Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.01.2012., 12:12   #5011
klem
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 591
Citiraj:
Autor domy1 Pregled postova
Koju plazmu za 3k+ kuna izabrati. Znači panasonic bi ispao iz igre, sad je samo pitanje samsung ili LG. Telka će prvotno služit za gledanje televizije, stoga vidim da je i HD ready dosta. Ako netko zna za neku akciju po centrima može dojavit, hvala.
zašto ne panasonic ?
klem je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2012., 12:43   #5012
domy1
Yugokiller
Moj komp
 
domy1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 643
A koliko čitam multimedija je loša, to je jedini razlog. Tu i tamo ću s frendovima gledat, pa mi je to bitno. A ubiti niti sam neznam šta je najbolje uzet za cca 3000 kn. Limit je fleksibilan, ali nekakva rastezanja do 3500 i preko ne dolaze u obzir.
Iako mi je zapeo i S30, ali realno mi je puno dati toliko love za telku koju ću rijetko gledat. Možda je za tu lovu bolji izbor LCD, uglavnom veličina nije toliko bitna, jer sve će biti veće i bolje od 29" trinitron-a.
__________________

domy1 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.01.2012., 14:19   #5013
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,101
Pa i neki najbolji samostalni playeri imaju nekih problema u repordukciji multimedije (titlovi,hr slova, sinkronizacija titlova sa videom itd) , a koštaju ko LCD televizori.

Osobno mi je bezveze tražiti TV koji sve vrti, pa kompovi su must-have uz LCD/plazmu.

Ja sam uzeo Panasonic S30 SAMO zato jer:
-daju 5 g. garancije
-106 cm je
-full HD je.

Osim ovoga mi je bilo bitno da ima gumb za paljenje i prima TV signal, ostalo nebitno.
Spojio sam kom s njim i kombinacija je prefektna
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2012., 15:29   #5014
domy1
Yugokiller
Moj komp
 
domy1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 643
Kao što rekoh, komp imam, ali bi volio tu i tamo pogledat koji film i da radi kako spada.
Nažalost ništa više od 5 godina garancije, tako da mi panasonic nije prioritet, a za S30 lova je ograničenje. Može onda preporuka panasonica LCD/Plasma.
__________________

domy1 je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2012., 17:19   #5015
Remixer
Premium
Moj komp
 
Remixer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Irska
Postovi: 1,142
Citiraj:
Autor Chome Pregled postova
Ma fućkaš multimediju.
Na prvom mjestu mora biti slika. Ja ću uvijek odabrati tv sa što boljom slikom a za multimediju se lako snaći. Kupiš Infinity 8000 i vrtiš mkv i sve živo za cca 300kn. Ili sa pc-a puštaš ako ti je izvedivo. Ja imam obje konbinacije i boli me briga za multimedia mogućnosti na tv-u.
Tako je! Što vrijedi ako čita sve a slika ne bude kak Bog zapovijeda...

Citiraj:
Autor paint-it-black7 Pregled postova
Ja sam isto svoju s30 spojio preko kompa , i tako gledam filmove !
Jer nikako nisam uspio nakeljit titl na mkv file a da ga s30 procita...
A tu je josh i ako zelis "premotat" neki veci mkv film , zasteka sve !
Tako da je vanjska multimedija crucial za uzivanje u blagodatima ovog tv-a !
Doduse ja sam odavno imo plan da ce komp bit spojen s njom tako da me nebrine to sto nece nisht ocitavat...iako tv takvog "glasa i ranga" nebi trebo imat ovakve djecje bolesti...
Meni je isto PC player, ionak je uglavnom u pogonu pa...

Citiraj:
Autor domy1 Pregled postova
Koju plazmu za 3k+ kuna izabrati. Znači panasonic bi ispao iz igre, sad je samo pitanje samsung ili LG. Telka će prvotno služit za gledanje televizije, stoga vidim da je i HD ready dosta. Ako netko zna za neku akciju po centrima može dojavit, hvala.
Pa malo guglaj, najbolje je kad sam nađeš/kupiš.

-and by the way, you stole my avatar
__________________
http://img845.imageshack.us/img845/7167/croatia240animatedflagg.gif
Remixer je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2012., 20:21   #5016
domy1
Yugokiller
Moj komp
 
domy1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 643
A tražim, ali nikako da odlučim. Pa nije valjda je toliko bolja slika na panasonicu, naravno u rangu 3000 +/- par stotina?! A što se tiče avatara, od početka mi je isti, stoga...
__________________

domy1 je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2012., 22:05   #5017
Remixer
Premium
Moj komp
 
Remixer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Irska
Postovi: 1,142
Citiraj:
Autor domy1 Pregled postova
A tražim, ali nikako da odlučim. Pa nije valjda je toliko bolja slika na panasonicu, naravno u rangu 3000 +/- par stotina?! A što se tiče avatara, od početka mi je isti, stoga...
Ne znam, mada mi bi volio svaki tjedan televizor jedan pa da uspoređujem i recenziram

-ma zezam za avatar
__________________
http://img845.imageshack.us/img845/7167/croatia240animatedflagg.gif
Remixer je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2012., 22:14   #5018
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
Citiraj:
Autor domy1 Pregled postova
A tražim, ali nikako da odlučim. Pa nije valjda je toliko bolja slika na panasonicu, naravno u rangu 3000 +/- par stotina?!...
i nije - to je urbana legenda.
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2012., 22:16   #5019
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
a di je to točno osjetno bolja?
syss je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2012., 22:44   #5020
blackened
Premium
Moj komp
 
blackened's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Beli Manastir
Postovi: 1,271
evo u čemu, citat sa recenzije na HDteleviziji;

"U odnosu na Panasonicovu C3 plazmu, Samsung nudi jedan inč veću dijagonalu za približno istu cijenu, no zato ne nudi tako dobre tvorničke karakteristike i ima izraženiju nazubljenost kod isprepletenih signala zbog nepravilnog prikaza 2:2 video kadence. Bez obzira na to, oba modela predstavljaju solidna rješenja povoljne cijene za prikaz bez zamućenja filmova i videa, a kod Samsunga tu je i media reproduktor koji pokriva i MKV spremnik"
blackened je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.01.2012., 06:20   #5021
NinjaZec
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: SK/ZG
Postovi: 209
Citiraj:
Autor NinjaZec Pregled postova
Jel ima koja dobra duša da mi preporuči neki televizor za baku, bitno je jedino da bude dijagonala oko 82cm ili manje, da nije preskup i da ima u sebi ugrađen digitani reciver (to valjda svi imaju) svejedno koje marke samo da se ne kvari (zbnam da je nemoguće to znat )
uglavnom neki osnovni jel ona nikakve napredne funkicje nikad nece koristit + živi sama pa neće ni nitko drugi.
Unaprijed hvala
Zbilja bi mi trebalo ovo, znate kako je kad starim ljudima ode tv
__________________

NinjaZec je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2012., 08:11   #5022
Wozniak jR.
humanware
Moj komp
 
Wozniak jR.'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: zGb
Postovi: 455
Wozniak jR. je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2012., 09:28   #5023
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Citiraj:
Autor Ant3G Pregled postova
U velikoj sam dilemi i pokusavam jos rascistiti sam sa sobom sto kupiti i sto trebam. Da li to treba biti monitor/tv ili sto vec. Pretpostavljam da je LCD bolji iz razloga sto ce se koristiti dio vremena kao primarni monitor. Na lcd-u bi se takodjer koristitila konzola, računalo (surfanje neta, igranje s kompa), gledanje dvbt-a i dakle nemam specificnu svrhu, sve ce na toj televiziji raditi.
Velicina koja mi odgovara je 26"-32". Hocu takodjer da je full hd zbog spajanja na komp.
Da li trebam gledati samo panasonic modele?
Eto molim vas za ukratko par savjeta
Hvala unaprijed
Teško je lcd tv koristiti kao primarni monitor ali ako baš želiš oprobati vjerujem da je Lg 26lv5500 najbolji izbor.
Osobno sam imao više televizora koje sam htio koristiti za tu namjenu, a 32" modeli (sony 32ex500, lg 32le5500) tu su se loše pokazali, što zbog vidljivog laga i kašnjenja kursura na ekranu što zbog prevelikog dot-pich-a.
26 inčni modeli (26 inča full-hd televizore a da nemaju tn matricu radi samo lg) su se tu pokazali puno bolji, npr 26lu5000 je po meni bio skoro savršen monitor dok je 26le5500 imao malo slabiju oštrinu
Razni hibridi monitora i televizora imaju uglavnom tn matricu pa sam odvagni koliko bi to moglo predstavljati problem
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2012., 11:17   #5024
DaFija-89
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Zabok
Postovi: 99
Kupio sam televizor prije otprilike, pa skoro dvije godine. Zadnje vrijeme primječujem da mi se počeo javljati sivi ovir uz kraj lcd panela. Okvir je širine negdje do 3 mm i vidljiv je na određenim bojama, tipa tamno zelena, plava. Dal to može pokriti garancija ili je to normlna pojava na LG-u nakon nekog vremena. Na dosadašnjem iskustvu s Samsung lcd monitorom koji je star negdje 5 godina nije se pojavil takav efekt na lcd-u.
DaFija-89 je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2012., 11:36   #5025
domy1
Yugokiller
Moj komp
 
domy1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 643
Joj ispilit ću s ovim izborom. Sad sam zapeo za panasonic C3 i S30.
U prilog prvog ide da je najbolji za SD, dok je drugi full HD i ima bolji zvuk.
Znam da mi tu ne može nitko pomoći, nego je odluka na meni. Trenutno je kućno kino u sobi, a poslije možda i sam nabavim jedno(postojeće buraz seli sebi).
Telka će se gledat na cca 2.5-3 metra, pa sad neznam hoće li 1080 imati toliko efekta.
__________________

domy1 je offline   Reply With Quote