Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Ostalo
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.08.2008., 13:50   #1
gospar
Faraon
 
gospar's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Cork
Postovi: 948
UPS kabum od adaptera

Pozdrav bogovi a sad slusajte ovo,

Kupim powerware 305 ups novi.

ima 3 uticnice baterije i 3 samo osigurac.

na baterijsku uticnicu spojim adapter Amigo koji naravno napaja DLINK router. nista vise nije spojeno na ups ni kompjuter.

Mislim se nestane struje imam internet. Kupio sam taj powerware jer kao u Bugu su napisali da je best buy i treba mi samo za internet drzati a router tako malo trosi da to moze satima. I naravno u dubrovniku nestane struje prvi put.

Sve je bilo u redu dok nije bilo struje normalno sam surfao internetom Powerware je drzao router druge UPSove imam za racunala itd. Kad se struja vratila. Iskoci automatska sklopka na automatskim osiguracima od struje. I odjedanput ja vise nemam interneta. mislim se zasto buduci da je sve na ups. Kad powerware zasmrdio pregorio totalno i adapter u njemu je pregorio.

Naglasavam u cijelom sistemu od 200 kvadrata nije niti jedna zarulja pregorila niti jedan drugi opreme ostecen.

Scenarij 1.

Kad se struja vratila unistila je powerware i on je povukao adapter i onda je izbacio sklopku na tabli s osiguracima koju sam potom vratio u pocetni polozaj i povratio struju.

Scenarij 2

Kad se vratila struja napravila je kratki spoj na dlinkovom adapteru jer poweware 305 ima los filter sto je unistilo powerware i izbacio sklopku na tabli s osiguracima koju sam potom vratio u pocetni polozaj i povratio struju.

Scenarij 3

Dlink adapter je dozivio kratki spoj par sekundi nakon sto se vratila struja sam od sebe unistio powerware i izbacio sklopku na tabli s osiguracima koju sam potom vratio u pocetni polozaj i povratio struju.

Pitanje dali je pametno Amigo adapter spojiti na bilo koji drugi UPS i okusati srecu. Jer ako mi unisti UPS APC na njemu je kuciste moglo bi pregoriti napajanje od kompjutera i monitor

prodavac mi je rekao da je sigurno adapter dozivio kratkispoj i unistio ups ali da ce mi dati novi

Zadnje izmijenjeno od: gospar. 07.08.2008. u 13:56. Razlog: dodatne informacije
gospar je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2008., 14:07   #2
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Pogledaj po papirima od tog UPS-a. Neki proizvođači čak idu toliko daleko da isplaćuju svu nastalu štetu ukoliko dođe do tako nečeg. Probaj im mail poslat pa vidi što će ti reć.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.08.2008., 14:17   #3
gospar
Faraon
 
gospar's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Cork
Postovi: 948
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Pogledaj po papirima od tog UPS-a. Neki proizvođači čak idu toliko daleko da isplaćuju svu nastalu štetu ukoliko dođe do tako nečeg. Probaj im mail poslat pa vidi što će ti reć.
nisam zainteresiran za novac zanima me sto se dogodilo po trgovcu kriv je dlinkov adapter
gospar je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2008., 15:54   #4
Brown Acid
..dno
Moj komp
 
Brown Acid's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Crikvenica
Postovi: 1,963
Citiraj:
Autor gospar Pregled postova
nisam zainteresiran za novac zanima me sto se dogodilo po trgovcu kriv je dlinkov adapter
T-com i d-link..zašto me to ne čudi.
__________________
“Free software” is a matter of liberty, not price. To understand the concept, you should think of “free” as in “free speech,” not as in “free dinner.”
Brown Acid je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2008., 16:09   #5
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
A zašto te recmo nebi čudilo? Tisućama usera d-link i sl marke rade bez problema godinama, da nebi možda išli još i Cisco ADSL routere preporučvati u konfama...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2008., 20:36   #6
gospar
Faraon
 
gospar's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Cork
Postovi: 948
nemogu vjerovat da nitko na ovom forumu nezna sto se desilo a da sam pitao koji je najbolji cooler bilo bi 200 postova za jedan dan a to jos pise na internetu!
gospar je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2008., 21:02   #7
Delta S4
She`s back...
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 983
Citiraj:
Autor gospar Pregled postova
nemogu vjerovat da nitko na ovom forumu nezna sto se desilo a da sam pitao koji je najbolji cooler bilo bi 200 postova za jedan dan a to jos pise na internetu!
Pa očito da je adapter dobio neodgovarajuć napon. D-link ili ne D-link(IMHO vrlo dobar routerić za kojim nakon ovoh Tomsona žalim), ne može adapter grunut od urednog napona (220ak V 50ak Hz). Samim time nameće se činjenica da je UPS ne samo neispravan, nego i potencijalno opasan. Dakle - reklamacija.
Kako to ide sa naknadom štete na uređajima koji su na njega spojeni, ne znam. Netko ti je gore lijepo savjetovao da se putem maila obratiš proizvođaču.
Delta S4 je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2008., 21:29   #8
gospar
Faraon
 
gospar's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Cork
Postovi: 948
Citiraj:
Autor Delta S4 Pregled postova
Pa očito da je adapter dobio neodgovarajuć napon. D-link ili ne D-link(IMHO vrlo dobar routerić za kojim nakon ovoh Tomsona žalim), ne može adapter grunut od urednog napona (220ak V 50ak Hz). Samim time nameće se činjenica da je UPS ne samo neispravan, nego i potencijalno opasan. Dakle - reklamacija.
Kako to ide sa naknadom štete na uređajima koji su na njega spojeni, ne znam. Netko ti je gore lijepo savjetovao da se putem maila obratiš proizvođaču.
znaci ups je isporucio neodgovarajuci napon adapteru nakon sto se vratila struja koja btw je bila potpuno odgovarajuceg napona
gospar je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2008., 21:36   #9
Delta S4
She`s back...
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 983
Citiraj:
Autor gospar Pregled postova
znaci ups je isporucio neodgovarajuci napon adapteru nakon sto se vratila struja koja btw je bila potpuno odgovarajuceg napona
Bila ona odgovarajućeg napona ili ne, on ima dužnost da ju ili "popravi" ili da prekine dotok iste do uređaja koje štiti. U svakom slučaju, svoj posao nije izvršio na valjan način.
Delta S4 je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2008., 21:42   #10
bezbrizan
Premium
 
bezbrizan's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Kauč
Postovi: 90
To su ti krivi oni iz ElektoJuga.
Nećeš dobit odgovor jer se to svodi na forenziku.
Svakako je shit i recenzija uređaja i sam uređaj.
bezbrizan je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.08.2008., 21:58   #11
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Citiraj:
Autor gospar Pregled postova
nisam zainteresiran za novac zanima me sto se dogodilo po trgovcu kriv je dlinkov adapter
kriv je zato sto ti ga on nije prodao
naravno da je kriv UPS, ne pada mi napamet kako bi obicni adapter mogao spaliti UPS i samog sebe

inace, citaj user reviewove, nema bas kruha od placenih oglasa kako iz buga tako i iz bilo kojeg casopisa (bilo papirnatog bilo online)
ako je casopis fer, firma mu nece slat shit uredjaj na review, a ako je uredjaj ok bit ce i puno zadovoljnih usera po netu tako da su po meni bilo kakvi testovi komponenata potpuno bezvrijedni osim ako casopis nije o svom trosku kupio uredjaj pa testirao
hash je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2008., 22:07   #12
bezbrizan
Premium
 
bezbrizan's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Kauč
Postovi: 90
Citiraj:
Autor hash Pregled postova
kriv je zato sto ti ga on nije prodao
Čudo su ljudi u trgovinama. Kakve veze ima ona kockica od napajanja.
bezbrizan je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na