Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.01.2014., 18:44   #1
Traitorous_8
Registered User
 
Traitorous_8's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Vž
Postovi: 81
Problem sa snimanjem ISO image-a

Pozdrav,

Problem je u tome da mi nero uspjesno snimi iso image no dok pokusam pokrenuti dvd nista! Kao da nista nije snimljeno, uspio sam snimiti 2 DVD-a i unistiti 15ak. Koristim DVR-110D s 1.41 F/W od Pioneer-a i nero 12 platinum. Mediji koje koristim su Verbatim oni u spindlu raznih boja od svake po nekoliko komada.
Zanimljivo je da ako idem skenirati sa securdiskom od nero-a medij, tada javi bad sectore oznacene crveno i zuto. Probao sam snimati razlicite fileove no opet isto, cak i pod safe modom. Ikakve ideje? Meni ih je ponestalo...

Hvala unaprijed!
__________________
The complexity for minimum component costs has increased at a rate of roughly a factor of two per year ... Certainly over the short term this rate can be expected to continue, if not to increase. Over the longer term, the rate of increase is a bit more uncertain, although there is no reason to believe it will not remain nearly constant for at least 10 years. That means by 1975, the number of components per integrated circuit for minimum cost will be 65,000. I believe that such a large circuit can be built on a single wafer. - Gordon Moore

Zadnje izmijenjeno od: Traitorous_8. 25.01.2014. u 18:53.
Traitorous_8 je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2014., 18:54   #2
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
Citiraj:
Autor Traitorous_8 Pregled postova
Ikakve ideje? Meni ih je ponestalo...
Izbaciš taj nero iz upotrebe i snimaš s ovime: http://www.imgburn.com/
wooden je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.01.2014., 19:49   #3
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Isto tako ovisi kakav iso image snimaš. Ako si slučajno pokušao kopirati nešto što ima zaštitu na sebi posve je normalno da to ne radi .

Provjeri si kakvi su ti fajlovi na tim snimljenima.

Te druga stvar možeš li mountati taj iso image na kompu pa da ti ga neki player prepozna kao dvd sa menijima? Čisto da provjeriš ispravnost iso imaga.

Isto tako kod snimanja iso imagea nudi li nero opcije mode1, mode2 .... ako me pamćenje služi on je nekada imao i opciju finalizacije diska (nije to radio automatizmom) ..... u pravilu moraš snimat sa disc at once ako se ne varam .... otkad koristim ImgBurn malo sam izašo iz štosa sa tim postavkama ovaj sve ima 90% na automatici.
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2014., 19:58   #4
Traitorous_8
Registered User
 
Traitorous_8's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Vž
Postovi: 81
Citiraj:
Autor Forace Pregled postova
Isto tako ovisi kakav iso image snimaš. Ako si slučajno pokušao kopirati nešto što ima zaštitu na sebi posve je normalno da to ne radi .

Provjeri si kakvi su ti fajlovi na tim snimljenima.

Te druga stvar možeš li mountati taj iso image na kompu pa da ti ga neki player prepozna kao dvd sa menijima? Čisto da provjeriš ispravnost iso imaga.

Isto tako kod snimanja iso imagea nudi li nero opcije mode1, mode2 .... ako me pamćenje služi on je nekada imao i opciju finalizacije diska (nije to radio automatizmom) ..... u pravilu moraš snimat sa disc at once ako se ne varam .... otkad koristim ImgBurn malo sam izašo iz štosa sa tim postavkama ovaj sve ima 90% na automatici.

Kolege, hvala na odgovorima no nije do image-a. Skinuo sam hiren's boot cd i uspjesno ga snimio neki dan. Pokusao sam ponovo isto i problemi, malocas sam probao snimiti "bilo sto" osim image-a i opet ne stima.

Sad imam 2 pitanja;

Da li teoretski moze uzrokovati bad sectore snimalica tokom snimanja, ili su mediji koje imam losi? Postoji li program koji je u stanju skenirati prazne medije?

I da, probao sam koristiti i druge programe osim nero-a, no nista. Javilo je odmah da je "burning failed"
__________________
The complexity for minimum component costs has increased at a rate of roughly a factor of two per year ... Certainly over the short term this rate can be expected to continue, if not to increase. Over the longer term, the rate of increase is a bit more uncertain, although there is no reason to believe it will not remain nearly constant for at least 10 years. That means by 1975, the number of components per integrated circuit for minimum cost will be 65,000. I believe that such a large circuit can be built on a single wafer. - Gordon Moore
Traitorous_8 je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2014., 20:15   #5
MMI
Premium
 
MMI's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 912
pržilica? probaj drugu, pioneer nije više što je nekad bio
MMI je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2014., 20:32   #6
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Pa mediji mogu biti loši ali teško da ih je više loše.

Ili je pržilica u pitanju ili je neki driver u windowsima koji petlja po pržilici.

Vidi u device manageru -> dvd/cd-rom drives -> ime tvoje pržilice ->(desni klik) properties -> driver -> driver file details ... šta tu imaš? samo cdrom.sys ili ih ima još?

To sa pržilicom je počelo:
a) nakon instalacija nečega ili deinstalacija
b) samo od sebe?
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2014., 20:47   #7
Traitorous_8
Registered User
 
Traitorous_8's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Vž
Postovi: 81
Citiraj:
Autor Forace Pregled postova
Pa mediji mogu biti loši ali teško da ih je više loše.

Ili je pržilica u pitanju ili je neki driver u windowsima koji petlja po pržilici.

Vidi u device manageru -> dvd/cd-rom drives -> ime tvoje pržilice ->(desni klik) properties -> driver -> driver file details ... šta tu imaš? samo cdrom.sys ili ih ima još?

To sa pržilicom je počelo:
a) nakon instalacija nečega ili deinstalacija
b) samo od sebe?

Przilica je stara oko 6 godina i koristena efektivno 20ak sati, zbilja frustrirajuce ako je do nje. Ne mogu tocno odgovoriti kako je pocelo jer nisam siguran.

Pod detalje od drivera imam:

cdrom.sys
imapi.sys
PxHelp20.sys
redbook.sys
storprop.dll

Hmm, nije tu nesto cudno?
__________________
The complexity for minimum component costs has increased at a rate of roughly a factor of two per year ... Certainly over the short term this rate can be expected to continue, if not to increase. Over the longer term, the rate of increase is a bit more uncertain, although there is no reason to believe it will not remain nearly constant for at least 10 years. That means by 1975, the number of components per integrated circuit for minimum cost will be 65,000. I believe that such a large circuit can be built on a single wafer. - Gordon Moore
Traitorous_8 je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2014., 23:39   #8
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
1 - očisti leću pržilice a podmaži dvije vodilice, kad rastaviš ćeš skužiti,
na netu ćeš naći šta i kako, cca desetak min. posla
2 - aktualne verzije Nero je postao bloatware, nađi stare dobre verzije kao 6.6.x,
W7 će kenjkati ali "prisili" ga da prihvati tu verziju,
kao alternative tu su spomenuti ImgBurn, CDBurnerXP (zanemari XP u imenu, radi i na W7/8), Cdrtools CDRecord, ...
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2014., 13:49   #9
Traitorous_8
Registered User
 
Traitorous_8's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Vž
Postovi: 81
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
1 - očisti leću pržilice a podmaži dvije vodilice, kad rastaviš ćeš skužiti,
na netu ćeš naći šta i kako, cca desetak min. posla
2 - aktualne verzije Nero je postao bloatware, nađi stare dobre verzije kao 6.6.x,
W7 će kenjkati ali "prisili" ga da prihvati tu verziju,
kao alternative tu su spomenuti ImgBurn, CDBurnerXP (zanemari XP u imenu, radi i na W7/8), Cdrtools CDRecord, ...

Ocistio sam lecu sa izopropilnim alkoholom, pitanje je sad da li se to smije sa tim alkoholom ili alkoholom uopce. No manje bitno, propuhao sam cijeli pogon kompresorom, podmazao vodilice ali sa finim masinskim uljem jer nisam imao silikonsku mast. Koristim Win XP jos uvijek Ako sada ne uspije iduci tjedan cu kupiti drugacije DVD medije i probati testirati snimalicu na drugom kompu. Javim rezultate.
__________________
The complexity for minimum component costs has increased at a rate of roughly a factor of two per year ... Certainly over the short term this rate can be expected to continue, if not to increase. Over the longer term, the rate of increase is a bit more uncertain, although there is no reason to believe it will not remain nearly constant for at least 10 years. That means by 1975, the number of components per integrated circuit for minimum cost will be 65,000. I believe that such a large circuit can be built on a single wafer. - Gordon Moore
Traitorous_8 je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2014., 14:42   #10
Traitorous_8
Registered User
 
Traitorous_8's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Vž
Postovi: 81
Citiraj:
Autor Traitorous_8 Pregled postova
Ocistio sam lecu sa izopropilnim alkoholom, pitanje je sad da li se to smije sa tim alkoholom ili alkoholom uopce. No manje bitno, propuhao sam cijeli pogon kompresorom, podmazao vodilice ali sa finim masinskim uljem jer nisam imao silikonsku mast. Koristim Win XP jos uvijek Ako sada ne uspije iduci tjedan cu kupiti drugacije DVD medije i probati testirati snimalicu na drugom kompu. Javim rezultate.
Nista, ne pomaze ni nero 6, cak snimalica ni ne prepoznaje DVD koji sam neki dan snimio a radi s DVD ROM-a OK.

Ocito je otkazala poslusnost.
__________________
The complexity for minimum component costs has increased at a rate of roughly a factor of two per year ... Certainly over the short term this rate can be expected to continue, if not to increase. Over the longer term, the rate of increase is a bit more uncertain, although there is no reason to believe it will not remain nearly constant for at least 10 years. That means by 1975, the number of components per integrated circuit for minimum cost will be 65,000. I believe that such a large circuit can be built on a single wafer. - Gordon Moore
Traitorous_8 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.01.2014., 15:01   #11
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
A ništa, ako imaš sata na mobo (nisi naveo konfiguraciju) onda nova cca 150 Kn > http://www.adm.hr/product_info.php?c...oducts_id=6665
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2014., 15:54   #12
Traitorous_8
Registered User
 
Traitorous_8's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Vž
Postovi: 81
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
A ništa, ako imaš sata na mobo (nisi naveo konfiguraciju) onda nova cca 150 Kn > http://www.adm.hr/product_info.php?c...oducts_id=6665

Nikky, ploca je GA-M56S-S3 i imam slobodan SATA port. Koju snimalicu da kupim a da je kvalitetna i pouzdana?

Samsung?
http://http://www.links.hr/?naziv=dv...kl=052.112.389

ili LG?
http://www.links.hr/?naziv=dvd-rw-lg...kl=052.112.393
__________________
The complexity for minimum component costs has increased at a rate of roughly a factor of two per year ... Certainly over the short term this rate can be expected to continue, if not to increase. Over the longer term, the rate of increase is a bit more uncertain, although there is no reason to believe it will not remain nearly constant for at least 10 years. That means by 1975, the number of components per integrated circuit for minimum cost will be 65,000. I believe that such a large circuit can be built on a single wafer. - Gordon Moore
Traitorous_8 je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2014., 16:10   #13
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Gore nisam tek - tako stavio link, osobno preferiram ove sada aktualne LG 24 modele, dakle kao taj iz Ljinksa.
Vezano za kasnije korištenje (bilo koje prže), nemoj pretjerivati sa brzinama prženja, ono šta ti je važno prži max. sa 8X, eventualno 16X.
Nije pravilo ali šta je "brzina prženja" manja to je cd / dvd bolje napravljen i najčešće je kasnije manje blema kod čitanja.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2014., 16:55   #14
Traitorous_8
Registered User
 
Traitorous_8's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Vž
Postovi: 81
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Gore nisam tek - tako stavio link, osobno preferiram ove sada aktualne LG 24 modele, dakle kao taj iz Ljinksa.
Vezano za kasnije korištenje (bilo koje prže), nemoj pretjerivati sa brzinama prženja, ono šta ti je važno prži max. sa 8X, eventualno 16X.
Nije pravilo ali šta je "brzina prženja" manja to je cd / dvd bolje napravljen i najčešće je kasnije manje blema kod čitanja.

Poanta je u tome da ja tek povremeno koristim snimalicu, neka zlatna sredina mi treba, dakle LG? A dobro, plextora sigurno necu uzimati jer kako mnogi kazu nije sto je nekad bio.
__________________
The complexity for minimum component costs has increased at a rate of roughly a factor of two per year ... Certainly over the short term this rate can be expected to continue, if not to increase. Over the longer term, the rate of increase is a bit more uncertain, although there is no reason to believe it will not remain nearly constant for at least 10 years. That means by 1975, the number of components per integrated circuit for minimum cost will be 65,000. I believe that such a large circuit can be built on a single wafer. - Gordon Moore
Traitorous_8 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na