Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 08.02.2007., 11:29   #1
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,820
Brzina adsl-a u hrvatskoj

pitamo se kako to da nema vece brzine od 3mbps?!??
pa pogledajte ss-ove:
download
http://img256.imageshack.us/img256/5370/brzinawe8.jpg
upload
http://img248.imageshack.us/img248/2...auploadln3.jpg
i sad ko je tu magarac? bacaju nam T-krafne u oci, a mi se uopce ne obaziremo jer kao to je najbolje za nas...
e pa grdno se varamo...
__________________
Spoiler alert!

Zadnje izmijenjeno od: De5tr0yer. 08.02.2007. u 14:44.
De5tr0yer je offline  
Staro 08.02.2007., 12:32   #2
Big Guy
RPG player
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 1,574
pogledaj ovo
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=59100
i onda procjeni zašto nema veće brzine za privatnog korisnika
__________________
I hate to see you leave, but I love to watch you go
Big Guy je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.02.2007., 12:52   #3
Hrconja
Premium
Moj komp
 
Hrconja's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,604
veca brzina ima za poslovne korisnike. da svi imaju tako velike brzine backbone link bi se raspuknio na atome
__________________
Hrconja je offline  
Staro 08.02.2007., 14:49   #4
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,820
Citiraj:
Autor Big Guy Pregled postova
pogledaj ovo
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=59100
i onda procjeni zašto nema veće brzine za privatnog korisnika
da cito sam to, ali otvorio sam novi thread jer je tamo neka treca tema: brzine u svijetu.
Citiraj:
Autor Hrconja Pregled postova
veca brzina ima za poslovne korisnike. da svi imaju tako velike brzine backbone link bi se raspuknio na atome
@ obojica gore: znam da ima za poslovne korisnike, tocnije za trvtke, korporacije i vladine ustanove itd...
stavio sam download i upload ss-ove iz skole, ali ni to nije max brzina bila jer smo 15 u ucionici a svi nesto na netu radimo... znaci T-nekome smeta da imamo malo brze veze, T-nam na taj isti daje cijene koje nisu cijene... (bar nisu u ocima potrosaca), T dok oni trljaju rukice mi lizemo prste u nadi da cemo odvojiti dvije novcanice od 50kn iz jedne...
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline  
Staro 08.02.2007., 14:53   #5
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,734
o kojoj se skoli radi?
rendula je offline  
Staro 08.02.2007., 15:39   #6
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,820
lucijanka, gimnazija lucijana vranjanina
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline  
Staro 08.02.2007., 16:34   #7
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,186
Uber-Pwner naša škola
Sam Fischer je offline  
Staro 08.02.2007., 16:35   #8
terminator
Spermich Termich
Moj komp
 
terminator's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Bistra
Postovi: 884
a jel si to mogo napisat (destroyer) prije kojih 6 mjeseci kad su svih 18 kompova bili na duplom isdn-u?
nije lucijanka jedina skola sa takvom vezom, ali kad pogledaš 100mbit vezu i podjeliš sa 20 kompova ispada ti 5mbita a skida ti prakticki sa 20kb/s
tak da to kaj pise netreba nis znacit.
naravno idem u lucijanku i drago mi je da su odlučili taj potez
__________________
terminator je offline  
Staro 08.02.2007., 17:04   #9
Zvijerko
Pečurka
 
Zvijerko's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: U blizini Osijeka
Postovi: 1,294
Hm, to što je to 100mbit link i dijeli se na 20 kompova (pretpostavljam da misliš samo na učionicu, ali vjerojatno i administracija ima svoje) ne znači da će svako imati 5mbit. Ako drugačije nije napravljeno na serveru, vrlo lako se može dogoditi da dva-tri kompa cuclaju preko torrenta i slično pa drugi popuše zbog toga. Ništa čudno i ništa novo.
__________________
ECS Z77H2-A2X Deluxe
I5 3350P
G-Skill 16 GB DDR3 2133MHz
Gainward Phantom GTX760
250 GB Samsung Evo Basic SSD
XFX XTR 650W
Silencio 650
Zvijerko je offline  
Staro 08.02.2007., 17:49   #10
Big Guy
RPG player
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 1,574
@De5tr0yer
naš t-com razmišlja kak čim prije svoj džep napuniti, a ne džep svih ljudi
mogao bi se kladiti da samo glavni zarađuju jako puo para a svi radnici dobiju tek prosječne plaće
dok je u ravijenijim zemljama situacija drugačija: bogatije države koje mogu više uložiti u razvitak se naravno brže razvijaju, dok mi ulažemo jako puno u ceste i turizam, a informatika je na nekom x mjestu

@terminator
ja sam u studentskom domu na savi, isto imamo 100Mb vezu, a na toj vezi ima 3500 ljudi od kojih bar oko 1000 ima pc, odjednom ih internet koristi bar 1/4 tj 250 = moja brzina je 0.4Mb tj 50KB/sec, a najbrže što sam skidao je bilo oko 8MB/sec (da megabajta i više downloada)
to ne znači da imamo više 100Mb veza jer mi je namještaj u sobi star bar 20 god, a ako dom nema pare za novi namještaj kad se stari raspada onda nemaju niti pare za više od jedne 100Mb veze
to što je tvoj download bio spor nije kriva brzina tj nedostak iste već brzina koju ti je stranica mogla ponuditi
za test probaj staviti skidati opet nešto i usput stavi skidati http://www.softwarepatch.com/windows/xpsp2.html, bez brige to je sp2 za xp, brzina je meni bila 4800KB/sec
ako te to ne uvjeri onda ništ neće
__________________
I hate to see you leave, but I love to watch you go
Big Guy je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.02.2007., 18:00   #11
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,018
Oooooooooooooookej, meni stvarno nije jasno kakve veze ima carnetov (pretpostavljam) link u nekoj školi sa brzinama dsl-a u 'rvata i kakav je ovo topik uopće.
Pa ako bi meni glupom netko mogao objasnit...
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline  
Staro 08.02.2007., 18:20   #12
B3mt1
Chipokemon
Moj komp
 
B3mt1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 339
omg, kako glup topic, slazem s pomom, kakve fu*** veze ima adsl (svi mi znamo koliki je teoretski dl/ul na adsl-u moguc) i carnetovom vezom

ako te toliko smeta t-crap saznaj adresu od gospona Mudrinica ili moze cak Gacine , pa im idemo bacat u dvoriste ove uklete t-comovske modeme :P

EDIT:
btw., down with the leechers and stop bitching about broadband speeds
__________________
Piracy helps stop global warming.Insted of driving to get CDs, buying pre-packaged software from megacorporations and wasting energy,you can help fight Global Warming by using P2P.Help save resources,fight pollution and save the enviroment.
-It`s what Jesus would do.
B3mt1 je offline  
Staro 08.02.2007., 18:36   #13
BlackDwarf
BIND SOFT d.o.o.
Moj komp
 
BlackDwarf's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Novska
Postovi: 2,277
Blago onima koji imaju optiku.
BlackDwarf je offline  
Staro 08.02.2007., 20:12   #14
terminator
Spermich Termich
Moj komp
 
terminator's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Bistra
Postovi: 884
Citiraj:
Autor
@terminator
ja sam u studentskom domu na savi, isto imamo 100Mb vezu, a na toj vezi ima 3500 ljudi od kojih bar oko 1000 ima pc, odjednom ih internet koristi bar 1/4 tj 250 = moja brzina je 0.4Mb tj 50KB/sec, a najbrže što sam skidao je bilo oko 8MB/sec (da megabajta i više downloada)
to ne znači da imamo više 100Mb veza jer mi je namještaj u sobi star bar 20 god, a ako dom nema pare za novi namještaj kad se stari raspada onda nemaju niti pare za više od jedne 100Mb veze
to što je tvoj download bio spor nije kriva brzina tj nedostak iste već brzina koju ti je stranica mogla ponuditi
za test probaj staviti skidati opet nešto i usput stavi skidati http://www.softwarepatch.com/windows/xpsp2.html, bez brige to je sp2 za xp, brzina je meni bila 4800KB/sec
ako te to ne uvjeri onda ništ neće
Ne, sam kažem. bilo koja stranica. profesor je reko da je 100mbita.
kad su svi kompovi upaljeni moj komp (dakle broj 1) ima najveću brzinu do 50kb/s a ostalima 20kb/s.
probal sam poslije samo svoj upalit a ostali nisu bili na mreži i imal je 15mbita dakle, di je praktički cjela veza?
tako da tema... ono može lock.
komentiral sam samo zato što idem sa destroyerom u razred i do nedavno smo bili na duplom isdn-u što je kad bi svi neš skidali bili ravno 56k ak ne i manje.
respect.
__________________
terminator je offline  
Staro 08.02.2007., 21:20   #15
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,820
Citiraj:
Autor Big Guy Pregled postova
@De5tr0yer
naš t-com razmišlja kak čim prije svoj džep napuniti, a ne džep svih ljudi
mogao bi se kladiti da samo glavni zarađuju jako puo para a svi radnici dobiju tek prosječne plaće
dok je u ravijenijim zemljama situacija drugačija: bogatije države koje mogu više uložiti u razvitak se naravno brže razvijaju, dok mi ulažemo jako puno u ceste i turizam, a informatika je na nekom x mjestu
ma problem je u tome sto su u njemackoj one glavesine zapravo samo na polozaju, nemaju veliku vlast ko kod nas rvata. ali to je jer je kod njih jak sindikat radnika, kod njih radnici odreduju kako dalje i kuda... a mi smo... rvatska.
glete, topic je otvoren da se pokaze da je moguce da svatko od nas ima brzinu xxx mbps jer sam npr. ja na 100m od te iste skole, nude samo 3mbps max. i pored toga, ako su mogli za maxtv otvorit nekih 5-10mbps zakaj ne bi mogli i za adsl... valjda zato jer je adsl---internet.
zar nije preko t infrastrukture carnetov link? i ako nije kad je ovaj isti carnet onda napravio infrastrukturu?
vremenom ce sve doc na svoje... ali narod nece bit zadovoljan. to je uvijek tako
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline  
Staro 08.02.2007., 22:29   #16
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,018
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
zar nije preko t infrastrukture carnetov link?
Carnet ima SVOJU optiku i vanjski link koliko ja znam, tako da to sa dsl-om NEMA i NE MOŽE imat veze. Ukratko uspoređuješ kruške i jabuke. Mogao si isto tako pokrenut topik ko je bolji, Nevidija ili Ati...
Carnet eventualno plaća trunking veze do svog vanjskog linka, i to preko OPTIKE, a DSL ide preko BAKRA, nemoš uspoređivat 100mb vezu koju carnet daje obrazovnim ustanovama i ono što možeš doma dobit. Ali ako te veseli, samo ti daj...
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline  
Staro 08.02.2007., 23:20   #17
Big Guy
RPG player
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 1,574
@terminator
jako mi je to sumnjivo, to definitivno nije 100Mb veza, bar ne prava
ne znam baš nešto u praksi od t-coma jer imam 56k doma, a tu ovu brzu vezu, ali je frendica uzela 1Mb start paket i kad se spojila pisalo je da je spojila 100Mb "with limited or no connectivity" (sorry ako je spelling krivi), brzina je bila naravno oko 110KB
a s druge strane možda vam prof krade brzinu, možda skida u svom kabinetu 500 filova s torrenta
respect

@De5tr0yer
carnet je veteran prema t-comu, bio je u hr prije nego je t-com bio u planu
nisu na istoj optici
btw - za maxtv su dali veće brzine jer puno veća zarada za "povoljnu cijenu" i "kvalitetu" (tj 3Mb je presporo za bilo kakav kvaliteni video sadržaj i usputno skidanje nečega)
bilo bi bolje da je kao u njemačkoj, ali kod nas, citiram profu iz politike is srednje, "Politika kvari dobre ljude"
ljudi kad dobiju nešto što su htjeli neće to htjeti dati i drugima tj da cijela hr ima 100Mb za 50 kn mjesečno jer onda je zarada jako mala
Pesimistički - nemamo ljude tj nemamo ih dovoljno na dobrim položajima da ubrzamo tempo i stignemo ostatak europe
Optimistički - hrvatska ulaže u turizam da poveća profit pa da kasnije (čitaj za 10+ god) imamo više para za ostale stvari
ljudi nikad nisu zadovoljni s onim što imaju, zadovoljni su samo pojedinci koji su rijetki kao kukac na kiši

@Pomo
istina da je usporedba malo kriva, ali čovjek samo pita kad ćemo mi dobiti pristojne brzine interneta tj usporedive sa svjetskim koliko got to bude
odgovor: kad naš ISP prihvati napredak prije nego malo veću zaradu (za to treba pričekati još neko vrijeme)

predlažem da prestanemo s usporedbama i predvidimo kad ćemo biti stvarno ravnopravni sa svijetom
prije 2150 sigurno ne
__________________
I hate to see you leave, but I love to watch you go
Big Guy je offline  
Staro 09.02.2007., 00:19   #18
frANZi
Dr. Gonzo
Moj komp
 
frANZi's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 958
Ma *ebeš brzinu kad dolazi globalno zagrijavanje...
frANZi je offline  
Staro 09.02.2007., 00:29   #19
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na