Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.01.2014., 16:51   #1
Botlorn
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: rijeka
Postovi: 533
(riješeno) Windows 7 freeze nakon formata

Pozdrav ljudi,
može par ideja da mi pomognete?

Naime, preselio sam jučer cijeli komp iz jednog kućišta u drugo (konfiguracija u "moj komp").

Pospajao sve, upalio windowse i dođe mi do "password" sekcije. Rek'o sam sebi, dobro je, radi, idem na rođendan frendici.
Danas ujutro palim opet komp - neće. Dođe na onaj winlogo screen i zamrzne se. Probam valjda 10 puta svaki put isto.
Probam u safe modeu, radi. Sve je u redu, ali vidim da driveri od grafičke nešto zezaju. Mislim si, okej, promijenio si PCIe slot prilikom seljenja komponenti, pa su možda driveri zbunjeni. Pokušao pobrisat drivere, isto neće.
Dakle, Safe mode radi, obični windowsi ne.

Poludim, formatiram disk. Instaliram novi original verziju, onaj put win 7 pro 64bit.
Sve prođe glatko, krenem instaliravati drivere i zamrzne se na driverima za zvučnu. ISta stvar. Restart, neće uć i windowse više.

S obzirom da novo kućite ima loš cable managment i malo su sata kabeli nategnuti, pomislio sam da možda kontakt od diska ne valja? Kako to provjeriti? Bacio sam dskchk i sfc /scannow i sve prolazi bez ijednog problema.

Svi podaci na svim diskovima rade.
Mogu testirat još memoriju s memtestom, ali do jučer je radila u zahtjevnim programima u toj identičnoj konfiguraciji.
Imate li nešto da propuštam? Kako da još testiram komponente koje su do jučer radile? A rade još uviek, samo ne u windowsima?

Nakon 10. puta sam upravo uspio uć normalno u windowse, ali ne znam do kad će potrajat.

P.s. event viewer ima nekoliko "crvenih" evenata, a zadnji kaže ovo:

http://www.pohrani.com/f/2D/At/k6cPs7J/1.png

Guglanjem nisam došao daleko, što se tu zbiva?
__________________
In Construction...
Botlorn je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2014., 17:07   #2
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
And ti s hirenom fino izvrti short i long dst te druga stvar otkud si instalirao windowse. Isto na hirenu imaš memtest86 pa i to pusti.
Forace je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.01.2014., 21:14   #3
HumWeed
~~~
Moj komp
 
HumWeed's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Lava Reef
Postovi: 1,098
100% hardverski problem

ili memorija sto Forace veli
ili sam dvd-rom u banani

sve u svemu instalacija nije prosla "potpuna"
__________________
Why would you invite a mushroom to a Christmas party? He's a fun guy to be with.
Why do mummies like Christmas so much? Because of all the wrapping.
Why does Santa have three gardens? So he can "ho ho ho".
HumWeed je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2014., 13:24   #4
Botlorn
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: rijeka
Postovi: 533
Windowsi su instalirani s novog USB bootabilnog sticka, tako da mislim da to nije problem.
Uglavnom, izgleda da je nakon instalacije ipak sve ok "OSIM":

Ne mogu instalirati drivere za zvučnu. Nemam zvuka. Svaki put kad pokušam, na pol stane i komp mi se zamrzne. Očigledno se kolje s nečin drugim. Možda nije dobro sjela u utor, pogledat ću to, pa javim kako je prošlo.
(probao sam i PAX i službene drivere, ista stvar je).

Hiren's boot zasad neću pokušavat jer ulazi u windowse bez problema.

EDIT:
RIJEŠENO!
Izgleda da je zvučna kartica bila problem. U jednom PCI slotu nije radila. Prebacio sam ju u drugi i odmah je sve proradilo. Samo što mi sad grafična radi na onom x8 portu, ali nema neke razlike u performansama
Hvala na savjetima
__________________
In Construction...

Zadnje izmijenjeno od: Botlorn. 27.01.2014. u 18:59.
Botlorn je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na