Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.10.2008., 21:10   #1
Šušta
Premium
Moj komp
 
Šušta's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Poreč
Postovi: 136
Kako se riješiti D-Linka a da radi MaxTV?

"search" mi nije dao odgovore, pa da pitam ovako.

Koji bežični uređaj da uzmem kako bi se totalno riješio d-linkovog modema/routera koji je došao od T-Coma, a da radi Max TV?

Naime, situacija je slijedeća: poznanik ima max adsl i dobio je taj d-link. sada je uzeo i max tv, ali kako reciever se mora spojiti na router, treba mu full dugi mrežni kabel jer se nalaze u drugim prostorijama, a d-shit stalno šteka.

pa sam ja došao na genijalnu ideju da se uzme bežični router u kojeg će ići reciever od max tv-a, žica od telefona, a komp iz sobe će se bežično spajati na njega!

e sad je tu problem jer sam čuo da max tv neće raditi s bilo kojim routerom. i drugi problem je da se ne zayebemo ko kad sam ja sebi uzimao canyona, koji nema ulaz za telefonsku žicu, nego sam morao i dalje koristiti Elcon!

malo sam zakomplicirao...sorry
Šušta je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2008., 22:02   #2
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,605
Opet torent problemi samo upakirani malo drugačije?
Koliko računala je u "igri"?
Provuci lan kabele za komp i MaxTv.
Ako je samo jedan komp prebaci D-Linka (gore nisi napisao koji) u Bridge mode za net, na kompu napravi PPPoE Dial-Up i uživaj.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.10.2008., 22:03   #3
Jole911
Premium
Moj komp
 
Jole911's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Hrvatska-Požega
Postovi: 423
Nije valjda dalje od 100 metara MaxTV ?Kod mene D-Link radi solidno ,to ovisi jako o THT mrezi (žicama).Imas na metre UTP kabla pa samo spojis stavis UTP utičnice ;

Pozdrav!
Jole911 je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2008., 22:21   #4
Šušta
Premium
Moj komp
 
Šušta's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Poreč
Postovi: 136
ne, ne! kabela treba cca 20 metara (da ide oko ormara, po štokovima itd...)

nisam možda bio baš jasan:

d-link, ne znam sad koji model napamet, uglavnom, želim ga se riješiti jer šteka!
treba mi zamjena za njega, znači da funkcionira kao adsl modem + da je bežični, da se može 1 komp spojiti na njega.
taj novi modem/router bi bio u dnevnom boravku žicom povezan za max tv reciever
Šušta je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2008., 22:27   #5
Fadolf
Premium
 
Fadolf's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagabria
Postovi: 492
Citiraj:
Autor Šušta Pregled postova
ne, ne! kabela treba cca 20 metara (da ide oko ormara, po štokovima itd...)

nisam možda bio baš jasan:

d-link, ne znam sad koji model napamet, uglavnom, želim ga se riješiti jer šteka!
treba mi zamjena za njega, znači da funkcionira kao adsl modem + da je bežični, da se može 1 komp spojiti na njega.
taj novi modem/router bi bio u dnevnom boravku žicom povezan za max tv reciever
Znam da je ovo offtopic, ali je možda ovo rješenje tvog problema... Donedavno sam imao isti problem kao ti tj. MaxTV je štekao... Došao je T-Com lik kod mene doma i počeo pizditi da tko je spajao telefoniju doma jer ništa ne smije ići prije MaxTV-a već nakon njega. Da bi mi dokazao svoju tvrdnju rekao mi je da ištekam alarm, telefon (koji su bili spojeni prije MaxTV-a) i nakon toga je sve šljakalo. Zvuči banalno, ali pokušaj, meni od tada radi tj. došli su električari drugačije prekopčati kablove...

P.S. Fizički ištekaj telefone...
Fadolf je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2008., 22:49   #6
Šušta
Premium
Moj komp
 
Šušta's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Poreč
Postovi: 136
hvala, ali mi nismo još ni isprobali max tv jer nemamo toliko dugi kabel.
ja sam htio kupiti novi router, ali sam čuo da neće raditi s bilo kojim, sad ne znam da li je to istina ili trač...
Šušta je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2008., 23:43   #7
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,605
Citiraj:
Autor Šušta Pregled postova
ja sam htio kupiti novi router, ali sam čuo da neće raditi s bilo kojim, sad ne znam da li je to istina ili trač...
Informacija koju imaš je točna. Uređaj mora podržavati više istovremenih konekcija prema ISP - u. Kod svih se to rješava postavljanjem T-Koma verzijom firmware - a tj. su porjeklom od T-Kome. Jedino se kod D-Link uređaja (584T, G684T) i još poneke može uz origigi fw dosta jednostavno podesit druga konekcija za MaxTv.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2008., 00:33   #8
Berax0r
Registered User
 
Berax0r's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 623
Ima T-Com bežićni pa ih pitaj koliko bi dosao novi ruter.
Berax0r je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2008., 08:26   #9
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,346
Pretpostavljam da imaš D-Link 584T (žični model). Poznato je da taj model radi dosta problema u router modu i zato napravi što je Nikky predložio - prebaci ga u bridge mode.
Neka me netko ispravi ako griješim, ali MaxTV signal se ne može prenositi bežično između routera i MaxTV prijemnika, dakle osuđen si na lan kabel između njih i kupnja wlan routera ne rješava taj problem.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2008., 11:49   #10
Šušta
Premium
Moj komp
 
Šušta's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Poreč
Postovi: 136
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
MaxTV signal se ne može prenositi bežično između routera i MaxTV prijemnika, dakle osuđen si na lan kabel između njih i kupnja wlan routera ne rješava taj problem.
to sam i mislio, zato sam se nadao da postoji neki wlan modem koji podržava max tv, tako da oni budu zajedno u dnevnom boravku spojeni žicom, a komp u sobi spojen wirelessom

Citiraj:
Autor Black Knight Pregled postova
Ima T-Com bežićni pa ih pitaj koliko bi dosao novi ruter.
ima od d-linka i onaj zyksus, zexsys, kako već. prijatelj je uzeo taj i krepao nakon mjesec dana, prijateljica je uzela bežični d-link i anetena joj je radila ravno 20 minuta. d-link no more!
Šušta je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.10.2008., 11:53   #11
Šušta
Premium
Moj komp
 
Šušta's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Poreč
Postovi: 136
delete!
Šušta je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2008., 12:05   #12
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,605
10. postova i još nisi napisao koji uređaj sada imaš.
Nema tog rutera kojeg nećeš "ubit" torentima. To što želiš možeš postiči nabavkom D-Link DSL-G684T (vidi Tržnicu).
Koliko se vidi iz postova, ti zapravo još nisi dobio MaxTv?
Ovo pitam / konstatiram zato jer s MaxTv uređajem znaju slati i novi ruter (vjerojatno onaj Thompson sada).
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2008., 15:30   #13
Šušta
Premium
Moj komp
 
Šušta's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Poreč
Postovi: 136
jooo..ajmo opet...
1. kakvi torrenti?! komp je od čovjeka koji šalje i prima mail i ne zna ništa više.
2. d-link je smeće (ne znam koji je model, ali to apsolutno nema nikakve veze!)
3. max tv je u KUTIJI bez thompsona, već 3 tjedna
4. tv je u dnevnom boravku
5. PC je u sobi (daleko od dnevnog boravka)
6. kako reciever od maxTV-a i ADSL modem moraju biti spojeni mrežnim kabelom, prdložio sam da budu jedan kraj drugog - u dnevnom boravku i da se PC iz sobe spaja wirelessom
7. budući da D-shit nema wireless, treba novi router, po mogućnosti da je i modem, po još boljoj mogućnosti da max tv može raditi preko njega, tj da bude ALL-IN-ONE, da nema 59876 miliona uređaja u dnevnom boravku.

ništa izgleda da takvo nešto ne postoji i da ću morati prebaciti d-shit u bridge mode, canyona spojit na njega i nek se yebu!
Šušta je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2008., 15:35   #14
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,346
Nabavi wlan router. Nađi nekog polovnog Zyxella, Thompsona ili D-Linka G684T (ti imaš 584T) u oglasnicima ili na Tržnici. Svi oni imaju 2 lan priključka za pc, 2 MaxTV priključka i wlan te time zadovoljavaju tvoje potrebe. Naravno, treba još nabaviti wlan pci karticu, da bi se komp mogao spojiti na novi router.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2008., 15:44   #15
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,605
Citiraj:
Autor Šušta Pregled postova
jooo..ajmo opet...
2. d-link je smeće (ne znam koji je model, ali to apsolutno nema nikakve veze!)
Ima veze jer 584T zna biti problematičan u Router modu a u Bridge modu radi OK
Citiraj:
Autor Šušta Pregled postova
4. tv je u dnevnom boravku
5. PC je u sobi (daleko od dnevnog boravka)
Baš zbog ovog dvoje staviš uređaj "na pola puta" i mrežnim kabelom prema MaxTv reciveru i kompu u sobu.
Citiraj:
Autor Šušta Pregled postova
6. kako reciever od maxTV-a i ADSL modem moraju biti spojeni mrežnim kabelom, prdložio sam da budu jedan kraj drugog - u dnevnom boravku i da se PC iz sobe spaja wirelessom
7. budući da D-shit nema wireless, treba novi router, po mogućnosti da je i modem, po još boljoj mogućnosti da max tv može raditi preko njega, tj da bude ALL-IN-ONE, da nema 59876 miliona uređaja u dnevnom boravku.

ništa izgleda da takvo nešto ne postoji i da ću morati prebaciti d-shit u bridge mode, canyona spojit na njega i nek se yebu!
Može i tako samo provjeri da (će) komp uredno havatat wireless iz dnevnog boravka. Znaš onu zezanciju da je najbolja bežična zapravo lan kabel.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2008., 16:05   #16
Šušta
Premium
Moj komp
 
Šušta's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Poreč
Postovi: 136
taj canyon CN-WF514M je provjeren kroz zidove.

a ništa onda...

hvala svima
Šušta je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na