Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.01.2012., 23:31   #1381
simivan
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: ja
Postovi: 2
vel_mod_v.2.1

ovde imate sve o vel-modu
http://forum.onliner.by/viewtopic.php?t=3489681&start=0

za HR jezik ubacite u rar mape iz talijana ili kineza:
cust-xml
system-app-AppServer

1.7 najbolji
simivan je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2012., 23:44   #1382
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Meni na 2.3.3 radi normalno, stock od TELE2, rutan.
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2012., 00:10   #1383
tuba
Premium
Moj komp
 
tuba's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: BJELOVAR
Postovi: 85
Citiraj:
Autor silvio12 Pregled postova
bio bih stvarno zahvalan kad bi mi neko dao link za supersonic patch jer se više ne snalazim po ovom topicu!
i kako instalirati 5mpx kameru?
hm krenuo sam staviti ponovno turski rom baš zbog kamere da je stavim u titanium backup pa ti javim ak uspijem

Zadnje izmijenjeno od: tuba. 29.01.2012. u 02:06. Razlog: edit
tuba je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2012., 02:08   #1384
tuba
Premium
Moj komp
 
tuba's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: BJELOVAR
Postovi: 85
ništa izgleda sam malo pobrkao nešto valjda od umora nisam dobro vidio 3ili 5 mp na fotiću,ne pomaže backup fotića sa titanium backupa
tuba je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2012., 02:19   #1385
lean&mean
Banned
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Online
Postovi: 112
pozdrav svima

Evo ljudi ja se odjavljujem sa ovog foruma, sam sebi sam obecao da se necu vise igrat sa tim romovima zaludio sam se totalno oko romova za ovaj mob ha, ha...

Koristit cu onaj Sonic_Clean_v27012012
To mi je najbolji rom od svih koje sam vidio, ne znam jel zato sto je moj, al jedini je cist kao suza a sa svim funkcionalnostima koje ocekujem od stock rom-a.
A i znam tocno sto je u njemu, znam da je temeljen na sluzbenom rom-u i da nece bit problema sa slusalicom ili wifi itd... i znam tocno sto sam radio po njemu i sigurniji sam u njega nego neki kineski

Malo sam sad jos gledao onaj prvi kinez sto ga hvale svi da je najbolji... taj rom je dobar al potpuno nefunkcionalan, sad sam ga imao, nema file manager, nema gapps, i normalno da ima puno slobodne memorije kad je pocupano sve iz njega.

Za najbolje rezultate sa tim Sonic_Clean romom je najbolje prvo stavit original rom po kojem je raden Sonic_Clean, jer svaki rom ostavi nesto smeca iza sebe, pa kad stavite nekoliko romova smece se nakupi. A update iz update.app file-a radi "full reset" mobitela. I onda poslije samo stavim svoj rom koji je identican kao taj original samo bez kineskih app i totalno cist, + OC + gapps.

Znaci ako netko zeli bas bit perfekcionist

1. Skinut original rom sa ovog linka:
http://www.huaweidevice.com/cn/downl...oftid=NDA2Mzg=
2. To raspakirat i stavit na SD karticu kako je opisano u prvom postu znaci dload/update.app
3. Ugasit mobitel i onda stisnut VOLUME+ VOLUME- i POWER
4. Onda sacekat da se napravi update
5. Kad se mob upali, spojit ga na PC i formatirat SD karticu
6. Skinut najnoviji Recovery tu: http://www.mediafire.com/download.php?hl7sr4pxysoior4
7. U tom rar-u sa recovery sam napisao na engleskom kako stavit Recovery na mobitel, jako jednostavno samo pratite tih par koraka
8. I kad stavite recovery onda stavit taj Sonic_Clean

Cisce od toga ne ide Onda imas mobitel totalno resetiran bez ikakvih ostataka i rom koji je po meni najcisci, opet kazem po meni, jer ga poznajem u dusu i vise vjerujem sebi nego nekim kinezima... ili romovima koji su 3 verzija nekog 5 rom-a koji je napravljen po ovom original rom-u pa vise nitko ne zna tko je sta radio po njemu, svatko nesto oduzme i nadoda i onda tko zna sta je tamo vise...

Hvala svima tu koji su pomagali i testirali i davali savjete i kritike

Ja sad odo, dodem ponovo jedino ak netko napravi ICS port za Sonic

Pozdrav!

Zadnje izmijenjeno od: lean&mean. 29.01.2012. u 02:24.
lean&mean je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2012., 02:53   #1386
tuba
Premium
Moj komp
 
tuba's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: BJELOVAR
Postovi: 85
LEAN&MEAN

veliki posao mnogo truda ,, hvala..
tuba je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2012., 03:19   #1387
giz87
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: zg
Postovi: 19
Citiraj:
Autor tutix Pregled postova
Jel može netko izvuči taj launcher iz Velcoma pretty please? Pomoću Root Explorera ili ES File Managera (u ES treba samo stavit da koristi root). 360 Launcher mi je počeo štekat nešto pa bi isprobao ovaj .

EDIT: Op, evoga tu: Link


nekaj ne stima s ovim... kad sam ga narihtao kao default launcher, primjetio sam da u appdraweru imam dvije ikonice za youtube... i nakon reboota, poceo je forceclose, ali javljalo mi je da se closa launcher2 (ne launcher3). jedva sam uspio u settings obrisat default postavke i vratit na standarni launcher... mozda se dvije verzije huawei launchera medjusobno "kolju"... lako moguce... na rutanom tele2 romu.
giz87 je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2012., 03:55   #1388
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Ah, ma i nije tolika razlika između 2 i 3. Ja sam mislio da se mogu maknut ove pozadine od ikona, al sad umjesto u boji su crne.
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2012., 04:07   #1389
giz87
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: zg
Postovi: 19
Citiraj:
Autor tutix Pregled postova
Ah, ma i nije tolika razlika između 2 i 3. Ja sam mislio da se mogu maknut ove pozadine od ikona, al sad umjesto u boji su crne.



ima na xda verzija huawei launchera 2.2.1 u kojoj se moze maknut pozadina ikona u app draweru... i scrolling je vertikalni... dobro izgleda, ali isto mi se dogodio bug sa dvije youtube ikone... mozda to i nije do launchera onda...
giz87 je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2012., 04:58   #1390
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor lean&mean Pregled postova
Malo sam sad jos gledao onaj prvi kinez sto ga hvale svi da je najbolji... taj rom je dobar al potpuno nefunkcionalan, sad sam ga imao, nema file manager, nema gapps, i normalno da ima puno slobodne memorije kad je pocupano sve iz njega.
Svaka čast na trudu za ROM-ove, ali ovo me malo nasmijalo ( u pozitivnom smislu, nikako da te podcjenjujem) . Pa barem ti zagovaraš čiste ROM-ove i da si svako instalira što želi, i sad kad Kinez napravi tako neš - nije ti dobro .

Velim ti, kad duže koristiš taj ROM i ostale (bazirane na originalnom Huaweievom ROM-u) vidiš da najbolje radi (u smislu fluidnosti, jer svaki Huaweiev ROM ili oni bazirani na njemu imaju sve funkcije i sve radi - slušalica, FM radio i ostalo).
Evo primjera kad sam koristio VELCOM 1.8.5 - sve je super, ali ponekad kod otključavanja mob-a nakon paljenja screena - se zbloka i ekran stoji nekih 5-6 sekundi.
Jedino što priznajem tom VELCOM-u 1.8.5 jest da mi je na njega stalo najviše programa i još sam imao fraj prostora. Koliko sam skužio, koristi SD karticu, sad jel to app2ext ili sd, pojma nemam. Ali nekaj dela s time.

Mada sad kad je a.war napravio Kineza prvog sa svime - mislim da ću na njega preći jer doista je taj ROM najfluidniji od svih Huawei type ROM-ova (neovisno što radi na 600Mhz). Jedino ako se ovaj 2.1 VELCOM ne pokaže istim, sad je trenutno prazan i nema gro procesa od aplikacija tipa Viber, skype i ostale koje znaju ostati upaljene.
Čak bi a.waru i tebi uplatio neku donaciju, makar za kavu jer fakat se trudite .

Dok ne dođe CyanogenMod ROM sa svime (slušalica, mikrofon i MMS da radi kako treba), Kinez će biti meni osobno najbolji.

P.S. Jesam li se ja to spraksao sa tipkanjem na ovom defolt tipkovnici ili na ovom VELCOM ROM-u najbolje hvata taj ekran i tipke ? Inače sam znao imati po par grešaka na poruci, sad ništa, rijetko kada
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2012., 11:22   #1391
silvio12
Banned
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: daruvar
Postovi: 76
jel može link za supersonic patch?
silvio12 je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2012., 12:28   #1392
lean&mean
Banned
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Online
Postovi: 112
prokleti kinezi :D

Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Svaka čast na trudu za ROM-ove, ali ovo me malo nasmijalo ( u pozitivnom smislu, nikako da te podcjenjujem) . Pa barem ti zagovaraš čiste ROM-ove i da si svako instalira što želi, i sad kad Kinez napravi tako neš - nije ti dobro .
Ha, ha, ha...
Ma nemam ja nista protiv kineza dragi su oni meni
Da ih ne volim nebi njihov mobitel kupio
Al ovaj kinez po mom ukusu ima previse toga povadeno, recimo nema file manager sto bi po meni trebalo bit. Al opet neke stvari koje je mogo izvadit, neke app za testiranje itd nema izvadeno.
Stavi jedan pored drugoga Sonic_Clean i tog Kineza, i usporedi velicinu .zip fajla. Kinez je manji, e al onda raspakiraj Kineza i Sonic_Clean svaki u svoj folder, i onda je Sonic_Clean osjetno manji, ja sam izvadio puno vise stvari iz njega nego kinez a nisam dirao File Manager il neke app koje moraju bit u njemu koje su stock, i jos ima gapps. Jedino je on koristio jacu razinu kompresije pa .zip izgleda manje.
Al opet to je moj ukus to je bzvz raspravljat jer svatko voli drugacije stvari
Zato mi je i urnebesno zabavan mobitel jer mozes izabrat izmedu toliko rom-ova ili napravit svoj ili preuredit neki koji ti je najbolji...

Idem sad jos samo skinut rom od a.war da to vidim i onda je stvarno vrijeme da pocnem koristit mobitel a ne se sa romovima igrat

Bilo bi jos najbolje kad bi se dogovorili tu na forumu a.war, goran, ja i jos netko tko zna i zeli radit rom, pa onda svi zajedno skupimo znanje koje imam i napravimo jedan rom koji ce bit bas ultimativno bolji, da bude bolji i od prokletih kineza hahahaha

Zezam se sve 5 sa kinezima
lean&mean je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2012., 13:49   #1393
nikica1211
Guest
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: split
Postovi: 19
nikica1211

POMOC MOLIM VAS!! Kupio sam uređaj u srijedu i u petak sam ga root-ovao. I sve je normalno radilo, dok mi danas uređaj nije zablokirao (vec se jednom desilo) i jasm ga olucio resetirati (Lock tipka i Volume + - to mi je vec radilo - prije rootanja) UREĐAJ SE SADA NE ŽELI UPALITI!! ŠTO MI JE ČINITI. P.S. Kada sam ga spojio na računalo nije ni trznuo ali mi je pokrenuo na laptopu autorun tocnije mobile partner.
nikica1211 je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2012., 13:53   #1394
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Izvadi van bateriju, vrati je nazad pa probaj onda upaliti.

Drugo, izvadi van bateriju i probaj spojiti na komp pa vidi jel se upali ili nešto.

Treće, instaliraj drivere za fastboot i probaj pokrenuti mobitel u fastboot modu rada pa instalirati Recovery koji će ti omogućiti možda da staviš novi ROM i da ti mobitel proradi.

Zadnje, otpeljaj ga na servis.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2012., 14:11   #1395
nikica1211
Guest
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: split
Postovi: 19
nikica1211

samo da kazem daje s izvađenom baterijom isti sekund poceo sa pokretanjem (prilokom spajanja na komp i) i poceo je usb storage - tako da sumnjam u jako ispraž jenu bateriju jer je bio javljao da je baterija slabna pa .... probat cu ga spasit - Vuco hvala na pomoci - vec sam mislia da je mrtav, a stim bi bia i ja!
nikica1211 je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2012., 14:13   #1396
nikica1211
Guest
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: split
Postovi: 19
Vratio sam bateriju nazad i živ je, ali nec vise nikad palit Google Maps sa vrlo slabom baterijom!!
nikica1211 je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2012., 15:33   #1397
e-one
Civic (ab)user
Moj komp
 
e-one's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Zagreb-Dubrava
Postovi: 471
@lean mean,goran i awar....nema sad odustajanja. izvolite nam napravit clean rom. idealno goranov kernel koji radi na 780 stabilno (nijedan drugi mi nije stabilan na tom clocku), cist i lagan ko leanov, switchevi u notificationsu kao awar-ov rom. tome jos dodajte turkcell 5mpix driver i imamo najjaci rom za sonica ikad
e-one je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2012., 15:39   #1398
silvio12
Banned
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: daruvar
Postovi: 76
evo ja sam imam od lean&mean ROM i predobar je ništ mi više ne treba brz i sve.
Samo mi je još želja 5 mpx kamera i notification bar sttavit i to je to.
Ali ja bez ljutnje ne osjetim tih 780 mhz kod GGR nije mi nešto brži što kod lean&mean ROM osjetim malo veču brzinu!
silvio12 je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2012., 15:56   #1399
lean&mean
Banned
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Online
Postovi: 112
haha

Citiraj:
Autor nikica1211 Pregled postova
Vratio sam bateriju nazad i živ je, ali nec vise nikad palit Google Maps sa vrlo slabom baterijom!!
nemoj
lean&mean je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2012., 15:57   #1400
JuXo
Premium
Moj komp
 
JuXo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Cork, Irska
Postovi: 202
Citiraj:
Autor silvio12 Pregled postova
evo ja sam imam od lean&mean ROM i predobar je ništ mi više ne treba brz i sve.

odličan posao je napravio momak


samo mi bateriju cucla namrtvo, ima da ga spojim na akumuljator
JuXo je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2012., 16:03   #1401
sipe
Premium
Moj komp
 
sipe's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Samobor
Postovi: 984
http://www.android-turkey.net/blog/?p=593
Upravo uhvatio na htcmaniji. Vjerojatno ga isprobam sutra
sipe je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2012., 16:14   #1402
a.war
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: in more
Postovi: 23
Citiraj:
Autor e-one Pregled postova
@lean mean,goran i awar....nema sad odustajanja. izvolite nam napravit clean rom. idealno goranov kernel koji radi na 780 stabilno (nijedan drugi mi nije stabilan na tom clocku), cist i lagan ko leanov, switchevi u notificationsu kao awar-ov rom. tome jos dodajte turkcell 5mpix driver i imamo najjaci rom za sonica ikad

Nažalost ispitni rokovi su tu pa neće baš bit vrimena za zajebanciju s romovima
a.war je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2012., 16:16   #1403
silvio12
Banned
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: daruvar
Postovi: 76
daj samo obajsni kako si stavio notification bar?
silvio12 je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2012., 20:33   #1404
tadeii
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: slakovci
Postovi: 89
je li netko primjetio da na 360 launcheru ne rade satovi na home screenu osim onog njegovog, odnosno sat mi zablokira na nekom vremenu, i ne radi mi več neko vrijeme tapatalk imam leanov rom, jedan od onih prvih i izbacuje mi poruku da se obratim administratoru foruma, tako nesto...
tadeii je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2012., 23:37   #1405
a.war
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: in more
Postovi: 23
evo napravio sam i overclockanu verziju (ista ko ta samo podrzava overclock do 844 MHz) i radi stabilno na 806 MHz

evo i test:

http://img96.imageshack.us/img96/2710/shot000002.png

http://img210.imageshack.us/img210/6212/shot000003h.png

sutra cu stavit ovdje link
a.war je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2012., 00:01   #1406
lean&mean
Banned
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Online
Postovi: 112
Citiraj:
Autor a.war Pregled postova
evo napravio sam i overclockanu verziju (ista ko ta samo podrzava overclock do 844 MHz) i radi stabilno na 806 MHz

evo i test:

http://img96.imageshack.us/img96/2710/shot000002.png

http://img210.imageshack.us/img210/6212/shot000003h.png

sutra cu stavit ovdje link
To majstore, e ajde pa ak stignes mozda i veceras pa stavi link sutra me nema cijeli dan a inace ne volim puno cekat nista i tako...
I ajd malo vise napisi o romu, na kojem je temeljen, sto si izvadio sto dodao i tako malo nam opisi sto si radio da znamo sto da ocekujemo

Benchmark je obecavajuci Odlicno!

Zadnje izmijenjeno od: lean&mean. 30.01.2012. u 00:07.
lean&mean je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2012., 00:20   #1407
KeiOffice
JDM
Moj komp
 
KeiOffice's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Dublin
Postovi: 182
Citiraj:
Autor sipe Pregled postova
http://www.android-turkey.net/blog/?p=593
Upravo uhvatio na htcmaniji. Vjerojatno ga isprobam sutra
Probao maloprije... rom je prakticki isti kao i benru-ov cyan, a situacija sa slusalicom/mikrofonom je i dalje ista nazalost

@ a.war, takodjer, ako je moguce da stavis rom sto prije, ovako visok overclock zvuci vrlo dobro
KeiOffice je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2012., 00:25   #1408
lean&mean
Banned
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Online
Postovi: 112
brb

Citiraj:
Autor KeiOffice Pregled postova
Probao maloprije... rom je prakticki isti kao i benru-ov cyan, a situacija sa slusalicom/mikrofonom je i dalje ista nazalost

@ a.war, takodjer, ako je moguce da stavis rom sto prije, ovako visok overclock zvuci vrlo dobro
Ma i ja sam ga probao, na kraju benru89 ostaje najajci sto se Cyanogen-a tice.

E probao sam onaj Huawei Launcher3 i ne svida mi se...
Neke stvari mi se svidaju al bas je ni simo ni tamo...

Svida mi se:
Novi izgled, lijep je
mogucnost stvaranja foldera u icon draweru
Home screen ima prekrasne debele fontove sa jos lijepsim drop shadow-om bas jako lijepo


Ne svida mi se:
Nema animacije kao i HWLauncher2, tu mislim na home screen ima samo 3 animacije

Nego... jel ima tko neku drugu verziju tog launchera, mozda neka druga ima sve animacije kao i hwLauncher2?
Idem bas naci mozda ima vise verzija tog Launchera...
lean&mean je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2012., 00:52   #1409
pnnk
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: na zemlji
Postovi: 14
Svaka čast majstorim na nihovim romovima što su našli vemana to napraviti i podjeliti sa nam, isprobao sam skoro svaki rom i svaki je poseban na svoj način a teško je udovoljiti svakome što se tiče izbora aplikacija i postavki.
Po meni je najbolje neki stock rom sa osnovnim aplikacijam a ostalo si dodajem po želj.
Uglavnom treba početi koristiti ovaj mob a ne samo snimati romove kao što lean&mean reče.
pnnk je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2012., 01:01   #1410
lean&mean
Banned
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Online
Postovi: 112
asd

Citiraj:
Autor JuXo Pregled postova
odličan posao je napravio momak


samo mi bateriju cucla namrtvo, ima da ga spojim na akumuljator
Ej pazi sta mozete napravit ako baterija brzo ode, na svakom rom-u koji ima OC.

Skinite si CPU Master Pro.
To je meni najkvalitetniji program za OC.

I onda stavite frekvencije na 122-480mhz, scaling na ondemand.

E i to je to, meni moj rom radi savrseno tako, brz je po menijima ne vidim nikakvo stekanje.
Onda kad upalim operu ak vidim da je slabiji da steka, dignem ga na recimo 710 i onda leti. Poslije opet spustim i tako cuvate bateriju.

E a zasto mi je CPU Master Pro najjaci je sto imas mogucnost postavljanja modova, recimo kad se ugasi ekran iams jedan mod. I znaci podesis kad se ugasi ekran, neka frekvencije budu 122-122mhz ne treba mu vise. I znaci cim se ekran ugasi CPU master to registrira i rusi frekvenciju bez da ti ista moras razmisljat.
Kuzis i tako preko noci stedis.

Onda kad si u pozivu stavis druge frekvencije, kad si na wifi trece...
Na taj nacin kad inteligentno koristite procesor moze baterija jako dugo trajat. A ne stavit rom na 800-800mhz i ostavit ga tako preko noci
Jer i stock rom ne radi na 600mhz, on radi na 245-600 i tih 600 koristi samo kad mu treba...

I smanjit brightnest ekrana, stavit 2g mrezu kad ju ne koristite itd itd i moze baterija jako lijepo trajat..
lean&mean je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na