Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kriptovalute
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.06.2021., 21:34   #121
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Jesu riješili onaj problem što je NiceHash imao s Coinbaseom, što je NiceHash prestao raditi isplate na Coinbase jer su imali nekih problema s API-em?

Odnosno, ima neki lakši način za isplatiti nicehash na revolut?
Prije sam radio Nicehash -> Coinbase -> Revolut, pa sad gledam druge opcije.

tnx
Itko?
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2021., 22:59   #122
exzzy
Premium
Moj komp
 
exzzy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 843
Pa sta ne probas jbt, malo tko tu koristi nicehash. Al kolko se sjecam vidio sam da je debeli sa ocalama yt reko da jesu i to vec ima dost.

Sent from my RMX2001 using Tapatalk
__________________
exzzy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.06.2021., 07:27   #123
Maja3
Registered User
 
Datum registracije: May 2021
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 11
Citiraj:
Autor Maja3 Pregled postova


Ma nije patnja problem, nego ne bih voljela da mi oderu neku proviziju nepotrebno u svim tim zamjenama ..
Evo konkretnog primjera, odnosno nejasnoće:
S Binance sam povukla BNB - vrijednost 29,68USDT. Nakon par minuta kupila sam safemoon za svu količinu BNB-a. Kada je transakcija prošla vrijednost kupljenog safemoona preračunata u BNB, odnosno USDT je 27,60USDT. Gdje se je moglo "izgubiti" ovih 2,08 USDT?
Maja3 je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2021., 07:32   #124
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
Nitko ovdje nije vidoviti Milan. Binance ti uzima fee za transakciju slanja BNB.
Prilikom trgovanja sigurno si platila fee za izvršenje ugovora. Isto tako, mjenjačnica je možda ugradila fee u cijenu tokena.

Provjeri svoje transakcije i naknade povezane s njima.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2021., 09:14   #125
kvaju
Registered User
 
kvaju's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Cirkus
Postovi: 633
Provjeri u wallet na Binanceu, idi na hide 0 balances, vidi da ti to bude odznačeno, tj da vidiš siću, možda ti je ostalo nešto prašine od prije, pa ih ne vidiš, pa te to zbunjuje.
kvaju je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2021., 11:06   #126
Maja3
Registered User
 
Datum registracije: May 2021
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 11
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Nitko ovdje nije vidoviti Milan. Binance ti uzima fee za transakciju slanja BNB.
Prilikom trgovanja sigurno si platila fee za izvršenje ugovora. Isto tako, mjenjačnica je možda ugradila fee u cijenu tokena.
Moje pitanje i ne zahtijeva vidovitost, već iskustvo, a ovdje vjerojatno ima iskusnih članova koji su kupovali/prodavali na PS na desetke puta i upućeni su u neki okvirni prosjek provizije PS-a i mogu prema iskustvu svojih transakcija znati je li fee od 1,5-2$ na vrijednost kupovine od 30$ normalna. Ono što sam primijetila gledajući tutorijale o PS-u da provizije nisu toliko velike, zato sam zbunjena.
Što se tiče Binance, da oni su uzeli proviziju od oko 30centi (poslala sam na wallet 30,00, a stanje nakon transakcije je 29,68.


Citiraj:
Autor kvaju Pregled postova
Provjeri u wallet na Binanceu, idi na hide 0 balances, vidi da ti to bude odznačeno, tj da vidiš siću, možda ti je ostalo nešto prašine od prije, pa ih ne vidiš, pa te to zbunjuje.
Nemam ništa zaostalih BNB-a na Binanceu.
Maja3 je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2021., 13:29   #127
kvaju
Registered User
 
kvaju's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Cirkus
Postovi: 633
A isto tako možeš da ideš na trade tab, i na mjestu gdje ti budu otvoreni tradeovi koji čekaju trigger, desno od njega imaš kao malu ikonicu knjižice ili šta li je to već, odmah ispod BUY/SELL dugmeta, ideš na tu knjižicu, pa order history, pa tu možeš detaljno da vidiš gdje je šta otišlo, i koliki se fee uzeo.
kvaju je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2021., 13:44   #128
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
Citiraj:
Autor Maja3 Pregled postova
Moje pitanje i ne zahtijeva vidovitost, već iskustvo, a ovdje vjerojatno ima iskusnih članova koji su kupovali/prodavali na PS na desetke puta i upućeni su u neki okvirni prosjek provizije PS-a i mogu prema iskustvu svojih transakcija znati je li fee od 1,5-2$ na vrijednost kupovine od 30$ normalna. Ono što sam primijetila gledajući tutorijale o PS-u da provizije nisu toliko velike, zato sam zbunjena.

Što se tiče Binance, da oni su uzeli proviziju od oko 30centi (poslala sam na wallet 30,00, a stanje nakon transakcije je 29,68.







Nemam ništa zaostalih BNB-a na Binanceu.
Zato trebaš gledati transakcije na bscscan i vidjeti gdje je otišlo i koliko je koštalo. Ovako možemo samo nagađati, a ti jednostavno vidiš koliko je na što otišlo.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2021., 21:13   #129
Matebaron
Premium
Moj komp
 
Matebaron's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Supetar
Postovi: 323
Citiraj:
Autor Maja3 Pregled postova
Evo konkretnog primjera, odnosno nejasnoće:
S Binance sam povukla BNB - vrijednost 29,68USDT. Nakon par minuta kupila sam safemoon za svu količinu BNB-a. Kada je transakcija prošla vrijednost kupljenog safemoona preračunata u BNB, odnosno USDT je 27,60USDT. Gdje se je moglo "izgubiti" ovih 2,08 USDT?

Safemoon i slični tokeni (Safemars i drugi klonovi, Cummies itd.) naplaćuju porez prilikom svake transakcije, čak i kad prebacuješ s jednog walleta ili mjenjačnice na drugi.

Konkretno u slučaju Safemoona taj porez je 10%, i to je vjerojatno ta razlika koju si uočila. Pola od tog poreza se vraća holderima, zato ćeš primijetiti da ti se s vremenom količina Safemoona na računu povećava. Takve tokene je najbolje ni ne kupovati ako ga ne misliš dugo držati.
__________________
I have spoken.
Matebaron je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2021., 10:40   #130
Maja3
Registered User
 
Datum registracije: May 2021
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 11
Može li ovo biti odgovor na moju nejasnoću?
Naime, jutros kupljen mystery u vrijednosti 0.0840 BNB-a. Preračunala sam vrijednost BNB-a na cointracking i iznos je bio 28,01$.
Provjerom na bscscan vidim fee iznos transakcije od 0,33$, što je ok. Međutim, na bscscan izvješću transakcije vrijednost tih 0.0840 BNB-a je 26,61$.
Potom odem na coinmarketcap converter i preračunam tu količinu BNB-a i iznos je upravo 26,61$.
Je li moguće da je u pitanju razlika u tečaju koji obračunava cointracking i da me to cijelo vrijeme zbunjuje?
Maja3 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.06.2021., 15:38   #131
Matebaron
Premium
Moj komp
 
Matebaron's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Supetar
Postovi: 323
Ne.
__________________
I have spoken.
Matebaron je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2021., 17:51   #132
kvaju
Registered User
 
kvaju's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Cirkus
Postovi: 633
Citiraj: