikakvi ventilatori ne mogu savršeno simulirati open bench setup ili otvoreno kućište.

3600mhz nije dodatno opterećenje, ne grije se zbog toga, ostavi 3600mhz ako radi, pusti što piše na netu.

I ovdje se ekipa previše brine ljeto/zima temperature. Nije 40c razlika u temperaturi zraka, nek vam je u sobi zimi 20-25c a ljeti 25-30 u najgorem slučaju, zanemariva razlika za komponente, ionako se temperatura zraka ne prenosi linearno na temperaturu komponenti.

Zadnje izmijenjeno od: Gašpar. 09.12.2019. u 02:24.
Gašpar je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2019., 08:16   #20
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,450
@dada-as; da li ti proc spušta taktove proca u idlu? pogledaj task manager? u idlu bi trebao biti relativno hladan proc
Alister je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2019., 08:41   #21
dewil23
Premium
Moj komp
 
dewil23's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 323
Covjek je fino napisal da je ukljucil onaj automatski overclock koji je na X seriji ako se ne varam ,dize mu takt i voltazu,zato se i jace grije jer je stock hladnjak koji ima zesce smece.
Treba mu samo aftermarket hladnjak tipa Freezer 34 kao sto je Gaspar gore napisal.
__________________
dewil23 je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2019., 13:14   #22
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Da nagledal sam si Scythe Ninja Dual Fan, taj mi izgleda bomba ventilator i bas ovo sto meni treba. Ali sam u medjuvremenu odhebao ovo NZXT zatvoreno kuciste i ubacio sve to u Coolermaster Gladiator 600


Imao sam taj doma. Bomba kuciste. Nema ove fancy smency glupsoti ko ovaj NZXT ali ima na onim vratima rupe za dva ventilatora koja nemam, pa jos kad ljeti ta dva stavim bit ce Ryzenu i grafi hladno. Ako i to nebude dosta onda ide onaj scythe gore za 600kn.

No evo sad sam vec testiral, grafa hladna, pod najacim opterecenjem na 76C. No morat cu skoknut pod NVidia forum jer mislim da nesto gadno ne valja s driverima jer grafa ne vrti ventilatore kak treba po defaltnim driverima. Ona se zagrije na 80C a ventilatori na 44%.

Ryzen u ovom novom kucistu koje je kao idealno za taj stock cooler jer sad on direktno puse zrak van zbog onih rupa na vratima. Sve skupa se ne kuha. Ryzen nije presao 78C pod najacim opterecenjem

Dodao sam jos vec kad sam predelaval te masine 1000W napajanje. Modularno, ono koje se ne vrti kad nemora.

beneficije:
Sve je tise, CPU cooler pod idle se niti ne cuje. Dok ovo tipkam 50C. GPU naravno hladan ko spricer na 30C.

Sad cu jos sve vratiti na 3600MHZ RAM i to je to. A u NZXT se vraca stari I5 4460 njemu trebaju one obloge od spuzve na vratima da mu nebude zima.

I da kazem da sam testiral sa Cinebench, u NZXT je bilo 3470 bodova, a sad s ovim promjenama gore je 3590 bodova. zamisli.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2019., 14:41   #23
Flood
Into my head it goes
Moj komp
 
Flood's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: space de luxe
Postovi: 776
Kupio sam ovo i drži FX-a na 4.4 kao od šale.Tako da će i Rajzena...
__________________
...help me understand the best I can...
Flood je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2019., 15:30   #24
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Da, nagledao sam i taj, ali kad budem kupovao cu malo bolje istraziti dali mi ovaj iz gore navedenog ninja dual fan stane u kuciste jer je ogroman. Ako nebude stao, a velike su sanse da nece stati onda cu uzeti Fumu. Cjenovno su tu negdje.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2019., 00:13   #25
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,085
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Uglavnom Ryzen 5 3600x
32Gb rama Patrio 3600MHZ
SSD
HDD
650 Corsairs napajanje
Zotac 1080ti Mini 11GBZnaci ti kazes da je to gaming kucsite koje bi trebalo biti hladno s ovim grijalicama?
Komp ti stvara 300-400W topline koja ostaje zarobljena u kutiji s obzirom da imaš samo jedan ispuh i pola upuha. Kažem pola jer je prednja strana em zatvorena, em kavezi blokiraju i to malo usisa zraka što imaš.

To što je kištra "gaming" ne znači ama baš ništa ako nema adekvatnog protoka zraka. Kao početak ja bi prvo maknuo gornji HDD kavez i sve diskove prebacio na donji i dodao još jedan vent kao usis zraka s obzirom da je prednja strana kompletno zatvorena. Onda kupio neki tower hladnjak koji bi svoj topli zrak direktno puhao van na ispuh. Stanje će biti bolje, ali ne drastično s obzirom koliko je H230 zatvoren i restriktivan što se tiče protoka.
__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent
darkydark je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2019., 08:24   #26
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Da, ima mjesta i na podu za jos jedan usisni ventilator pa bi mogao i tamo staviti. Ali svejedno si nekak mislim da bi se tu kuhalo pgotovo ljeti kad bi se taj overclockani ryzen i ta kartica zagrijali nevjerujem da bi se taj vruci zrak izbacivao velikom brzinom.

Uglavnom izgleda kao velika investicija, novi cooler, novi fanovi, a system cist super funkcionira u Coolermaster kucistu tak da sve vise vjerujem da ce tamo i ostat, a ovo NZXT nek grije Intel.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2019., 13:52   #27
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,085
Za početak neki tower hladnjak čisto da se toplina ne raspršuje po kućištu nego da ju "ciljaš" odmah na izlaz i jedan usisni vent mislim da je to trošak od svega 200-250kn.
__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent
darkydark je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2020., 08:24   #28
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Da nastavim pricu u ovom topicu pa mozda nekom pomogne u dalekoj buducnosti.

CPU je sad miran. Ali jucer dok sam igrao HOTS, i nije nesto zahtjevna igra za grafiku bi covjek pomislio. 1080ti zotac Mini 11gb, kazu da ta voli vruce, ali 89C je vjerojatno prevruce, a vjerojatno je i ona to prebacila jer se komp restartao.

Sad sam iz kine narucio dva 12cm ventilatorakoji idu na stranicu za zatvaranje kucista i nadam se da ce ti ventilatori izbacit taj vruci zrak van. javim kad isprobam, cca mjesec dana ce sigurno putovat iz hong Konga, lol
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2020., 08:45   #29
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Pa otvori to kučište, ostavi stranicu otovorenu i napravi stress testove, prati temperature itd.

Ne vjerujem da kučište radi tako drastičnu razliku.

Par stupnjeva da, ali ovako nešto, teško.

Btw. imam ti ja Corsair ventove 120mm 4 komada, ako trebaš, javi se u PM, dam ti ih za siću, dođeš u VŽ po njih.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2020., 10:29   #30
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Ovo kuciste iz naslova nema sanse da hladi ovu grafu i ovaj procesor dok se igra na ultra postavkama. Trebalo bi vodeno hladjenje ili nesto da tjera tu vrucinu van. Lim je bio vruc on kucista tog NZXT. Sad sam prebacio u Collermaster kuciste i to radi dobro, samo ova grafa evo na 87C danas.

Da takva dva cu zastekat 12cm, narucio iz kine vec. Nije mi jasno kako iz kine dodje doma za 50 kuna 2 takva, a da sam kupovao preko njuskala vjerojatno bi samo platio postarinu 50kn.

Imao sam i napravio testove sa otvorenom tom stranicom i onda je u redu grafa na 75C. A jucer kad se crashalo malo je i soba bila toplija pa sve skupa prebacilo tu grafu u crveno.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na