Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.05.2013., 21:53   #2251
Beetlejuice
Nisko letim, visoko padam
Moj komp
 
Beetlejuice's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: RH
Postovi: 480
Citiraj:
Autor QuidZz Pregled postova
Za koliko Vam stizu kuverte iz Njemacke? Narucio screen protector-e pa me zanima za koliko ih mogu ocekivat. Npr iz UK stize kuvertom za tjedan, dva max

Dva puta naručivao iz NJ. i stigle kako je i napisao seller, 6-7 dana.
__________________
"You never know what is enough unless you know what is more than enough." - William Blake






Beetlejuice je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2013., 17:48   #2252
lord051
Premium
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 442
Opet nije Ebay, ali srodna je tema, pa tu postavljam pitanje

Ugl, frend, Poljak, se vraca iz USA za par dana, u Poljsku, kupio mi je neke stvari... eh, sada, kako da ja dodjem najbezbolnije (citaj: najjeftinije ) do tih stvari... sta je sa slanjem DHL-om?

Ne ceka mi se ulazak u EU

Konkretno, radi se o GoPro kameri (330$) , jedan Adidas sat(100$), 2 Gola para tenisica(zajedno 100$) ...

Pozz, thanks...
lord051 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.05.2013., 17:54   #2253
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,441
Nek posalje na adresu u slo i odes tamo osobno i pokupis.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2013., 21:42   #2254
lord051
Premium
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 442
OK, to je izvedivo, imam mjesto gdje mogu to narucit, blizu, nije mi neki trosak... a sta je sa onim da se i paketi unutar EU carine ako su veceg iznosa, ovdje se radi o cca 530$ ?? ... mozda pitam gluposti, al eto, nisam informiran o tim stvarima...

Zadnje izmijenjeno od: lord051. 19.05.2013. u 22:03.
lord051 je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2013., 22:16   #2255
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,441
Gotovan jedan.

Tesko jednu stranicu ili par njih procitat unazad.

Na = http://forum.pcekspert.com/showpost....postcount=2239
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2013., 22:19   #2256
lord051
Premium
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 442
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Gotovan jedan.

Tesko jednu stranicu ili par njih procitat unazad.

Na = http://forum.pcekspert.com/showpost....postcount=2239
Da stvar bude jos bolja, vec sam i procitao taj post , al eto, zelim bit siguran, ovo je nemali iznos za mene, pa eto
lord051 je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2013., 05:03   #2257
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,540
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Nek posalje na adresu u slo i odes tamo osobno i pokupis.
A ulazak u HR? Neće biti problema?
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2013., 06:15   #2258
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,345
Možeš unijeti robe do 1.000kn bez ikakvih plaćanja davanja. Ostalo neka posakriva po autu. Najbolje usput kupiti špežu u SLO pa ako te pita gdje si bio, pokažeš mu najlone s hranom. Doduše, u zadnje vrijeme ionako ne gledaju previše već samo mašu rukom da produžiš dalje.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2013., 13:40   #2259
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,240
Citiraj:
Autor borny Pregled postova
A ulazak u HR? Neće biti problema?
Staviš sat na ruku, kameru na sic, a patike u gepek, sve tvoje osobno vlasništvo kupljeno pristojno i uredno :P
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2013., 13:43   #2260
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,441
Citiraj:
Autor borny Pregled postova
A ulazak u HR? Neće biti problema?
Nece, provjerena i najbolja stvar je ubacit na zadnji sic pakiranje od 18 rola guzobrisa, samo masu da prodjes.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.05.2013., 15:49   #2261
Dr_faca
Premium
Moj komp
 
Dr_faca's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 289
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Nece, provjerena i najbolja stvar je ubacit na zadnji sic pakiranje od 18 rola guzobrisa, samo masu da prodjes.
Dr_faca je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2013., 16:00   #2262
QuidZz
Premium
Moj komp
 
QuidZz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 3,532
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Staviš sat na ruku, kameru na sic, a patike u gepek, sve tvoje osobno vlasništvo kupljeno pristojno i uredno :P
Jedan par patika kad pokupis u SLO odmah obuces kad dodes tamo, stare bacis ( od doma nosis neke stare koje su za bacit ) a drugi par u gepek
__________________
Pošten trgovac: 1, 2, 3 ,4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ,17, 18, 19
QuidZz je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2013., 16:15   #2263
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,367
Citiraj:
Autor rock00 Pregled postova
Neslazem se s tvrdnjom da nece se nece nista nadoplacivati

Kad se radi o postanskome prometu nakon 1.7 (preuzeto s stranica ministarstva).. Roba iznad vrijednosti 22e ce se oporezivari na nacin da ce se placati samo razlika u PDV-u izmedju drzava

primjer.. Kupite laptop preko weba(dolazi vam postom) ...cca. 300e iz VB, pri preuzimanju paketa platit cete razliku u pdv-u po racunici: 25% - 20% (5% razlika u pdv-u)... na 300-22e(koji se neoporezuje)... = 278 x 5% = 13.9e dodatnih troskova


isto vrijedi i za druge drzave.. Na bug hr je malo krivo napisamo (nisu uzeli dobar podatak za postanski promet unutar eu pri kupovini)

Nadalje pri kupnji do 22 e postom nema nikakvih dodatnih davanja. Ovo se gore odnosi samo na postanski promet unutar EU
Netočno.
To vrijedi samo prema trećim zemljama, ali ne i pre.a EU.
Cetvrto pitanje i odgovor: http://www.mfin.hr/hr/pitanja?catid=...01-30-10-31-32
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2013., 23:47   #2264
MeanBoss
|CTS|MeanBoss|
Moj komp
 
MeanBoss's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Sinj
Postovi: 1,005
ma da pitam ovdje...problem je više vezan za ebay,nego paypal...ali mozda netko ko koristi mobile ebay zna rješenje....naime..kad idem preko iphone-a naplatit neki item,sve bude ok do onog login to paypal...onda kad se logiram(točna mail adresa i lozinka) preusmjeri me da nemogu platit preko mobile paypal stranice nego moram ić na web stranicu....i automatski mi otvori paypal web,opet lozinka i mail...otvori mi onaj prozor za confirm payment..cifra je tu,preračunata u kune,ja kliknem confirm...vrati me na mobile ebay ali mi ne potvrdi niti mi napravi to plaćanje! malo mi to sve ide na živce...imama instaliran i mobile paypal...i ebay...ovi problemi su mi se od nedavno počeli pojavljivat..neko vrijeme je sve funcioniralo normalno...ima li netko ideju kakvu ?!
MeanBoss je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2013., 00:18   #2265
danc00
Why so serious
Moj komp
 
danc00's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapinske Toplice / Zagreb
Postovi: 3,415
Ne radi se konkretno o ebayu ali je jako slično.

Kupio sam u UK trgovini kopačke, platio ih 230-240kuna + 80kuna poštarina, kad mi ono donese poštar to doma i da mi još jednu uplatnicu od cca 80-90kn carine(PDV+carina) I na kutiji je lupljen žig ocarinjeno.

Pa me sad zanima kak to da su mi carinili paket od 230kuna? Kaj nije poštom 300kuna granica? Sa ebaya naručivao do 300kn i par puta i preko i nikad mi nisu to radili a sad za kopačke iz UK i to ispod 300kn mi naplate sve!
danc00 je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2013., 00:21   #2266
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,930
Citiraj:
Autor MeanBoss Pregled postova
ma da pitam ovdje...problem je više vezan za ebay,nego paypal...ali mozda netko ko koristi mobile ebay zna rješenje....naime..kad idem preko iphone-a naplatit neki item,sve bude ok do onog login to paypal...onda kad se logiram(točna mail adresa i lozinka) preusmjeri me da nemogu platit preko mobile paypal stranice nego moram ić na web stranicu....i automatski mi otvori paypal web,opet lozinka i mail...otvori mi onaj prozor za confirm payment..cifra je tu,preračunata u kune,ja kliknem confirm...vrati me na mobile ebay ali mi ne potvrdi niti mi napravi to plaćanje! malo mi to sve ide na živce...imama instaliran i mobile paypal...i ebay...ovi problemi su mi se od nedavno počeli pojavljivat..neko vrijeme je sve funcioniralo normalno...ima li netko ideju kakvu ?!
Mislim da priko mobitela ne možeš plaćati, tj priko GSM-a ne možeš jer je kao nesiguran, WIFI bi trebao raditi.

Citiraj:
Autor danc00 Pregled postova
Ne radi se konkretno o ebayu ali je jako slično.

Kupio sam u UK trgovini kopačke, platio ih 230-240kuna + 80kuna poštarina, kad mi ono donese poštar to doma i da mi još jednu uplatnicu od cca 80-90kn carine(PDV+carina) I na kutiji je lupljen žig ocarinjeno.

Pa me sad zanima kak to da su mi carinili paket od 230kuna? Kaj nije poštom 300kuna granica? Sa ebaya naručivao do 300kn i par puta i preko i nikad mi nisu to radili a sad za kopačke iz UK i to ispod 300kn mi naplate sve!
Ima već godinu i više da je limit 160kn, tj 1000kn za osobno unošenje.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2013., 00:24   #2267
danc00
Why so serious
Moj komp
 
danc00's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapinske Toplice / Zagreb
Postovi: 3,415
Aha, onda je sve ok! To za osobno unošenje znam, ali za poštansko trgovanje sam mislil da je 300.. jbg nisam se informiral. Al ok, opet sam dobro prošo jer su kod nas skuplje 65%.

Nego, kako to da su mi to odmah ocarinili a ove idiotarije sa ebaya nikad? Kaj im se ovo sa istoka ne da kontrolirat ili kak ?
danc00 je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2013., 00:50   #2268
Princ288
Premium
Moj komp
 
Princ288's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 848
Najvjerovatnije zbog veličine paketa, ak su došle s kutijim. Meni su samo obuću otvarali jer su to bili najveći paketi, sve ostalo u manjim kutijama ili kuvertama nisu, nebitno od kud.
Princ288 je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2013., 16:26   #2269
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Je li tko kupovao okvire za dioptrijske naočale? Trebao bi preporuku nekog dobrog sellera za no name okvire, i za Ray Ban. Kod nas su ovi drugi bezobrazno skupi.
  Reply With Quote
Staro 29.05.2013., 16:04   #2270
vedranzeman
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Kloštar Podravski
Postovi: 1,019
Nabijem na nježnik amere i njihov PTT.
Shvaćam da se radi samo o First-Class Mail International pismu, ali 12 dana vozati poštu od Orlanda do New Yorka.
Srećom od NY do mene je trebalo samo 6 dana.

vedranzeman je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2013., 15:33   #2271
Pepermint
Premium
Moj komp
 
Pepermint's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 587
item naručen iz UK 23.5., poslan 24.5. jutros stigao na vrata. U zadnje vrijeme mi brzo dolaze sve pošiljke, i iz kine i ostalih destinacija
Pepermint je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2013., 08:49   #2272
Hombre
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Ploče
Postovi: 263
Citiraj:
Autor Pepermint Pregled postova
item naručen iz UK 23.5., poslan 24.5. jutros stigao na vrata. U zadnje vrijeme mi brzo dolaze sve pošiljke, i iz kine i ostalih destinacija
Naručio tri T Shirt od kineza kad došlo iz Engleske. Isto došlo za 6 dana.
Što se kineza tiče nema velikih svjetskih praznika.
Hombre je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2013., 12:15   #2273
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,021
Sta raditi u ovom slucaju,znaci narucio sam zmigavce,ksenonke,led svjetla itd. i sada je to doslo dok ja nisam kod kuce,a i da je doslo kad sam kod kuce ne mogu dok ne odnesem majstoru ili autoelektricaru da to ugradi.

Vec me jednom zeznio za zmigavce,proslo 45 dana,pisao sam o tome,umjesto normalnih poslao mi plave zmigavce.
Ne vjerujem im vise na rijec nista,sta raditi,traziti refund i kad provjerim da li rade vratiti im pare ?
blava je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2013., 12:44   #2274
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,345
Ne razumijem što hoćeš. Imaš 45 dana od dana kupnje da napraviš claim ako nešto nije u redu sa dijelovima i zatražiš refund. Odnesi majstoru da vidi da li pašu. Ako ne pašu, napravi žalbu.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2013., 12:45   #2275
MeanBoss
|CTS|MeanBoss|
Moj komp
 
MeanBoss's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Sinj
Postovi: 1,005
Citiraj:
Autor blava Pregled postova
Sta raditi u ovom slucaju,znaci narucio sam zmigavce,ksenonke,led svjetla itd. i sada je to doslo dok ja nisam kod kuce,a i da je doslo kad sam kod kuce ne mogu dok ne odnesem majstoru ili autoelektricaru da to ugradi.

Vec me jednom zeznio za zmigavce,proslo 45 dana,pisao sam o tome,umjesto normalnih poslao mi plave zmigavce.
Ne vjerujem im vise na rijec nista,sta raditi,traziti refund i kad provjerim da li rade vratiti im pare ?


stani ja nista ne kuzim? jel ti doslo ili nije...!?
MeanBoss je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2013., 12:57   #2276
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,021
Sad sam narucio,ja necu biti kod kuce da stignem isprobam,isteci ce 45 dana i onda ako ne radi mogu se *ebati,a to dodje 30 dolara svaki dio zato pitam jer kad mi istekne 45 dana mogu se *ebati,osjetio sam na svojoj kozi pa pitam sto raditi u slucaju toga.

Znaci dijelovi ce doci,ja necu stici odnijeti to da se isproba u roku 45 dana,a ne mogu nista kad istekne,i treba nesto da ne radi il da je krivo poslano
blava je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2013., 13:09   #2277
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,345
Šta nitko drugi ne može te dijelove odnijeti majstoru?
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2013., 14:14   #2278
hedgehog
Premium
Moj komp
 
hedgehog's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2013
Postovi: 1,336
Meni prvo nije jasno za sto ti treba "majstor" da zamjeni farove, lampe, zmigavce i takve gluposti..stvarno nema jednostavnijeg posla na autu od toga pa je steta davat novce nekome kad sve sam mozes...imas 45 dana kao sto su ti rekli..racuna se sa u 45 dana stignes isprobat i vidjet ma gdje god bio i sta radio..ja bi taj rok jos i smanjio :P ako ne mozes ti neka netko drugi odnese inace nemas drugu opciju..sretno
hedgehog je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2013., 11:30   #2279
junkieee
Premium
Moj komp
 
junkieee's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 982
Citiraj:
Autor danc00 Pregled postova
Aha, onda je sve ok! To za osobno unošenje znam, ali za poštansko trgovanje sam mislil da je 300.. jbg nisam se informiral. Al ok, opet sam dobro prošo jer su kod nas skuplje 65%.

Nego, kako to da su mi to odmah ocarinili a ove idiotarije sa ebaya nikad? Kaj im se ovo sa istoka ne da kontrolirat ili kak ?
Ubuduce ako narucujes tenisice trazi da ti ih posalje bez kutije i bez etiketa. Ja sam tako narucio vec jedno 5 pari i uvijek su prosle bez carine.

Ovo sto ti nisu ocarinili ili nisu gledali ili je bila mala vrijednost ili je paket bio mali pa im se nije dalo otvarati. Sve to ovisi....
Jednom prilikom mi je frajer u Branimirovoj pokazivao koliko im poste dolazi na carinjenje i kak pregledavaju pakete, sve sto je manji i laksi paket prođe da ga i ne pogledaju dok vece pakete u pravilu otvaraju...
junkieee je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2013., 11:54   #2280
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,021
Rijec je o motociklu,treba ga odvesti 20 km do majstora,a stara ni stari nemaju kategoriju,a bome ni zelju da negdje "postružu" asfalt.

A ja ne volim prčkati po elektronici jer je to Talijan i jedno krivo spajanje ili sta ti ja znam,ode sve u lijepu ( dalje znate ) ....
blava je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na