Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.08.2010., 12:25   #361
blueshadow
Premium
Moj komp
 
blueshadow's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 214
Citiraj:
Autor GT3 Pregled postova
gdje ga ima za kupit i posto?
imas ga u http://www.elipso.hr/maloprodaja.htm

a mene je kostao oko 324 kn
blueshadow je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2010., 15:04   #362
Johnny1177
Premium
Moj komp
 
Johnny1177's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 30
Evo ljudi ja još nisam prešao na dvb-t, pa tražim vaše mišljenje koji je najbolji uzet prijamnik, treba mi dva s time jedan ima mpeg4 podršku. Ne sad nešto preskupo ali opet da nije smeće!
Johnny1177 je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2010., 11:38   #363
Blue Spirit
Premium
Moj komp
 
Blue Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: ZG - Dubrava
Postovi: 2,137
Infinity 8000HD

Infinity 8000HD mpeg4 test

-podržava: avi, xvid, divx, mkv, mp4, mpg, mpeg, ts, vob
-datotečni sustav: FAT32 i NTFS (sa novim firmware-om [upgrade-ti sa stražnjeg USB-a ])

-gledanje jednog i istovremeno snimanje drugog kanala (na istom MUX-u), timeshift
-odabir veličine i boje titlova, aspect ratia za svaki film

cijena 400 kn (325 kn uz bon) u CATV -u


Zadnje izmijenjeno od: Blue Spirit. 28.08.2010. u 11:46.
Blue Spirit je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2010., 14:14   #364
Johnny1177
Premium
Moj komp
 
Johnny1177's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 30
Meni hrt još nije poslao bon, ili ga treba zatražit, neznam, ali razmislit ću o ovom prijemniku sigurno.
Johnny1177 je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2010., 19:23   #365
BlackDwarf
BIND SOFT d.o.o.
Moj komp
 
BlackDwarf's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Novska
Postovi: 2,275
Citiraj:
Autor Johnny1177 Pregled postova
Meni hrt još nije poslao bon, ili ga treba zatražit, neznam, ali razmislit ću o ovom prijemniku sigurno.
Javi se njima i reci da nisi dobio. Oni ce u bazi provjerit da li je bon iskoristen ili ne. Ako nije doci ce ti kroz mjesec do dva.
0800-1-1-2011
BlackDwarf je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2010., 00:09   #366
tomekk82
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: ZG+20
Postovi: 40
Citiraj:
Autor dzlobec Pregled postova
Infinity 8000HD mpeg4 test

-podržava: avi, xvid, divx, mkv, mp4, mpg, mpeg, ts, vob
-datotečni sustav: FAT32 i NTFS (sa novim firmware-om [upgrade-ti sa stražnjeg USB-a ])

-gledanje jednog i istovremeno snimanje drugog kanala (na istom MUX-u), timeshift
-odabir veličine i boje titlova, aspect ratia za svaki film

cijena 400 kn (325 kn uz bon) u CATV -u

jel ima neko ovaj uredjaj da potvrdi sve ovo kaj pise u spec da tak i radi?
mislim ak to sve ima za tu cijenu, to je onda zver od prijemnika!!

ja imam vec jedan obican prijemnik al trebat ce mi jos jedan pa je ovo ozbiljan kandidat
tomekk82 je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2010., 07:21   #367
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Kupi pa nam javi Šala, ovaj bi svakako trebao biti jeba* od tunera, nek netko i potvrdi sve ovo...
tor je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2010., 00:28   #368
dhalan
Premium
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Gračac
Postovi: 171
ne znam gdje bih napisao ovo, ako sam na krivom mjestu, usmjerite me dalje...
googlao sam, ali bezuspješno...
digitalni reciever je neko smeće haier...
singal je 99%, 99%, ali svaki put kad čujem onog tomosa da prolazi pored zgrade slika se razbije u tisuću dijelova a i tona nestane na par sekundi...
toliko o digitalnom dobu bez šumova...
mislim, haier je super... ima nadogradnju softvera putem usb-a, ali nema usb port, kako cool
da li je do recivera? jel imao netko sličan problem?
dhalan je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2010., 02:06   #369
ShebY
Premium
Moj komp
 
ShebY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Velika / Osijek
Postovi: 1,441
Citiraj:
Autor dhalan Pregled postova
ne znam gdje bih napisao ovo, ako sam na krivom mjestu, usmjerite me dalje...
googlao sam, ali bezuspješno...
digitalni reciever je neko smeće haier...
singal je 99%, 99%, ali svaki put kad čujem onog tomosa da prolazi pored zgrade slika se razbije u tisuću dijelova a i tona nestane na par sekundi...
toliko o digitalnom dobu bez šumova...
mislim, haier je super... ima nadogradnju softvera putem usb-a, ali nema usb port, kako cool
da li je do recivera? jel imao netko sličan problem?
sa 3 različita recivera ista stvar čim neki motor prođe prekućom ode slika na tren...
__________________

ShebY je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2010., 02:35   #370
Mac_F
Pauk mrežar
Moj komp
 
Mac_F's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb (Bjelovar)
Postovi: 267
Ista priča sa tramvajima. Ako živiš u cetru svako malo prekida.
A i na vremenske (ne)prilike je jako osjetljiv. Ja recimo iz Bjelovara lovim sloveniju sa komadom žice spojenim na pojačalo i USB DVB-T karticom.

Da li imaš riblju kost ili neku malu sobnu antenicu?
__________________
PCAP or it didn't happen
Mac_F je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2010., 14:01   #371
dhalan
Premium
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Gračac
Postovi: 171
stvarno mi nije jasno kako tomos može utjecat na sliku...
kad mi je kolega govorio da mu svaki put kad kamion prođe pored kuće nestane slike, ja se smijao...

antena je elit tv-remote controlled rotating antenna, ali sam joj prekinuo onu žicu što ju je vrtila u krug, čupala mi živce...
antena je odlična... najbolja do sad... signal je 99% jačine i kvalitete...
dhalan je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2010., 14:51   #372
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
Citiraj:
Autor ShebY Pregled postova
sa 3 različita recivera ista stvar čim neki motor prođe prekućom ode slika na tren...
I meni na kompu. To je zato jer motor stvara smetnje, prije su se nekad na TV-u crte prikazivale od smetnji koje je radio motor kad bi prošao.
__________________

pinkskin je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2010., 18:50   #373
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,883
Ako netko ima Infinity 8000HD neka javi kakva je brzina učitavanja mkv filma sa ext. diska, premotavanje, može li se spojiti ext. disk od 1.5 TB?

LCD ima dvbt no uzeo bih ovaj prijemnik samo zbog mogućnosti reprodukcije mkv datoteka, trenutačno mi se čini kao najpovoljnije rješenje.. Predlažete li nešto drugo možda (samo mkv reprodukcija me zanima..)?

EDIT: vidim da sa DTS zvukom nije u stanju baratati, može li se očekivati nešto na tom polju (update)??

Zadnje izmijenjeno od: rak21. 04.09.2010. u 22:12.
rak21 je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2010., 09:47   #374
Hasta
Premium
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Zg
Postovi: 118
Ovo sa smetnjama je stvarno čudno. Ja sam već mislio zvati električara da mi mijenja instalacije. Naime svaki put kad se upali bojler za toplu vodu i centralno slika se malo "skocka". Isto se dogodi kada se upali napa. Imam Samsunga sa integriranim tunerom. Kada gledam filmove preko WD playera ili DVD playera sve je OK. Kada počne zima i bojler se često bude palio mislim da ću poluditi jer već sad me jako iritira. Ima ko ikakvu ideju kako se riješiti toga? Već sam probao letvu sa prenaponskom zaštitom i čak sam prebacio UPS sa PC-a ali opet isto. Antena je riblja kost na krovu.
Hasta je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2010., 17:12   #375
striko217
Registered User
Moj komp
 
striko217's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: ŠB
Postovi: 37
Kupio sam infinity HD 8000 prije nekoliko dana i kad gledam avi filmove s usb-a u većini filmova mi zvuk zaostaje za slikom dok na PC-u (s gom playerom) sve OK!

ima li još neko problem s time?
striko217 je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2010., 09:37   #376
cserer
Od danas pa do sutra
Moj komp
 
cserer's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: ZAPREŠIĆ
Postovi: 65
Citiraj:
Autor striko217 Pregled postova
Kupio sam infinity HD 8000 prije nekoliko dana i kad gledam avi filmove s usb-a u većini filmova mi zvuk zaostaje za slikom dok na PC-u (s gom playerom) sve OK!

ima li još neko problem s time?
Probaj sa drugim stikom, desavlo se to i susjedu.
cserer je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2010., 15:33   #377
Vrga
Lalalallalaaaaaa
 
Vrga's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 520
s obzirom da sam konjina za ovakve stvari, kakve codece prima Infinity 6000t, i na kojim bi trebo frekvencijama tražit kanale?
Vrga je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2010., 22:21   #378
The Pill Man
Premium
 
The Pill Man's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Šibenik
Postovi: 325
Postao sinoć, ali u žurbi, ima bit da nije prošlo.
Ponoviću.

Citiraj:
Ovo sa smetnjama je stvarno čudno. Ja sam već mislio zvati električara da mi mijenja instalacije. Naime svaki put kad se upali bojler za toplu vodu i centralno slika se malo "skocka". Isto se dogodi kada se upali napa.
Citiraj:
stvarno mi nije jasno kako tomos može utjecat na sliku...
kad mi je kolega govorio da mu svaki put kad kamion prođe pored kuće nestane slike, ja se smijao...
Sve ovo je zajedničkog nazivnika, električni luk tj, loša EMC. Nastaje najčešće u situaciji prekida srujnog kruga (prelazna pojava kod koje se induktivitet protivi promjeni jakosti struje).
Kao posljedicu u pravilu ima generiranje cijelog niza radiovalova na širokom dijelu spektra pa se jedan dio preklapa i sa mux-ovima.

U pravilu, ti valovi su slabog inteziteta pa se ne očituju na odnosu signal/šum i ne utječu na kvalitetu signala, ali ako se poklopi da je dovoljno jak...

Rješenje:
- ako je izvor kućna instalacija - prekidači, nepomični uređaji sa čestim uklopom isklopom... prebaciti napajanje aparata na neki drugi (što udaljeniji strujni krug), ugradnja filter kondenzatora paralelno prekidnom mjestu
- ako je izvor prometnica (motori, tramvaji) i ako imate dovoljno jak signal možete pokušati prigušiti ulazni signal kakvim originalnim prigušivačem (teže nabavljivo i skupo) ili dužim kabelom, raznim razdjelnicima i sl. iako će veći efekt dati bolje usmjerena antena (antena sa većom dobiti usmjerena i montirana što dalje od prometnice) sa ciljem promjene omjera signal šum.

Što se tomosa tiče, isto je sa fićekima, stojkama i ostalim oldtimerima jer im kabel od razvodnika do svjećice u pravilu nije oklopljen pa služe kao odlične antene za broadcast šuma. E sad mi ne možemo zabraniti promet, ali se možemo igrati boljim prijemnicima (sa boljim ulaznim filterom) i antenskim sustavima. Naravno da se neće uvijek riješiti problem ali se barmože smanjiti.
__________________
Pill Man
The Pill Man je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2010., 16:03   #379
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Dečki, trebam preporuku-ovo su glavni uvjeti:

Dobar (koliko je moguće) prijem signala u lošim uvjetima.
MPEG-4.

Brda zaklanjaju direktnu vidljivost prema našim odašiljačima, samo je SLO otvorena.
Dakle naglasak je na što boljem prijemu u takvim uvjetima-multimedijalne mogućnosti su sporedne
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2010., 16:31   #380
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,383
mymoon je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2010., 17:47   #381
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Autor mymoon Pregled postova
Pa, po njima ovaj ima bolji prijem:

http://www.hdtehnika.com/zemaljski-r...minator-4.html

A budući da dobri ljudi iz svijeta medija daju 10% popusta PCE forumašima i uzimaju kupon-nekak mi se taj čini najbolja kupnja...

http://www.svijet-medija.hr/technisa...22980,154.aspx
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2010., 18:16   #382
Enter Sandman
dark paradise
Moj komp
 
Enter Sandman's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 546
Mene zanima dal je ovaj ok, Nytro Box NB-4004T HD naspram vaše preporuke infinity HD 8000? 350Kn vs 400Kn

Napomena: ne treba čitat nikakve filmove i ostale điđe, samo je bitno da hvata MPEG-4
Enter Sandman je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2010., 18:47   #383
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Ja sam nekidan kupio Infinityja 8000HD, prezadovoljan, sve sljaka, ntfs i mkv-ove cita bez problema (jedino steta sto nema podrsku za dts, ali ajde, kad ni wdtv 1.gen nije imao..), snimanje takodjer radi super, jedino me smeta sto ne mogu koristiti teletekst od televizora.
rendula je online   Reply With Quote
Staro 20.09.2010., 20:35   #384
SandroO
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5
OPTIBOX Terra PVR ili STRONG SRT5216

OPTIBOX Terra PVR ili STRONG SRT5216

Poštovani forumaši molim pomoč pri odabiru DVB-T recivera.

Treba mi reciver koji ima RF-modulator (moram ga spojiti na stariji tip TV-a) i može snimati na USB stick.
Za sada sam pronašao ova dva modela STRONG SRT5216 i OPTIBOX Terra PVR.
Zanima me koja je razlika između njih i naravno koji je bolji.

Unaprijed zahvaljujem.
SandroO je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2010., 21:09   #385
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Od ta dva rađe STRONG zbog imena, kvalitete (koliko se može dobit / očekivat) u tom cijenovnom razredu i supporta.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 20.09.2010., 21:25   #386
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Koji je najjeftiniji DVB-T tuner koji se da kupiti?

Uzeti ću jedan Nytrobox za dnevnu ali mi treba nešto u sobi za 37 cm TV. Ne treba ništa fensi-šmensi, nego najjeftinije što može . Znači Konzum, Mercator, Plus Market - sve dolazi u obzir samo da je jeftino.

Zadnje izmijenjeno od: tutix. 20.09.2010. u 21:30.
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2010., 22:02   #387
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Pregledaj temu od početka, nemoj da ti se razlika od cca 50 Kn razlike obije o glavu kako se to kaže. Rađe uzmi nekog STRONG - a.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 20.09.2010., 22:12   #388
SandroO
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Od ta dva rađe STRONG zbog imena, kvalitete (koliko se može dobit / očekivat) u tom cijenovnom razredu i supporta.

Hvala na odgovoru.
No imao bi podpitanje.
Što točno znači "koliko se može dobit / očekivat) u tom cijenovnom razredu i supporta"
Naime OPTIBOX košta između 440-470kn (prejeftino.com) ili 499kn (Tehnocentar), a postoji i recenzija u HD Tehnici (http://www.hdtehnika.com/index.php?o...=226&Itemid=64) u kojoj ga dosta hvale.
S druge strane STRONG košta 269kn u Tehnomarketu ali za njega nisam uspio nači nikakvu recenziju (barem ne kod nas), a koliko vidim STRONG-ovi se reciveri dosta prodaju i ljudi su zadovoljni s njima (samo ja sam za svoje potrebe uzeo pet 5200 i svi rade O.K.)

Naime ako i ovdje vrjedi ono pravilo "koliko para toliko muzike" onda bi vaga trebala biti na strani OPTIBOX-a.
Ne kažem da preferiram ijedan uređaj ali kako se na našim prostorima kvaliteta uglavnom mjeri količinom kuna potrošenom na neku stvar dali je i ovdje takav slučaj?
SandroO je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2010., 22:39   #389
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Oba nude iste mogućnosti i nevidim razlog za toliko veću cijenu, recimo da bi mu STRONG 5203 bila direktna zamjena koji je nedavno bio na akciji za 170 Kn a redovna je sada ispod 200 Kn. Vidi, Test STRONG SRT5203
Za razliku većine kineza ovaj Optibox još ima svoju product stranicu za support.

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 20.09.2010. u 22:49.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 21.09.2010., 09:31   #390
SandroO
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Oba nude iste mogućnosti i nevidim razlog za toliko veću cijenu, recimo da bi mu STRONG 5203 bila direktna zamjena koji je nedavno bio na akciji za 170 Kn a redovna je sada ispod 200 Kn. Vidi, Test STRONG SRT5203
Za razliku većine kineza ovaj Optibox još ima svoju product stranicu za support.
Još jednom zahvaljujem na odgovoru.

Znači, STRONG.
Ima ih i u EMMEZETI po 269kn (http://www.emmezeta.hr/multimedija/v...trong-srt5216/)
SandroO je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na