Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.11.2008., 00:01   #1
Zynaps
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: dalmacija
Postovi: 39
ANTEC THREE HUNDRED

Pojavilo se u HR, cini mi se OK (u svim recenzijama dobri domovi) i povoljna je cijena.
Zynaps je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2008., 08:45   #2
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Hamm je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.11.2008., 09:04   #3
p3tar
Mozilla Slave
Moj komp
 
p3tar's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 486
Kučište je odlično, evo baš sam u zadnjih mjesec dana dva slagao. Za cca 360-380kn mislim da je definitivno među boljima. Kvaliteta izrade - Antec, nije neko glomazno, fino jednostavno, mat crno a hlađenje odlično, 4 x 12cm ventovi i 1 x 14cm vent gore... sve u svemu vrlo dobro kućište za te pare.
p3tar je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2008., 09:18   #4
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
tor je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2008., 09:30   #5
p3tar
Mozilla Slave
Moj komp
 
p3tar's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 486
Prije 2 tjedna i neš sitno, bilo u Optimum-u po ~380kn...

EDIT: U biti, još ću kod frenda provjeriti na računu popodne... HX520 i to sam uzimao iz Optimuma, no i sa 450kn cijenom, svakako ostaje dobar odabir.
p3tar je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2008., 09:39   #6
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
@r3tar a po pitanju vibracija diskova itd?
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2008., 09:40   #7
šokre
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 324
Ja mislio uzet Antec 300 + Corsair TX650 za cca 950 kuna, neki dan skočilo na 1250!

Užas!
šokre je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2008., 09:50   #8
p3tar
Mozilla Slave
Moj komp
 
p3tar's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 486
A za vibracije, nisam previše tome davao pažnje, kada meni i frendu vibracije ili glasnoća nesmeta, odvinuli svih 5 ventova, skoro pa morali kučićte utiplati u pod Nosač diskova je poprilično čvrst a disk je bio WD6400AAKS i nemogu reći da sam osjetio neke izričite vibracije od diska, no velim opet 5 ventova, mislim da niti nisam mogao... No da velim, ni kada su svih 5 ventova uključeni nije se kučište ništa strašno čulo... Najviše vibracija radi gornji vent od Anteca, no ima 3 brzine pa se može regulirati... isto ako i zadnji ispušni...

EDIT: 3 dodatne 12ice smo uzeli od ACa, one što je nosač na gumicama, pa je i to pridonjelo da su vibracije zadovoljavajuće...
p3tar je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2008., 10:15   #9
croclocker
Premium
 
croclocker's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: GER
Postovi: 723
@tor
gledo sam i ja bio je 380 kuna, dolar je skocio kunu pa je sve skocilo
mislim na cijene
croclocker je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2008., 12:58   #10
Pantera-N
Premium
Moj komp
 
Pantera-N's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: In front of the monitor
Postovi: 1,592
čini mi se dobro kučište. Kaj uzeti antec 300 ili http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prika...&Sifra=7760009 ????
Pantera-N je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.11.2008., 13:49   #11
p3tar
Mozilla Slave
Moj komp
 
p3tar's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 486
Defnitivno Antec, ako ništa drugo ima bolje hlađenje i napajanje se stavlja dole, ima rupu za cable management i vjerujem da je bolje kvalitete... Ne velim da je ovaj Chief loš samo za razliku od 40-50kn se ne isplati...
p3tar je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2008., 15:34   #12
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
i jel netko kupio ovo kuciste? pa da baci neki mali reveiw?
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2009., 23:28   #13
kill
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Rijeka
Postovi: 533
prebacio konfiguraciju danas u 300, montiram s-flexe i čudim se šumu venta

odšarafim s-flexe, nema šuma. približim ih grillovima na 300, šumi.

u odnosu na bivši slk3000b, dimenzija saća grilla je sitno manja, a i savijen je drukčije, i strujanje zraka kroz njega je itekako čujno ako vent stoji odmah pored.

mislio sam ih distancirat, ali kod prednjeg to nije bitno jer se ne vidi, a kod bočnog nije bilo moguće jer je vent na milimetar do accelera bez one plastikice sa natpisom, tako da sam ih počupao.
kill je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2009., 23:42   #14
Speedbreaker
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 545
link na sliku
To sam ja napravio na svom kućištu.
dremel ili ubodnu u ruke ako imaš i poslije si kupiš fan grill u chipoteci i staviš na rupu.Čas posla + " neće mene nitko hebat" osjećaj nakon modanja
nemaš što izgubit.

Zadnje izmijenjeno od: Speedbreaker. 14.07.2009. u 23:58.
Speedbreaker je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2009., 00:01   #15
kill
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Rijeka
Postovi: 533
rekoh, počupao sam grillove
kill je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2009., 18:35   #16
kospordie
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: zg
Postovi: 22
moze li mi tko reci da li su ova 2 venta koja dodju sa kucistem glasna na prvoj brzini i na kolko rpm se oni ustvari vrte :?
kospordie je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2009., 19:02   #17
kill
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Rijeka
Postovi: 533
120mm na low je nečujan, samo je pitanje kolko dugo.

140mm je tih, makar kod njega je problem što vibrira, i snjim cijela gornja stranica.

120mm se može prebacit naprijed za usis, a gore bolje stavit tiši vent.
kill je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2009., 19:07   #18
danex
Premium
Moj komp
 
danex's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 372
Ja sam kupio ovo drugo chieftecovo kuciste,jako sam zadovoljan pogotovo kad se uzme u obzir da sam imo neko codegon prije..isto sam biro izmedju antec 300 i tog chifa a posto sam bio s dragom u shopu prevagnula je estetika i tako smo uzeli chifa jel uzivo izgleda stoput lijepse i dominantnije od anteca,a sto se tice protoka ima sasvim dovoljno mijesta za ventove,stane i najveca graficka u njega jedino sto se kablovi nemogu provuc iza maticne...
danex je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2009., 19:12   #19
K-pax
Premium
Moj komp
 
K-pax's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 52
Imam ovo kuciste nesto vise od mjesec dana i jako sam zadovoljan. Za usis sam stavio dva Schyteova venta na 1200 rpm, i onak, cuje se strujanje zraka pa bi rezanje grillova vjerojatno rjesilo problem, no posto nisam neki noise freak ne smeta mi.
Sto se tice ventova koji dodju s kucistem imam ih na Low postavci tak da se ne cuju, dok su na High poziciji poprilicno glasni.
Moram pohvaliti i filter za prasinu koji odlicno obavlja svoju zadacu.
Topla preporuka za kuciste, za te novce, odlicno!
K-pax je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2009., 20:13   #20
baban
Premium
Moj komp
 
baban's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: DE
Postovi: 591
da, to mi je odlicno kuciste i pikiram ga vec duze vrijeme...
uz malo moddanja da se fino uredit + obojat unutrasnjost u crno
samo da rijesim neke 'sitnice' i mijenjam cosmosa za njega (i za razliku love si ubodem neki hardware)
baban je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2009., 21:16   #21
kill
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Rijeka
Postovi: 533
Citiraj:
Autor danex Pregled postova
prevagnula je estetika
To je stvar ukusa, meni se totalno sviđa spartanski look 300ke.

Doduše, unakazio sam mu bočnu stranicu jer sam skinuo originalni grill, ali ionako je ta strana do zida pa je ne vidim
kill je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2009., 01:42   #22
bubbaloo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 44
imam ga vec godinu dana,i zbilja je kuciste lijepo,i recimo prostrano.jedino sta vuce prasinu ka lud,pogotovo sa strane i naprijed,iako nemam naprijed ventilator moram onu mrezu usisavat malo malo,a ona dva ventilatora kaj se dobe serijski su na low.ak ih stavis na jace,boze sacuvaj.
onaj gornji ventilator je bezveze,nemres nis stavit na pc.

sad nakon godine dana mogu reci da ga nikad nebih ponovno kupio
bubbaloo je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2009., 11:09   #23
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
Ja ga imam vec 6 mjesecii zadovoljan sam,sve stane u njega,prozračno i kako mi je ispod stola,fora izgleda Jedini je problem te prashine...
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2009., 13:20   #24
bubbaloo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 44
dali se nakuplja prasina i u samom kucistu?.
nisam otvarao kuciste otkad je sve ugradjeno,neda mi se sve odstekavat,a i pomalo me strah kad vidim kakvo je stanje na mrezci...
bubbaloo je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2009., 13:29   #25
kill
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Rijeka
Postovi: 533
300 sa filterom i 2x120mm ventovima za usis = pozitivan pritisak, nema prašine

ako je prašine po grillu onda znači za se zalijepi na putu unutra :P
kill je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2009., 15:44   #26
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Nemam problema s prasinom iako ta kanta bas i ne radi puno u zadnje vrijeme pa je mozda i do toga. A i bocni gril je zatvoren onom spuzvom na kojoj maticne dodju.
No kuciste je onako, srednji ocaj. Ventovi koji dodju s njim su katastrofa, pogotovo 140mm. Stranice me strah dirati jer izgledaju kao da ce se saviti od samog pogleda na njih. Sistem montaze prednje maske je ocajan ako se uzme u obzir predvidjena zajebancija s filterom i pitanje je kada ce sve prozujati.

Sve u svemu lijepo izgleda ali to je to. Ne vrijedi te love, to je sigurno. No u tom razredu ima hrpa kucista koja ne vrijede ni kune vise od onih ms/powertrain ili koji su vec kinezi po 100 kn trenutno aktualni tako da ovo nije nista neobicno.

Btw jel ima tko preporuku za necujan vent koji bi mogao ici umjesto tog gornjeg ili da i njega izbacim i zakrpam rupu spuzvom?
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2009., 12:58   #27
gunther
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,340
Citiraj:
Autor greg SE Pregled postova
Nemam problema s prasinom iako ta kanta bas i ne radi puno u zadnje vrijeme pa je mozda i do toga. A i bocni gril je zatvoren onom spuzvom na kojoj maticne dodju.
No kuciste je onako, srednji ocaj. Ventovi koji dodju s njim su katastrofa, pogotovo 140mm. Stranice me strah dirati jer izgledaju kao da ce se saviti od samog pogleda na njih. Sistem montaze prednje maske je ocajan ako se uzme u obzir predvidjena zajebancija s filterom i pitanje je kada ce sve prozujati.

Sve u svemu lijepo izgleda ali to je to. Ne vrijedi te love, to je sigurno. No u tom razredu ima hrpa kucista koja ne vrijede ni kune vise od onih ms/powertrain ili koji su vec kinezi po 100 kn trenutno aktualni tako da ovo nije nista neobicno.

Btw jel ima tko preporuku za necujan vent koji bi mogao ici umjesto tog gornjeg ili da i njega izbacim i zakrpam rupu spuzvom?
Izbaci ga i zakrpaj spuzvom

Tako sam ja napravio
__________________
AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
gunther je online   Reply With Quote
Staro 13.08.2009., 13:59   #28
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
Po čemu su ventovi katastrofa? ja ih nečujem na low i fino rade posao,čujem samo grafičku.... iako,nisam odgajan ko picajzla pa mi ni grafa nije problem
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2009., 21:07   #29
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
120mm se ne cuje (ali nije bas ni da nesto posebno dobro puse) ali veliki ima neki gadan zvuk. Jel do njega ili strujanje zraka ne znam ali se cuje. Mozda je problem sto mi se nista drugo pri idlu ne cuje ali znam da mi jede zivce polako.

@gunther
tako ce vjerovatno i biti, barem do nekog narucivanja iz Zg neceg veceg pa cu ubaciti i neki vent u paket. U vk ne vrijedi ni pokusavati naci zamjenu a placati postarinu samo za vent mi se ne isplati kraj toliko preostale spuzve
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2009., 21:38   #30
bubbaloo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 44
Citiraj:
Autor greg SE Pregled postova
Nemam problema s prasinom iako ta kanta bas i ne radi puno u zadnje vrijeme pa je mozda i do toga. A i bocni gril je zatvoren onom spuzvom na kojoj maticne dodju.
No kuciste je onako, srednji ocaj. Ventovi koji dodju s njim su katastrofa, pogotovo 140mm. Stranice me strah dirati jer izgledaju kao da ce se saviti od samog pogleda na njih. Sistem montaze prednje maske je ocajan ako se uzme u obzir predvidjena zajebancija s filterom i pitanje je kada ce sve prozujati.

Sve u svemu lijepo izgleda ali to je to. Ne vrijedi te love, to je sigurno. No u tom razredu ima hrpa kucista koja ne vrijede ni kune vise od onih ms/powertrain ili koji su vec kinezi po 100 kn trenutno aktualni tako da ovo nije nista neobicno.

Btw jel ima tko preporuku za necujan vent koji bi mogao ici umjesto tog gornjeg ili da i njega izbacim i zakrpam rupu spuzvom?
ovo je dobra ideja sa spuzvom,bas cu probat

al ovo ne kuzim sa stranicama.jer je kuciste napravljeno od kvalitetnog materijala.

ja sam ga prije godinu dana platio 60 eura i vrijedi te pare.ja ga nebi vise kupio ali 60 eura definitivno vrijedi.

e da kod mene su ventilatori na low i ja ih necujem,ili sam se ja navikao na njih.
ako pojacam brzinu onda se fakat cuju ko avion
bubbaloo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na