Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Članci
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.07.2007., 07:40   #1
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Gigabyte GA-P35-DQ6 - moćno dobro

Ploča je mrak, što jes jes. Kad se sjetim GB od prije koju godinu i mušičavih ploča, reseta biosa bez jumera i svega ostaloga - ovo je mila majka.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2007., 09:05   #2
tomifish2002
Honda Prelude 2.0i driver
 
tomifish2002's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Zagreb Dubrava
Postovi: 1,128
dq6 su zakon. moja 965 radi ko avion. najviše sam probao fsb na 450 i radila je. stvarno nemam zamjerke. dobro je da se tradicija nastavlja i s ovom pločom.
__________________

tomifish2002 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.07.2007., 09:31   #3
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
jeste otvorili hidden bios prije recenzije?

morao sam hehe
syss je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2007., 10:43   #4
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
jeste otvorili hidden bios prije recenzije?

morao sam hehe
Dobra, dobra.
Jedna od mutavijih fora, zaboravih navesti uz ostale "pametne" GB. Jel me sjećanje vara ili je još netko od proizvođača imao tu foru ctrl+nešto pa upadaš u advanced options?
tor je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2007., 11:17   #5
Beren
PC Ekspert šerif
Moj komp
 
Beren's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: Vječno u labu...
Postovi: 1,496
Imao je MSI na par ploča. Tu su skrivali ono automatsko ocanje, pa se sjećam da sam se čudio zašto MSI-jeva ploča ima tako lude performanse na stock taktu.
Beren je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2007., 12:04   #6
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
E da, znao sam da nisam toliko ostario
tor je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2007., 12:24   #7
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
generalno kod gigabytea mi je bios oke, hidden dio ima smisla kao i wintv na 98se dok su 28.800 modemi bili u igri.

zamjeram im (kao i abitu, te takvim igračima) dreqove tipa 6 x mega kul tehnologije koje imaju maltene sve ploče, naravno solid capacitors koji je neizostavan dio ambalaže... ali dobro to je do mene, nekom je možda to kul.

generalna zamjerka je da i dalje te njihove top ploče nisu baš dugovječne (ne znam za ovu, pričam za ds3, ds4, a bilo je tu i brdo "office" modela).
syss je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2007., 12:43   #8
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
generalna zamjerka je da i dalje te njihove top ploče nisu baš dugovječne (ne znam za ovu, pričam za ds3, ds4, a bilo je tu i brdo "office" modela).
Meni tri komada DS4 riknile, doduše jednom mojom krivnjom.

Nadam se samo da je i problem D9 memorija u potpunosti riješen.
Razer je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2007., 12:44   #9
tomifish2002
Honda Prelude 2.0i driver
 
tomifish2002's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Zagreb Dubrava
Postovi: 1,128
a čuj nemreš očekivat da će ds3 koja košta 800 kn biti dugovječna kao dq6 za 1600 kn . naravno nema tu pravila bilo koja ploča može bilo kad crknut no očito dq6 ploče vrijede te pare
__________________

tomifish2002 je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2007., 13:10   #10
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ak je cijena garancija dugovječnosti šta će onda office jadnici sa 963/965 intelicama za 400-500kn?
syss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.07.2007., 14:20   #11
Beren
PC Ekspert šerif
Moj komp
 
Beren's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: Vječno u labu...
Postovi: 1,496
Imao sam prilike pogledati istovremeno staru seriju Gigabyteovih ploča, dakle 965P čipset i to je fakat zanimljivo kak se elektroničke komponente na PCB-u mijenjaju kak cijena raste. Od najslabijeg modela s klasičnim kondićima koji su načičkani kao da se trogodišnjak igrao s legićima, starih ogromnih čipova za BIOS i trofaznih MOSFET-a do DQ6 varijante gdje je svaki kondezator polimerski i uredno posložen na PCB-u, čipovi za BIOS su nove generacije i skoro da ih ne skužih na PCB-u, a MOSFET-i su četverofazni (ili više, nisam provjeravao). Sve u svemu, skuplje ploče definitivno izgledaju kvalitetnije nego one jeftinije.
Beren je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2007., 15:07   #12
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ma sve super... životni vijek običnog elektrolitskog kondića je brat-bratu 10+ godina a za toliko vremena intel će proizvoditi kokošju instant juhu, a ne 775 procove, tako da high-end capacitors ne pušim definitivno. no dobro, ajmo reći da produžuje vijek trajanja kondića, pa sukladno tome i mbo... obični kondić 1 lipa, solid 1 kn (ne znam cijene, ali ako se pravi high-end mkt/mkp kondići mogu nabaviti od 1-2€ na više, onda ovo nemre bit skuplje u mass produkciji postavio se ja na nožni palac).

trofazni mosfet? misliš na broj faza regulatora napajanja cpu-a ili nešto drugo?

mislim sve u svemu mi nekako smrdi na ovaj tvoj zadnji dio posta "...izgledaju kvalitetnije...", e sad kako se to odražava na dugovječnost vjerujem da nije moguće testirati jedno godinu-dvije
syss je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2007., 15:38   #13
Beren
PC Ekspert šerif
Moj komp
 
Beren's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: Vječno u labu...
Postovi: 1,496
Nemam pojma da li se i koliko održava na trajnost ploče. Zato i kažem, izgledaju kvalitetnije, u teoriji nude bolju trajnost zbog kvalitetnijih komponenti, no da li je to zaista tako u praksi, zaista ne znam.
Beren je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2007., 15:41   #14
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
Pa ne bih baš rekao da traju 10+ godina... Neke serije se napuhnu ili čak eksplodiraju već nakon par godina, a i manje.
domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2007., 15:44   #15
tomifish2002
Honda Prelude 2.0i driver
 
tomifish2002's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Zagreb Dubrava
Postovi: 1,128
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
ak je cijena garancija dugovječnosti šta će onda office jadnici sa 963/965 intelicama za 400-500kn?
dobro sad si malo izvukao iz konteksta. nije baš tak crno/bijelo.
no ploča od 400 kn vjerojatno nebu radila clockana 5 g (vjerojatno) a dq6 bi trebala (valjda ) no opet to su samo naše teorije. ko bi ga znao kad će neki čip na ploči prdnut. no svakako se slažem s Berenom. več se na prvi pogled vidi da je ploča fensi šmensi.
__________________

tomifish2002 je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2007., 16:31   #16
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
@domy... ak tjeraš fićeka i on bu trajo godinu-dvije low-end socket a mbo sad negdje dolaze na raport sa tim kondićima, ali opet kako su se radili tada kondići (prije 4-5 godina), a kako danas... vjerujem da postoji razlika u proizvodnom procesu, ali otom-potom. bottom line, svaka današnja mbo će se prije pojaviti na podrumu/tavanu nego da umre od iscijeđenog elektrolita.

@tom... pa eto sam si odgovorio da ništa nije garancija dugovječnosti
syss je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2007., 16:39   #17
Panzer
Premium
Moj komp
 
Panzer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Sv. Nedjelja
Postovi: 1,814
Frend (NoBody na forumu) ima problema s Gigabyte 965-DS6 plocom, vec mu je po drugi put rikla u manje od god dana. To je valjda kak pogodis seriju, neznam sta drugo.
Meni je recimo ASUS tak radio, prvo P4P800 SE, radila je nekih god dana, onda kupio P4C800 E_DLX, ona je rikla kroz 6 mjeseci.
Sad sam uzel Gigabyte iz siga, valjda ce ona ok delat, ak nis imam 2 god garancije pa kaj bude.
__________________



UPGRADED...
MBO: Gigabyte M59SLI-S4 cooled by HR-05 SLI & Zalman ZM-NBF47
CPU: AMD Athlon64 X2 3600+ cooled by Scythe Infinity @ 2.7GHz / 1.25V
RAM:2x 1GB Kingmax DDR2 800
VGA: Sapphire HD3850, 256MB Accelero S1 & 120mm AC @750/1900MHz
HDD:Western Digital 160GB (S-ATA, 8MB)
HDD 2: Western Digital 640GB AAKS
CD/DVD : DVD RW Pioneer DVR-112D Silver (Color match with case)
Powered by OCZ GameXtream 600W
Everything in Chieftec LCX-04SL-SL-A (HDD cooling – 3x92mm Sharkoon, ispuh 1x120mm CoolerMaster)
Coolers controled by Zalman ZM-MFC1
Visual expirience by Samsung 940BW

Notebook: Fujitsu Siemens Amilo Pro V3205 (12", CoreDuo 1.6, 1536MB RAM, 80GB) & Ubuntu 8.04

Audio sistem: Monitor Audio Silver RS1, Monitor Audio PureFlow Speaker Cable, Marantz PM310 pojacalo, Pioneer PD-S501 player, van den Hul M.C. THE BAY C5 Hybrid interkonekt.



Panzer je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2007., 20:14   #18
tomifish2002
Honda Prelude 2.0i driver
 
tomifish2002's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Zagreb Dubrava
Postovi: 1,128
@syss ništa nije garancija dugovječnosti ali ipak vjerujem da skuplji modeli možda bolje podnose jače i duže napore
__________________

tomifish2002 je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2007., 21:00   #19
WichitaQ
Soul Eater
 
WichitaQ's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Isolated
Postovi: 538
Možda zato što su skuplje ploče namijenje entuzijastima i oc-erima, a jeftine su uredske koje se uglavnom koriste kad roditelji kupe djetetu običan komp, ili u uredima, kod tajnica itd...
Ne vjerujem da si ikad čuo da je šef nosio komp na garanciju jel mu je tajnica spržila proc ili ploču povećavanjem napona kako bi dobila više MHz-a, jel'da
WichitaQ je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2007., 10:37   #20
tomifish2002
Honda Prelude 2.0i driver
 
tomifish2002's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Zagreb Dubrava
Postovi: 1,128
ništa nije više seksi od zgodne tajnice koja voli clockat i s kojom bi mogao do 5 ujutro pričati o pločama
__________________

tomifish2002 je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2007., 19:03   #21
peroW1
Premium
 
peroW1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Croatia Čk
Postovi: 551
Dobra plocica...nema kaj. Samo stvarno nikad ne mozes biti siguran. Ono-trebalo bi trajati, biti pouzdno a na kraju mozes izvadit iz kutije i da uopce ne radi.
Osobno sam zamjenio jedno 3komada DS4, koja ima isto "all solid capacitors"pa se svasta desavalo.
__________________
i5 2550K 4.1GHz *Gigabyte Z77-D3H, 32 GB RAM KINGSTON HYPER X FURY, ASUS GTX 1060Ti , SSD 1TB, CoolerMaster 850W, ASUS 32'' 4K

peroW1 je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2007., 19:07   #22
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Citiraj:
Autor peroW1 Pregled postova
Osobno sam zamjenio jedno 3komada DS4, koja ima isto "all solid capacitors"pa se svasta desavalo.
Čini se da tu ipak ima nešto, evo i ja sam tri komada promijenio, sad uzeo P35 DS4...pa ćemo vidjet, ako nastavi tako, goodbye GB...
Razer je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2007., 11:44   #23
xPsycho
Premium
Moj komp
 
xPsycho's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 944
na tu p35-dq6 ciljam od kad je dosla u ve-mil.......samo trebam sad pricekat da sjednu pare za ostatak konfe......definitivno to uzimiam
xPsycho je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2007., 15:39   #24
vex
Premium
Moj komp
 
vex's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: sl. brod
Postovi: 1,288
A kad stiže DFI ??
vex je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2007., 14:18   #25
mc_fish
the luda ribetna
 
mc_fish's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Riblja mjesta u zagrebu:D
Postovi: 3,947
mene jedino zanima zasto tolko patite na to mjerenje voltaze unutar bios-a/os-a itd?!

svi znamo kolko je to "tocno"
__________________
blup

mc_fish je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2007., 14:53   #26
Beren
PC Ekspert šerif
Moj komp
 
Beren's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: Vječno u labu...
Postovi: 1,496
Pa gle, to je korisno imati, a dostupno je na većini ploča tako da ne vidim razlog zašto to ne bi imala i jedna Gigabyteova high-end ploča.
Beren je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2007., 23:02   #27
mc_fish
the luda ribetna
 
mc_fish's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Riblja mjesta u zagrebu:D
Postovi: 3,947
Citiraj:
Autor Beren Pregled postova
Pa gle, to je korisno imati, a dostupno je na većini ploča tako da ne vidim razlog zašto to ne bi imala i jedna Gigabyteova high-end ploča.
to je otvoreno za ovecu diskusiju ili?

i tu se stvaraju 2 razine marketinga, no to je pak druga tema...korisno imati je svakako, no opet sto to sve je "nuzno potrebno" a sto je tu tek tako da hm "krasi" plocu?!ruku na srce temp senzor isto "ne treba"...meni je poznata tzv "prst metoda", ili??

sad pitanje da li ti "to" treba, ako da u kojoj mjeri i dal je tocno te kolko?...jerbo moze biti tamo kao ukras(vecina slucajeva) ili pak sluziti kao dobar gadget(rijetkost), ili?!

sto korisniku treba ,a sto ne je manje vise pitanje "ukusa"(vrazji je taj marketing za mase ha?) jer nigdje nismo vidjeli da pravi OC-eri koriste senzore na ploci...vec imaju "aparaturu" za takve stvari(meni se budi sijecanje asusovih ploca i temp senzora na ploci, ne diode...kolko je bio pogresan?!)

malo sam se zanio...no ruku na srce moje misljenje je gore navedeno i mislim da drzi vodu...

ok da sve ploce u zadnjih kajaznamkolko godina imaju doticne senzore ali da GB bas mora pratiti "trend"?!
ne vidim razog tomu...ja tvrdim da ak placam za nesto(i to ne male svote zelembaca) da isto mora i raditi kako treba, te ne zelim poluproizvode...ak vec ima nes na sebi pa nek onda bar bude tocno!koja mi korist od neceg sto laze vara itd!?(npr cp generatori-djeljitelji itd no to opet nije mjesto za to)


kuzis me?
__________________
blup

mc_fish je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2007., 07:02   #28
tomifish2002
Honda Prelude 2.0i driver
 
tomifish2002's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Zagreb Dubrava
Postovi: 1,128
pa zato se to zova high-end ploča. ima sve živo i neživo na sebi , najbolje komponente. i ima ciljanu publiku koja će ju kupit jer joj trebaju te "sitnice". jer po tebi ako je sve to bespotrebno onda bi svaki proizvođać imao samo 1 ploču u ponudi za cca 400 kn. uglavnom kome netreba takva ploča nek si kupi budget ploču i svi sretni.
__________________

tomifish2002 je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2007., 10:22   #29
mc_fish
the luda ribetna
 
mc_fish's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Riblja mjesta u zagrebu:D
Postovi: 3,947
Citiraj:
Autor tomifish2002 Pregled postova
pa zato se to zova high-end ploča. ima sve živo i neživo na sebi , najbolje komponente. i ima ciljanu publiku koja će ju kupit jer joj trebaju te "sitnice". jer po tebi ako je sve to bespotrebno onda bi svaki proizvođać imao samo 1 ploču u ponudi za cca 400 kn. uglavnom kome netreba takva ploča nek si kupi budget ploču i svi sretni.
a ti nebi 1 plocu po 400 kn koja ima sve na njoj kaj treba i radi bolje stabilnije i brze nego ostale?!KHM(znas valjda nesto o tome kako se racunaju mozebinti kvarovi kako postotak rizika raste sa svakom dodanom komponentom itd? isto tako znas da i vise komponenata znaci vise granjanja struje vece nestabilnosti itd...te svi ti sklopovi stvaraju smetnje pro oc-u(manje vise))...to si znao ili??

znas sto znaci high end...da ima hrpu povlastica(dakle nije definirano sto mora imati)...no da one rade kako spada jer je to inace razlog reklamacije...get real! ako imaju "precizne instrumente" na sebi onda moraju dati i odstupanja...+-xx% a tog nigdje nema...i ne vjerujem da je tebi firewire potreban, da ti je 12 usba potrebno(doduse meni je) da ti je napon na svim chipovima potreban...ak te zanima i ak ti treba onda bus to napravio kak treba...dakle voltmetar u ruke...stavi crnu negdje na kuciste ili u crni molex i bockaj...jer onima kojima to treba to tako i rade?!

velim opet...za okvirno pracenje vrijednosti posljivi voltmetar bi trebao biti gore...al da je nuzno potreban...hm
__________________
blup

mc_fish je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2007., 11:09   #30
Beren
PC Ekspert šerif
Moj komp
 
Beren's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: Vječno u labu...
Postovi: 1,496
Citiraj:
Autor mc_fish Pregled postova
to je otvoreno za ovecu diskusiju ili?

i tu se stvaraju 2 razine marketinga, no to je pak druga tema...korisno imati je svakako, no opet sto to sve je "nuzno potrebno" a sto je tu tek tako da hm "krasi" plocu?!ruku na srce temp senzor isto "ne treba"...meni je poznata tzv "prst metoda", ili??

sad pitanje da li ti "to" treba, ako da u kojoj mjeri i dal je tocno te kolko?...jerbo moze biti tamo kao ukras(vecina slucajeva) ili pak sluziti kao dobar gadget(rijetkost), ili?!

sto korisniku treba ,a sto ne je manje vise pitanje "ukusa"(vrazji je taj marketing za mase ha?) jer nigdje nismo vidjeli da pravi OC-eri koriste senzore na ploci...vec imaju "aparaturu" za takve stvari(meni se budi sijecanje asusovih ploca i temp senzora na ploci, ne diode...kolko je bio pogresan?!)

malo sam se zanio...no ruku na srce moje misljenje je gore navedeno i mislim da drzi vodu...

ok da sve ploce u zadnjih kajaznamkolko godina imaju doticne senzore ali da GB bas mora pratiti "trend"?!
ne vidim razog tomu...ja tvrdim da ak placam za nesto(i to ne male svote zelembaca) da isto mora i raditi kako treba, te ne zelim poluproizvode...ak vec ima nes na sebi pa nek onda bar bude tocno!koja mi korist od neceg sto laze vara itd!?(npr cp generatori-djeljitelji itd no to opet nije mjesto za to)


kuzis me?
Ok, a sta meni kao korisniku znači da kraj napona piše "ok"? Praktički ništa s obzirom da ne znam što BIOS definira kao "ok". Imaj na umu da većina korisnika ne treba precizna mjerenja o kojima ti pričaš, tako da im je mjerenje koje nudi sys monitoring čip na matičnoj ploči sasvim ok. Kod P35-DQ6 nije problem što tog čipa nema, ima, ali autori BIOS-a jednostavno nisu implementirali prikazivanje izmjerenih vrijednosti korisniku.

Zapravo mi nije jasno zašto ti misliš da mi toliko patimo na mjerenje voltaže (kaže se napon inače) unutar BIOS-a? To je samo spomenuto kao jedna sitnica koju smo (ili sam, u ovom slučaju) primjetili pri testiranju ploče.
Beren je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na