Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.12.2002., 21:35   #1
gospar
Faraon
 
gospar's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Cork
Postovi: 948
Spajanje dva racunala

imam stari MMX i iza njega imam jedan SERIJSKI PORT com1 i imam jedan paralelni u kojega ulazi i jedan za printer na kojega se nabija kabel. nemam pojma koji je m a koji je Z pa vam pokusavam ovako objasnit. a na ovome mome athlonu izada imam dva serijska i jedan za printer na kojega se nabija.

dosao sam u butigu i rekao dajte mi paralelni kabel za spojit dva kompjutera da li su mi roline od 3m i na oba kraja treba ga ugurat.u mmx ga mogu ugurat ali na athlonu nemam taj port da ga primi. pitanje je kako sada sa tim kabelom spojiti dva racunala mogu li recimo na serijski od athlona nataknuti neki produzetak da se stvori paralelni u kojeg ovaj kabel moze uci ??? jer nemogu spajat kompjuter serijskim jer na mmx serijski je samo jedan a koristi ga prastari mis. molim pomoc
__________________
Konane, koja je najbolja stvar u životu? Skršiti svoje neprijatelje, gledati ih pod sobom poražene i slušati naricanja njihovih žena!
gospar je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2002., 22:01   #2
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Re: Spajanje dva racunala

Citiraj:
Originally posted by gospar
imam stari MMX i iza njega imam jedan SERIJSKI PORT com1 i imam jedan paralelni u kojega ulazi i jedan za printer na kojega se nabija kabel. nemam pojma koji je m a koji je Z pa vam pokusavam ovako objasnit. a na ovome mome athlonu izada imam dva serijska i jedan za printer na kojega se nabija.

dosao sam u butigu i rekao dajte mi paralelni kabel za spojit dva kompjutera da li su mi roline od 3m i na oba kraja treba ga ugurat.u mmx ga mogu ugurat ali na athlonu nemam taj port da ga primi. pitanje je kako sada sa tim kabelom spojiti dva racunala mogu li recimo na serijski od athlona nataknuti neki produzetak da se stvori paralelni u kojeg ovaj kabel moze uci ??? jer nemogu spajat kompjuter serijskim jer na mmx serijski je samo jedan a koristi ga prastari mis. molim pomoc

pretpostavljam pod nabija da je muski? iz njega vire pinovi?

naime ono na atlonu je lpt a na mmx-u je jedan serijski 25pin a drugi je lpt..

izgleda da su ti prodali krivi kabel..naime dali su ti serijski 25 pin..tebi treba da na obe srane kabla vire pipci...

ako sam pogodio odi tamo i trazi drugi...
msvrtan je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 19.12.2002., 23:00   #3
gospar
Faraon
 
gospar's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Cork
Postovi: 948
Kaze ona meni tamo jutros pise na vrecici da je serijski ali ovo vam je paralelni izvolite.usput ovo mi je dala http://www.hgspot.hr/katalog/slike/s0/665.jpg NE!!! ovo sam ja trazio a ona je meni dala ono drugo ZASTO ZENE PRODAJU OVE STVARI kao da ja sada idem prodavat uloske buduci da nemam racun za bijedni kabel od 30 kn mogu li problem rijesiti kupujuci
Adapter 9 pin (m) TO 25 pin (ž)
__________________
Konane, koja je najbolja stvar u životu? Skršiti svoje neprijatelje, gledati ih pod sobom poražene i slušati naricanja njihovih žena!

Zadnje izmijenjeno od: gospar. 19.12.2002. u 23:18.
gospar je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2002., 23:38   #4
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Originally posted by gospar
Kaze ona meni tamo jutros pise na vrecici da je serijski ali ovo vam je paralelni izvolite.usput ovo mi je dala http://www.hgspot.hr/katalog/slike/s0/665.jpg NE!!! ovo sam ja trazio a ona je meni dala ono drugo ZASTO ZENE PRODAJU OVE STVARI kao da ja sada idem prodavat uloske buduci da nemam racun za bijedni kabel od 30 kn mogu li problem rijesiti kupujuci
Adapter 9 pin (m) TO 25 pin (ž)
prvo lpt je brzi...ne puno ..a ko zna koliko sad kosta taj za ser.port...odi i kupi taj paralelni kabel ..nije 30kn smak svijeta a potuzi se u ducanu..di si to kupio?u hgspotu?
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2002., 23:55   #5
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,735
Citiraj:
Originally posted by gospar
Kaze ona meni tamo jutros pise na vrecici da je serijski ali ovo vam je paralelni izvolite.usput ovo mi je dala http://www.hgspot.hr/katalog/slike/s0/665.jpg NE!!! ovo sam ja trazio a ona je meni dala ono drugo ZASTO ZENE PRODAJU OVE STVARI kao da ja sada idem prodavat uloske buduci da nemam racun za bijedni kabel od 30 kn mogu li problem rijesiti kupujuci
Adapter 9 pin (m) TO 25 pin (ž)
Nećeš riješiti nikakvim adapterom jer se za spajanje računala adaperi ne smiju koristiti. Isto tako se kaže da mora biti ista vrsta porta.

Trebaš kupiti nullmodem kabel ili laplink kabel za paralelni port. Očito ti je dala nešto drugo, ali iz tvojeg se teksta to teško može razlučiti. Na kutiji mora pisati Nullmodem ili laplink (rijetko) i paralell. Ako to ne piše, nisi dobio pravu stvar.

Kako imam i serijski i paralelni znam da je paralelni daleko brži. oko 10 puta.
__________________
Tih kao mačka
Brz kao gepard
Jak kao lav
Elegantan kao leopard

Nisam to ja, to je moj komp.
RAK je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2002., 00:29   #6
gospar
Faraon
 
gospar's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Cork
Postovi: 948
ja mogu kompjutere spojit samo ako mi da kabel koji na oba dva kraja ima PINOVE a dala mi je ovaj koji na oba dva kraja ima rupice. sto da trazim RAK ja sam joj rekao paralelni kabel za spojit dva racunala tko je falio?
__________________
Konane, koja je najbolja stvar u životu? Skršiti svoje neprijatelje, gledati ih pod sobom poražene i slušati naricanja njihovih žena!
gospar je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2002., 01:21   #7
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,735
Citiraj:
Originally posted by gospar
ja mogu kompjutere spojit samo ako mi da kabel koji na oba dva kraja ima PINOVE a dala mi je ovaj koji na oba dva kraja ima rupice. sto da trazim RAK ja sam joj rekao paralelni kabel za spojit dva racunala tko je falio?
Sigurno je falila ona.

Trebaš provjeriti da ti oba kompa imaju paralell. To je konektor sa 25 pinova i to u rupicama (ženski logično). Tebi treba kabel sa 25 pinova sa pipcima (muški podsjeća te li sistem na nešto?).

Samo svaki kabel nije isti jer je nullmodem kabel po konstrukciji sličan crossover kablu. To znači da ima ispremješane pinove u sebi. Nije mi problem naći za to shemu, ali to ne košta puno pa kupi.

Ograničenja sistema:
- mora biti isti port sa istim postavkama
- ne smije biti adaptera
- mora biti isti OS ako koristiš direct kabel connection od windowsa (ako nije moraš koristiti programe od kojih bi izdvojio LapLink. Gold 11.0 može na Win 2000 i XP)
- prijenos je 115000 bps. Znaš koja je to brzina. Serial ima 9600 bps.

Prednosti:
- samo sa posebnim programima (LapLink, PcAnywhere i sl.) možeš vidjeti desktop sa drugog računala
- jeftino

Misliš li to stvarno umrežiti, baci se u investiciju od 2 mrežne i crossover kabla. Puno je brže (100 Mbps).

Valjda sam sve objasnio.
__________________
Tih kao mačka
Brz kao gepard
Jak kao lav
Elegantan kao leopard

Nisam to ja, to je moj komp.
RAK je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2002., 01:33   #8
gospar
Faraon
 
gospar's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Cork
Postovi: 948
zahvaljujem nadao sam se da si jos tu ujutro u 7 moram izaci pa cu ih posjetiti mamicu im
__________________
Konane, koja je najbolja stvar u životu? Skršiti svoje neprijatelje, gledati ih pod sobom poražene i slušati naricanja njihovih žena!
gospar je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2002., 01:38   #9
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,735
Samo pogledaj HTV 2. Traje li još Star Dreck, još ću barem malo na forum kada završi. Prije početka svakako.
__________________
Tih kao mačka
Brz kao gepard
Jak kao lav
Elegantan kao leopard

Nisam to ja, to je moj komp.
RAK je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2002., 22:29   #10
gospar
Faraon
 
gospar's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Cork
Postovi: 948
I tako kupim ja taj kabel spojim sve happy pokusam preko incoming connection - direct connection guest -host i obrnuto naravno nemoze XP i WIN98SE skupa. Snimim LAPLINK GOLD 11
NE PODRZAVA SPAJANJE PREKO LPT PARALELNOG KABELA na windowsima XP , snimim pc anywhere 10 isto ne podrzava, pise jasno i glasno i jos pri tome ne pokazuje ga na XP pod portove a na WIN98SE prikazuje. ima li tko kakvu ideju ili program? ili nacin
__________________
Konane, koja je najbolja stvar u životu? Skršiti svoje neprijatelje, gledati ih pod sobom poražene i slušati naricanja njihovih žena!
gospar je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.12.2002., 02:07   #11
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,735
Kako ne podržava?????

Upravo sam tako instalirao cijeli bratov laptop (valjda se može tako zvati) koji nema niti floppy niti CD.
__________________
Tih kao mačka
Brz kao gepard
Jak kao lav
Elegantan kao leopard

Nisam to ja, to je moj komp.
RAK je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2006., 11:19   #12
mrgood
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Zadar
Postovi: 2
Sad ne bi poludija...
Ovako, ekipa, ne znan što bi napravija...
Na poslu iman komp i laptop, sad... Komp je (preko LAN-a) povezan sa netom, odnosno sa cijelim sustavom, a laptop ima pržilicu. Ja bi triba spojit to dvoje da mogu prebacivat mp3-ice sa kompa na laptop i pržit ih, e, ali, kupija san LAN kabel i kasno sužija u čemu je đir.
Sad, tija bi uzest neki drugi kabel, ali ne znan koji. Oni starinski utori (mislin da su od 24 i 9 pinova) su mi slobodni, pa me zanima mogu li uzest kabel koji na jednon kantunu ima jedan od ta dva priključka a na drugom usb? Ili mi se više isplati uzet onu kutiju za HD pa napravit HD sa USB-om? HEEEELLLP!!!
mrgood je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2006., 13:30   #13
frANZi
Dr. Gonzo
Moj komp
 
frANZi's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 954
Ova je tema stara 4 (!!!) godine! Di si to uspio naći? : stoopid

Što se tiče problema, pa spoji i laptop u "cijeli sustav" (pretpostavljam da je to switch i na njega spojeno više računala??)....
frANZi je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2006., 08:37   #14
mrgood
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Zadar
Postovi: 2
Hehe, google čini čuda...
Nego, napravija san nešto bolje. Od***************a san ideju s kabelon i kupija kutiju u koju montiraš HDD i sad iman portable USB hard. Doduše, nešto mi šteka, pas mater, pokušavan ga formatirati, ali porces započne i 10 minuta se ne miče, ko da se ništa ne dešava. Mislija san da je u pitanju jumper, pa san ga iskopča skroz (Master postavka) ali opet ništa. Sistem ga prepozna i sve, ali kod formatiranja nema vidljivog napretka (progress bar). Koje da prostite sranje...
mrgood je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na