Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 16.12.2020., 09:04   #991
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,510
Pisao po sjećanju za Montoyu. 17 godina je ipak prošlo 😁

Za gume si u pravu. Čika Ross kmečao kao 10-15 godina kasnije, Helbutt Marko, Horner, Totto i Zetsche 😁

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz
aski je offline  
Staro 16.12.2020., 09:11   #992
GoGzS
Premium
 
GoGzS's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 979
A lol, klinac sam bio 2003. i pratio F1. Ovo guranje iz sljunka nikad necu zaboravit. Cak su i njemacki komentatori ostali zbunjeni kad je Schumi krenuo marshalima pokazivat da ga izguraju hahaha. Ako se ne varam, malo nakon toga je FIA uvela pravilo da ako vlastitim snagama ne mozes izac iz sljunka, gotova utrka. Koji cirkus
GoGzS je offline  
Staro 16.12.2020., 09:14   #993
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,510
Ne varaš se, tako je bilo. Ali onda se sjetim Nurburgringa 2007. kad je Hamiltona dizalica vratila na stazu i ksd su ga u Kini pokusali gurati, ali nije išlo 😂

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz
aski je offline  
Staro 16.12.2020., 09:19   #994
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor GoGzS Pregled postova
A lol, klinac sam bio 2003. i pratio F1. Ovo guranje iz sljunka nikad necu zaboravit. Cak su i njemacki komentatori ostali zbunjeni kad je Schumi krenuo marshalima pokazivat da ga izguraju hahaha. Ako se ne varam, malo nakon toga je FIA uvela pravilo da ako vlastitim snagama ne mozes izac iz sljunka, gotova utrka. Koji cirkus
Tako nekako.

Ferrari kad je tak neš izveo, uvodilo se pravilo "to nije u redu i od SAD pa nadalje NEMEŽE - Ferrariju ostaju bodovi i sve što su postigli time"

McLaren/Williams - "to nije u redu i od SAD pa nadalje NEMEŽE - McLaren/Williams retroaktivno kažnjeni".

I onda nakon svega toga, imamo navijače Ferrarija koji plaču kad ih se lani klepilo po motoru ili kad je Mečka "urgirala" za gume početkom 2018 dok im je ovo gore bilo najnormalnije naravno, ne mislim na nikoga ovdje. Tu ciljam na ekipu s kojom sam o tome raspravljao tada i sada van ovog foruma

Svaka rit dođe na šekret

Svaka era F1 ima svoje pizdarije. I to je tako u tom sportu. Protežirao se Ferrari, pa Red Bull, sad Mercedes (ovo zadnje što pamtimo). Osobno smatram da nije u redu ali što je tu je. Samo mi nakurac ide kad navijači Ferrarija i Red Bulla kenjaju kako je to nepošteno kako se gura Mečka, a kad su njihovi bili imuni na tuđe probleme, onda je to bilo "pravo rejserstvo"

Ne bit licimuri. Zato često i pišem retrospektivno



Citiraj:
Autor aski Pregled postova
Ne varaš se, tako je bilo. Ali onda se sjetim Nurburgringa 2007. kad je Hamiltona dizalica vratila na stazu i ksd su ga u Kini pokusali gurati, ali nije išlo 😂
S tobom bi se složio da je ISTO da je nekim slučajem Hamilton osvojio bod ili na VN Europe ili na VN Kine tako da je to jedva slično

VN Europe - 9.mjesto - 0 bodova
VN Kine - DNF - 0 bodova

Gubitak naslova za 1 bod.

VN Europe 2003 - Šumaher - 5.mjesto - 4 boda

Osvjanje naslova za 2 boda

Zadnje izmijenjeno od: Brko. 16.12.2020. u 09:27.
Brko je offline  
Staro 16.12.2020., 09:28   #995
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,510
Tsunoda u Alpha Tauriju.

Evo izaslo na autosportu.

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz
aski je offline  
Staro 16.12.2020., 09:37   #996
GoGzS
Premium
 
GoGzS's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 979
Ma zato ja ni ne ulazim u ove rasprave o tome tko je najveci, kad fanboysi kazu "al budi objektivan" popraceno uz "a ne ne, to je bilo drugacije" i onda elaborat od 127 stranica mentalne gimnastike da bi dokazali svoju tezu.

F1 me zabavlja od negdje 97... tad sam sa 7 godina vise manje poceo gledati F1. Bilo je godina kad bi slabije pratio, ali vise manje od tada mi je nedeljom, umjesto nedeljom u 2, F1 omiljena zabava nakon rucka. Svasta sam vidio, a jos vise toga zaboravio al mi je drago otici ono, down the memory lane kad vidim ove rasprave o sezonama prije 15ak godina.

Do 6. godine sam zivio 15ak km od Hockenheim-a, i imam jos familije koja je ostala u tom selu i uvjek mi je zao sto nisam isao na utrke dok su formule vristale kako spada. Al hebiga, nije se moglo... a sad kad se moze se F1 tamo vise ne vozi i dalje mi je jako draga staza, ali mi fali onaj dio di se vozi full speed kroz sumu
GoGzS je offline  
Staro 16.12.2020., 09:50   #997
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Još jedan debeli serator u F1 - Otmar Šnaucer:

“A difficult evening where things didn’t go our way,” he said afterwards. “Lance’s race was heavily compromised by being held up by Sainz deliberately driving slowly in the pitlane, while Sergio retired on lap 10 with a loss of power."

0.6 sekundi max mu je race compromised. Sainz je usporio za toliko zbog gužve u boksu. Telemetrija, kamere i sva mjerenja dokazala to, ali ovaj serator ne odustaje.

Lopove, spušio si i KTJ
Brko je offline  
Staro 16.12.2020., 13:03   #998
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Tako se to radi,

McLaren poslao cestitku Ferrariu i C.Sainzu za oprostaj.

http://www.gptoday.com/full_story/vi...Sainz_departs/
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline  
Staro 16.12.2020., 19:48   #999
begi
Premium
Moj komp
 
begi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: BiH Bihać
Postovi: 628
Citiraj:
Autor aski Pregled postova
Tsunoda u Alpha Tauriju.

Evo izaslo na autosportu.

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
Bio je relativno dobar na testu, ako ne bude gubio od Gaslija, RB će ga imati u vidu. Bolji od mlađeg Šumahera, dobro ove godine je bolji Alfa tauri od Hasovog bolida. Još
da potvrde Pereza za RB, preuzmu Hondina postrojenja i mogu sretan ići na zimski san.
__________________
duty demagogue
begi je offline  
Staro 16.12.2020., 19:53   #1000
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Nego, nije mi jasno to sa Hondom, sta Honda dobija iz svega toga?
Ako RB uspije to dotjerat u red i motor se pokaze dovoljno dobar i pouzdan Honda nema nikakve koristi od toga jer je motor rebrandiran u RBEngine ili sto god vec bilo.

Oni su ionako rekli da se povlace tako da nekuzim njihov dio price ? S obzirom da su do sad zdrobili vjerujem milijardu dolara od povratka i napravili slabo-nista sad im samo jos fali da rebrandirani motor sa nekim tudjim inzinjerima uspije pobijedit tj. napravit ono sto oni nisu mogli sa tolkim parama sve ove godine ?

Jasno mi je sta RB ima iz toga ali Hondinu stranu nekuzim.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline  
Staro 16.12.2020., 19:54   #1001
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor begi Pregled postova
Bio je relativno dobar na testu, ako ne bude gubio od Gaslija, RB će ga imati u vidu. Bolji od mlađeg Šumahera, dobro ove godine je bolji Alfa tauri od Hasovog bolida. Još
da potvrde Pereza za RB, preuzmu Hondina postrojenja i mogu sretan ići na zimski san.
Iskreno se nadam da će Red Bull uzeti Pereza i ostaviti si Hondine motore tj da neće dati ni lipe Renolu.

No mišljenja sam da je Yuki dio neke politike/kuhinje sa japancima i Hondom. Biće neko obećanje ili neki deal preostale godine isporuke motora a možda i nakon toga... Jer očigledno bi bilo logično Albona vratiti u Alpha Tauri nego dati totalnom rookiju, u momčadi koja bi na godinu mogla napasti Aston Martin, obzirom na to da više nema kopiranja Mercedesa i da će voziti 2 panja.

A možda Albon i ostaje u RB-u iako se nadam da ne. Žao mi momka, ali Perez je ipak više zaslužio taj bolid. I naravno ako Čmarko misli ikako zgrabiti više bodova u WDC.


Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Nego, nije mi jasno to sa Hondom, sta Honda dobija iz svega toga?
Kao i što je dobila svaki puta kad se vratila, zdrobila pun qrac para i zbrisala iz sporta - reklamu.

Citiraj:
Ako RB uspije to dotjerat u red i motor se pokaze dovoljno dobar i pouzdan Honda nema nikakve koristi od toga jer je motor rebrandiran u RBEngine ili sto god vec bilo.
Bilo bi koristi. Sjeti se Mugena iz 90-tih i početka 2000-tih. Sličan "deal" je imao i Renault koji se kao povukao 1997 pa do 2002 su se koristili njihovi motori pod imenom SuperTec i Mecachrome. Nije baš da nebi Honda imala niš od toga. Mogli bi malo naplatiti uslugu "konzaltinga".

Citiraj:
S obzirom da su do sad zdrobili vjerujem milijardu dolara od povratka i napravili slabo-nista sad im samo jos fali da rebrandirani motor sa nekim tudjim inzinjerima uspije pobijedit tj. napravit ono sto oni nisu mogli sa tolkim parama sve ove godine ?
E to samo oni znaju. Ali neka matematika i računica postoji sigurno.
Brko je offline  
Staro 17.12.2020., 11:26   #1002
Flood
Into my head it goes
Moj komp
 
Flood's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: space de luxe
Postovi: 776
Kako je Ilmor radio Mercove mašine za Mcl,tako će i RB plaćati Honda ekipu da radi dalje za njih.Tako se meni to čini...baš kao Mugen nekada.
__________________
...help me understand the best I can...
Flood je offline  
Staro 17.12.2020., 20:47   #1003
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,510
Neću reći da se slažem s Villeneuveom, ali zanimljiv osvrt na Vettela u Ferrariju i zadnje dvije sezone u Maranellu:

https://scuderiafans.com/jacques-vil...-with-ferrari/

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz
aski je offline  
Staro 17.12.2020., 21:43   #1004
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor aski Pregled postova
Neću reći da se slažem s Villeneuveom, ali zanimljiv osvrt na Vettela u Ferrariju i zadnje dvije sezone u Maranellu:

https://scuderiafans.com/jacques-vil...-with-ferrari/

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
Očito je Žak gledo neku drugu F1 2019 sezonu. Koliko se sjećam (a i ti i svi skupa ovdje), Pičko Matijo je firmly stajao uz Vettela do samog kraja sezone. To samo slijepac nije vidio kako su se strategije štelale da Vettel bude ispred Lelcerca. Čak i nakon Lecove 2 back to back pobjede u Belgiji i Italiji, opet su strateški Vettelu donijeli pobjedu u Singapuru. U Rusiji dogovor Vettel nije ispoštovao a ni momčad nije pretjerano se sekirala.

Za ovu godinu se slažem da su Vettela prekrižili u svakom smislu te riječi. Ali za 2019 nikako. Od početka do kraja je Vettel bio No.1 i svejedno izgubio.

Tako da se mogu sa Žakom složiti oko svega sem 2019. To je bulšit.
Brko je offline  
Staro 17.12.2020., 22:04   #1005
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,510
Možda je Zakov dojam bio da je Ferrari stao uz Leclerca jer ga je mali prepišao odmah od početka.

Vettelov spin u Bahreinu je pokazao odmah u kojem smjeru ce sezona ici za njega.

Imao je par bljeskova, ali to je sve kita.... S onim nafriziranim bolidom necu reci da je morao dici kantu, ali je morao držati neizvjesnost do samog kraja sezone. Mercedes je ipak overall bio puno bolji.

Covjek je u Njemackoj 2018. krenuo nizbrdo.

I dobro je netko napisao, on je otupio od kad mu se treće dijete rodilo. Sad se vozika i jos ce se vozikati za dobre pare.

Kad je imao sansu, iskoristio je 4/4 ko Schumacher prije i Hamilton sad i to je to 😎

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz
aski je offline  
Staro 17.12.2020., 22:45   #1006
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Mah... ki bi da bi.

Nego, eto nam Pereza u Red Bullu za 2021
Sutra objavljuju da je to done deal.

Neka, baš mi je drago. Em bude RB digao više bodova, em bude i unutarmomčadskih borbi da Max ne otupi otkako nema Ricciarda, Max je one man band.
Brko je offline  
Staro 17.12.2020., 22:47   #1007
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,510
Tata Jos ce se pobrinuti ako Perez bude zadavao nevolje 😁 Voli i on kmečati

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz
aski je offline  
Staro 18.12.2020., 08:42   #1008
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Službeno: F1 sezona 2021 na Sport Klubu.

https://sportklub.hr/ostalo/ekskluzi...iga-formula-1/
Brko je offline  
Staro 18.12.2020., 09:49   #1009
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,795
Kako izgleda taj prijenos, jesu to formule izmedju reklama ili imaju malo milosti prema gledateljima, da ne kazem picture in picture kad pustaju reklame?
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline  
Staro 18.12.2020., 09:50   #1010
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
MotoGP je bez reklama tak da se nadam da ce i ovo bit.
Juice je offline