Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Aplikacije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.06.2020., 10:44   #1
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,010
realtime sinkronizacija foldera na 2-3 pc-a?

pitanje ljudi,
imam potrebu / želju imati recimo iste podatke na laptopima, jer malo radim tu malo tamo a njih ne nosim okolo nego su mi fiksni.

browser sam donekle riješio time šta sam si napravio account i logirao se na svim kompjuterima, pa ajde.
ostaje mi pitanje foldera. glavne stvari držim na serveru koji je mountan svugdje, jedino bi mi trebali "radni" folderi. nema toga puno, i razlika bude max 2-3 GB podataka dnevno , iako 200-300MB je češća situacija.

doma za file sync koristim aomei backupper ali free verzija nema realtime sinkronizaciju.

sync ne treba ić sa laptopa na laptop (jer nikad nisu paralelno upaljeni), već preko servera.

ideja bi bila :
lap1 folder A <--> server folder A <--> lap2 folder A
lap1 folder B <--> server folder B <--> lap2 folder B

s time da ovo sve treba radit preko lokalne mreže, a ne preko interneta.
laptopi imaju AC kartice, infrastruktura je 100mbit.
"server" je najobičniji pc sa sheranim folderima.
ta aplikacija koju tražim mogu komotno instalirati na laptope i na server ako treba.
ima li resilio sync to šta tražim?
koristim ga na mobu da mi realtime synca stvari na server. nisam istraživao da li može nešto više od toga?
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2020., 11:15   #2
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,453
Davno sam koristio cryptsync za sinkronizacijiu dvije mape uz kriptiranje. Možda može i bez kriptiranje ako se još uvijek održava.
Libertus je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.06.2020., 12:00   #3
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Provjeri Syncthing i DSynchronize, pa ih po potrebi podesiš na laptope i server.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 07.06.2020., 17:32   #4
VandaL.pr!
Premium
Moj komp
 
VandaL.pr!'s Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: zaDAR
Postovi: 758
A da napravis mklink na server folder?
Pretpostavljam da je server uvijek on
__________________
ORIGIN: CR0_VandaL | STEAM: vandalzd | TDU2: VaandaL | R* Social Club: vandal_zd | DayZ: VandaL | battle.net: VandaL #2220
VandaL.pr! je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2020., 18:26   #5
tomek@vz
Premium
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,305
Kaj fali obicnom share-u i da vezes share na sve kompove kao mrezni disk? Za nekaj tak jednostavnog...solucija B bi bila:


1. Windows Server + AD
2. Linux Server + Samba + LDAP + Winbind
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2020., 20:17   #6
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,010
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Provjeri Syncthing i DSynchronize, pa ih po potrebi podesiš na laptope i server.

ovo mi se sviđa... osnovnim guglanjem nisam nalazio ovakva free rješenja. s time da mi se prvi više sviđa, drugi mi daje dojam da je "sklepali-ja-i-buraz-u-garaži-čisto-da-radi" komad softvera. isprobam prvog definitivno.


cijela procedura je da na oba laptopa imam aktualno stanje foldera, koji je kopiran i na serveru, a koji onda inkrementalno dodatno kopira sam sebe na NAS tako da na nasu imam SVE.

zašto ne sejvat direkt na mrežu je netko pitao - zbog brzine. ponekad je to 100mbita, ponekad je to 10 mbita. znamo svi kako ide priča sa wifijem.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2020., 21:02   #7
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,241
Hm, ne vjerujem da nitko nije spomenul Dropbox i recimo free alternativu Nextcloud koji baš tome i služe? Dropbox koristim za manje stvari jer je free prostor ograničen, dok nextcloud digneš gdi hoćeš i radiš što te volja (također koristim, sve 5). Klijente na sve kompove, poklikaš kaj se sinka kaj ne i vozi.

EDIT: sad vidim da hoćeš da radi prek lana. Nextcloud možeš natjerati, a mislim da i dropbox ima neki "lan sync" pa možda će i zaobilaziti njihove servere.
johnsmith je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2020., 22:23   #8
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,010
cloud rješenja ako i nude lan sync - ne rade ako nemaš account / nisi spojen na net, a ako i rade - onda ne možeš bypassat njihov limit foldera. dropbox koristio dok sam imao 50gb free, kad se to vratilo na onu siću od 2, zaboravio sam ga da postoji. koristim megu kao punokrvni cloud servis i resilio kao self-hosted cloud bez potrebe da imam account.
nextcloud i owncloud sam istraživao prilikom odabira self-hosted servisa ali resilio mi je više odgovarao zbog izbora OS-a na kojem se vrti server i kvalitete / besplatnoće android aplikacije.
međutim to su sve ovakvi ili onakvi cloud servisi, a to mi u ovom slučaju nije potrebno i komplicira stvari. tražio sam čisti folder sync na lokalnoj razini, i kolega je gore to i linkao.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na