Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Rezultati ankete: Konzola ili Pc
Pc 219 84.23%
Konzola 41 15.77%
Glasači: 260. Ne možete glasati na ovoj anketi

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.07.2008., 11:17   #91
Wolfblade
Premium
Moj komp
 
Wolfblade's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Lika
Postovi: 609
pa samo mi recite jel valja što wii jel ima igara za njega.
privlačime force unlished pa vitlam mačom
Wolfblade je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2008., 12:26   #92
DANCI
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 732
@darkijas

zavisi ja sam recimo imo PS1 i u pet godina sam jedanput morao odnijeti konzolu na popravak zbog lasera i nije mi bilo zao tih para mislim da sam dao nekih 200kn za taj popravak i dva kontrolera i to je to, ono sto je nezamjenjivo jest to da kad sakupis ekipu i zajedno sjedenete na kauč i igras turnire PRO soccer 1 i 2 u ono vrijeme, jednostavno nema boljeg osjecaja od toga, a kad si na kompu to ti je onda nis po meni nula bodova kad kao prvo nemaju svi frendovi para ko blata niti se svi kuze u nadogradnju kompa niti im po njima se isplati svako malo bacat novce na te "gluposti" i onda je to sve shit kad se nemrete umreziti jer svako malo netko se zali na pingove, pa netko nemoze se ukljuciti u server sami problemi i sto je najvaznije od svega nemoz vidjeti emocije na facama svojim frendovima kad je upitanju DM preko PC

jednostavno po meni je razlika izmedu PC i konzola sto se tice igara jest nebo i zemlja slikovito receno to ti je ko da sad tvoja reprezentacija se sada bori u finalima i ti sam samcat buljis doma u taj TV nemas pored sebe nikoga skime bi kometirao i navijao, u odnosu na to kad si na stadionu i onda navijas sa ekipom
DANCI je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.07.2008., 16:14   #93
Halos
muimerP
Moj komp
 
Halos's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: VG
Postovi: 3,333
Citiraj:
Autor DANCI Pregled postova
@darkijas

zavisi ja sam recimo imo PS1 i u pet godina sam jedanput morao odnijeti konzolu na popravak zbog lasera i nije mi bilo zao tih para mislim da sam dao nekih 200kn za taj popravak i dva kontrolera i to je to, ono sto je nezamjenjivo jest to da kad sakupis ekipu i zajedno sjedenete na kauč i igras turnire PRO soccer 1 i 2 u ono vrijeme, jednostavno nema boljeg osjecaja od toga, a kad si na kompu to ti je onda nis po meni nula bodova kad kao prvo nemaju svi frendovi para ko blata niti se svi kuze u nadogradnju kompa niti im po njima se isplati svako malo bacat novce na te "gluposti" i onda je to sve shit kad se nemrete umreziti jer svako malo netko se zali na pingove, pa netko nemoze se ukljuciti u server sami problemi i sto je najvaznije od svega nemoz vidjeti emocije na facama svojim frendovima kad je upitanju DM preko PC

jednostavno po meni je razlika izmedu PC i konzola sto se tice igara jest nebo i zemlja slikovito receno to ti je ko da sad tvoja reprezentacija se sada bori u finalima i ti sam samcat buljis doma u taj TV nemas pored sebe nikoga skime bi kometirao i navijao, u odnosu na to kad si na stadionu i onda navijas sa ekipom
Potpisujem ovo, kada sa ekipom(u ono vrijeme) sjedneš na PES1-2...to je neprocjenjivo

Al ono za umrezavanje...ko im je kriv kad se neznaju umrežit
Halos je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2008., 17:41   #94
Wolfblade
Premium
Moj komp
 
Wolfblade's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Lika
Postovi: 609
Citiraj:
Autor kkljajic Pregled postova
Potpisujem ovo, kada sa ekipom(u ono vrijeme) sjedneš na PES1-2...to je neprocjenjivo

Al ono za umrezavanje...ko im je kriv kad se neznaju umrežit
imal smisla kupovat wii imal igara za njega
Wolfblade je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2008., 20:12   #95
DANCI
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 732
Citiraj:
Autor kkljajic Pregled postova
Al ono za umrezavanje...ko im je kriv kad se neznaju umrežit
heh da je bar samo neznanje upitanju sto se tice umrezavanja, a nije... vec su u pitanju pingovi i pucanje veze, pa i spontano izbacivanje sa severa

npr. frend me svako malo zove idemo igrati FEAR combat sa jos 4-com mene vec boli glava, a nismo ni poceli igrati, kad znam da ce biti vise problema sa pingovima nego zabave... recimo ja kreiram sever svi se ukljucimo i najedanput od 6 ljudi bar dva tri neodredena likova vise nemogu igrati zbog prevelikog pinga pa onda se izmjenjujemo bude neko drugi pa treci napravio server i ista prica no drugi ljudi i kak sad taj problem rijesiti ?

isti slucaj kad idemo igrati stariju igru warcraft preko hamachija ista prica igras sa 4 ljudi i za 20-30 min pukne veza... pa smo prisiljeni svakih 5 min sejvati u slucaju ak pukne veza da mozemo nastaviti dismo stali...

jednostavno po meni je prakticki lutrija igrati preko internet mreze kad nikad neznas kad bude puknula veza, ili budu u igri bili previsoki pingovi napocetku bivaju ok pingovi tipa 40-50ms i onda nakon pol sata skoci na otprilike 400-1000ms
DANCI je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2008., 03:30   #96
bego2
Banned
Moj komp
 
bego2's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: https://t.me/pump_upp
Postovi: 2,724
kako to možeš pitati na PCexpert forumu?

pc je moj odg
bego2 je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2008., 08:55   #97
Wolfblade
Premium
Moj komp
 
Wolfblade's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Lika
Postovi: 609
jel vrijedi kupit nitendo wii jel valja što i jel ima igri za njega
Wolfblade je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2008., 10:57   #98
Gjurovski
P.E.B.K.A.C.
 
Gjurovski's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,300
Citiraj:
Autor Wolfblade Pregled postova
jel vrijedi kupit nitendo wii jel valja što i jel ima igri za njega
Ne!
Ili modani Xbox 360 ili Ps2...
__________________
Master: E7200, 3MB L2, M0 {TT Big Typhoon VX @3500mhz}/Gigabyte P35-DS3P/2x1GB SuperTalent CL4 Overclock DDR2 800Mhz + 2GB Kingmax/Coolermaster Extreme Power 430W/XFX 8800GTX {Arctic Cooling Accelero Extreme} /Seagate Barracuda 250GB/Pioneer DVD-RW/
Periferija: LG W2242T 22"/Logitech X-230/Razer - Death Adder/LCD TV Toshiba WL66Z Regza 32"/Thrust Keyboard+Mouse Wifi/Logitech ChillStream/Sharkoon Rebel12

Gjurovski je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2008., 10:58   #99
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
nekome se sviđa vitlanje sa njegovim kontrolerom i to kaj za njega izlaze super mario i slične igre što ga možda za djecu čini boljim izborom nego druge dvije konzole. Međutim što se tiče snage ugrađenog hardvera wii je teško groblje a i cijena mu je totalno nerazumna-košta ko xbox360 a u igrama nudi slične perfomanse kao playstation2
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2008., 18:45   #100
Wolfblade
Premium
Moj komp
 
Wolfblade's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Lika
Postovi: 609
Citiraj:
Autor darkijas Pregled postova
nekome se sviđa vitlanje sa njegovim kontrolerom i to kaj za njega izlaze super mario i slične igre što ga možda za djecu čini boljim izborom nego druge dvije konzole. Međutim što se tiče snage ugrađenog hardvera wii je teško groblje a i cijena mu je totalno nerazumna-košta ko xbox360 a u igrama nudi slične perfomanse kao playstation2
a što je bolje xbox 360 ili ps 3
Wolfblade je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.07.2008., 12:03   #101
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
stvar osobne percepcije. Kako se xbox da modat za njega su igre puuno jeftinije ali u hr postoji nemal broj playstation fanova koji će radije imat ps3 pa makar na njemu igrali samo orginale.
Što se tiče snage hardvera za pokretanje igara obe konzole su tu negdje i ako postoje neke razlike one su apsolutno marginalne i nebitne
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2008., 12:37   #102
fratartucko
Just married!!!!
 
fratartucko's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb-Bjelovar
Postovi: 85
Citiraj:
Autor darkijas Pregled postova
nekome se sviđa vitlanje sa njegovim kontrolerom i to kaj za njega izlaze super mario i slične igre što ga možda za djecu čini boljim izborom nego druge dvije konzole. Međutim što se tiče snage ugrađenog hardvera wii je teško groblje a i cijena mu je totalno nerazumna-košta ko xbox360 a u igrama nudi slične perfomanse kao playstation2
I usprkos tim "nedostacima" (meni grafika nikad u životu nije bila ispred igrivosti), igre koje izlaze na Wii su izvrsne, spomenut ću samo remek-djelo Okami(izašao prije na PS2, ali sad je uz nunchak kontroler sasvim novo iskustvo), Super Mario franšiza(Kart i Galaxy), te totalna spaljevina No More Heroes. Serijali Zelda, Metroid Prime, će uvijek imati izvrsne nastavke. Originalnost je rijetka stvar u gaming industriji, i Nintendo je uvijek bio predvodnik.
Ja bi radije žrtvovao ljepotu pixela i isprazno štancanje u korist čiste igrivosti.
fratartucko je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2008., 02:19   #103
Wolfblade
Premium
Moj komp
 
Wolfblade's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Lika
Postovi: 609
ok nadograđujem komp 5000 skupio i nadograđujem komp u 10 mjesecu samo mi recite što bi sve trebo nadogradit i u šta znači to je isključivo gaming pc naravno tu i tamo idem po programima i tako.
P.S ovo je moj 100 post tako sam sretan
Wolfblade je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2010., 16:46   #104
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
Konzole vs. PC

Otvaram ovu temu jer mi je više puta došlo da odgovorim na neke rasprave u drugim topicima (kao npr. ovdje), ali bi to onda odvelo u OT vode pa bi sve bilo pobrisano.
Mene zanima, tj. pokušavam shvatiti ljude zbog kojih se danas FPS igrice rade prvenstveno na konzoli, pa se onda portaju na PC. Konkretno, recimo COD i Battlefield serijal. Dakle taj direktor ili tko već, je jednog dana rekao "OK, COD2/BF2 je bio zadnji rađen prvenstveno za PC, od sada radimo igre prvenstveno za konzole, pa onda za PC."
Upućeni u te dvije igrice će dobro znati koliko su bolje bile te igre prije, nego njihove modernije verzije sada, koje u odnosu na njih izgledaju kao retardirani ušminkani poluproizvodi.

OK, očito je da se to radi zbog novca, ali da li to znači i da postoji realna potražnja za FPS-ovima na konzolama pa ih to tjera da totalno okrenu taktiku sa "prvo PC" na "prvo konzola"? Mene zanima tko to normalan igra FPS-ove na konzolama? Mislim, nakon što znaju kako je to na PC-u? Ili uopće nema potražnje nego ih oni svejedno rade za konzole da taj segment ne odumre?

Pretpostavljam da se radi o tržištu lijenih, debelih, glupih Amera koji zalegnu u kauč i daljinski upale TV, Xbox, satelitsku, klimu i vjerovatno robota koji im donese Big Mac ili je tako nešto zaista poželjno i drugdje u svijetu? Osobno sam probao gotovo sve konzole i razne igrice ali mi se nikako ne sviđaju. Možda zato jer je zadnja konzola koju sam ja igrao prije 20ak godina (a da nisam došao u napast da je razbijem) Super Nintendo.

Nekidan sam na prijateljev nagovor došao kod njega i igrali smo Playstation (2 ili 3, ni ne znam koji je). Igrali smo Gran Turismo i UFC. Nakon 15ak minuta došlo mi je da mu zavitlam kontroler u zid (OK, to pripisujem svom neiskustvu s tim kontrolerima ali mi svejedno nisu dragi). U FPS-ovima jednostavno ne mogu zamisliti da mi nešto zamijeni tastaturu i miša. Kako bi recimo s tim šugavim pečurkama izveli poznati "rocket jump" iz Quakea?
Jedino s mišem imam najbržu moguću kombinaciju preciznosti i brzine okreta, a onda gledam one kako igraju s gljivama pa pola sata ciljaju neprijatelja, i onda im naravno igra uskoči u pomoć sa autoaim-om i sličnim pomagalima (hint: tko koristi pomagala?).
Gdje vodi taj trend?

Zadnje izmijenjeno od: Neo-ST. 13.11.2010. u 16:53.