Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.01.2023., 18:33   #65191
pci_e3x
Premium spammer
Moj komp
 
pci_e3x's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: D.Zagora
Postovi: 766
ne znam je li netko vec postao:

https://www.njuskalo.hr/auti/mazda-m...oglas-38778886

pravi projekt
jedino bi haubu promijenio , da ne bude ovako upadljiva
pci_e3x je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2023., 18:44   #65192
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 442
Jadna Miata
__________________
murina je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2023., 18:45   #65193
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
To ce kod nas proci na Atestu nikad
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2023., 19:14   #65194
GRdiamond9A
Premium
Moj komp
 
GRdiamond9A's Avatar
 
Datum registracije: May 2020
Lokacija: Rijeka
Postovi: 60
Šteta šta živimo di živimo pa atest nikad neće dobit, ali svaka čast za trud

A kit i stil auta ne treba previše komentirati, dovoljno je reć prestrašno. Jer je to iz mode ispalo negdje 2002. A i tad je vjerojatno bilo predmet sprdnje

Poslano sa mog POCOPHONE F1 koristeći Tapatalk
GRdiamond9A je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2023., 19:41   #65195
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,274
Nfs underground 2, ne znam kako nekom odraslom to moze bit napeto.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
prileee je online   Reply With Quote
Staro 08.01.2023., 19:49   #65196
Inovator
Premium
Moj komp
 
Inovator's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
To ce kod nas proci na Atestu nikad
I sam prodavac to potvrdjuje u dijelu gdje kaze da mu je dosta borbe s birokracijom.
Inovator je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2023., 21:37   #65197
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Prije 5 godina bi to još i moglo proći.
Od sredine 2017. su zeleni političari u EU malo promiješali karte, a neki entuzijasti su preko noći ostali bez mogućnosti uredno swappana vozila atestirati i registrirati (poznajem brdo BMW E30 modela sa M50, M52 i M54 motorima, M60 i M62 inačice u E30, E36, E46).

Takva praksa se nastavila s ciljem onemogućavanja jednostavnih modifikacija na autima, pod krinkom zaštite okoliša.
Došlo je do toga da set originalnih kotača za točno taj model auta, koji nisu upisani u papire auta, moraju proći "atest". Problem je što TÜV za posao pretrage KBA baze podataka po KBA broju felgi i provjeri jesu li korektne dimenzije gume montirane traže 70€.

Apsurd je, kad se radi o gore spomenutim originalnim felgama, one nemaju KBA broj, pa ovi na tehničkom traže papire od felgi, koje u pravilu ne dobiješ s autom. U tom slučaju moraš direktno od proizvođača zatražiti papire, što je opet povezano s troškovima. Zadnji papir koji sam tražio je bio 50€.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2023., 23:58   #65198
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Za svaku kilu žive vage, propisno (ako misliš na logistički obrazac, ako ne, ispravi me!)
No
Za sve ono kaj "prevoziš" u vozilu
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2023., 23:59   #65199
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Prije 5 godina bi to još i moglo proći.
Od sredine 2017. su zeleni političari u EU malo promiješali karte, a neki entuzijasti su preko noći ostali bez mogućnosti uredno swappana vozila atestirati i registrirati (poznajem brdo BMW E30 modela sa M50, M52 i M54 motorima, M60 i M62 inačice u E30, E36, E46).

Takva praksa se nastavila s ciljem onemogućavanja jednostavnih modifikacija na autima, pod krinkom zaštite okoliša.
Došlo je do toga da set originalnih kotača za točno taj model auta, koji nisu upisani u papire auta, moraju proći "atest". Problem je što TÜV za posao pretrage KBA baze podataka po KBA broju felgi i provjeri jesu li korektne dimenzije gume montirane traže 70€.

Apsurd je, kad se radi o gore spomenutim originalnim felgama, one nemaju KBA broj, pa ovi na tehničkom traže papire od felgi, koje u pravilu ne dobiješ s autom. U tom slučaju moraš direktno od proizvođača zatražiti papire, što je opet povezano s troškovima. Zadnji papir koji sam tražio je bio 50€.
Ja imo svađu sa likom..nemaju u bazi accord sa 16" felgama
Reko nebum ti platil..imam orginal knjigu vozila, rvacka je eu
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2023., 11:38   #65200
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
Citiraj:
Autor pci_e3x Pregled postova
ne znam je li netko vec postao:

https://www.njuskalo.hr/auti/mazda-m...oglas-38778886

pravi projekt
jedino bi haubu promijenio , da ne bude ovako upadljiva

Oči bole koliko ovo grozno izgleda. Fakat moraš bit posebno talentiran za tako sjebat Miatu.


Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Prije 5 godina bi to još i moglo proći.
Od sredine 2017. su zeleni političari u EU malo promiješali karte, a neki entuzijasti su preko noći ostali bez mogućnosti uredno swappana vozila atestirati i registrirati (poznajem brdo BMW E30 modela sa M50, M52 i M54 motorima, M60 i M62 inačice u E30, E36, E46).

Takva praksa se nastavila s ciljem onemogućavanja jednostavnih modifikacija na autima, pod krinkom zaštite okoliša.
Došlo je do toga da set originalnih kotača za točno taj model auta, koji nisu upisani u papire auta, moraju proći "atest". Problem je što TÜV za posao pretrage KBA baze podataka po KBA broju felgi i provjeri jesu li korektne dimenzije gume montirane traže 70€.

Apsurd je, kad se radi o gore spomenutim originalnim felgama, one nemaju KBA broj, pa ovi na tehničkom traže papire od felgi, koje u pravilu ne dobiješ s autom. U tom slučaju moraš direktno od proizvođača zatražiti papire, što je opet povezano s troškovima. Zadnji papir koji sam tražio je bio 50€.
Iskreno neke stvari su ok što gledaju ali u drugu ruku neke gluposti koje traže nemaju veze s mozgom.
A u RH, odi otvori oglase i traži recimo E36/E46 i valjda 75% tih auta u pravilu ne može proći tehnički bez da imaš vezu
Školjka je na jedan VIN, motor na drugi, ''M-paket'' nije tvornički, svi na gewindama koje nikad nisu upisane, razne kovačije od ispuha, Xenon bude ili kineski ili ponekad OEM ubačen kojeg opet ne možeš atestirat i tako...
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1



Zadnje izmijenjeno od: Wolverine. 09.01.2023. u 11:44.
Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2023., 12:04   #65201
GoGzS
Premium
 
GoGzS's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 979
Hmmm, cudi me da toliko dugo pokusava to atestirati i da ga muce oko toga. Ako se dobro sjecam, treba mu izjava/podaci o tome tko je radio zamjenu (znaci pravna osoba sa tom djelatnosti, ne moze fizicka), tehnicka dokumentacija koje su izmjene radjene da motor stane i racun za motor (a potencijalno i prometna iz kojeg je auta taj motor dosao).

Ako ima sve papire, u CVH bi trebao moci upisat bilo kakav swap ako nije kriminalno lose odradjen.
GoGzS je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2023., 12:37   #65202
the-rider
ha?
Moj komp
 
the-rider's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Poreč
Postovi: 496
pa nije bas samo tako, ugurati 500ks u sasiju koja je predvidena za 100ks i napraviti atest
the-rider je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2023., 13:29   #65203
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,101
Pa el. Prerada auta se može atestirati koja je daleko opsežniji zahvat
lowrider je online   Reply With Quote
Staro 09.01.2023., 15:02   #65204
vga killer
Treba kaj skurit??
 
vga killer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zgb
Postovi: 4,007
Kako su mi sad digli tlak u Green gold garaži.
Idioti primaju samo kune na automatima, što naravno ne piše kada ulaziš u garažu.
Zovem broj i reko di mogu doć platit. Vele oni nemreš doć nego odi okolo po dućanima i promijeni eure u kune....reko kak da ne....mater vam.
Mislim da će bit lagana prijava, samo da ulovim vremena
vga killer je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2023., 15:04   #65205
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
Ak si još u garaži pustim te ja, imam karticu od garaže
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2023., 15:08   #65206
vga killer
Treba kaj skurit??
 
vga killer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zgb
Postovi: 4,007
Hvala, al nabio sam se nekom na dupe i izašao van. Nije mi palo na pamet ni čekat ni hodat okolo.
Ak nisi u stanju primit službenu valutu, onda nemoj ni naplacivat parking
vga killer je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2023., 16:03   #65207
GRdiamond9A
Premium
Moj komp
 
GRdiamond9A's Avatar
 
Datum registracije: May 2020
Lokacija: Rijeka
Postovi: 60
Citiraj:
Autor vga killer Pregled postova
Kako su mi sad digli tlak u Green gold garaži.
Idioti primaju samo kune na automatima, što naravno ne piše kada ulaziš u garažu.
Zovem broj i reko di mogu doć platit. Vele oni nemreš doć nego odi okolo po dućanima i promijeni eure u kune....reko kak da ne....mater vam.
Mislim da će bit lagana prijava, samo da ulovim vremena
Zovi im inspekciju ako su tako bahati

Poslano sa mog POCOPHONE F1 koristeći Tapatalk
GRdiamond9A je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2023., 17:22   #65208
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Prije 5 godina bi to još i moglo proći.
Od sredine 2017. su zeleni političari u EU malo promiješali karte, a neki entuzijasti su preko noći ostali bez mogućnosti uredno swappana vozila atestirati i registrirati (poznajem brdo BMW E30 modela sa M50, M52 i M54 motorima, M60 i M62 inačice u E30, E36, E46).

Takva praksa se nastavila s ciljem onemogućavanja jednostavnih modifikacija na autima, pod krinkom zaštite okoliša.
Došlo je do toga da set originalnih kotača za točno taj model auta, koji nisu upisani u papire auta, moraju proći "atest". Problem je što TÜV za posao pretrage KBA baze podataka po KBA broju felgi i provjeri jesu li korektne dimenzije gume montirane traže 70€.

Apsurd je, kad se radi o gore spomenutim originalnim felgama, one nemaju KBA broj, pa ovi na tehničkom traže papire od felgi, koje u pravilu ne dobiješ s autom. U tom slučaju moraš direktno od proizvođača zatražiti papire, što je opet povezano s troškovima. Zadnji papir koji sam tražio je bio 50€.

Apsurd Hrvatistana i CVH je da ti za nešto (ajmo reć gewinde) za koje je proizvođač uložio mnoge eure da dobije TUV za pojedini model auta ti SVEJEDNO moraš na atest od 120+ € iako ugrađuješ već atestirani dio napravljen baš za tvoj auto.

Prijatelj i ja imamo Seat ibize sa PD130 motorom, moja je 2002. njegova 2003. godište. Njegova se vodi kao "sport" moja kao "signo". Mehanički IDENTIČNI auti, razlika je u stražnjim el. podizačima koje moja ima a njegova ne, njegova ima oem stražnje zvučnike te moja ima "mekanu" a njegova "tvrdu" tablu i tamnu unutrašjnost. On može upisat 205/40-17, ja moram na atest od 50+ €, prilagat papire od felgi i ako zamjenim te 17" felge za neke druge 17" (makar bile OEM sa Seat Ibize FR ili Cupre) jebeno sam ilegalan.

Ilegalan si ako na auto staviš branik ili farove/stopke od redizajna!!

Apsurd do apsurda.

Da kao momak živim i ne razmišljam o situiranju točno bi išao u rat s njima, prvo mi pada na pamet od strane uvoznika zatražiti PDF sa apsolutno svim kataloškim brojevima oba auta i tražiti mišljenje struke da mi objasne zašto jedan auto smije imati 17" kotače a drugi ne.


Citiraj:
Autor GoGzS Pregled postova
Hmmm, cudi me da toliko dugo pokusava to atestirati i da ga muce oko toga. Ako se dobro sjecam, treba mu izjava/podaci o tome tko je radio zamjenu (znaci pravna osoba sa tom djelatnosti, ne moze fizicka), tehnicka dokumentacija koje su izmjene radjene da motor stane i racun za motor (a potencijalno i prometna iz kojeg je auta taj motor dosao).

Ako ima sve papire, u CVH bi trebao moci upisat bilo kakav swap ako nije kriminalno lose odradjen.

U ovom slučaju veći problem prave "dorade" na karoseriji što se tiće mutavog body kita i sl.
Sami motor se može atestirati ako se eko norma automobila ne nazaduje, ako posjeduješ porijeklo motora (nebitno dal račun s otpada, kupoprodajni ili prometnu automobila iz kojeg je izvađen) i ako se utvrdi da je ugradnja napravljena po pravilima struke bez narušavanje strukture šasije, voznih osobina etc.

Ne priznaju standalone struju (makar vidim BMW cajger na slici), DIY nosače motora, adaptere za kočnice bez TUVa i još more stvari.

Jedan od problema kod takvih izmjena je to što CVH nema definirane kriterije za vozne osobine - npr. zaustavni put kočenja, razina buke već momci iz CVH uzmu auto na stazu (ako dođe do tog) iživljavaju se tamo i onda daju svoje mišljenje.

Pošto sam radio više prebacivanja TDI motora u Golfove 2ke, ako je auto izvorno 1.6d ili 1.3i a ugradiš 110ks TDI, trebaš stražnje diskove, a ako je npr GTD verzija sa 59kw, ne trebaš diskove jer se ne radi o "značajnom povećanju snage", iako je apsolutno isti klinac. Na Passatima tih godina su dolazili doboši većeg promjera na 200-300kg težem autu ali ih ne priznaju kao rješenje.
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."

Zadnje izmijenjeno od: zkljaja. 09.01.2023. u 17:37.
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2023., 18:20   #65209
markecSMB
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Cro
Postovi: 945
Citiraj:
Autor papčić Pregled postova
Apsurd Hrvatistana i CVH je da ti za nešto (ajmo reć gewinde) za koje je proizvođač uložio mnoge eure da dobije TUV za pojedini model auta ti SVEJEDNO moraš na atest od 120+ € iako ugrađuješ već atestirani dio napravljen baš za tvoj auto.

Prijatelj i ja imamo Seat ibize sa PD130 motorom, moja je 2002. njegova 2003. godište. Njegova se vodi kao "sport" moja kao "signo". Mehanički IDENTIČNI auti, razlika je u stražnjim el. podizačima koje moja ima a njegova ne, njegova ima oem stražnje zvučnike te moja ima "mekanu" a njegova "tvrdu" tablu i tamnu unutrašjnost. On može upisat 205/40-17, ja moram na atest od 50+ €, prilagat papire od felgi i ako zamjenim te 17" felge za neke druge 17" (makar bile OEM sa Seat Ibize FR ili Cupre) jebeno sam ilegalan.

Ilegalan si ako na auto staviš branik ili farove/stopke od redizajna!!

Apsurd do apsurda.

Da kao momak živim i ne razmišljam o situiranju točno bi išao u rat s njima, prvo mi pada na pamet od strane uvoznika zatražiti PDF sa apsolutno svim kataloškim brojevima oba auta i tražiti mišljenje struke da mi objasne zašto jedan auto smije imati 17" kotače a drugi ne.





U ovom slučaju veći problem prave "dorade" na karoseriji što se tiće mutavog body kita i sl.
Sami motor se može atestirati ako se eko norma automobila ne nazaduje, ako posjeduješ porijeklo motora (nebitno dal račun s otpada, kupoprodajni ili prometnu automobila iz kojeg je izvađen) i ako se utvrdi da je ugradnja napravljena po pravilima struke bez narušavanje strukture šasije, voznih osobina etc.

Ne priznaju standalone struju (makar vidim BMW cajger na slici), DIY nosače motora, adaptere za kočnice bez TUVa i još more stvari.

Jedan od problema kod takvih izmjena je to što CVH nema definirane kriterije za vozne osobine - npr. zaustavni put kočenja, razina buke već momci iz CVH uzmu auto na stazu (ako dođe do tog) iživljavaju se tamo i onda daju svoje mišljenje.

Pošto sam radio više prebacivanja TDI motora u Golfove 2ke, ako je auto izvorno 1.6d ili 1.3i a ugradiš 110ks TDI, trebaš stražnje diskove, a ako je npr GTD verzija sa 59kw, ne trebaš diskove jer se ne radi o "značajnom povećanju snage", iako je apsolutno isti klinac. Na Passatima tih godina su dolazili doboši većeg promjera na 200-300kg težem autu ali ih ne priznaju kao rješenje.
Jel znaš da je CVH privatna firma?
Tek da vidiš kako je s motorima i tim "atestima".

Njihov ATEST kao znači da je neštio što je atestirano, ugrađeno na ispravan način. I njihovi stručnjaci su jedini kompetentni za to.
markecSMB je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2023., 18:42   #65210
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Citiraj:
Autor markecSMB Pregled postova
Jel znaš da je CVH privatna firma?
Tek da vidiš kako je s motorima i tim "atestima".

Njihov ATEST kao znači da je neštio što je atestirano, ugrađeno na ispravan način. I njihovi stručnjaci su jedini kompetentni za to.
Znam.

Tako je, njima treba 120+ € da se čovjek na tehničkom uvjeri da na Golfa 7icu nisi stavio gewinde s Toyote Yaris.

Više košta da upišeš neke Eibach ili H&R opruge da spustiš auto za 30mm nego što same opruge koštaju..

Svodi se na to da možeš svašta ako platiš harač, a stvar uopće nije u tome da vode brigu o sigurnosti na cestama.
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2023., 18:51   #65211
GoGzS
Premium
 
GoGzS's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 979
Citiraj:
Autor papčić Pregled postova
Ne priznaju standalone struju (makar vidim BMW cajger na slici), DIY nosače motora, adaptere za kočnice bez TUVa i još more stvari.
Cek cek cek... znaci ako napravis ovakav transplant kao sto je ovaj ubacio BMW-ov motor u Miatu, moras upogonit sve original BMW elektronikom i dashboard etc... ili mora ostat Mazdin dashboard?
Se ne mozes atestirat tipa Megasquirt/MoTec/MaxxECU ECU sa nekim display-em za dashboard i custom harness? To ne bi proslo?

A ovo da se decki onda izivljavaju na stazi to mi je jasno, al bio sam uvjeren ako je civilizirano odradjeno da ce se dat atestirat... pogotovo ovo za custom mountove etc... zanimljivo.
GoGzS je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2023., 19:50   #65212
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Citiraj:
Autor GoGzS Pregled postova
Cek cek cek... znaci ako napravis ovakav transplant kao sto je ovaj ubacio BMW-ov motor u Miatu, moras upogonit sve original BMW elektronikom i dashboard etc... ili mora ostat Mazdin dashboard?
Se ne mozes atestirat tipa Megasquirt/MoTec/MaxxECU ECU sa nekim display-em za dashboard i custom harness? To ne bi proslo?

A ovo da se decki onda izivljavaju na stazi to mi je jasno, al bio sam uvjeren ako je civilizirano odradjeno da ce se dat atestirat... pogotovo ovo za custom mountove etc... zanimljivo.

Standalone elektronika ne prolazi, nemaju mogucnost verificirati eko normu na standaloneu, možda još ponešto s čime nisam upoznat, to je jedan od razloga zašto ne prolazi ugradnja turba na atmosferski motor tipa hondini b16, k20/24 ili vr6 npr.

Jednom VAGenašu iz Splita su sa staze vratili Golf 6R sa 2.5tfsi totalno spaljenih kočnica, potrošenih Pilot Sport guma..nažalost komentari su obrisani.
Decki su se vjerojatno ispalili tko za koliko puta da se “uvjere u ispravost”
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2023., 21:18   #65213
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
Iskreno neke stvari su ok što gledaju ali u drugu ruku neke gluposti koje traže nemaju veze s mozgom.
A u RH, odi otvori oglase i traži recimo E36/E46 i valjda 75% tih auta u pravilu ne može proći tehnički bez da imaš vezu
Školjka je na jedan VIN, motor na drugi, ''M-paket'' nije tvornički, svi na gewindama koje nikad nisu upisane, razne kovačije od ispuha, Xenon bude ili kineski ili ponekad OEM ubačen kojeg opet ne možeš atestirat i tako...
Apsolutno!
Problem jest ekipa koja ne razumije zašto atest i tehnička provjera služe.

Međutim, kao netko tko to sve razumije, imao sam više glavobolje i problema nego što sam realno trebao, a sve zato jer ta ekipa tehničkih kontrolora zna skroz zabrijati na drugu stranu.

Imam 16" felge u normalnoj veličini s odgovarajućim gumama, montirano na auto. Profil pun, gume nove. KBA broj jasno vidljiv.
Čovjek me gleda i pita jesu li felge upisane u papire auta. Rekao sam mu da ima KBA katalog i da ima pronać i vidjet što piše. Felge imaju upisanu nosivost i za moj model auta su certificirane (atestirane) kod TÜV-a.
Al ne, on bi sad da ja njemu dam 50€ za upisivanje felgi i guma u papire.
Rekao sam da se pravi kao da sam došao s original felgama. On meni, al što ak vas policija zaustavi sad kad izlazite van, na što sam mu odvratio da mene pusti da se prepirem s kontrolom ako dođe do nje.

Citiraj:
Autor papčić Pregled postova
Apsurd Hrvatistana i CVH je da ti za nešto (ajmo reć gewinde) za koje je proizvođač uložio mnoge eure da dobije TUV za pojedini model auta ti SVEJEDNO moraš na atest od 120+ € iako ugrađuješ već atestirani dio napravljen baš za tvoj auto.
Nisam imao iskustva sa CVH, ali sam čuo da traže atest i za ABE dijelove.

Naime, postoje dijelovi koji su ABE (Allgemeine Betriebserlaubnis) iliti generalna dozvola za korištenje na u papirima od dijela navedenim vozilima.
Takvi dijelovi dolaze sa "e" oznakom ili EG oznakom, te se oni ne moraju upisivati u papire *ako je ostatak sklopa auta, na/u koji se dio ugrađuje, tvornički*.

Znam iz druge ruke da se i za takve dijelove kod CVH uzimaju pare za atest. To smatram prevarom od strane CVH.

Međutim, Gewinde imaju TÜV papire i nikad se ne isporučuju s e/EG oznakom, one se moraju provjeriti od priznatog tehničkog tijela da su korektno ugrađene, te se tu plaća izdavanje papira po kojem se onda za dodatnih 15-20€ u papire auta ubacuje informacija koju daje tehničko tijelo.

Ovo što spada pod opseg atesta, po svemu što čitam i čujem, nije ništa drugo nego provjera o korektnoj tehničkoj ugradnji dijela i to je apsolutna nužnost za dozvolu prometovanja na javnim cestama.


Ono što je mene osobno dosad najviše izjebalo jesu bili krivo uneseni podaci o vozilu (E30 320is) u papire i da mi birokracija nije htjela promijeniti podatke uz originalne potvrde i papire od proizvođača. Pisalo u papirima da imam G-Kat, auto nije isporučen s katalizatorom. Sreća moja naletio na tehničara koji je znao o čemu se radi, pa je provjera ispušnih plinova prošla uz izuzetak (do tada nisam znao, ali tehničar smije navesti i izuzetak ako ima opravdan razlog za to).

Dvije godine kasnije mi je taj isti tehničar pomogao konačno srediti informacije o vozilu u papirima kako bih na kraju mogao dobiti povijesne table. Morao je poslati službeni dopis u prijavni ured (u HR to radite u CVH) da moraju ispraviti podatke o autu jer inače nije moguće položiti tehnički pregled iako je auto tehnički ispravan i već desetljećima registriran. Drugim riječima, ukazao je na birokracijski problem, a ne na tehnički. Nakon tjedan-dva sam dobio dopis s pozivom u prijavni ured sa svrhom izmjena papira.

Nisam mogao vjerovati jer sam se s birokracijom borio dvije godine bez uspjeha.

Papiri su bili adekvatno izmijenjeni i auto je zasluženo dobio povijesne table uz već (davno) ugrađene gewinde, airbox i aftermarket felge, jer su svi dijelovi postojali unutar prvih 10 godina nakon što je auto registriran.

Pouka priče: nekad se isplati imati razumijevanja jer u slučaju da se naleti na nekoga tko zna što radi, čuda su moguća.

Svakom prolazećom godinom se nažalost mijenjaju okolnosti za "tunere" na lošije. Neke stvari koje su se 31.12. mogle, 02.01. se više ne mogu, i tako unazad 8 godina koliko sam u Nemačka.

S unosom airboxa u papire na M3 E46 u kombinaciji s aftermarket loncem sam doslovce uletio na zadnji vagon i jedva našao tehničara koji želi preuzeti odgovornost za unos tih stavki u papire.

Interesantno u svemu tome je da se postojeći auti s postojećim modifikacijama ostavljaju netaknuti, a istu stvar, na apsolutno jednakom modelu automobila ne možeš više unijeti u papire tj. legalno voziti.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2023., 21:30   #65214
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor vga killer Pregled postova
Kako su mi sad digli tlak u Green gold garaži.
Idioti primaju samo kune na automatima, što naravno ne piše kada ulaziš u garažu.
Zovem broj i reko di mogu doć platit. Vele oni nemreš doć nego odi okolo po dućanima i promijeni eure u kune....reko kak da ne....mater vam.
Mislim da će bit lagana prijava, samo da ulovim vremena
Nažalost su ti automati općenito ogroman problem, pogotovo i ovi za kavu, sokove, grickalice. Doslovno se hrpe raznih aparata bacaju u staro željezo, a nedavno su uloženi veliki novci u fiskalizaciju što uopće nije bila mala prilagodba. Nove kazete, prilagođenje i sve bi jednostavno bilo preskupo i gotovo novi aparati za sokove, kavu idu u smeće i idu sad novi koji će biti kompatibilni s eurima. Nije to baš samo tak prepravit da može primati drugu valutu, a još manje da prima dvije u isto vrijeme.

Trebao je bit neko komu se može platit ovak ako aparati nisu kompatibilni
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2023., 05:33   #65215
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Citiraj:
Autor vga killer Pregled postova
Mislim da će bit lagana prijava, samo da ulovim vremena
Kuna je i dalje legano sredstvo plaćanja u RH. Nemaš iz za kaj prijaviti osim da nisu stavili informaciju da se u garaži ne plaća eurima nego samo kunama, a i to će ti netko samo reći ajde bok.

Ako netko koristi i propustio je info.

Iskreno nisam vidio gdje se kupuju digitalni žetoni. Znam da postoje automati koji služe kao "mjenjačnica" ali punkt za digitalne žetone nisam vidio.

Citiraj:
Poštovani,

Kao što sigurno znate, u Hrvatskoj je u tijeku prelazak s kune na euro, pa je kupnja digitalnih žetona putem aplikacije Ready2Wash privremeno onemogućena. Ipak, nema potrebe za brigom. Čim sve autopraonice pređu na euro, ponovno ćete moći da kupujete žetone koristeći aplikaciju. Očekuje se da će to biti već 15.1.2023. jer naš tim vrijedno radi kako bi osigurao nesmetan rad aplikacije, a time i zadovoljstvo naših cijenjenih korisnika. Do tada, digitalne žetone možete kupiti na mjenjaču Vaše lokalne autopraonice.

Hvala Vam na strpljenju i razumijevanju.

Ukoliko imate nekih pitanja ili nedoumica, uvek nam se možete obratiti putem maila na support@ready2wash.com.

Lijepi Pozdrav,
Ready2Wash tim
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2023., 06:37   #65216
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
U HR ima previše apsurda vezanih za aute, toliko da bi se mogla napisati jedna knjižurina. Uvezeš auto s certifikatom proizvođača, i opet moraš ići kod lokalnog dilera da ti ih on potvrdi. Da ne govorimo o onome da ti ne priznaju fakturu salona gdje si ga kupio nego koriste tablice privatne firme za određivanje vrijednosti. Jesmo li u EU ili nismo?
Uvjeren sam da bi jenda dobra složena ekipa od advokata, ekonomiste/poreznika i auto tehnologa rasturila te propise u tren oka kod EU suda.
Što se tiče tuninga, ispada da ti je jeftinije i bolje, u slučaju uvoza auta, napraviti tuning vani, dobiti certifikat TUV-a i onda našim pokazati srednjaka.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein

Zadnje izmijenjeno od: coconut. 10.01.2023. u 07:11.
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2023., 08:45   #65217
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Imam 16" felge u normalnoj veličini s odgovarajućim gumama, montirano na auto. Profil pun, gume nove. KBA broj jasno vidljiv.
Čovjek me gleda i pita jesu li felge upisane u papire auta. Rekao sam mu da ima KBA katalog i da ima pronać i vidjet što piše. Felge imaju upisanu nosivost i za moj model auta su certificirane (atestirane) kod TÜV-a.
Al ne, on bi sad da ja njemu dam 50€ za upisivanje felgi i guma u papire.
Rekao sam da se pravi kao da sam došao s original felgama. On meni, al što ak vas policija zaustavi sad kad izlazite van, na što sam mu odvratio da mene pusti da se prepirem s kontrolom ako dođe do nje.
Tak sam ja na kraju radio atest za originalne M-Tech 1 branike i pragove na E46 jer eto nisu tvornički bili na autu nego naknadno postavljeni. Pitam kako to da ekipa koja razbije originalan branik pa kupi kineski zamjenski ne ide na atest, veli zato kaj izgleda isto


Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Ono što je mene osobno dosad najviše izjebalo jesu bili krivo uneseni podaci o vozilu (E30 320is) u papire i da mi birokracija nije htjela promijeniti podatke uz originalne potvrde i papire od proizvođača.
Nego pusti ti to, reci mi di si nabavio taljansku M3 kocku
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2023., 09:30   #65218
vga killer
Treba kaj skurit??
 
vga killer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zgb
Postovi: 4,007
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Kuna je i dalje legano sredstvo plaćanja u RH. Nemaš iz za kaj prijaviti osim da nisu stavili informaciju da se u garaži ne plaća eurima nego samo kunama, a i to će ti netko samo reći ajde bok.
Euro je službena valuta, a kuna se samo još iz nekog razloga može koristiti.
Nemam ja problema sa time da automati ne rade, ali imam problem sa time da nemaš apsolutno nikakvu mogućnost plaćanje službenom valutom, nego bahati stav; proseci se i promijeni negdje.
Prijava poslana, fucka mi se oce neko reagirati ili ne... al nadam se bar da će morat potrošit isto vremena za raspravu sa inspekcijom kolko sam ja proveo čekajući da izađem van
vga killer je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2023., 09:30   #65219
GoGzS
Premium
 
GoGzS's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 979
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Što se tiče tuninga, ispada da ti je jeftinije i bolje, u slučaju uvoza auta, napraviti tuning vani, dobiti certifikat TUV-a i onda našim pokazati srednjaka.
Dok sam bio na roadtripu, Martin iz Svedske mi je pricao da Norvezani rade slicnu stvar u Svedskoj. Ljudi u suradnji sa njim sloze auto, obave tehnicki i registraciju u Svedskoj i onda te aute uvoze u Norvesku jer su tamo zakoni oko tehnickog skroz blesavi, al ako u Svedskoj ima ispravne papire, moze se uvest u Norvesku. Ajd, bar sto se toga tice kopiramo puno naprednije zemlje

@De5tr0yer bome si se naradio za povijesne table, wow.
GoGzS je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2023., 11:27   #65220
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
Nego pusti ti to, reci mi di si nabavio taljansku M3 kocku
Tu se lijepe slike nakaza tipa ona Miata, a nijedne slike ovog is-a…

Nije nužno Talijan, može biti i Portugalski, a ako se ne varam i Grčki.
Ima još i rjeđa verzija s 4 vrata
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na