Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 17.12.2013., 17:00   #91
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Stigao mi Nexus napokon.
Prva serija, 310KP. Pregledao ga i jedino što sam uočio je da tipke zveckaju malo što mi ne predstavlja ni manu ni defekt. Od bleedinga ni "b". Gledao sam i na max kontrastu na crnoj pozadini i ništa. Bijela je bijela na bilo kojem kontrastu, ne javlja se doza žute kao kod nekih.

Također, rupe za zvučnik. Gledajući prema slikama na netu, rupe su veće. Usporedio sam svoj mob sa verzijom koju imam na tesu(dev verzija) i dev verzija ima sitnije rupe na zvučniku.

Sve u svemu, zadovoljan sam primjerkom koji mi je stigao jer je super stvarno. Osim tih tipki koje zveckaju al to nije problem. A i sredi se lako.
Juice je offline  
Staro 17.12.2013., 17:13   #92
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Ako su rupe od zvučnika veće, onda si dobio noviji model, a nikako prvu seriju.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.12.2013., 17:16   #93
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Ako su rupe od zvučnika veće, onda si dobio noviji model, a nikako prvu seriju.
U usporedbi s dev verzijom rupe su veće što sam sto posto siguran. Dok ovo prema slikama nisam sto posto siguran, ali izgleda mi ko ovaj drugi model s većim rupama.
Uređaj je shippan iz GStorea još 4.11. tako da je sigurno prva serija.

Samo eto, možda ni ta naklapanja po netu o razlikama u serijama nisu posve točna. Uostalom, nigdje nije ni potvrđeno službeno, već svi dijele one slike s tema na xda i pišu o razlikama navedim u toj temi. Vijesti se svode na rekla-kazala.
Juice je offline  
Staro 24.12.2013., 10:39   #94
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Mob bu bil gotov krajem tjedna, vele da bu bili djelovi zamjenjeni (Nexus 5)..
A mogli su mi dat radije novi, lakše njima i meni
zvonac je offline  
Staro 25.12.2013., 09:33   #95
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,782
C/p s par dojmova o nexusu 5 i romovima:

Par dojmova o Cataclysm+bricked (zadnji na današnji dan) kombinaciji po pitanju stabilnosti i baterije.
Setup: wifi uvijek upaljen (osim kada ga izgasim), 3G, sync 2 gmaila, twitter, fb messenger, viber, whatsapp, g+, hangouts, brightness manual 0-30% (u zatvorenom oko 10-15%, navečer 0%)... Od zahtjevnijih appova samo ingress po 30-60 min na dan. ART, uv -50mV, uc 96-2000 mhz.

Reći ću samo da je rom odličan, stabilan i čudno mi zvuči ali još nijedan lag/problem nisam doživio. Isti dojam kao i stock, nemam nekih prigovora.

Prosječan radni dan:

SoT: 4:15h
Pozivi: 30min
3G: oko 8-9h (osrednji signal koji zna nekad dropati na 2G), ostalo wifi
Ingress: 50min (kombinacija nekada GPS only, nekada samo mrežno pozicioniranje - mrežno pozicioniranje se inače ne pokazuje na drugom grafu, ali ingress se palio u toku cijelog dana)
Od ostalih stvari: dosta fb messengera, whatsappa i tapatalka, malo chromea, nekoliko fotki.

Zadnjih 7 dana dobivam konstantno slične statistike uz gotovo jednako korištenje... Bez izlaska iz kuće bi uštedio bateriju na wifi vezi i mrežnom pozicioniranju za ingress (živim na portalu, to je problem). Bez ingressa je realno očekivati barem još sat vremena SoT-a ili nekoliko sati standby-a (vjerojatno i više jer je idle potrošnja mizerna). Brightness je valjda isto bitna stavka i u mom okruženju se manualno vrti kako sam napisao. Na ljeto će vjerojatno biti druga priča


Probao sam i Cataclysm+franco (zadnji na današnji dan). Setup isti, korištenje isto. Jedino je cpu uc 300-2000 mhz. Nije ispalo baš najbolje. Dva dana za redom nisam dobio ni slične rezultate kao ove gore. Prvi dan sam morao puniti mob na poslu (pripisujem to nekim drugim problemima, pojavili su mi se nekakvi user apps wakelockovi pa moguće da je to promjenilo sliku). Drugi dan je izgledao ovako:


SoT: 3:15h (ne znam koliko bi uspio još navući s preostalih ~20ak %)
Pozivi: 5min
3G/wifi: 50%/50%
Ingress: 20ak min (od toga samo 2min na GPS-u)
Od ostalih stvari: osrednje fb messenger i tapatalk, malo chrome.

Nešto mi ovdje ne štima i nije mi se svidjelo što su dvije cpu jezgre uvijek aktivne i kada ne diram touchscreen.


U usporedbi s SGS2+2000mah baterija:
Ovaj mob ga je debelo nadmašio. Na SGS2 sam 90% vremena provodio na 2G i bez ingressa uspijevao navući 4,5-5h SoT. Čim krene ingress na 2G mreži - SoT je oko 3-4h, na 3G ako navučem 3h odlično je.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline  
Staro 27.12.2013., 13:50   #96
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Epilog događaja N5 i backlight bleedinga: Problem je softverske prirode

Zovem Svijet Medija, tip veli da je mob gotov, ak danas ne stigne, sutra sigurno, prijepodne mob preuzimam na ruke..

Pital sam ga jel zna koji je navedeni kvar, tip veli: problem je softverske (moguće neke aplikacije)prirode, i još mi je nekaj govoril za neke sistemske fajlove, u biti mob je updejtan i vraćen na tvorničke postavke, i po njima je sve ok; il ovi u servisu (Agram servis) ne znaju kaje bb il se prave blesavi...
Uglavnom nadam se toplo da sam u krivu, i daj je sve ok s mobom i da više nema bb; yeah right
Nebum još paniku dizal dok mob ne preuzmem

Zadnje izmijenjeno od: zvonac. 27.12.2013. u 14:03.
zvonac je offline  
Staro 27.12.2013., 18:18   #97
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Ajmo u 5 kuna da ćeš dobit mob, samo factory resetan, sa bbom.
Brko je offline  
Staro 27.12.2013., 19:07   #98
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Potpis. To im je standardni odheb i morat ces ponovno slat
tutix je offline  
Staro 27.12.2013., 19:53   #99
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Ma znam, tak mogu u krug, pošaljem im, oni mi ga vrate...
Ne kužim, kaj im nije jasno oko tog BBa..
Il kod nas jednostavno ne prolazi, izgleda da im to nije dovoljan razlog za zamjenu; tj po njihovom ispada da je display (dal je tehnički ispravan, to je pitanje za raspravu) ispravan, a sad ove popratne anomalije, to je feature IPSa..

Ista stvar je bilo dok sam imal GNex, purple tinting, zamjenjen display (mesc servis) drugim, al opet je imal purple tinting, više mi se nije dalo furat nazad na servis..

A kolko čitam, vani navodno više ne mjenjaju N5 iza 15.12.. Sad kolko ima istine u tom..

Sve je bilo ok, dok mi mob nije ruknul na pod, a da se to dogodilo u roku 7 dana, dobil bi novi bez puno pogovora..
zvonac je offline  
Staro 27.12.2013., 19:58   #100
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
A možda i čitaju ovaj forum, pa eto...nema popravka
Brko je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.12.2013., 20:21   #101
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Hahaha, backlight bleeding problem softverske prirode. Mozes slobodno odmah dizat paniku
Rista je offline  
Staro 27.12.2013., 20:29   #102
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Ma ok, taj bb nije neka jaka stvar, ionak ga imam i na monitoru, opet sve ovisi od čovjeka do čovjeka..

Neg mene zanima kak naši servisi gledaju na to, baš me zanima jel kome u Hrvatistanu zamjenjen display radi tog "problema" neovisno o proizvođaću...

Izgleda da bum pričekal da nekaj odapne na mobu (baterija, zvučnik) pa bu valda ovi intervenirali..
zvonac je offline  
Staro 27.12.2013., 21:53   #103
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Da, pogotovo kod nas da se nekaj samo tako zamjeni. U zemlji u kojoj se krpa i popravlja nepopravljivo i to više puta. Pa zbog nas, bosne i srbije vw radi dijelove za golfa 2 i 3. Da nema nas, još bi 5000 vw radnika bilo na cesti...

Isto vrijedi i za mobitele.
Brko je offline  
Staro 28.12.2013., 07:31   #104
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,782
Dakle, nista novo u Hrvatistanu

Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Eh, sada treba netko provjeriti kakvog su raspolozenja kada zelis zamijeniti ispravan ekran na teret garancije
Tnx za podjelu iskustva s njima!
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline  
Staro 28.12.2013., 08:47   #105
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Jedini ekrani koji su mijenjani u sklopu garancije, koliko se ja sjećam, su bili od HTC Sensationa kojima se prašina uvlačila u ekran.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online  
Staro 28.12.2013., 09:35   #106
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Jedini ekrani koji su mijenjani u sklopu garancije, koliko se ja sjećam, su bili od HTC Sensationa kojima se prašina uvlačila u ekran.
To je bio design flaw. Ovo je mob dobio udarac. No, svejedno, mišljenja sam da servisi veze o pojmu nemaju. Al ono, nula bodova.
Brko je offline  
Staro 28.12.2013., 11:56   #107
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Mob preuzet, kakvi su to majstori kad nisu mogli maknut softverski bb

Opis servisa: Navedeni kvar uočen, promjena softvera, testiranje aparata..
Napomena: razne aplikacije (auto kiler, task killer, superuser, messenger antivirusne aplikacije) i igre mogu utjecat na ispravan rad uređaja, uređaj blokirati, smrzavati i gasiti se, te mogu izbrisati sistemske datoteke ili ugasiti sistemske procesore tako da se operativni sistem više ne može pokrenuti...

Ok, il sam ja blesav il oni
Kakve to ima veze sa BB?!?
Ak me može ko prosvjetlit?
Ukratko, bez komentara sam!

Gledajući pozornije mob, display je praktički pravilno osvjetljen (onak kak bi trebal bit) osim tog bb u gornjem desnom uglu..

Moram se naučit, i pravit se da ga ne vidim
zvonac je offline  
Staro 28.12.2013., 13:39   #108
RS_BuRnOuT
Premium
Moj komp
 
RS_BuRnOuT's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Kž\Vž
Postovi: 455
Planiram kupiti Nexus 4 (LG E960), pa me zanima da li ima nekih vecih problema/razloga zbog kojih bi trebao izbjegavati ovaj uređaj?

LP
RS_BuRnOuT je offline  
Staro 28.12.2013., 14:12   #109
ECHO
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: CROATIA-Vukovar
Postovi: 2,354
I mene zanima navedeni uređaj ili LG G E975 model koji je od tih bolji pošto su cijenom skoro isti cca 3.000 krznenih životinjica ili ima nešto bolje za tu lovu možda P2 Huawei ili P6 a gledao i HTC 601 i mislim da nije u klasi navedenih ili... griješim, kupovalo bi se karticom najvjerojatnije.....
Bitno da uređaj nije brendiran i bez obaveza ikakvih
ECHO je offline  
Staro 28.12.2013., 16:37   #110
danc00
Why so serious
Moj komp
 
danc00's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapinske Toplice / Zagreb
Postovi: 3,415
Citiraj:
Autor RS_BuRnOuT Pregled postova
Planiram kupiti Nexus 4 (LG E960), pa me zanima da li ima nekih vecih problema/razloga zbog kojih bi trebao izbjegavati ovaj uređaj?

LP
Ograničena memorija, nema Radio (nekima nije bitno, meni je bilo), ne podržava LTE mrežu, ...izgled subjektivan, no meni nije nešto, tipke u zaslonu što naravno smanjiva efektivnu veličinu pregleda.

Plus je što dobiva prvi update androida.

E975 je recimo identičan, samo što sve kaj N4 nema kod E975 ima...jedina i baš jedina zamjerka od mene je na E975 modelu da sam još na 4.1.2 (a imam čistu verziju LG-a, znači nije brandiran ni na koju mrežu ni nit slično da bi me operateri mogli kočit), no pošto mi savršeno radi sa tom verzijom ni to me ne smeta.

Hehe, zato mi nije jasno, NEXUS 4 i E975 imaju mislim identičan hardver, isti proizvođać LG, samo na jednom je dostupna zadnja verzija androida, a drugi je zapeo na 4.1.2
danc00 je offline  
Staro 28.12.2013., 16:43   #111
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Nexus 4 je imao problema sa notifikacijama na wifi koje su kasnile, tj dolazile tek kada se upali ekran. Ne znam je li problem rijesen sa 4.4 ali znam da nije bio sa 4.3 updateom.
Rista je offline  
Staro 28.12.2013., 17:38   #112
antebr
Premium
Moj komp
 
antebr's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Split
Postovi: 407
Citiraj:
Autor RS_BuRnOuT Pregled postova
Planiram kupiti Nexus 4 (LG E960), pa me zanima da li ima nekih vecih problema/razloga zbog kojih bi trebao izbjegavati ovaj uređaj?

LP
Koristim ga vec pola godine. Ako ga mislis koristit na stock androidu onda nije bas nesto. Ukoliko se mislis malo zabavit i pronac custom rom koji ti odgovara nema boljeg mobitela (osim nexusa 5).
Sve zavisi kakav si korisnik.
antebr je offline  
Staro 28.12.2013., 20:24   #113
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Mob preuzet, kakvi su to majstori kad nisu mogli maknut softverski bb

Opis servisa: Navedeni kvar uočen, promjena softvera, testiranje aparata..
Napomena: razne aplikacije (auto kiler, task killer, superuser, messenger antivirusne aplikacije) i igre mogu utjecat na ispravan rad uređaja, uređaj blokirati, smrzavati i gasiti se, te mogu izbrisati sistemske datoteke ili ugasiti sistemske procesore tako da se operativni sistem više ne može pokrenuti...

Ok, il sam ja blesav il oni
Kakve to ima veze sa BB?!?
Ak me može ko prosvjetlit?
Ukratko, bez komentara sam!

Gledajući pozornije mob, display je praktički pravilno osvjetljen (onak kak bi trebal bit) osim tog bb u gornjem desnom uglu..

Moram se naučit, i pravit se da ga ne vidim
hahahahahaha, bitno da su oni popravili nešto nema veze što i što to uopće nije bio kvar, ali eto, čisto da se opravda radni nalog
Brko je offline  
Staro 28.12.2013., 21:05   #114
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
Nexus 4 je imao problema sa notifikacijama na wifi koje su kasnile, tj dolazile tek kada se upali ekran. Ne znam je li problem rijesen sa 4.4 ali znam da nije bio sa 4.3 updateom.
To je rijeseno. Meni je mob nenadmasivo fluidan, jos nisam nasao nesto bolje. Performanse/cijena omjer je odlican. Recimo za 2300 puno bolja kupnja od S3 ili S4 mini. Imam ga tri mjeseca, da ne pricam da je softver netaknut. Jednostavno nemam potrebe ista cackat...

Zadnje izmijenjeno od: tutix. 29.12.2013. u 01:15.
tutix je offline  
Staro 29.12.2013., 17:33   #115
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Ovaj N5 stvarno ima minimalni drain baterije, 18h i pojel je 3% odnosno imam 97%..

S tim sam imal borbu na ostalim modelima, al bezuspješno..

Čak je bootloader lockan i bez roota.. Nemrem se žalit..
zvonac je offline  
Staro 29.12.2013., 17:38   #116
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Ovaj N5 stvarno ima minimalni drain baterije, 18h i pojel je 3% odnosno imam 97%..

S tim sam imal borbu na ostalim modelima, al bezuspješno..

Čak je bootloader lockan i bez roota.. Nemrem se žalit..
Kak cici 3G i ekran?
Brko je offline  
Staro 29.12.2013., 18:01   #117
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
A kolko se sjećam, prije 3 tjedna, imal sam kombinirano wifi/3g, SOT je bil oko 4.30h, 1d 5-6h..

Konstantno surfanje na 3g, ne znam, još nisam koristil ga...

Al kolko čitam, da bacim neki custom rom tj kernel i undervoltam proc i prigušim ga na 2000MHz, mislim da bi rezultat bio još bolji, to je kolko sam čital iskustva ostalih korisnika..
zvonac je offline  
Staro 29.12.2013., 18:24   #118
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
A kolko se sjećam, prije 3 tjedna, imal sam kombinirano wifi/3g, SOT je bil oko 4.30h, 1d 5-6h..

Konstantno surfanje na 3g, ne znam, još nisam koristil ga...

Al kolko čitam, da bacim neki custom rom tj kernel i undervoltam proc i prigušim ga na 2000MHz, mislim da bi rezultat bio još bolji, to je kolko sam čital iskustva ostalih korisnika..
pa nije to tako loše. na GSM Areni su dosta kritizirali bateriju i proglasili ju kao veliki minus ovog uređaja nad konkurencijom.
Brko je offline  
Staro 29.12.2013., 19:02   #119
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Pa zapravo i nije loše, bil sam na vagi dal ga uzet il ne, najviše radi baterije..
Možda nema neki veliki SOT, al standby je i više neg odličan...
zvonac je offline  
Staro 29.12.2013., 20:23   #120
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
Ovaj ili idući tjedan mi dolazi G2 iz T-com-a. Pretpostavljam da će biti nakrcan sa T-com glupostima, ima li gdje službeni čisti rom da se stavi gore? trebam li što paziti kod tog telefona? Da nema neke tvorničke mane pa da se odmah zamjeni.
alengrosevic je online  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na