Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.01.2012., 15:08   #1261
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
@ antebr

Bio sam na 1.8.5, nisam vidio da je 2.0 izašao.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2012., 19:49   #1262
tuba
Premium
Moj komp
 
tuba's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: BJELOVAR
Postovi: 85
velcom v2:
RAM:123

CPU INTEGER:237

CPU FLOAT POINT:21

2D GRAPHIC:283

3D GRAPHIC:514

DATABASE IO:155

SD CARD WRITE:32

SD CARD READ:148

CPU FREQ: 729

Zadnje izmijenjeno od: tuba. 24.01.2012. u 19:50. Razlog: NADOPUNA
tuba je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2012., 19:53   #1263
tuba
Premium
Moj komp
 
tuba's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: BJELOVAR
Postovi: 85
1513 REZULTAT ANTUTU BENCHMARK jbga sutra mi stiže class 10 kartica inače na kartici je 512 mb ext 256 swap class 4
tuba je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2012., 19:55   #1264
tuba
Premium
Moj komp
 
tuba's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: BJELOVAR
Postovi: 85
Citiraj:
Autor lean&mean Pregled postova
Evo vam par screenshotova ovog mog preuredenog CyanogenMod-a od benru89

https://www.dropbox.com/gallery/4505...shots?h=795b8b

Odlicno radi, isto kao benru89 osim sto nema meni nepotrebnih app od kojih pola ne rade, i jos sam stavio odlicne teme na njega...

Ak netko zna neku ThemeChooser temu koju koristi da je dobra neka javi da i nju ubacim...
360 launcher ima dobre teme 4o

Zadnje izmijenjeno od: tuba. 24.01.2012. u 20:19. Razlog: dopuna i ispravak
tuba je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2012., 20:03   #1265
silvio12
Banned
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: daruvar
Postovi: 76
Lean&mean e predobar ti je rom po izgledu baš sam takav neki tražio rom,Care
ajde jedva čekam da daš link
silvio12 je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2012., 00:21   #1266
lean&mean
Banned
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Online
Postovi: 112
Sonic CyanogenMod

uskoro...

Zadnje izmijenjeno od: lean&mean. 25.01.2012. u 12:58.
lean&mean je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2012., 03:47   #1267
T0mB1ll
420
Moj komp
 
T0mB1ll's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Le Molve
Postovi: 1,571
2 pitanja.. kakav je zvuk na tom cyanogenu, onaj benruov mi ej bio pretih.. dal si ti šta pojačavao?

i drugo pitanje.. sad imam tvoj onaj sonic_google rom, ali ne mogu overclockat a ti kažeš da si stavio OC kernel.. niti sa antutu niti sa setcpu, najveća vrijednost je 600..
T0mB1ll je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2012., 09:34   #1268
lean&mean
Banned
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Online
Postovi: 112
Slusalica na Sonic CyanogenMod je ista kao i kod benru89, ja nisam vidio nista da je tiho, a i cura prica pola dana na taj mob, nikad nije rekla da ju netko slabo cuje, stvarno nisam sa benru89 vidio taj problem sto su se neki zalili.

A onaj Sonic_google, auuuu kad je to bilo, taj jos nije imao OC kernel i nisam povadio sve iz njega sto se moglo...
Onda sam jos imao Sonic i Sonic_google
Sad je samo Sonic i Sonic CyanogenMod.
S tim da Sonic od googla ima samo Market Maps i QuickSearch, isto kao i svi moji romovi...
Nemam sad vise vremena, za vikend cu napravit neke sitne izmjene u oba rom-a i ponovo ih zapakirat, pa cu stavit oba tu.

Do tad ak netko misli da bi trebalo nesto izmjenit, dodat neki wallpaper, dodat neku temu ili boot animation neka javi tu.
lean&mean je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2012., 10:24   #1269
JuXo
Premium
Moj komp
 
JuXo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Cork, Irska
Postovi: 202
@ lean:

kazes da si napravio svoja dva ROMa, 2.3.5 i taj benru

koji ti je bolji i da li ima ona traka obavijesti na tom zadnjem benru?

hvala

i da, posto sam tudum za ove stvari, kako da napravim potpuni backup prije stavljanja ako nesto zaserem?
JuXo je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2012., 10:53   #1270
lean&mean
Banned
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Online
Postovi: 112
asd

Citiraj:
Autor JuXo Pregled postova
@ lean:

kazes da si napravio svoja dva ROMa, 2.3.5 i taj benru

koji ti je bolji i da li ima ona traka obavijesti na tom zadnjem benru?

hvala

i da, posto sam tudum za ove stvari, kako da napravim potpuni backup prije stavljanja ako nesto zaserem?
Za backup nemam pojma, ja kompletno sve brisem nema backup kod mene Samo spremim stvari sa SD kartice, muziku, slike itd...

Ne znam tocno na koju traku za obavijesti mislis, ako mislis na onaj notifications, to ima svaki rom.

Od ova dva roma ne znam koji mi je bolji. Oba su mi savrsena jer sam ih radio tocno onako kako sam ja zelio da mi rom izgleda. Mozda mi je malo drazi prvi, Sonic, koji je napravljen na stock sluzbenom 2.3.5 rom-u. Jer je oko njega bilo vise posla i on je od svih romova koje sam vidio najblizi stock rom-u i cist kao suza, a ima OC kernel.

Iako oba roma su dosta slicna, oba imaju Hauwei Launcher, oba imaju iste korake kod OC-a. Jedina razlika je sto je Sonic Cyanogen mod dosta brzi rom, i na testovima je bolji, pogotovo CPU je jaci kad se clocka. Al Sonic je sa druge strane napravljen po sluzbenom rom-u i znam 100% da je stabilan, da ce slusalica radit kako treba itd. On je pouzdan rom. Dok je Sonic Cyanogen malo "Bleeding edge", iako je mocniji i preformansama i mogucnostima.

Nisam jos ovaj zadnji Sonic sa OC stavio, sad nemogu do linux racunala :S , za vikend cu ih oba jos malo pojacat pa ih stavit opet tu.
lean&mean je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2012., 13:57   #1271
tuba
Premium
Moj komp
 
tuba's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: BJELOVAR
Postovi: 85
lean&mean

problemi sa sinhronizacijom kontakata sa gogle servera ,skinuo sam gmail i instalirao extra nakon što si napomenuo da je maknut ali mi ne dopušta sinhronizaciju kontakata btw ovo mi je prvi takav slučaj..ostalo sve zasad jbno leti stvarno je brz antutu bench 1650 sa lošom karticom na 710mhz
tuba je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2012., 14:27   #1272
tincha95
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Žabnik
Postovi: 120
pozdrav... jedno pitanje...
kupio sam karticu od 8gb... instalirao par aplikacija( sve ukupno velicine cca 50mb)
i danas odem na market da skinem aplikaciju Maminjo i stavim ja skidat,skine i pise instalacija nakon par sec prekine i napise puna memorija... wtf?!?!?!?!?!?
odem skinut igru zombie dash( veca za oko 3 mb) i ljepo skine i instalira... stvarno neznam u cemu je problem... jel moze pomoc!?!??
tincha95 je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2012., 14:41   #1273
tuba
Premium
Moj komp
 
tuba's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: BJELOVAR
Postovi: 85
Citiraj:
Autor tincha95 Pregled postova
pozdrav... jedno pitanje...
kupio sam karticu od 8gb... instalirao par aplikacija( sve ukupno velicine cca 50mb)
i danas odem na market da skinem aplikaciju Maminjo i stavim ja skidat,skine i pise instalacija nakon par sec prekine i napise puna memorija... wtf?!?!?!?!?!?
odem skinut igru zombie dash( veca za oko 3 mb) i ljepo skine i instalira... stvarno neznam u cemu je problem... jel moze pomoc!?!??
možda si trebao promijenit u postavkama telefona da instalira na sd card jer ima malu memoriju telefona pročitaj forum od početka pa se probaj negdje pronaći imaš n ekoliko probrama koji ti pomažu u raspoređivanju downloada i instalaciji istih probaj link2sd
tuba je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2012., 14:44   #1274
tincha95
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Žabnik
Postovi: 120
Citiraj:
Autor tuba Pregled postova
možda si trebao promijenit u postavkama telefona da instalira na sd card jer ima malu memoriju telefona pročitaj forum od početka pa se probaj negdje pronaći imaš n ekoliko probrama koji ti pomažu u raspoređivanju downloada i instalaciji istih probaj link2sd
ok zahvaljujem...
jos netko ima kakvih rjesenja???
tincha95 je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2012., 16:04   #1275
androidfan
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 45
ext i swap

da li se ext particija može koristiti sa bilo kojim romom (trenutno me zanima za onog prvog neclockanog kineza) ili samo sa onima koji su podešeni za to poput Goranovog? i da li se može napraviti na već instalirani rom (ili preko backupa)... ili se rom mora od nule ponovo instalirati? (najvjerojatnije da ne može jer su već neke aplikacije prebačene na SD, a particioniranjem bi se to obrisalo)...

swap ne bi koristio, mislim da je ovo rama sasvim dovoljno... sa swapom ili bez uvijek je isto rama slobodno, a nepotrebno brlja po kartici...

ljudi govore da se za swap stavi 0 ... imam clockwork 4.nešto... prilikom izbora veličine swapa nisam siguran da postoji nula?
androidfan je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2012., 16:11   #1276
tuba
Premium
Moj komp
 
tuba's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: BJELOVAR
Postovi: 85
Citiraj:
Autor androidfan Pregled postova
ext i swap

da li se ext particija može koristiti sa bilo kojim romom (trenutno me zanima za onog prvog neclockanog kineza) ili samo sa onima koji su podešeni za to poput Goranovog? i da li se može napraviti na već instalirani rom (ili preko backupa)... ili se rom mora od nule ponovo instalirati? (najvjerojatnije da ne može jer su već neke aplikacije prebačene na SD, a particioniranjem bi se to obrisalo)...

swap ne bi koristio, mislim da je ovo rama sasvim dovoljno... sa swapom ili bez uvijek je isto rama slobodno, a nepotrebno brlja po kartici...

ljudi govore da se za swap stavi 0 ... imam clockwork 4.nešto... prilikom izbora veličine swapa nisam siguran da postoji nula?
najbolje se koristi sa benru 89 i ggr obe verzije ,može se koristit na svim romovima ali ih samo neki prepoznaju ggr ili benru swap 128 ili 256, ext kod mene 512 može i manje .sa instalacijom benrua89 on ti promijeni automatski taj tvoj clockwork 4 u 5026
tuba je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2012., 16:33   #1277
androidfan
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 45
Citiraj:
Autor tuba Pregled postova
najbolje se koristi sa benru 89 i ggr obe verzije ,može se koristit na svim romovima ali ih samo neki prepoznaju ggr ili benru swap 128 ili 256, ext kod mene 512 može i manje .sa instalacijom benrua89 on ti promijeni automatski taj tvoj clockwork 4 u 5026
za clockwork znam, nakon benrua sam vratio četvorku jer mi petica nije bila baš najjasnija, nešta je štekalo...

a niš, onda trebam isprobat... benru mi je i dalje neprihvatljiv sa svojim problemom prilikom poziva... dok kod ggr mi fali onih 600MHz... ne bih ga htio držati na 780, ne bi išao preko 710MHz...
androidfan je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2012., 16:57   #1278
tuba
Premium
Moj komp
 
tuba's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: BJELOVAR
Postovi: 85
ics 7.2





najjači rom u benchmarku kod mene 729mhz zadnje stabilno može se vidjeti is fotki
tuba je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2012., 17:42   #1279
maxtormaster
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: osijek
Postovi: 165
narode ja se izvinjavam ali zabolila bi me glava da sad prelistavam 43 stranice ovog posta a naravno tice se ovog mobitela . uzeo sam 2 komada i sad idem ispocetka . kolko tolko sam skontao sta di i kako ali nisam nigdje nasao kako ste otkljucali telefon,tj koa je procedura ?nasao sam vec i lika na ebayu gdje bih uzeo unlock code ali jel netko moze neko kratko uputstvo?
upaliti mobitel sa novom karticom kliknut ovo ono tj ne znam sta pa ako nije problem?

hvala unaprijed
maxtormaster je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2012., 18:14   #1280
dulesbj
Registered User
 
dulesbj's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 210
Citiraj:
Autor androidfan Pregled postova
za clockwork znam, nakon benrua sam vratio četvorku jer mi petica nije bila baš najjasnija, nešta je štekalo...

a niš, onda trebam isprobat... benru mi je i dalje neprihvatljiv sa svojim problemom prilikom poziva... dok kod ggr mi fali onih 600MHz... ne bih ga htio držati na 780, ne bi išao preko 710MHz...
Stavi si fusion rom,to ti je zadov rom sa kernelom od benrua,možeš ga dizati postepeno,a slušalica je glasna.
dulesbj je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2012., 18:38   #1281
tuba
Premium
Moj komp
 
tuba's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: BJELOVAR
Postovi: 85
Citiraj:
Autor maxtormaster Pregled postova
narode ja se izvinjavam ali zabolila bi me glava da sad prelistavam 43 stranice ovog posta a naravno tice se ovog mobitela . uzeo sam 2 komada i sad idem ispocetka . kolko tolko sam skontao sta di i kako ali nisam nigdje nasao kako ste otkljucali telefon,tj koa je procedura ?nasao sam vec i lika na ebayu gdje bih uzeo unlock code ali jel netko moze neko kratko uputstvo?
upaliti mobitel sa novom karticom kliknut ovo ono tj ne znam sta pa ako nije problem?

hvala unaprijed
probaj rastumačiti otključali!!! inače sve ti piše u CODIACOVOM opisu na 1i2 stranici samo smireno ostalo sve ide nakon toga nema otključavanja moraš kupit unlock code kao što rekoh Codiac ti je sve o tome napisao str. 1i2
tuba je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2012., 18:47   #1282
tomba
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Osijek
Postovi: 3
evo stavio sam si goranov GGR Next Gen rom, za sad sam jako zadovoljan 360Launcher je mrak jedino me muči widget za teperaturu nemogu nikako postaviti lokaciju koju trebam ni preko gps ni preko ručnog unosa jednostavno neide nepronalazi traženu lokaciju, samo neki kineska sranja imam ponuđeno!?
tomba je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2012., 18:58   #1283
tuba
Premium
Moj komp
 
tuba's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: BJELOVAR
Postovi: 85
Citiraj:
Autor tomba Pregled postova
evo stavio sam si goranov GGR Next Gen rom, za sad sam jako zadovoljan 360Launcher je mrak jedino me muči widget za teperaturu nemogu nikako postaviti lokaciju koju trebam ni preko gps ni preko ručnog unosa jednostavno neide nepronalazi traženu lokaciju, samo neki kineska sranja imam ponuđeno!?
da to mu je boljka inače sve 5 rom je super fluidan samo zavarava na benchmarku, btw makni taj widget i stavi neki sa marketa i mirna bosna
tuba je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2012., 19:50   #1284
lean&mean
Banned
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Online
Postovi: 112
sad

Citiraj:
Autor maxtormaster Pregled postova
narode ja se izvinjavam ali zabolila bi me glava da sad prelistavam 43 stranice ovog posta a naravno tice se ovog mobitela . uzeo sam 2 komada i sad idem ispocetka . kolko tolko sam skontao sta di i kako ali nisam nigdje nasao kako ste otkljucali telefon,tj koa je procedura ?nasao sam vec i lika na ebayu gdje bih uzeo unlock code ali jel netko moze neko kratko uputstvo?
upaliti mobitel sa novom karticom kliknut ovo ono tj ne znam sta pa ako nije problem?

hvala unaprijed
Gdje si kupio mobitel?
Jel ih ima sad u tele2 za kupit?
lean&mean je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2012., 20:17   #1285
Home use
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2011
Lokacija: Varaždin
Postovi: 11
lean&mean
Vidi za U8650 na ovom linku ako ga još ima
http://www.lanet.hr/proizvodi/mobiln...ele2-crni-1348
Home use je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2012., 00:27   #1286
JuXo
Premium
Moj komp
 
JuXo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Cork, Irska
Postovi: 202
napravio sam flash i root i to je ok

sad hocu staviti ROM i zapeo sam tu:

"Cetvrti korak prikljucite mob na komp sa usb kablom pricekajte da ga komp detektira i nakon par sekundi odite na fini zeleni haker ekran i stisnite any key

to ce flashati "bios" telefona taj flash bi trebao biti gotov kroz minuti dvije nema zurbe.
nakon toga resetirajte mob i trebali bi imati fini novi bios ."

stalno mi pise waiting for device i nista se ne desava, gledao sam na vol+ on sta ima i dalje je onaj plavi ekran, nema narancastog
JuXo je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2012., 00:40   #1287
KeiOffice
JDM
Moj komp
 
KeiOffice's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Dublin
Postovi: 182
Citiraj:
Autor JuXo Pregled postova
napravio sam flash i root i to je ok

sad hocu staviti ROM i zapeo sam tu:

"Cetvrti korak prikljucite mob na komp sa usb kablom pricekajte da ga komp detektira i nakon par sekundi odite na fini zeleni haker ekran i stisnite any key

to ce flashati "bios" telefona taj flash bi trebao biti gotov kroz minuti dvije nema zurbe.
nakon toga resetirajte mob i trebali bi imati fini novi bios ."

stalno mi pise waiting for device i nista se ne desava, gledao sam na vol+ on sta ima i dalje je onaj plavi ekran, nema narancastog
Provjeri u device manageru da li su ti driveri dobro instalirani, meni isto nije prepoznavao komp mob sa prvim driverima, tek kad sam stavio drivere sa drugog linka (mislim da pise da su za xp no u arhivi ima i win7 driver, instaliraju se rucno preko device managera) uspio sam staviti cwm recovery na mob.
KeiOffice je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2012., 00:42   #1288
dulesbj
Registered User
 
dulesbj's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 210
Citiraj:
Autor KeiOffice Pregled postova
Provjeri u device manageru da li su ti driveri dobro instalirani, meni isto nije prepoznavao komp mob sa prvim driverima, tek kad sam stavio drivere sa drugog linka (mislim da pise da su za xp no u arhivi ima i win7 driver, instaliraju se rucno preko device managera) uspio sam staviti cwm recovery na mob.
Jel znaš za kakvu temu kao tvoja?
dulesbj je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2012., 00:47   #1289
JuXo
Premium
Moj komp
 
JuXo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Cork, Irska
Postovi: 202
kako da provjerim drivere, sta trazim na popisu

i skinuo sam ovaj drugi folder i kako to instalirati rucno

hvala

edit: skužio sam

stavio sam leanov cyan ROM, sviđa mi se


da li sad mogu pobrisati sve one datoteke sto sam koristio za flash, root itd?

Zadnje izmijenjeno od: JuXo. 26.01.2012. u 00:56.
JuXo je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2012., 01:43   #1290
KeiOffice
JDM
Moj komp
 
KeiOffice's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Dublin
Postovi: 182
Citiraj:
Autor JuXo Pregled postova
kako da provjerim drivere, sta trazim na popisu

i skinuo sam ovaj drugi folder i kako to instalirati rucno

hvala

edit: skužio sam

stavio sam leanov cyan ROM, sviđa mi se


da li sad mogu pobrisati sve one datoteke sto sam koristio za flash, root itd?
Mozes obrisati sve, no ukoliko ti na kartici nije bitno tih 100-200 mb, bolje ostavi za nedaj boze

@dulesbj, ja sam na cyanu koristio temu ntsense, ima verzija sa plavim i zelenim bojama ikona, i verzija sa obicnom baterijom i baterry percentage baterijom, drugacija nego ona sto sam ja stavio, no meni osobno je cak bila bolja od te sto sam stavio... steta sto ne postoji nesto kao theme chooser za non-cyanogen romove...
KeiOffice je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na