Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.11.2022., 22:07   #2011
Xiaomi
Premium
 
Datum registracije: May 2018
Lokacija: EU
Postovi: 285
Što se tiče nabrijanih cijena, to je nemar. Mall.hr ima vrlo konkurentne cijene, sigurno netko nije odlučio staviti 18k kn za grafičku koja košta 5tkn.
Xiaomi je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2022., 23:17   #2012
creatin
Premium
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 141
Zanimljivo, imaju pravo na ocitu gresku, a moj susjed sto iznajmljuje apartman kad napravi gresku u rezervaciji placa penale agenciji, a stvarno je ocita greska, pa nebi covjek isti termin namjerno dva puta izdao
creatin je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2022., 23:47   #2013
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,892
https://www.mall.hr/graficke-kartice...utm_medium=cse


Realna cijena, vjerujem da bi mi se odmah javili i otkazali narudžbu zbog greške u cijeni.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je online   Reply With Quote
Staro 25.11.2022., 07:54   #2014
simpleplan
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 261
Citiraj:
Autor webstartm Pregled postova
A i ja naručim u 3 ujutro, @G.ost naruči u 8 ujutro, on dobije a ja ne...revolt
AG cak dobije ponudu, uplati, i onda mu jave ipak k****na lol
Ag da mu uzmu 10 puta lovu i ne vrate ne bi bio u minusu
simpleplan je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2022., 08:49   #2015
tskarda
Premium
Moj komp
 
tskarda's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Umag
Postovi: 1,099
Evo i mojeg stava, slažem se sa Mar-om. Ja razumijem da je fora dobiti 10k kn na račun i da to padne s neba ali budite realni.

Ja sam jednom kupio TV od ekupi za 1 kunu i 34 lipe.

Bila je greška na stranici, dobio sam TV i cimnuo brata odvjetnika da ga pitam šta da radim. Kaže da me mogu tužiti jer sam iskoristio propust. To bi ih koštalo ali bi na kraju ja morao ili platiti TV ili vratiti TV. zadržati ga za 1,34 nisam mogao. Čekao sam da se jave, imali su sve moje podatke, kontate i slično.

Stajao je u kutiji nekih par mjeseci i smetala mi kutija. Nije se nitko javljao pa sam ga ipak izvadio i koristio ali čuvao pakiranje i sve dijelove da ga mogu vratiti. Prošlo je od toga cca 10 godina, nitko nije zvao.

Ove prijave ministarstvima i inspektoratima su ciganske, nije mall ciganski što je isporučio nekima laptope, vjerovatno imaju razlog, npr. vrijeme kada im je novac sjeo na račun - ako je ista banka platitelja i mall-a ta narudžba se obradi brže nego da se čeka ciklus i sjedne nakon 20+ sati.

Volio bih da vama dolaze inspekcije svako malo i da u nategnutom poslovanju morate gubiti dane da odlazite do raznoraznih ureda i gubite vrijeme tamo. Inspekcije izađu i za lažne prijave i za prave i uvijek se dogodi isto, trošite tuđe vrijeme jer ste vi se pomamili za tuđim novcem, ne vašim, jer ga niste vi zaradili. Budite ljudi, budite muškarci, nemojte se skrivati iza suknje ministarstva.

Cijeli ovaj thread više govori o vama kakvi ste vi, što će te sve učiniti da bi napakostili drugome ili obogatili se na tuđoj muci nego o nekavoj pravdi koju ste vi zamislili.

Ako vam se toliko taj mall zamjerio, bojkotirajte ga, nemojte davati preporuke tamo za kupnju, to je ono što možete učiniti i što je ispravno.
tskarda je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2022., 09:09   #2016
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,101
Ček, ti si osjećao krivnju jer si nešto legalno kupio??
Genijalno.
Svaka čast.
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2022., 09:19   #2017
glazZ
Premium
Moj komp
 
glazZ's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Pakrac
Postovi: 331
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Ček, ti si osjećao krivnju jer si nešto legalno kupio??
Genijalno.
Svaka čast.
Ali nije ga vratio
Ja bi isto volio da se osjecam tako kriv kad mi i ako dode laptop taj...
glazZ je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2022., 09:53   #2018
Xiaomi
Premium
 
Datum registracije: May 2018
Lokacija: EU
Postovi: 285
Čovjek kupi tv za 1 kn i ne vrati ga nakon što je dobio info od odvjetnika i drži moralne prodike. Ovdje se nije radilo o 1 kn, no dobro. 1400 kn je sitnica, čak pojedinci nisu dobili niti povrat novaca.
Xiaomi je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2022., 09:55   #2019
kiki86
Tehničar
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,005
Citiraj:
Autor glazZ Pregled postova
Ali nije ga vratio
Ja bi isto volio da se osjecam tako kriv kad mi i ako dode laptop taj...

ako će ti bit lakše pošalji ga meni da snosim dio krivice
kiki86 je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2022., 09:58   #2020
tskarda
Premium
Moj komp
 
tskarda's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Umag
Postovi: 1,099
Ja krivnju nisam nigdje niti spomenuo niti osjećao, to si ti rekao, u mom postu se ta riječ ne spominje.

Ne razumiješ da je razlika između zaključenog ugovora kojeg su obje strane ispunile te nije bilo žalbi u zakonskom roku (1 godina) i ovoga što vi tjerate, da ste uplatili i prst u uho, ja oću laptop a druga strana vam očito govori da ga ne možete dobiti velika razlika. Možete se praviti i dalje grbavi ali nemojte biti pice.

Ako već spominješ riječ legalnost, prouči ovo pa će ti biti jasno što je legalno:

Članak 375.

(1) Ako je između činidaba ugovornih strana u dvostrano obveznom ugovoru postojao u vrijeme sklapanja ugovora očiti nerazmjer, oštećena strana može zahtijevati poništaj ugovora ako za pravu vrijednost tada nije znala niti je morala znati.
(2) Pravo da se zahtijeva poništaj ugovora prestaje istekom godine dana od njegova sklapanja.


u biti što se vrlo lako može dogoditi:
oni isporuče laptop, tuže vas, vi to ignorirate, sjedne vam ovhra i oni se naplate. win win. oni dobili novac, vi dobili laptop.
tskarda je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2022., 10:03   #2021
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor tskarda Pregled postova
Ja krivnju nisam nigdje niti spomenuo niti osjećao, to si ti rekao, u mom postu se ta riječ ne spominje.

Ne razumiješ da je razlika između zaključenog ugovora kojeg su obje strane ispunile te nije bilo žalbi u zakonskom roku (1 godina) i ovoga što vi tjerate, da ste uplatili i prst u uho, ja oću laptop a druga strana vam očito govori da ga ne možete dobiti velika razlika. Možete se praviti i dalje grbavi ali nemojte biti pice.

Ako već spominješ riječ legalnost, prouči ovo pa će ti biti jasno što je legalno:

Članak 375.

(1) Ako je između činidaba ugovornih strana u dvostrano obveznom ugovoru postojao u vrijeme sklapanja ugovora očiti nerazmjer, oštećena strana može zahtijevati poništaj ugovora ako za pravu vrijednost tada nije znala niti je morala znati.
(2) Pravo da se zahtijeva poništaj ugovora prestaje istekom godine dana od njegova sklapanja.


u biti što se vrlo lako može dogoditi:
oni isporuče laptop, tuže vas, vi to ignorirate, sjedne vam ovhra i oni se naplate. win win. oni dobili novac, vi dobili laptop.


ne izmisljaj majketi...
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2022., 10:21   #2022
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,217
Ma meni jedino žao što nakon ovih pustih inspekcija i slično vjerojatno više neće bit ovih "akcija" na mallu.
Ili će baš dobro počet paziti, ili staviti neku dodatnu validaciju a možda odrade neku shemu ko amazon, naplate se i daju racun tek kad shippaju item, kako mene amazon redovno "prči"
OuttaControl je offline   Reply With Quote