Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.02.2015., 09:57   #1681
timmy
Premium
 
timmy's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: N/A
Postovi: 1,239
Pozdrav!
Želim se spojiti na susjedov router preko kojega imam internet (s dopuštenjem).
Susjed ima WPA2-PSK zaštitu ako je to bitno.
Želim se spojiti pomoću wlan kartice i routera Siemenes SX763 na kojem je DD-WRT ( DD-WRT v24-sp2 (03/08/12) std)

Na router je spojena wlan kartica tl-wn822n (v 2.0). Kartica je spojena na USB u routeru.
(ne znam jel uopće moguće karticu spajati u router na takav način, ako nije molim nekoga nek napiše kako, ili staviti novu antenu u router, kupiti drugu karticu...)
Tom wlan karticom bi hvatao signal (ili antenom ako je treba kupiti pa staviti na router) i pomoću SX763 i DD-WRT signal "dijelio" po svom stanu jer inače susjedv signal preslab.

Ne znam ako ste me razumjeli što želim, i je li to uopće moguće?
Ako ima nekakve upute kako to napraviti bio bi zahvalan za link.

nacrtao sam shemu ako je lakse za shvatiti.
timmy je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2015., 10:25   #1682
e-one
Civic (ab)user
Moj komp
 
e-one's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Zagreb-Dubrava
Postovi: 471
Ne treba ti dodatni adapter za to. Može se to konfigurirati s jednim (ugrađenim) wlan-om. Čak bi ti preporučio da si staviš open wrt na sx763, jer ga je u njemu lakše konfigurirati kao repeater što tebi treba. U open wrt-u ima kombinacija da se router istovremeno spoji kao client na taj susjedov router, a da ti istovremeno radi wifi sa drugim ssid-om i subnetom tj da si imaš svoj wifi. Mislim da ti je tak urednije.
e-one je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2015., 10:56   #1683
back2quick
Banned
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: righthere
Postovi: 441
ne samo da se može već je i preporučljivo. sa slabim signalom u kući i repeaterom neće puno postić osim ako je cilj izgubit živce. kanale postavit što dalje jedan od drugog npr. 1 i 13
back2quick je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2015., 13:20   #1684
timmy
Premium
 
timmy's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: N/A
Postovi: 1,239
Hvala na odgovorima.
OK, razumijem u teoriji kako bi trebao. ali mi ne odgovara nikako sve raditi samo sa sx763 jer je signal odličan na prozoru, u svim ostalim dijelovima stana je slab. zato sam mislio staviti wlan adapter kraj prozora, i onda kabelom do routera. ali budući da preporučate drugačije rješenje onda bi stavio novu antenu na sx763, ostavio je kraj prozora i pomoću open wrt konfigurirao sve bez dodatnog adaptera.
Ako sam dobro shvatio, to bi bilo najbolje rjesenje?
timmy je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2015., 13:27   #1685
dejanbinladen
konjpjukter
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 934
Citiraj:
Autor timmy Pregled postova
Hvala na odgovorima.
OK, razumijem u teoriji kako bi trebao. ali mi ne odgovara nikako sve raditi samo sa sx763 jer je signal odličan na prozoru, u svim ostalim dijelovima stana je slab. zato sam mislio staviti wlan adapter kraj prozora, i onda kabelom do routera. ali budući da preporučate drugačije rješenje onda bi stavio novu antenu na sx763, ostavio je kraj prozora i pomoću open wrt konfigurirao sve bez dodatnog adaptera.
Ako sam dobro shvatio, to bi bilo najbolje rjesenje?
ako hoces usb wifi moras prec na openwrt, i instalirat driver za usb wifi chipset kojeg trebas
dejanbinladen je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2015., 14:19   #1686
back2quick
Banned
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: righthere
Postovi: 441
Citiraj:
Autor timmy Pregled postova
Hvala na odgovorima.
OK, razumijem u teoriji kako bi trebao. ali mi ne odgovara nikako sve raditi samo sa sx763 jer je signal odličan na prozoru, u svim ostalim dijelovima stana je slab. zato sam mislio staviti wlan adapter kraj prozora, i onda kabelom do routera. ali budući da preporučate drugačije rješenje onda bi stavio novu antenu na sx763, ostavio je kraj prozora i pomoću open wrt konfigurirao sve bez dodatnog adaptera.
Ako sam dobro shvatio, to bi bilo najbolje rjesenje?
nisi dobro shvatio. drži se originalne ideje sa usb adapterom to sam htio reći. kod mene je isto tako složeno i bez problema radi.
back2quick je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2015., 00:57   #1687
cronixa
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: zg
Postovi: 2
Gigaset SX 763 Wlan

Pozz imam problem s navedenim modemom, na njemu je openwrt firmware i na njega sam se spajao preko IP: 192.168.2.1 i sluzio mi je kao wlan reciever i s pc-om mi je bio spojen preko lan kabela. Problem se pojavio nakon što sam slucajno na modemu na openwrt-u deaktivirao lan konekciju i nakon toga vise nemogu pristupiti modemu. Probao sam sve i svasta ali jednostavno ništa mi nije pomoglo pa molim vas ako mi neko može reči nešta korisno u vezi ovoga problema vrlo bi mu zahvalan bio.
cronixa je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2015., 01:12   #1688
cronixa
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: zg
Postovi: 2
Pozz imam problem s modemom gigaset sx763 imam openwrt i sluzio mi je kao wlan Reciever. Spojen sam na njega preko lan kabela u lan1 i prijaviljivao sam se na suljelje s IP: 192.168.2.1 ALI nakon sto sam slucajno u sucelju deaktivirao ethernet izgubio sam pristup sucelju.... probao sam sve moguce adrese i jedino mi je na pomisli dali se moze ikako sada resetirati na tvornicke postavke sve pa ponovo ili dali postoje nekakve alternativne metode da se spojim na korisničko sučelje modema. Molim vas help ako itko ima ikakvih korisnih savjeta...
cronixa je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2015., 12:07   #1689
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Ako se ne mozes na njega spojiti ni preko WiFi-a mislim da je resetiranje na pocetne postavke jedini nacin.

1. Ugasiti modem
2. Okrenut modem naopako, pritisnuti reset i držati, te upaliti modem
3. Držati reset dok se ne upale lampice Wlan i VoIP
4. Kad se upale, pustit reset na 2-3s i ponovno pritisnuti i držati još 10s

(http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=174453)
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2015., 23:07   #1690
smoodge
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Virka
Postovi: 8
Citiraj:
Autor ddrasner Pregled postova
Buildao sam trenutno najnoviji Attitude Adjustment:
Sve bi trebalo raditi: usb, adsl, wifi i voip*

Nakon flashanja, gui je na 192.168.1.1, sve je podeseno za Iskon Carnet DUO, samo treba unjeti username i password za net(pod network/wan) i voip(pod voip/account)

Repozitorij je isto slozen i radi, no paketa ima samo ono sta mi je zapelo za oko dok sam ih odabirao, vjerojatno cu za koji dan i ostalo uploadati.

Nadam se da ce nekome pomoci, ja sam se dobro zabavio/namucio dok sam ih slagao :-)


*voip malo radi pa zablokira dok se ne restarta owsip_ua odnosno telephony, mislim da je to van mojih sposobnosti za rijesiti, ako imate kakvu ideju javite se...
dali radi repo? image mogu skinut ali ne vidim dir sa paketima..
imaš li možda neki noviji image?
smoodge je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2015., 16:02   #1691
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,077
kako podesit universal repeater na siemensu sa ddwrtom?

cilj: spajanje na hotspot (free wifi) - siemens - moj wifi (wpa).
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2015., 19:54   #1692
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,077
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
kako podesit universal repeater na siemensu sa ddwrtom?

cilj: spajanje na hotspot (free wifi) - siemens - moj wifi (wpa).
uspio sam.

wan - dhcp

wifi - client
virtual wifi - ap.

i radi.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2015., 15:04   #1693
mecenitus
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 2
SX 763 VOIP - OpenWRT

Pozdrav svima!
Nekoliko mjeseci koristim openwrt na sx763 (vrsho image) i zadovoljan sam mogućnostima koje openwrt nudi, nisam baš totalni početnik. Sa SX-om se spajam u client mode-na wireless mrežu, a dalje sa virtual ap širim po kući net.
Zakupio sam VPS i na njega instalirao Asterisk, stvar radi uredno (spajam se preko VOIP aplikacije na mobitelu). Sada bih htio ali ne mogu koristiti FXO port na SX763, jer bih se spajao na server i koristio obični telefon.
Imam 3 SX-a koje bih koristio u tu svrhu. Probao sam delboy image sa asterisk lantiq i ne mogu se spojiti na server ili ne znam to podesiti. Na vrsho image ne mogu instalirati owsip jer nema potrebnih paketa u repozitoriju.
Imam i jedan ST 780WL, preko njega pozivi rade, ali on nema client mode