Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.12.2018., 16:16   #1
Smola
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4
Thomson + Antena = Internet za tetku?

Pozdrav ljudi,

Trebam pomoc ako se ovo moze izvesti da tetki spojim internet, sad trenutno se spaja na susjeda i samo na jednom mjestu u cosku kuce ima signala. Tu sam dosao na ideju da iskoristim svoju opremu sto mi kuci stoji da joj probam omogucit bolji signal u kuci.

Imam
Thomson st780i wl od t-com i
Tp-link WA5210G

Sad jel postoji mogucnost da antetnu spojim na neki lan ulaz u thomsonu i da se preko rutera spajaju na net.

Imam ponesto znanja u mrezama ali ne kao neki od vas na forumu, dosta vec lurkam.
Ukoliko postoji bolji nacin da iskoristim te stvari recite
Hvala!
Smola je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2018., 01:06   #2
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,506
Fali info kao udaljenosti, nivo wifi signala, razmještaj u prostoru, ...
U osnovi imaš šta treba,
5210 treba postaviti vani da ima šta je moguće bolji link u client modu pa Lan kabelom unutra na ST780 da glumi switch + ap (treba mu malo haknit konfig).
Nikky je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.12.2018., 15:09   #3
Smola
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4
Udaljenost nije velika, hvataju wifi od susjeda kuca pokraj, ali kao sto kazem samo u jednom dijelu ima signal na mobitelu, ja sam s usb donglom bez problema hvatao.
Ne znam kako mislis razmjestaj u prostoru?

Da jasno mi je u principu sta trebam napraviti, ali trebam pomoc kako da ST780 koristim na drukciji nacin.
Jel ima neki config online sto trebam flashat?
Smola je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2018., 16:17   #4
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,506
1. - trebaš saznati / skužiti kad se spojiš na wifi kojeg misliš hvatati / koristiti:
- ip adresu gl. routera a time i mrežni segment
- "školski" bi bilo saznati / postaviti u gl. routeru koji je opseg DHCP Servera a time koje su adrese slobodne za klijente sa fiksnim postavkama, koje su već "potrošene"

2. - sa ovim informacijama podesiti WA5210G kao Client na tu mrežu
- IP= jedna od slobodnih (npr. 192.168.1.5), Subnet=255.255.255.0, Gateway=ip adresa gl. routera, ako ima za postaviti DNS1=ip adresa gl. routera, DNS2=8.8.8.8
- montirati ga vani tako da dobro hvata wifi mrežu
- provući Lan kabel do željene lokacije za ST780
- za test taj Lan kabel ubodeš u komp / lap i treba imati ok internet

3. u ST780 treba:
- spojiš komp / lap Lan kabelom na ST780 Lan1 i otvoriš mu web konfig kao administrator,
nađi u njegovoj temi na forumu kako
- promijeni mu IP adresu tako da bude za 1 veća od WA5210G (npr. 192.168.1.6) + reboot
- isto tako "školski" bi bilo da je DHCP Server na ST780 ugašen, jedino ako bude problema onda treba postaviti da se Pool ne preklapa sa gl. routerom
- za hack odnosno zaobilaženje kontrole u pameti vidi kako se radi Backup & Restore konfiga
- na komp / lap spremiš konfig, napraviš kopiju, editiraš šta treba (vidi niže), sa restore ubaciš taj izmjenjeni konfig i sačekaš 30 sec.
- edit radiš sa običnim Notepad - om, interesiraju te ove 2 sekcije
Code:
[ dhcs.ini ]
debug traceconfig state=disabled
policy verifyfirst=enabled trustclient=enabled rtbehaviour=traditional
pool config name=LAN_private intf=LocalNetwork poolstart=192.168.1.2 poolend=192.168.1.254 netmask=24 gateway=192.168.1.1 server=192.168.1.1 leasetime=86400

[ dhcr.ini ]
ifconfig intf=LocalNetwork relay=enabled
add name=LocalNetwork_to_127.0.0.1
modify name=LocalNetwork_to_127.0.0.1 addr=127.0.0.1 intf=LocalNetwork giaddr=192.168.1.1
gateway=192.168.1.1, server=192.168.1.1 i giaddr=192.168.1.1,
ova 3 parametra će biti = ip adresi koju si postavio za ST780 a trebaju biti = ip adresa gl. routera
- nemoj raditi reset jer će ti tada sve vratiti na default pa ćeš morati sve iz početka (jedino ako nešto pogriješiš ili zabloka),
da bi sve radilo kako treba mora biti sve spojeno, e da, Lan kabel iz WA5210G ide u ST780 Lan1

That's it
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 27.12.2018., 18:56   #5
Smola
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4
Puno hvala, budem testirao doma.
Javim ako bude kakvih problema
Smola je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2018., 19:03   #6
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,506
Možeš doma sve pripremiti, na lokaciji samo promijeniti da se WA5210G spoji na WiFi mrežu koju će se koristiti.
Jedino te može zezati ako je tvoja i "ta tamo" mreža u drugom mrežnom segmentu (čitaj druge ip adrese u Lan - u).

EDIT: Jedan dodatak za ST780, u koraku gdje mu mijenjaš ip adresu (može nakon reboota),
ako se dobro sjećam, na istom mjestu se postavlja custom DNS serveri,
treba prebaciti sa obtain auto (da ih ne dobiva preko internet konekcije, ne koristi se u tvom slučaju),
nego na custom definirane, ubaci kao gore DNS1=ip adresa gl. routera, DNS2=8.8.8.8.
Ako tu nema onda moraš kroz Telnet / CLI, evo opis > https://community.plus.net/t5/Librar...r/ba-p/1322317

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 27.12.2018. u 19:26.
Nikky je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na