Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.11.2022., 23:40   #61
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,216
Nema tog dan kuchena i scavolinija koji mogu troje male dice prizivit

Ima tu previse faktora koji utječu na trajnost kuhinje, ko je napravio je jedan od manje bitnih. DanK isto koristi egger i blum... A meni nisu bili u stanju napravit pomični sank, jer je u njih to nemoguće jer nemaju taj element.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2022., 10:07   #62
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Ekipa koja je uzimaka kuhnju u IKEA-i imam pitanje za vas. Nekad prije je bilo pravilo (ili sam ja nešto pogrešno pohvatao) da ako uzimaš kuhnju u IKEA-i da moraš kod njih uzeti i aparate tipa pečnica, perilica itd tj. sve kaj će se integrirati u kuhnju? To je točno ili nije?
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2022., 10:17   #63
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Nisam nikad kupovao kuhinju u Ikei no zvuči suludo, da ne kažem idiotski da postoji takvo pravilo...
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2022., 10:24   #64
Kristijan_7
Just don't give a fuck
 
Kristijan_7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 764
Osobno kupio nekoliko kuhinja tamo, svi korpusi su standardnih mjera i nema nikakve poveznice sa njihovim aparatima koji su, usput rečeno, također dobri.
__________________
“One morning I shot an elephant in my pajamas. How he got into my pajamas I'll never know.”
Kristijan_7 je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2022., 10:46   #65
adaksinjo
Premium
Moj komp
 
adaksinjo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Virje
Postovi: 574
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Ekipa koja je uzimaka kuhnju u IKEA-i imam pitanje za vas. Nekad prije je bilo pravilo (ili sam ja nešto pogrešno pohvatao) da ako uzimaš kuhnju u IKEA-i da moraš kod njih uzeti i aparate tipa pečnica, perilica itd tj. sve kaj će se integrirati u kuhnju? To je točno ili nije?
sve ostalo paše po defaultu osim perilice posuđa s kojom može biti problema, ali to se odradi sa kliznom frontom, odnosno moraš kod njih naručiti BEHJALPLIG klizne vodilice za frontu.



problem je u tome (kao što se jasno vidi u videu) da se bez tog adaptera vrata perilice ne mogu do kraja otvoriti nakon što na njih montiraš frontu jer dolje lupaju u bilo koju perilicu koja nije kupljena u Ikei (ne znam više jesu prepakirani whirlpool ili electrolux).

ubacio sam bosch ugradbenu perilicu u metod korpus, a na kliznim vodilicama je Voxtorp fronta i radi zadovoljavajuće, ali je prijedlog da fronta suđerice bude iz jednog komada jer je tako čvršće, a ne kao kod mene iz 2 manje fronte tako da prati liniju svih ostalih susjednih elemenata koji imaju po 2 velike ladice.
adaksinjo je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2022., 06:42   #66
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Ok thx. I meni je to zvučalo full blesavo ali bolje provjeriti.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2022., 19:33   #67
vex
Premium
Moj komp
 
vex's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: sl. brod
Postovi: 1,288
Citiraj:
Autor EdoFazlinovic Pregled postova
Koliko su tvoji platili tada kuhinju?
Imam i ja Đurinu kuhinju isto tako staru 20 godina, ali ne u mjestu gdje mi je ova i danas izgleda ko nova samo se redovno odrzaje i to je to. Tvoj bratić i ti imate takvo iskustvo, ja drugacije.

Ja sam postavio cijene, pa ako nekome moze pomoci, izvolite.

EDIT: Ovo je primjer jednog amatera koji nije htio platiti da mu rade kuhinju, nego je uzeo stvar u svoje ruke. Po meni je jako dobro napravio posao.
https://web.facebook.com/groups/majs...7645845777406/

Ne kazem da DanKuchen ne radi odlicne kuhinje. Oni radu odlicne kuhinje, ali ima ljudi sta radu isto tako odlicne kuhinje, a ne mora biti tako skupa.
A šta ja znam, bar 40k kuna .

Bravo za muža i amatera, ali skrenut ću ti pozornost samo na to da su to slike , kad bi to vidio izbliza, bilo bi ajme

Anegdota; šogi od kuma radi u Elgradu, slaže kuhinje godinama, napravio mom kumu , 30k kuna materijal, velika kuhinja.
Ja sam ti picajzla po prirodi, našao sam 10 grešaka na kuhinji realnih, ne sad neko izmišljanje. Sitno amo, sitno tamo. Sa 3 metra kuhinja izgleda kraj svijeta, a iz bliza o jebote ( meni ). Nisam htio kumu kvariti doživljaj, ali kod mene to ne bi prošlo jbg .

Ne kažem da ovi u DanKuchenu neće sjebat, ali kod frenda su zbog crtice naručivali novu dasku. Platiš ali imaš pravo i srat, i po mom mišljenju su referenca što se tiče kuhinja. Ne najbolje ali neka letvica ajmo reći. Njihove fronte su ipak od mdf-a ak se ne varam, pa možeš dobiti i zaobljene rubove, a ne "sjekirom rezani " iveral.
Sad će neki reći da to ne bi ni htjeli i da je 90 stupnjeva jedina prava mjera, a tak i ja ne bih volio ferrarija jer je neudoban i nizak
vex je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2022., 19:56   #68
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
Kad se već spominju kuhinje, slovenski pristup mi je odličan. Naprave kuhinju, montiraju ju i za 6 mjeseci dođu u kontrolu da provjere jel sve kak treba bit. Ako se nešto pomrdalo u to vrijeme izmjene/poprave/kaj već ne. Kolega se šokirao kad su mu se javili da bi došli u servisni pregled. Kod naših je tlaka i montirat im, a di bi ovo napravili
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2022., 20:15   #69
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 526
Citiraj:
Autor vex Pregled postova
A šta ja znam, bar 40k kuna .

Bravo za muža i amatera, ali skrenut ću ti pozornost samo na to da su to slike , kad bi to vidio izbliza, bilo bi ajme

Anegdota; šogi od kuma radi u Elgradu, slaže kuhinje godinama, napravio mom kumu , 30k kuna materijal, velika kuhinja.
Ja sam ti picajzla po prirodi, našao sam 10 grešaka na kuhinji realnih, ne sad neko izmišljanje. Sitno amo, sitno tamo. Sa 3 metra kuhinja izgleda kraj svijeta, a iz bliza o jebote ( meni ). Nisam htio kumu kvariti doživljaj, ali kod mene to ne bi prošlo jbg .

Ne kažem da ovi u DanKuchenu neće sjebat, ali kod frenda su zbog crtice naručivali novu dasku. Platiš ali imaš pravo i srat, i po mom mišljenju su referenca što se tiče kuhinja. Ne najbolje ali neka letvica ajmo reći. Njihove fronte su ipak od mdf-a ak se ne varam, pa možeš dobiti i zaobljene rubove, a ne "sjekirom rezani " iveral.
Sad će neki reći da to ne bi ni htjeli i da je 90 stupnjeva jedina prava mjera, a tak i ja ne bih volio ferrarija jer je neudoban i nizak

Fronte i u Elgradu mogu biti MDF samo se ekipa usere kada vide razliku mdf-a i iverala.
Previse uzdizes DanKuchen, a omalozavas sve ostale.
RainZG je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2022., 21:35   #70
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova

Osobenost kategorije koju sam opisao, vlasnika koji se indentitetski stapaju s objektom kupovine, posebno ako je statusne kategorije, svi imaju zajednicku vrlinu: Izuzetno kratko strpljenje za saslusati drugu stranu.

Jer izvori njihovog info napajanja su jednosmjerni, nema revizije. Ako se ne slazes s istima, odmah im pocinjes biti odbojan, jer zasto bi te slusali, kad su iskljucivo okruzeni, onima koji misle kao oni? Ako su jos u grupi, ili statusno visem razredu privilegija, onda nece dvojiti da te dehumaniziraju kao osobu, jer nisi naprednog razmisljanja, kojeg oni crpe u svakoj pori dnevnog informiranja.
jest da je s teme o autima ali covjek je sve dobro napisao a i vrijedi ovdje isto, pa stavljam quote

nemam nista protiv dan kuchena, ali MDF je MDF a iveral je iveral - bitno je tko radi s materijalom

buduci punac mi je stolar, vrhunski.. moze napraviti i kuhinju i od 100k kuna i od 10k kn, a dan kuchen moze biti premium koliko god hoce kad jedno 30% cijene platis ime i mislis si da si super i kewl


stolari dobro naplate posao, isto kao i mi za isntalaciju winsa 200kn pa je kao puno ljudima.. evo rodjo, uzmi i napravi si, iskreno volio bi da znam.. a znanje se naplacuje
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2022., 19:45   #71
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,865
Citiraj:
Autor RainZG Pregled postova
Fronte i u Elgradu mogu biti MDF samo se ekipa usere kada vide razliku mdf-a i iverala.
Previse uzdizes DanKuchen, a omalozavas sve ostale.
Pa DanKuchen radi s EGGerom, blum, grass.
O cem ovaj gore trabunja 😁😆💩
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2022., 19:56   #72
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
ti si nedavno slagao neki ormar koliko se sjecam? i bilo je vrh
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2022., 20:09   #73
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 526
Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
Pa DanKuchen radi s EGGerom, blum, grass.
O cem ovaj gore trabunja 😁😆💩
Obicno ljudi kada kupe nesto skuplje imaju potrebu uvjeravati sami sebe i sve druge da je njihovo najbolje. Mislim da je u tome osnovni problem.
RainZG je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2022., 17:54   #74
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,865
Citiraj:
Autor John Creasy Pregled postova
ti si nedavno slagao neki ormar koliko se sjecam? i bilo je vrh
Misliš na ovo

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?p=3495549

Cijene su drastično poskupile i to ne samo sad uoči eura, u jeku kriz i rata u ukraini nego i puno prije tih događaja.

Usporedbe radi ... kako neke lakse projekte radim sam; prije par godina klincima sam radio krevete s ladicom na izvlacenje.
Znaci 2 identicna kreveta po istom prijektu u istoj trgovini, s istim materijalima. Drugi krevet je rađen po narudžbenici prvoga u vremenskom odmaku od nekih 2 godine. Drugi je bio skuplji za više nego duplo.

Ona obična bijela korpus iverica od koje se kroje kutije, samo u zadnjih godinu dana je poskupila 120%, usluge rezanja i kantiranja da i ne spominjem ... dok prijašnja poskupljenja više nitko i ne pamti.

Ja sam onda super prošao što se tiće namjestaja ...
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2022., 20:22   #75
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 442
Firme koje daju bolju garanciju su naravno i skuplje
__________________
murina je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2022., 23:41   #76
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,865
Otom potom ... Kakva garancija, zbog cega, na cegani pod kojim uvjetima?!
Pa nije to TV, Rijec je o namjeataju gdje je skoro pa svaki dio kao komponenta zamjenjiv za kikiriki cijenu.
Ne pada mi napamet radi cega bi nekome dao prioritet i bubnuo 15-20-30kkn vise radi garancije?!
Čak niti kompletno nova radna povrsina ne opravdava ... A sigurnan sam da ju neces dobiti kad majstori zatvore vrata s vanjske strane

Syebe ti se neka spojnica, kliznik, stoper ... skinu to, odnesi u elgrad, kupi drugu za 20-30kn namontiraj i teraj dalje.
Otpadnu vrata, odnesi da ti izrežu druga po mjeri, pokantiraju i izbuše rupe za pante, zavrni 4 šarafa i pohvali se dragoj kako si pametan, mozda te nagradi 😆
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom

Zadnje izmijenjeno od: Ziiky. 10.11.2022. u 00:17.
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2022., 06:24   #77
adaksinjo
Premium
Moj komp
 
adaksinjo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Virje
Postovi: 574
uzmeš u ikei pa narucis besplatno preko rezervnih dijreova, 25 godina si miran sto se tice kvarova.
adaksinjo je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2022., 07:14   #78
Badboy
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Jastrebarsko
Postovi: 295
Meni uopce nije poanta cijena dankuitchen il neki tak koji placaju porez i radnike,nego neki iritantni profi majstori,kad smo slagali kuhinju bilo ih je par takvih Zg.županija.
Kuhinja po mjeri sve isti materijali i okovi razlika cca 20 000kn
I naravno vidiš i shvatiš da love u mutnom.

Poslano sa mog POCOPHONE F1 koristeći Tapatalk
__________________
Život je samo san na putu prema smrti!
Badboy je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2022., 08:01   #79
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 442
Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
Otom potom ... Kakva garancija, zbog cega, na cegani pod kojim uvjetima?!
Pa nije to TV, Rijec je o namjeataju gdje je skoro pa svaki dio kao komponenta zamjenjiv za kikiriki cijenu.
Ne pada mi napamet radi cega bi nekome dao prioritet i bubnuo 15-20-30kkn vise radi garancije?!
Čak niti kompletno nova radna povrsina ne opravdava ... A sigurnan sam da ju neces dobiti kad majstori zatvore vrata s vanjske strane

Syebe ti se neka spojnica, kliznik, stoper ... skinu to, odnesi u elgrad, kupi drugu za 20-30kn namontiraj i teraj dalje.
Otpadnu vrata, odnesi da ti izrežu druga po mjeri, pokantiraju i izbuše rupe za pante, zavrni 4 šarafa i pohvali se dragoj kako si pametan, mozda te nagradi ��
Govorim načelno, to kako se garancija ostvaruje je drugi par postola. Što se tiče kvalitete, jednaku ulogu igraju materijali i majstor koji spaja te materijale. Meni nije čudno da su neki majstori skuplji od drugih, na kraju se sve svodi na to koliko je "gospođa" zadovoljna proizvodom

Edit: Ja sam Ikea fan. Imamo njihovu kuhinju koju je dobar majstor složio, koristili je 5 godina i sad je kompletno rastavljena kod punca u garaži jer smo u rekonstrukciji. Kad je odlučimo opet negdje složiti, vjerujem da će biti dobra kao i prije
__________________

Zadnje izmijenjeno od: murina. 10.11.2022. u 08:06.
murina je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2022., 09:26   #80
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
Hoće to bit nakon ponovnog sklapanja kao i prvi put?
Rastavljao sam i sastavljao dosta komoda, PAX ormara i sličnog i bome drugi put kad se sastavi nije tak baš kao prvi put. Treći put mislim da ne bi preživilo.
Ne znam kak je za kuhinje, no ako je suditi prema iskustvu njihovog drugog namještaja nije neka špica
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2022., 11:01   #81
Badboy
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Jastrebarsko
Postovi: 295
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Hoće to bit nakon ponovnog sklapanja kao i prvi put?
Rastavljao sam i sastavljao dosta komoda, PAX ormara i sličnog i bome drugi put kad se sastavi nije tak baš kao prvi put. Treći put mislim da ne bi preživilo.
Ne znam kak je za kuhinje, no ako je suditi prema iskustvu njihovog drugog namještaja nije neka špica
Metod kuhinja i pax ormari vitrine itd.,nemaju veze sa vezom ja sam ih dosta sastavio i rastavio i mislim da je kvaliteta upola manja ako ne i više
Dobio sam 25g garancije na kuhinju

Poslano sa mog POCOPHONE F1 koristeći Tapatalk
__________________
Život je samo san na putu prema smrti!
Badboy je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na