Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.11.2007., 20:04   #31
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Prije 2 god sam odlucio da cu uzet lece, vise na nagovor rodbine nego sta sam ja htio, i dao sam bezveze 2k kn. Stavio ih 3x na oci i nikad vise. Isto su bile polutvrde, prvi put kad sam ih stavljao trebalo mi je 2h!!! Drugi put manje. Od tada vise nikad lece. Naocale rullz . Je da su stakla malo skuplja za moju dioptriju (neke pizdarije koje ne kuzim, tako da ni nemogu objasnit zasto su stakla skuplja nego inace), al barem ne nosim tegle i naocale su lagane.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2007., 20:12   #32
commissario
Premium
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: andora
Postovi: 127
Koristio polutvrde (plinopropusne, jel) i ispatio se ziv! Crvenilo, peckanje, stalno suzenje pa onda suhoca oka, stavljanje i vadjenje leca, ciscenje, sunce, vjetar...sve to pojedinacno i sve zajedno, od jutra do mraka, jedno 3-4 mjeseca- ma mucenje jedno. Hodao okolo skiljeci. I onda najgore: odem prekoputa doma u Cvjetnom, u onu apotekicu, kupim Total Care otopinu, cini mi se, al koju je proizvodjac prestao preporucivat za upotrebu, sto ja nisam znao, i dobijem upalu, ognojio mi se kapak iznutra bio. I zavrsim pod nozem. Dobro, malcuk su me sjeckali, al meni taman. I sad sam -opet- na cvikama. Ali je, moram priznati, osjecaj pri gledanju daleko prirodniji sa lecama nego ovako.
I sad gledam sta pise zozo10k, za mekane lece...dodje mi da opet probam.
(Sala, sala! Uh, nedo mi Bog vise na Rebro...)
Nisu lece za svakoga, ja bih reko, ne zbog nespretnosti ili smotanosti, ili neobavjestenosti, nego ne pasu svacijem oku.
commissario je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.11.2007., 10:19   #33
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,151
Ja sam odmah nosio meke, tako da neznam kakvo je stanje sa ostalima. Bilo kako bilo nisam do sada pozalio, a nosim ih vec skoro 10g. U zadnje vrijeme sam poceo nositi tromjesecne, pa jednomjesecne i sada dnevne. Preporod...
mann je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2007., 13:45   #34
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
odustao sam od leća. Jednostavno se ne mogu pomiriti s činjenicom da mi je nekaj tak blizu oka. Hebi ga zato nosim naočale. Spizdim jednom u tri godine 1800kn na njih i to je to

Tih 1800kn mi i nije bed ako pogledam koliko sam u zadnje tri godine potrošio na hardveraj
Hamm je online   Reply With Quote
Staro 23.11.2007., 17:48   #35
commissario
Premium
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: andora
Postovi: 127
Hamm,
...ma za lece se slazem.
A jesi namjestio Comodo, ha?
(Sinoc gotovo da nisam nista jeo zbog tebe i tvog uTorrenta! )
commissario je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2008., 01:34   #36
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Malo glupo pitanje...
Al kak znam da imam suhe oci kad imam lece?

Kad ih stavljam i micem, dosta suze oci... Poslije je cudno nekako. Nisam ih sad mjesec dana nosio. Pa se opet zivciram sa njima.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2008., 23:06   #37
sipe
Premium
Moj komp
 
sipe's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Samobor
Postovi: 984
Suhe oći kod mene mi se leće jako zamagle i mogu mi ispasti tako da izbjegavaj to odi se umi ili nešto. A ovo kaj ti suze i danas suze a nosim ih već puno godina
sipe je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2008., 20:04   #38
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Samo sam se htel javit u ovu temu da sam nakon par mjeseci ne nošenja polutvrdih (zapravo se i nisam nikad pošteno navikao), a i dok sam nosio bila je općenita muka, pametno popustio, uzeo meke i preporodio se. Danas sam ih prvi puta stavio, nosio sam ih 4 sata u komadu, nisam ih ni osjetio...
Uzeo sam Air Optix jednomjesečne i peeeeerfektne su.
Glista, kolko si se ti tocno opustio u odrzavanju?
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2008., 20:09   #39
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,510
Citiraj:
Autor Ice Demon Pregled postova
Samo sam se htel javit u ovu temu da sam nakon par mjeseci ne nošenja polutvrdih (zapravo se i nisam nikad pošteno navikao), a i dok sam nosio bila je općenita muka, pametno popustio, uzeo meke i preporodio se. Danas sam ih prvi puta stavio, nosio sam ih 4 sata u komadu, nisam ih ni osjetio...
Uzeo sam Air Optix jednomjesečne i peeeeerfektne su.
Glista, kolko si se ti tocno opustio u odrzavanju?
Ja kupio iste jučerAli nikad ih nisam nosio dosad i jedna mi stvar nikako nije jasna, kad ih izvadim iz onog pakiranja, jel treba onu tekućinu treba isprat Il je to isto ko i ona s kojom se inache ispiru
__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz
aski je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2008., 20:17   #40
glista
crni pas
Moj komp
 
glista's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 785
Citiraj:
Autor Ice Demon Pregled postova
Samo sam se htel javit u ovu temu da sam nakon par mjeseci ne nošenja polutvrdih (zapravo se i nisam nikad pošteno navikao), a i dok sam nosio bila je općenita muka, pametno popustio, uzeo meke i preporodio se. Danas sam ih prvi puta stavio, nosio sam ih 4 sata u komadu, nisam ih ni osjetio...
Uzeo sam Air Optix jednomjesečne i peeeeerfektne su.
Glista, kolko si se ti tocno opustio u odrzavanju?
a čuj, nisam redovito mijenjao tekućinu, pa sam onda počeo bezveze (ali uistinu bezveze i ikakvog razloga) koristit one Visine kapi za oči - katastrofa izbjegavati pod obavezno, ali meni je najveći problem bio to što sam ja imao jednogodišnje leće, u tom intervalu ti se nakupi raznih smeća i bakterija, neminovno te ščepa infekcija kad tad, pitanje vremena.

puno bolja variajnta su te mjesečne ili još bolje, dvotjedne leće, automatski smanjiš mogućnost infekcije, jer češće mijenjaš.......ja sam sad na dnevnim lećama i nosim ih po potrebi, najskuplja varijanta, ali i najsterilnija - izvadiš iz kutije, staviš, baciš.... samo, kupujem ih u king crossu - i nisam baš zadovoljan s lećama, u pakiranju (30 kom) zan ih biti po dvije - tri puknute, trebalo bi to reklamirat ali kak...........jel ima netko bolju preporuku?
glista je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.08.2008., 20:17   #41
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor aski Pregled postova
Ja kupio iste jučerAli nikad ih nisam nosio dosad i jedna mi stvar nikako nije jasna, kad ih izvadim iz onog pakiranja, jel treba onu tekućinu treba isprat Il je to isto ko i ona s kojom se inache ispiru

Ja sam malo isprao prije nek kaj sam stavio na oko.
Dvije-tri kapljice više-manje.
Koju tekućinu koristiš uz to?
Naravno, mjenjaš je svaki dan...

Leće su mi apsolutno savršene.

Citiraj:
Autor glista
Jel ima netko bolju preporuku?
Ja ti imam preporuku...
www.lensway.com
Sve su originali, i od sljedećeg puta kupujem samo kod njih.
Preko 2 puta je sve jeftinije nego u Hrvatskoj.
Platio sam danas 380 kuna leće za 3 mjeseca, iste takve za 6 mjeseci su tamo za 250 kuna.

Možda i pređem na dnevne.
Da, jednogodišnje meke leće su strahota.
Kako te je točno pogodila infekcija? Nešto strašno ili?
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2008., 20:35   #42
glista
crni pas
Moj komp
 
glista's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 785
Citiraj:
Autor Ice Demon Pregled postova
Možda i pređem na dnevne.
Da, jednogodišnje meke leće su strahota.
Kako te je točno pogodila infekcija? Nešto strašno ili?
pa ono iznenada se sve zakompliciralo, počelo me jedno jutro (već sam imao leće) strahovito iritirati oko (kao da ti je trepavica ispod leće) onda sve jače i jače, otišao sam kod okulistice i završio na 3-tjednoj terapiji - masti, kapi i ta sranja. mislim nije sve to problem, ali oko ti nakon toga više nije isto....ko i sve stvari na tijelu kad ih jednom načneš....... 3g. nakon toga mi je palo na pamet (idiotu) da bi si mogao kupiti Visine i kapnut tu i tamo kad me malo zasmeta, završio sam na dvije bočice dnevno, bez laganja, dvije Visine bočice sam s strusio dnevno u uči jer nisam mogao izdržat bez njih )oči su me starhovito svrbile) onda sam skužio da nešto nije uredu, otišao kod okulista i ustanovio da imam kronični konjuktivitis, koji se eto igrom slučaja pojavio baš nakon korištenja Visinea, doktor veli da to nema veze al ja mu ne vjerujem.....
u tim Visinema ima kortikosteroida i sto ostali čuda.....teško sranje sve u svemu
glista je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2008., 20:41   #43
sipe
Premium
Moj komp
 
sipe's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Samobor
Postovi: 984
Neznam, ja imam polutvrde evo sada 7 godina i nikad nisam imao neku ozbiljniju infekciju niti ništa. Svake dvije godine idem po nove kako i treba. Upalo mi je 1000 puta trepavice ili neko smeće ali je izvadim operem i ko nova. Svako jutro prije stavljanja ih operem i nemam problema nikakvih da me žuljaju niti ništa. Mekane nisam nikad nosio nit neću jer sam se navikao na ove i super su mi
sipe je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2008., 20:43   #44
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor glista Pregled postova
pa ono iznenada se sve zakompliciralo, počelo me jedno jutro (već sam imao leće) strahovito iritirati oko (kao da ti je trepavica ispod leće) onda sve jače i jače, otišao sam kod okulistice i završio na 3-tjednoj terapiji - masti, kapi i ta sranja. mislim nije sve to problem, ali oko ti nakon toga više nije isto....ko i sve stvari na tijelu kad ih jednom načneš....... 3g. nakon toga mi je palo na pamet (idiotu) da bi si mogao kupiti Visine i kapnut tu i tamo kad me malo zasmeta, završio sam na dvije bočice dnevno, bez laganja, dvije Visine bočice sam s strusio dnevno u uči jer nisam mogao izdržat bez njih )oči su me starhovito svrbile) onda sam skužio da nešto nije uredu, otišao kod okulista i ustanovio da imam kronični konjuktivitis, koji se eto igrom slučaja pojavio baš nakon korištenja Visinea, doktor veli da to nema veze al ja mu ne vjerujem.....
u tim Visinema ima kortikosteroida i sto ostali čuda.....teško sranje sve u svemu
Auč...
Zvuči malo zastrašujuće. I bolno.
Jesi koristio obične Visine ili one za umjetne suze?

Pogledaj ovu stranicu koju sam dao... Mogli bi čak skupa naručit koji put ako želiš radi jeftinije dostave. A i općenito je jako jeftino.

Mene je najviše strah tih infekcija... Drugo me niš ne brine. Al tak i tak neću cijeli život na lećama... Čim mi prestane rasti dioptrija uputit ću se pod laser.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2008., 13:53   #45
glista
crni pas
Moj komp
 
glista's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 785
Citiraj:
Autor Ice Demon Pregled postova
Auč...
Zvuči malo zastrašujuće. I bolno.
Jesi koristio obične Visine ili one za umjetne suze?

Pogledaj ovu stranicu koju sam dao... Mogli bi čak skupa naručit koji put ako želiš radi jeftinije dostave. A i općenito je jako jeftino.

Mene je najviše strah tih infekcija... Drugo me niš ne brine. Al tak i tak neću cijeli život na lećama... Čim mi prestane rasti dioptrija uputit ću se pod laser.
čovječe ne pod laser!! to ti može trajno upropastiti vid.... ej samo jedne oči imaš, s čitao po netu nuspojave? i iskustva? i ja sam o tome razmišljao, ali kad sam bolje upoznao LASIK tehnikul.......sranje, još uvije sranje.....
glista je offline   Reply With Quote