Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.06.2010., 01:22   #1
tgzy
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 17
Pad performansi iz nepoznatog razloga

Lijep pozdrav!
Znači, problem je sljedeći. Imam 2 konfiguracije, jednu kod kuće i jednu u stanu gdje studiram.
Kod kuće je konfiguracija slijedeća:
Code:
WINXP
AMD Athlon X2 4400+
ATI X1950GT
1GB RAM
Matična Abit KN9S
Druga je:
Code:
WIN7
AMD Athlon X2 5600+
ATI HD 4850
2GB RAM
Matična
AsRock SATA2-GLAN
Problem je da ja na prvoj konfiguraciji imam daleko bolje performanse nego na drugoj što nije nikako logično. Pošto jedno podulje vrijeme nisam igro ni jednuu igru ne sjećam se je li tako bilo otkad sam kupio drugu konfiguraciju ili se to s vremenom pogoršalo. Da budem konkretniji, na prvoj konfiguraciji u Call of Duty 2 "vrtim" 250 fps lock. Dok na drugoj jedva 150??!!...
Napominjem da sam kompjuter kompletno očistio, promijenio pastu i na procesoru i na grafičkoj. Temperature su koliko trebaju biti.Meni prvo na pamet pada da bi problem mogao biti u matičnoj ploči jer je ova Abitova bolja, ali nisam ekspert pa zato i tražim pomoć na ovom forumu. Zahvaljujem se na svakom prijedlogu. Danko
tgzy je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2010., 07:35   #2
Charmander
Ultrapiretik
Moj komp
 
Charmander's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 900
stvarno nema logike. ova druga konfa bi trebala imati najmanje 250lock. sumnjam da to ima ikakve veze s maticnom jer maticne se pocnu razlikovati dok se pocne overclockati, tu se tek vidi razlika izmedu 300kn i 900kn datih za maticnu (bar mislim da je tako).
__________________
Moja trgovanja: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Picoin invite: bass999 // minepi.com/bass999
Charmander je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.06.2010., 07:57   #3
Uber Gosu
FORD Fix Or Repair Daily
Moj komp
 
Uber Gosu's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 868
Moguće je da win7 sa aplikacijama koje vjerojatno koristiš pojede ko od šale te 2 gige rama pa onda počinje "frezze time". Ovo lako provjeriš paljenjem task managera

Drugo što mi pada na pamet je da si na webu pobrao neko zlo (virus, etc.) što u kombinaciji sa svim windowsima doprinosi brzom i značajnom padu performansi
Uber Gosu je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2010., 08:48   #4
Hasta
Premium
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Zg
Postovi: 118
Jesu postavke igre iste na oba računala? Ako je na ovom jačem velika rezolucija, max AA, AF onda nije čudo da radi sa manje FPS.
Hasta je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2010., 11:24   #5
PC-Extreme
Registered User
 
PC-Extreme's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7
Razlika u preformansam ti je radi operativnog sustava 100% ja sam na xp -u na testovima tipa 3d mark dobivao npr 35000 score prelaskom na vistu isti testovi na istoj konfi su pali na 15000 a prelaskom na win 7 se popravilo na nekih 22000 do 25000. Sve ti je to do OS kojeg koristiš npr. za win 7 ultimate preporučena minimalna količina rama je 2gb kod slabijih verzija je 1gb dok xp koristi nekih 256mb rama. Probaj staviti još rama u ovaj jači PC barem 1gb onda na oba kompa podesi iste postavke rezolucije i detalja za istu igru i pokreni testove siguran sam da će score onda biti drukčiji, no naravno uvijek postoji i varijanta virusa i potrebe za reinstalacjom OS no sumnjam
PC-Extreme je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2010., 12:01   #6
ivand123
otišo po cigare i nesto
 
ivand123's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Zagreb (Maksimir)
Postovi: 373
Mislim da je problem softwarske naravi. U kakvom su stanju Windowsi? Provjeri od virusa i ostale gamadi!
ivand123 je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2010., 12:36   #7
asdf123
Premium
 
asdf123's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zg ilili
Postovi: 253
To stoji da OS popapa rama.. a ni nigra nije baš brzio sita...


Prije svega. probaj promjeniti temu na 7-mici. stavi onu socijalnu ko 95-tice.. pa vidi ima li ikakve razlike. i javi nam!

A druga je stvar kolko ti je u igri max_fps stavljeno za defoult.. probaj to viditi... možda si na prvom kompu to prčkao a na drugom ne...

Moje iskustvo s Cod-om mi kaže da ti fps-i ništa ne znače.. ( znače kad ih je permalo.. onda je za Q ) ali kaj mi to znači kad sam ja imal oko 100 FPS a slika mi zacukava , laga & co. ( 100 fps je jadno.. znam.. ali kaj sad! )


Konfa.: Opteron 165, 4 GB Supertalenta, lanpartty nf4 ultra-d , Sapphire x1950xtx... i kod mi šteka.. ?

na sedmici , na xp-u ista stvar.. stavim u cod-u postavke na dx9 i šteka za poluditi.. ima fps. ali šteka. neigrivo..
stavim na dx-7 i igrivo.. samo kaj je grafika ko iz crtića...
To ima kakve veze kaj mi je grafa u doljnjem slotu?? zar je tih 8X pci-e toliko presudno???

Hvala i LP
asdf123 je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2010., 12:40   #8
PC-Extreme
Registered User
 
PC-Extreme's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7
Naravno da ima veze u kojem je slotu grafika stavi je na mjesto predvidjeno za grafiku pa onda probaj i javi jel ima kakve razlike ali ipak 16x i 8 x je velika razlika
PC-Extreme je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2010., 12:57   #9
asdf123
Premium
 
asdf123's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zg ilili
Postovi: 253
Promjeniti treba u cod-u postavke (max_fps 300).. a za testove neznam kaj bi rekel.. treba probati bez aera i tih điđi miđi...





eh da.. da mi nije ošišani vf700 na nf4 i HR-03SLI na grafi.. još bi i mogel

doduše mogao bi okrenuti cooler s grafe na dolje... ali ovak mi grije proca...

Budem nekaj skemijal pa se javim!!! (možda)
Poz i LP
asdf123 je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2010., 13:35   #10
tgzy
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 17
Citiraj:
Autor Uber Gosu Pregled postova
Moguće je da win7 sa aplikacijama koje vjerojatno koristiš pojede ko od šale te 2 gige rama pa onda počinje "frezze time". Ovo lako provjeriš paljenjem task managera

Drugo što mi pada na pamet je da si na webu pobrao neko zlo (virus, etc.) što u kombinaciji sa svim windowsima doprinosi brzom i značajnom padu performansi
Provjereno. uzima nekih 500mb sedmica(više manje), ali opet giga i pol preostalo bi trebalo biti i više nego dovoljno za dvojku.

Citiraj:
promjeniti treba u cod-u postavke (max_fps 300).. a za testove neznam kaj bi rekel.. treba probati bez aera i tih điđi miđi...
eh da.. da mi nije ošišani vf700 na nf4 i HR-03SLI na grafi.. još bi i mogel

doduše mogao bi okrenuti cooler s grafe na dolje... ali ovak mi grije proca...

Budem nekaj skemijal pa se javim!!! (možda)
Poz i LP
Igram cod aktivno vec jako dugo vremena pa postavke unutar igre nisu upitne. Sve je konfigurirano tako da ugasi što više detalja i da dobim na performansama. Znači com_maxfps 250, polygonoffsetbias, aa off ,decals 0 itd.

Citiraj:
To stoji da OS popapa rama.. a ni nigra nije baš brzio sita...


Prije svega. probaj promjeniti temu na 7-mici. stavi onu socijalnu ko 95-tice.. pa vidi ima li ikakve razlike. i javi nam!
Promjena teme nije ništa poboljšala(svejedno hvala na prijedlogu).
Kao što sam rekao ne sjećam se je li se to desilo prilikom promjene OS-a pa mi povratak na xp izgleda kao jedina prihvatljiva opcija zasad.
Pošto sam kod kuće sad tek sutra cu to napraviti pa ću napisati je li ima kakvih promjena. LP
tgzy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.06.2010., 14:12   #11
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,383
pregledaj postavke u catalystu da nisu uključene neke od quality opcija.
probaj instalirati drugu (stariju ili noviju) verziju drivera grafe.
mymoon je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2010., 15:09   #12
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Moze biti sto razloga. Meni pada na pamet da u vrijeme kada je igra bila aktualna da su se svi trudili drivere nabrijati bas u smjeru tih najpopularnijih igara u to vrijeme (CoD2 je to bio), pa da nakon toga vise nisu marili za isti kad ga vise relevantan broj igrača ne igra. (a i nije da ti igra steka, dapace ide iznad 125 fpsa.

To + 3 generacije grafičkih razlike + 2 potpuno drugačija OS-a...
  Reply With Quote
Staro 29.06.2010., 23:46   #13
tgzy
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 17
evo napokon stigao u stan.
na drugu konfiguraciju sam instalirao xp sp3... vjerovali ili ne nema bitnijih promjena ... igra radi bolje normalno (iznad 200fps) ali i dalje slabije nego na prvoj konfiguraciji koja je slabija...
je li moguće da je u disku problem neki?... očajan sam već =/
tgzy je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2010., 16:23   #14
[GOW]Nec
Premium
Moj komp
 
[GOW]Nec's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,215
Jesi probao vrtiti CoD2 u SP modu? Tamo bi trebala biti zahtjevnija, pa će ti se prije pokazati u čemu je problem.
Da nisi stavio XP, rekao bih da je do Win 7 i nj. proždrljivosti RAM-a. Ili do DirectX-a.

Jesi li možda provjerio memoriju?
Da li ti je što mijenjano u BIOS-u?
__________________
Udomljujem stare laptope i njihove dijelove.
[GOW]Nec je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2010., 19:46   #15
tgzy
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 17
Citiraj:
Jesi probao vrtiti CoD2 u SP modu? Tamo bi trebala biti zahtjevnija, pa će ti se prije pokazati u čemu je problem.
Da nisi stavio XP, rekao bih da je do Win 7 i nj. proždrljivosti RAM-a. Ili do DirectX-a.

Jesi li možda provjerio memoriju?
Da li ti je što mijenjano u BIOS-u?
Bios je na defaultu. Sta da provjerim kod memorije? ^^ DX je update-an... ma ne znam vise sta bi bilo stvarno...
tgzy je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2010., 20:31   #16
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,383
jesi li isprobao ovo?
mymoon je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2010., 17:03   #17
tgzy
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 17
Citiraj:
jesi li isprobao ovo?
jesam. bezuspješno. dobio sam 250 fps-a na način da sam digo FSB procesora i sad mi radi na 3.0 x2. =/
tgzy je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2010., 22:02   #18
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,943
Kak ti lagometer pokaziva ? Ima li šiljka dosta ??
Ako ima, to ti uzrokuje probleme s fps-om,doduše ja sam to imao samo na win 7 x64, stvar je u 2 registry key-a. Ovo je za win7 uputa, aj probaj pa javi jel si uspel kaj !!


* Run regedit and go to "HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Servi ces\Audiosrv"
* Double click on the entry "DependOnService" and delete the line with "MMCSS" from the text box

* Open regedit
* Go to: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Multimedia\SystemProfile
* There will be an entry for network performance throttling, default value is 10; set it to FFFFFFFF hex (willl look like 0xFFFFFFFF to the right of the entry)
* Reboot
kasko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na