Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Streaming/online servisi, linkovi i ostale zanimljivosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.08.2023., 01:42   #61
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Ma, dobro, gledam svoj upis gore, vidljivo je da sam bio u Bubba modu, a stilski boze sacuvaj. Naslov je isto predskolski

Sjetih se berbe iz bookmarka, fajterske Bug teme, koja je imala (datumski) sve kapitalce PCE foruma, a jos kad se i Syss ukljuci, mora biti belaja :
Prijedlog za sticky (2007)

Kao i temu gdje se pitalo : Zasto je BUG postao takva škrtica?

na casnu rijec (datumski) za koji mjesec su ponovo aktivirali, velike IT nagradne igre, koje su ih prije krasile.

Bobinac, Barney, nije Bug bio los s pocetka. Nisam ga u rukama godinama listao, cak ni u cekaonicama ili uredima. Gdje sam prestao, otisli su u telegramski nacin testiranja, Beren sigurno i dalje prati sve najrecentnije CPU/GPU te obradjuje, ako i dalje radi u Bugu?

Ali opet, tiskano do danas postoje, u vremenu kad se IT informacija osvjezavaju mrezno svakodnevno, te ne cine bas lakocu, ni u raznim drugim tematikama, koje su daleko opseznije od tiskanog izdanja. Ali opet ritual izdanja, cini nebo i zemlju za one koji vole listati. Hoce li Syss, radije olovkom gustati dok lista Plavi oglasnik i baciti oko na najnoviju grafu u tiskanom izdanju, ili na musavom spiglu, odletiti nakon tri linka, do nemoralnih stranica, pa jos i zaboraviti po sto je isao, te kako je tamo zavrsio.

Dok sam iz znatizelje proucavao koji mjesec, mrezu Secernog Marka, socijalni dio, te onaj privatni, otvarao sam nekolicinu lazni profila, sto sebi sto prijateljima, gledajuci lakocu stvaranja secernog "prijateljstva" kod inace vrlo rezerviranih i sumnjicavih ljudi po prirodi u zivotu izvan mreze.

Tako mi je posebno bio zabavan Caric, koji, koliko sam recentno zapratio prilicno je ozrelio pogled na svijet, od prijasnjih letecih komentara na IT i sire.

Nemrem naci urnebesnu prepisku, dok ne lociram, jednu kracu sam nasao:



...
__________________




>>>> PCE kante 2012 <<





>>>>>>>>> PCE & ostalo <<<<<




>>>>>>> Što sam Slušao? <<<<<<

>>>>> Gimnastika za Okulare & LCD Addendum<<<<

>>>>> P o s t ... M j e s e c a <<<<


______________________________






Zadnje izmijenjeno od: Visage. 15.08.2023. u 01:48. Razlog: ispravak pospane poveznice
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2023., 09:38   #62
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Bug kreteni

Bug nije bilo loš… u početku. Bio sam od srednje škole nekoliko godina pretplaćen.

Ali Carić se isto voli ponašati kretenski. Sjećam se kada je popljuvao pisce naših virusa između ostaloga i autora navodno prvog hrvatskog virusa zvanog “Bobo” (znam ga osobno, top vrhunski programer, daleko ispred svog vremena u nekim stvarima, ok osoba) i tada sam shvatio koliko Carić voli kenjati po stvarima o kojima nema pojma.

Ne velim da je nestručan, daleko od toga ali ponekad izleti s nekim izjavama koje mu stvarno ne trebaju.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2023., 09:41   #63
great9
Premium
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 187
Jel netko svjedocio live streamu pokretanja novog bug-a prije dosta godina. To je bio cringe za gledati. Nije se pokretalo, svaki servis se zaustavio odmah pri pokretanju a bugovci sve live streamali. Ako se dobro sjecam nekoliko puta su i restartali server
great9 je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2023., 10:58   #64
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,477
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Bug nije bilo loš… u početku. Bio sam od srednje škole nekoliko godina pretplaćen.

Ali Carić se isto voli ponašati kretenski. Sjećam se kada je popljuvao pisce naših virusa između ostaloga i autora navodno prvog hrvatskog virusa zvanog “Bobo” (znam ga osobno, top vrhunski programer, daleko ispred svog vremena u nekim stvarima, ok osoba) i tada sam shvatio koliko Carić voli kenjati po stvarima o kojima nema pojma.

Ne velim da je nestručan, daleko od toga ali ponekad izleti s nekim izjavama koje mu stvarno ne trebaju.
Caric bi dan danas bio prodavac onog usranog sophos antivirusa, da mu se nije posrecilo i usao je u partnestvo sa vrhunskim strucnjakom za sigurnost i sad tu glumi intelektualca. Kako se tek osramotio sa cijepivima, svugdje gura tu svoju glavurdu.
A Petric je u kvartu gdje su mi starci, davno su prosla vremena kad si se mogao obogatiti od tiska, sad mu je samo slava ostala.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2023., 11:43   #65
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,773
Citiraj:
Autor Bono Pregled postova
A Petric je u kvartu gdje su mi starci, davno su prosla vremena kad si se mogao obogatiti od tiska, sad mu je samo slava ostala.
Učil je od najboljih.
Citiraj:
Autor Taproot7 Pregled postova
netko je negdje napisao da je taj petric jednako maja suput na linkedinu i nije fulao. dodao bi da je on miks maje suput, male od dine dvornika, nives celzijus i ostalih kalastura koje svaki dan moraju nesto emitirati zatucanom narodu i pratiteljima.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2023., 13:11   #66
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,938
Znam da nije tema, ali ova priča o održivosti a naročio u HR turizmu me navodi na jedno pitanje:

pa koja budala može "x miliona turista na području na kojem inače živi nekoliko stotina hiljada" staviti u istu rečenicu s "održivo". Lani smo u Istri imali preko mjesec dana redukcije u potrošnji vode usred ljeta. Vode je sigurno bilo dovoljno za domaće ljude, ali sigurno ne za stotine hiljada imbecilnih turista. Koliko je to održivo?

Ili, kao još jedan primjer, ove dosta slabe sezone u kojoj udružio porast cijena (većim dijelom zbog inflacije) s određenom ekonomskom krizom u Njemačkoj. Svaka grana gospodarstva ima svoje uspone i padove, ali turizam je izuzetno osjetljiv dok ti dugoročno uzrokuje štetu (naročito na infrastrukturi kao i rasturanje domicilne populacije) o kojoj se uopće ne vodi računa. Na koji način se ignoriranje očito može nazvati održivim?

Smijurija.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2023., 13:25   #67
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Citiraj:
Autor Bono Pregled postova
Kako se tek osramotio sa cijepivima, svugdje gura tu svoju glavurdu.
Ako mogu zamoliti za koji detalj, na sto tocno mislis? Nesto sto je javno izjavio/podrzavao, ili nesto drugo? Prvi glas, pa me bas zanima o cemu se radi.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2023., 16:24   #68
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Bug kreteni

Citiraj:
Autor Bono Pregled postova
Caric bi dan danas bio prodavac onog usranog sophos antivirusa, da mu se nije posrecilo i usao je u partnestvo sa vrhunskim strucnjakom za sigurnost i sad tu glumi intelektualca.
I meni je bilo čudno na prvu što Leon radi s Carićem. Nije lako osnovati i imati takvu firmu ali eto uspjeli su. Kapa dolje.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2023., 18:01   #69
shamtam
Registered User
 
shamtam's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 51
Hrvatski IT mediji... znači, imao sam prilike dosta raditi s njima i zbog toga ih danas zaobilazim u širokom luku, osobno i profesionalno


Sjećam se još dok je jedino Netokracija pisala o startupima, kako Bug nije htio ni čuti o tome, niti se obazirati na sve te nove firmice - da bi nakon nekoliko godina hop hop, došlo do toga da navedeni časopis organizira nekakvu startup konferenciju. Pa je nakon toga uslijedila i druga konferencija, pa su svi mediji lagano prešli na organizaciju konferencija kao modus operandi.


Jasno - konferenciju pokrivaju sponzori, karte su samo dodatna zarada, a i uglavnom ih dijeliš okolo baš tim sponzorima. Ti u tom procesu pokupiš (sam si dodijeliš) status nekakvog velikog vođe i poznavatelja IT-a i eto zabave za 2-3 dana.



Ta sponzorstva i generalno sva ta halabuka mi je isto fascinantna - uvijek se vrte jednaki sponzori (telekomi, poneka banka, poneka veća IT firma i to je to) i svi se kao volimo i super smo si - veliki circle jerk event.
I svi su si tako "dobri i naši prijatelji iz XY telekoma" dokle postoji sponzorstvo; kad sponzor otkaže ili ne želi sudjelovati više, onda se ploča odjednom okreće.



Jedna stvar mi je posebno bila zanimljiva kod tih konferencija, kako se svi busaju da je njihova konferencija najveća i najbolja u tom i tom segmentu - gdje ustvari konkurencija ne postoji

Pa tako eto Tech&Travel, LegalTech ili kako se već zovu... Netokracija je imala jedan takav event kojeg su reklamirali kao "najveća proljetna startup konferencija na balkanu"

Ono - ok, mogli su isto tako reći i da su najveća i najbolja konferencija koja se odvija danas u ZG-u...


Žalosno je zapravo to, kužim da taj biznis propada i trebaš tražiti druge izvore prihoda, ali IMHO ove konferencije ne daju nikome na vrijednosti i težini. Kad idem na konferencije, radije biram neke vani nego ove naše, jer do sada nisam čuo niti jedno korisno predavanje na njima.



A što se tiče samih IT stvari, bilo da je riječ o hardwareu, softwareu ili nekim drugim područjima, Bug je odavno prestao biti relevantan izvor Kažem, šteta - veselio sam se prije (prije više od 8-9 godina) kupovati svaki mjesec novi broj, kvaliteta tiska i samog sadržaja je bila daleko bolja. Ovo danas... bijeda u svakom aspektu.



Čak i one kolumne koje su imali - ta isforsirana, wannabe edgy mišljenja i teze u njima... preloše je to bilo. Ali valjda je to prikaz da ti novine idu u krivom smjeru kad ti 3-4 čovjeka drže sve tekstove u časopisu, sad vidim da ima dosta novih imena pa možda tu bude nekakvog pomaka, ali sumnjam.
shamtam je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2023., 18:20   #70
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 650
Ne znam kako uopće imaju računicu i gdje je svrha tiskat IT informacije na papir? Tko to još kupuje?

Dok se otiska to što oni pišu to je sve već odavno zastarjelo jer se IT industrija danas mijenja na dnevnoj bazi.
I te sve brojeve onda kasnije možeš eventualno zapalit.
__________________
...
nepalac je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2023., 18:28   #71
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Centrifuga nečije love?
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2023., 18:33   #72
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,773
Nažalost odavno su to prestale biti recenzije, a sve više plaćene reklame zapakirane u tzv. tehnički osvrt koji onda kasni minimalno mjesec dana u papirantom obliku u odnosu na ono kaj se događa u realnom vremenu.

#tjurizm_travl_en_teh mi tek nije jasan, kak je uopće došlo do tih pizdarija, ali OK, službeni kanal im je ionak riznica prepuna kojekakvih bisera.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2023., 20:15   #73
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,061
A kako se zvao onaj bugov kolumnist koji je imao "fotografiju autora teksta" u kojoj je osim njega u glavnoj ulozi i compact disc?
kopija je offline   Reply With Quote