Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.06.2019., 16:34   #1561
Beetlejuice
Nisko letim, visoko padam
Moj komp
 
Beetlejuice's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: RH
Postovi: 480
Citiraj:
Autor Beetlejuice Pregled postova
Trenutno sam drugi dan na Tomato mreži i za sada mi push uredno odrađuje. Ukoliko se pojave slični problemi koje sam imao na Bonbonu updajtam status. Preporod!

Poslano sa mog SM-N950F koristeći Tapatalk
Update:

nakon malo više od mjesec dana na drugoj mreži mogu potvrditi da mi push obavijesti (wap,viber,gmail...) ne kasne tj primim i pošaljem ih odmah što nije bio slučaj kod Bonbona. Žalosno što ne rješavaju taj problem ali srećom pa imamo izbora.

Poslano sa mog SM-N950F koristeći Tapatalk
__________________
"You never know what is enough unless you know what is more than enough." - William Blake






Beetlejuice je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2019., 22:43   #1562
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
I ja prešao na Tomato prije dva tjedna, notifikacije uredno dolaze.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.07.2019., 23:04   #1563
Cartmann
Premium
Moj komp
 
Cartmann's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Split
Postovi: 488
Morat ću i ja preć s bonbona nakon tko zna koliko godina (tako reć od početka) i nakon što sam dovukao pola obitelji, prijatelja i poznanika.

Dok sam bio u inozemstvu mijenjali su pakete, supruga je imala neki paket od 110kn, po sjećanju. Automatizmom je prebačen na 140kn, a jučer slučajno primjetim da ne troši ni približno ono što ima u paketu, npr. ima 60gb (ne znam kako su došli do toga), a potroši 3-4gb cijeli mjesec. Jučer ujutro deaktiviram taj paket od 140kn i pokušam aktivirati ovaj od 4gb, ali ne dopušta. Odmah stigne poruka da je zahtjev za deaktivaciju zaprimljen i da će dobit poruku kad bude deaktiviran. Jutros ode na posao (i doma i na poslu je na wifi), kad se vrati s posla pitam jel stigla poruka da je paket deaktiviran, nije. Ipak probam aktivirat nove pakete i uspijem, ali vidim trošak 160kn. Gledam wtf, zovem szk gdje mi kažu da je stari paket deaktiviran (iako nisu poslali sms da jest), kako novi nije bio aktiviran u međuvremenu je potrošila 80kn net prometa. Kažem nemoguće, žalit ću se. Ponude mi da platim pola (40kn). Pristanem samo da se više ne nerviram, iako se ne bi čudio da platim pola, a onda mi nakon par mjeseci stigne ovrha za preostalih 40kn s sudskim troskovima 1000kn.

ps. uz to i naplaćuju različite cijene u roamingu i u Hr što ni pravili EU nije dopušteno. Piše da onaj tko pretežito koristi mob u roamingu, da će mu naplatiti dodatnu naknadu. Ok, ali ja imam prtscr, sletio sam u 16.45, odmah dobio poruku da sam u roamingu, par minuta kasnije da će naplatit dodatnu naknadu. Zar je 4 minute "pretežito"? To me nije bilo briga jer ionako imam inozemni broj, ali i ranije sam putovao i toga nije bilo (promjenili su u travnju, koliko se sjećam).
__________________

Cartmann je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2019., 23:21   #1564
M4rk0
DragonBall Z Fan
Moj komp
 
M4rk0's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,234
Ja sam bas prosli tjedan bio u inozemstvu i pitao sam za net roaming, rekli su da pola svog net paketa mogu normalno iskoristiti, al nakon toga je 0.04kn po 1MB ( dodatne naknade )
M4rk0 je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2019., 07:29   #1565
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
Mislim da je ovo prerano upozorenje o naplati roaminga samo sms obavjesti, ali nemoj me uzeti za rijec. Kao da mi je kroz maglu da smo i ja i cura to dobili prije par mj. kad smo tek stigli u roaming. Nisu nista naplatili. Doduse stiskao sam se i pratio net counter zbog tog sugavom fair usage policyja:

Paket -- FUP u GB
Srednji Internet 1,7
Veliki Internet 2,2
Jako Veliki Internet 2,9
Jako velika kombinacija 5
Jako jako velika kombinacija 6,7
https://www.bonbon.hr/ponuda/cjenik/...narodne-usluge

Daj zabrij, imas JJV kombinaciju sa 40 giga i mozes samo 6,7 iskoristiti za roaming da te nitko nis ne pita. Osobno sam za vrijeme boravka koristio JV kombinaciju 7GB (5GB u roamingu) jer ima najbolji omjer dostupnog neta.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2019., 14:08   #1566
M4rk0
DragonBall Z Fan
Moj komp
 
M4rk0's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,234
Da, to je onda to. Meni isto nije nista dodatno bilo naplaceno a dobio sam SMS cim sam dosao u roaming. Imao sam Veliki internet aktivan. 2,2GB za roaming od 4GB sveukupno.
M4rk0 je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2019., 19:14   #1567
Tino53
Premium
 
Tino53's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 124
Ima li netko zadnjih dana problema prilikom poziva? Meni se događa da se poziv u nekom trenu prekine ili se užasno loše čujem
__________________
Pošteni i odgovorni trgovci - 1 2 3 4 5 6 7 8 9


Tino53 je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2019., 16:16   #1568
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,151
Dns dva puta prekida razgovor ,koda nema signala pricam ja pricam sa druge strana nista i prekine.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2019., 16:40   #1569
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,472
Ako je poziv preko VoFi, da li se to racuna kao regularan poziv?
Cini se da je bila masovna bezanija sa bonbona, okinuo sam speedtest i dobio sam 171/25.1Mbit.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2019., 16:53   #1570
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Da. Pazi da se nebi zajebo kao jedan lik koji je shvatio da iz Bosne preko VoWiFija pozivi nisu besplatni

VoWiFi ti je samo protokol koji u suštini pobovljšava uslugu govornog poziva. I dalje to ide preko "tvog broja" i mreže i računa se kao normalan poziv

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Brko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.07.2019., 16:58   #1571
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,472
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Da. Pazi da se nebi zajebo kao jedan lik koji je shvatio da iz Bosne preko VoWiFija pozivi nisu besplatni

VoWiFi ti je samo protokol koji u suštini pobovljšava uslugu govornog poziva. I dalje to ide preko "tvog broja" i mreže i računa se kao normalan poziv

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Bome i ja bi se zajebao, dobro da sam provjerio.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2019., 14:36   #1572
Cartmann
Premium
Moj komp
 
Cartmann's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Split
Postovi: 488
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Mislim da je ovo prerano upozorenje o naplati roaminga samo sms obavjesti, ali nemoj me uzeti za rijec. Kao da mi je kroz maglu da smo i ja i cura to dobili prije par mj. kad smo tek stigli u roaming. Nisu nista naplatili. Doduse stiskao sam se i pratio net counter zbog tog sugavom fair usage policyja:

Paket -- FUP u GB
Srednji Internet 1,7
Veliki Internet 2,2
Jako Veliki Internet 2,9
Jako velika kombinacija 5
Jako jako velika kombinacija 6,7
https://www.bonbon.hr/ponuda/cjenik/...narodne-usluge

Daj zabrij, imas JJV kombinaciju sa 40 giga i mozes samo 6,7 iskoristiti za roaming da te nitko nis ne pita. Osobno sam za vrijeme boravka koristio JV kombinaciju 7GB (5GB u roamingu) jer ima najbolji omjer dostupnog neta.
Nešto mi je čak i stiglo na račun, 15kn, ne znam kako ni gdje, ali nemam se volje zajebavat s tim. Više me nervira ova fora s obnovom paketa, prvo su automatski smakli jjv kombinaciju za 110kn u kojoj sam imao 40gb i digli na 140kn. Ok, odlučili su dignut cijene, njihovo pravo. Onda ideš smanjit taj paket na 7gb (jer je najbolji omjer), deaktiviraš ga, ali ne možeš aktivirat novi dok ne dobiješ poruku. Poruku ne dobiješ, ali ga deaktiviraju i naplaćuju po osnovnoj tarifi 0,88kn/mb. Ako netko čeka poruku da mu je paket deaktiviran, bez problema može nabit 300+ kn samo za mobilni promet (potrošenih 340mb dođe 300kn).

Sumnjam da je problem dati mogucnost aktivacije novog paketa odmah te izvrsiti deaktivaciju starog i aktivaciju novog istog trenutka, ali tad se ne bi zajebao određen broj korisnika i ne bi dobili te kune. Posebno što većina te promjene radi na kraju mjeseca kad dobiju poruku da će se aktivirati paket te da pošalju "necu" ako ne zele da se aktivira.
__________________

Cartmann je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2019., 14:44   #1573
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor partwish Pregled postova
I ja prešao na Tomato prije dva tjedna, notifikacije uredno dolaze.
Jučer su mi zakasnile dvije notifikacije i na Tomatu. Čisto da se zna.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2019., 15:37   #1574
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
Primjetio sam do sada da mi je par puta kasnio viber (preko dana, usprkos koristenju moba) i gmail (mailovi koji dodju preko noci, dobijem notifikaciju ujutro kad upalim ekran, wifi). Ono, recimo sveukupno 3-4 slucaja, ne zelim si ni razbijati glavu s tim jer ne vjerujem da je do battery management opcija ili moba.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2019., 12:29   #1575
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,340
Bonbon mreža ne radi? Ne mogu me dobiti uopće na bonbon. Problem je uočen danas
Buger je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2019., 12:33   #1576
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Radi, imao danas 20tak poziva što dolaznih što odlaznih i sve OK. Možda na tvojoj lokaciji nešto kenjavi.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2019., 13:52   #1577
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,340
2G mreža na području osijeka uopće ne radi... Na više uređaja
Buger je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2019., 16:08   #1578
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Nije radilo u cijeloj Slavoniji i Baranji.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2019., 18:58   #1579
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,151
Super im web.stranica i app za uzet bon nemos vec dva dana, kiosk majka.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2019., 19:27   #1580
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,269
Ja danas kupio bon kod njih.Prvi puta je javio grešku.Iz drugog pokušaja kupio bon. Inače samo danas je tjedni flat 35kn pa kome treba 😁
locks je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2019., 21:17   #1581
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,179
Web stranica ne radi od redizajna prosle god, poslao sam im 10tak bugova, dobio naocale ko zahvalu ali od bugova su jednog ispravili ��
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2019., 20:16   #1582
jovo_burgija
Banned
 
Datum registracije: Sep 2019
Lokacija: CRO
Postovi: 7
Pozz, zanima me salje li bonbon na bonove SMS obavijest cim se potrosi bilo koji paket?
jovo_burgija je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2019., 20:39   #1583
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,357
Citiraj:
Autor jovo_burgija Pregled postova
Pozz, zanima me salje li bonbon na bonove SMS obavijest cim se potrosi bilo koji paket?
Da.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2019., 21:57   #1584
Kresaux
Registered User
Moj komp
 
Kresaux's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6
Čitao sam ovu temu vezano za kašnjenje notifikacija - problem s kojim se borim već godinama pa ću dati malo svog inputa.

Tijekom zadnjih 10 godina bio sam na Vip-u, Tele2, T-mobile, Bonbon, A1 i sada opet Bonbon. Imao sam Sony Ericsson, razne Samsunge, a zadnje 3 godine 3 različita Xiaomija (sve Androidi).

Problem kašnjenja notifikacija imao sam na svim mrežama i svim mobitelima, radi se o email notifikacijama koje se oslanjaju na Googleov GCM. Kašnjenja budu od par minuta - sve do nekoliko sati. Ostale notifikacije za npr. Viber/Whatsapp mi ne kasne. Kašnjenja su veća na mobilnoj mreži u odnosu na WiFi jer ima duži heartbeat - vrijeme u kojemu se osvježava veza s Googleovim serverima.

Testirao sam tjedan dana paralelno Xiaomi A2 Lite (stock Android) i stari iPhone 6, oba na istoj WiFi mreži i slao si mailove. Na Xiaomiju je konstantno kasnio osim ako sam imao upaljen ekran, na iPhone nije zakasnio nijednom. Zbog toga sam se skoro odlučio za iPhone 11, ali ipak nisam lud da dajem 6300 kn za mobitel (i to najjeftiniji model).

Zaključio sam da je problem u Androidu i Google-u, a ne u našim providerima. Naravno može se dogoditi da mreža zašteka, ali to je akutni problem koji se dogodi i brzo riješi. Ovo o čemu ja pričam je sistemski problem Android OS-a, a većina ljudi ga nije ni svjesna jer nisu tolike picajzle oko email notifikacija.

Problem sam "riješio" tako da sam rootao mobitel, instalirao Push notification fixer, instalirao Tasker i postavio task da mi u pozadini svakih 15 min otvara email aplikacije ako je ekran ugašen. Time sam kašnjenja mailova smanjio na prihvatljivijih max 5 minuta.
Kresaux je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2019., 22:19   #1585
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,241
Mislim da si krenuo u krivom smjeru. Android od ne znam verzije 6 ili 7 je postao malo "analniji" po pitanju dozvola aplikacija, cak i na razini sustava - tipa ne znam, xiaomi defaultno sve aplikacije ak se ne varam "pusta da rade normalno" tek dok ih ti startas. Ako oces da rade u pozadini, dodas u autostart i rebootas, nekad treba i battery optimization maknuti za app jer to isto ne znam rijeđe app pušta na net ili gps ili tak neka glupost. Vjerojatno i samsung i ostala android brand name ekipa imaju slicne "security" fičure koji se onda manifestiraju u kašnjenju mailova i notifikacija.
johnsmith je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2019., 23:42   #1586
Kresaux
Registered User
Moj komp
 
Kresaux's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6
Po čemu si zaključio da sam krenuo u krivom smjeru kad si svojim upisom potvrdio to što govorim - androidi imaju security "feature" koji rezultiraju kašnjenjem pusheva. Poanta je da je problem u androidu, a ne u bonbonu ili drugim operaterima kako se pisalo ovdje u temi.

Podrazumijeva se da sam se bavio s osnovnim postavkama prije nego sam krenuo u rootanje. Autostart je bio postavljen na MIUI-u (toga nema na stock androidu), a optimizaciju baterije sam uvijek gasio. Isto je bilo na Sonyju, HTC-u, Samsungu, Xiaomiju sa i bez MIUI-a. Ne postoji postavka kojom se to može riješiti jer onda problema ne bi ni bilo.
Kresaux je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2019., 10:36   #1587
okarm
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 754
Citiraj:
Autor Kresaux Pregled postova
Poanta je da je problem u androidu, a ne u bonbonu ili drugim operaterima kako se pisalo ovdje u temi.
Kod mene doma tri androida, od kad smo se prebacili s bonbon/simpe na tomato, push je kod svih poceo normalno raditi.
okarm je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2019., 10:49   #1588
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
Koristio sam bonbon i svedsku sim karticu simultano, samo sam vadio jednu i stavljao drugu i vice versa - dok sam imao bonbon stekao je push. Ubacim svedsku i cijeli dan sve radi. Isti mob, iste postavke, sve isto
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2019., 15:27   #1589
Beetlejuice
Nisko letim, visoko padam
Moj komp
 
Beetlejuice's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: RH
Postovi: 480
Citiraj:
Autor Kresaux Pregled postova
Čitao sam ovu temu vezano za kašnjenje notifikacija - problem s kojim se borim već godinama pa ću dati malo svog inputa.



Tijekom zadnjih 10 godina bio sam na Vip-u, Tele2, T-mobile, Bonbon, A1 i sada opet Bonbon. Imao sam Sony Ericsson, razne Samsunge, a zadnje 3 godine 3 različita Xiaomija (sve Androidi).



Problem kašnjenja notifikacija imao sam na svim mrežama i svim mobitelima, radi se o email notifikacijama koje se oslanjaju na Googleov GCM. Kašnjenja budu od par minuta - sve do nekoliko sati. Ostale notifikacije za npr. Viber/Whatsapp mi ne kasne. Kašnjenja su veća na mobilnoj mreži u odnosu na WiFi jer ima duži heartbeat - vrijeme u kojemu se osvježava veza s Googleovim serverima.



Testirao sam tjedan dana paralelno Xiaomi A2 Lite (stock Android) i stari iPhone 6, oba na istoj WiFi mreži i slao si mailove. Na Xiaomiju je konstantno kasnio osim ako sam imao upaljen ekran, na iPhone nije zakasnio nijednom. Zbog toga sam se skoro odlučio za iPhone 11, ali ipak nisam lud da dajem 6300 kn za mobitel (i to najjeftiniji model).



Zaključio sam da je problem u Androidu i Google-u, a ne u našim providerima. Naravno može se dogoditi da mreža zašteka, ali to je akutni problem koji se dogodi i brzo riješi. Ovo o čemu ja pričam je sistemski problem Android OS-a, a većina ljudi ga nije ni svjesna jer nisu tolike picajzle oko email notifikacija.



Problem sam "riješio" tako da sam rootao mobitel, instalirao Push notification fixer, instalirao Tasker i postavio task da mi u pozadini svakih 15 min otvara email aplikacije ako je ekran ugašen. Time sam kašnjenja mailova smanjio na prihvatljivijih max 5 minuta.
Meni je wap,gmail i viber kaanio, koristio istu apk koja mi je kratkotrajno pomogla i problem sam riješio prelaskom na drugog operatera.

Poslano sa mog SM-N950F koristeći Tapatalk
__________________
"You never know what is enough unless you know what is more than enough." - William Blake






Beetlejuice je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2019., 23:57   #1590
Kresaux
Registered User
Moj komp
 
Kresaux's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6
Bio sam i ja na drugom operateru 6 mj. (A1), u to vrijeme koristio Samsung A6 i ovaj Xiaomi A2 lite, na oba su kasnile notifikacije. Bonbon sada - kasne na Xiaomiju, na iPhoneu ne u tih tjedan dana testiranja.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
Kresaux je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na