Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.01.2010., 14:43   #1
Carlinov duh
Banned
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: VG
Postovi: 92
Problem sa novom antenom

Pozdrav,

imam Canyon CN-WF511 karticu sa orig. antenicom i signal mi je bio dosta slab, pa sam kupio ovu antenu http://cgi.ebay.com/RP-SMA-2-4G-16-d...item3efa853d64, ali sa njom jedva uopce uhvati 2 mreze, a sestrinu i susjedovu na koje se spajam uopce ne hvata. Ne kuzim. Ova orig. antenica nema 10 cm i mislim da je 3, ili 5 db, a ova sa ebay-a je 38 cm i 16 db. Jeli stvar u nekakvoj kompatibilnosti za koju nisam znao, ili nesto drugo?
Carlinov duh je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2010., 17:28   #2
skyman
Premium
 
skyman's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 775
hm..s ovom antenom bi trebalo to radit..koliko vidim da je 16db..ne znam..eventualno da je nešto do antene
skyman je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.01.2010., 18:21   #3
Carlinov duh
Banned
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: VG
Postovi: 92
Ma, izgleda da je to smece. Ona radi, ali hvata max. 1/4 signala koliko uhvati ova orig. od canyona, a ta je 5 puta manja i "slabija"

Izbjegavat u luku. Sva sreca da sam ju cekao 40 dana, pa sam dobio povrat novca koji ovaj iz Hong Konga nece vise vidjet.

Koliko sam shvatio ja bi mogao kupit neki access point koji radi u client modu i stavit ga na dobru poziciju (mozda antenu na krov) i spojit onim dtk kablom ili kako se vec zove do kompjutera, pa me zanima koji access point da trazim, a da radi sa ovom karticom koju imam? Moze neka preporuka?
Carlinov duh je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2010., 00:50   #4
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
AP spojiš sa LAN kablom, ili kako se već točno zove, i to spajaš na mrežnu karticu.

Kad kupiš AP probaj spojit tu antenu koju si kupio pa usporedi koja je razlika između te i one male koju dobiješ sa AP.

A za antenu ti je moj prijedlog da nađeš na netu kako napraviti biquad/double biquad antenu, jednostavno za napravit a imaš 12-15 db pojačanje.
__________________

pinkskin je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2010., 13:39   #5
Carlinov duh
Banned
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: VG
Postovi: 92
A koji AP? To me zanima, jer namam pojma o njima. Od koje firme, model, sa 1, ili vise antena. Kad bi stavljao antenu na krov, onda pretpostavljam da mi ne treba vise od 1 antene. Sigurno ne dupla domet, ali nagadam.
Carlinov duh je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2010., 10:06   #6
boki_bl
Premium
Moj komp
 
boki_bl's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Banja Luka
Postovi: 61
ja sam takodje htjeo da kupim tu antenu i da je porucim istu tu koju si ti porucio ali nisam jer mi je trebalo nesto hitno (imao sam antenu od 3 dbi) i kupio sam kod nas omni antenu od 7dbi.. extra je i ima domet od 500 metara na otvorenom , isprobao sam i radi na tu daljinu

Mislim da je ta antena OK ali mozda se tvoj kanal na kojem radi wireless poklapa sa necijim u blizini i to je gusi a svakako bi sad trebao vise obratit paznju na to jer sa jacom omni antenom imas vecu mogucnost da ti nesto smeta na wireless-u

Da bi to izbjegao, izaberi kanal koji niko ne koristi i po mogucnosti 2 ili 3 kanala da bude tvoj kanal pomjeren od njihovog...

Stavi tu malu antenu i preskeniraj mreze i vidi koje kanale koriste , neznam dal to kod tebe pise al trebalo bi ako nepise skini neki software sa neta koji ti moze viditi kanale kad skeniras mrezu.. i izaberi svoj kanal da nebude blizu kanalima od komsija a isti nesmije nikako da bude, i onda vrati veliku omni antenu i trebalo bi biti OK
__________________
boki_bl je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na