Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.03.2019., 01:04   #1
Alfredo nr.3
Premium
Moj komp
 
Alfredo nr.3's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,074
Usb wifi

Molio bih preporuku za jedan Usb Wifi adapter koji bi mogao maksimalno iskoristiti brzinu rutera.
Naime na laptopu integrirana kartica s iste udaljenosti daje maksimalnu brzinu dok TP-LINK TL-WN727N daje jedva pola brzine.
Imam od ISP-a max brzinu od 64mbs a tp link daje 30mbs. Na laptopu brzina je maksimalna. Ne razumijem u čemu je stvar. Signal je 100% i na lapu i na tp linku. Ista stvar i na win7 i win10.
Alfredo nr.3 je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2019., 05:47   #2
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,551
ako ti router podržava "AC" onda bilo koji "AC-usb stick" ac600 počinju negdje oko 100kn,brzine 300-350 na ac na "n" negdje oko 50-60,ako ne podržava AC onda neku "N-300 karticu" brzine negdje 150-200 i nisu puno jeftinije,sa driverima se u oba slučajeva moraš malo igrati ,najčešće rade bolje driveri proizvođaća chipseta nego driveri proizvođaća sticka i razloga što su uvijek prvi noviji. prvo provjeri što ti router podržava ,možda trebaš samo signal u routeru na "samo n" postavit i na kartici ako imaš "samo n" pa da dobiš tih 64mbs
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.03.2019., 10:32   #3
Alfredo nr.3
Premium
Moj komp
 
Alfredo nr.3's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,074
Router je INNOBOX V45. Bit će da je problem u USB kartici. Na laptopu HP 470 G3 hvatao je preko wirelessa bez problema 64mbs, na DELL-u hvata 44, a na USB sticku 30mbs. Pošto je sve testirano s istog mjesta, a različiti uređaji hvataju različite brzine bit će da je problem u uređajima. HP laptop očito ima najbolju wireless karticu.
Moje pitanje je, koju usb karticu da kupim a da dobijem maksimalnu brzinu?
Trenutno imam TP LINK TL-WN727N. To je starija kartica od max 150mbs. Mozda da kupim 300mbs, bi li dobio onda max brzinu?
Alfredo nr.3 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na