Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.01.2012., 23:41   #1231
-_Bad$ector_-
Premium
Moj komp
 
-_Bad$ector_-'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 251
Naravno da se promijeni, ali oduzima bezveze vrijeme...
Mene baš naživcira kad vidim taj španjolski, pa taj ružni merkamarket i još onaj ružni benru logo kad se učitava android..strava..
Tako da navijam za ovaj rom!

Dobar je ovaj 360 launcher, stavio android 4.0 temu i fino radi..
Savjet..odite na hide app u draweru i posakrivajte sve ikonice koje vam ne koriste, radi puno bolje s manje ikona..logično
__________________
Kad sam bio mlad mislio sam da je novac najvažnija stvar u životu; sad kad sam
ostario znam da jest! - Oscar Wilde
-_Bad$ector_- je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2012., 00:23   #1232
sipe
Premium
Moj komp
 
sipe's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Samobor
Postovi: 984
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
To sve što te nervira lako se obriše i promijeni nakon flashanja roma.
No, svaka čast na trudu na izradi roma.
Slažem se, skinem rom, 20 min ga složim još sitnice koje meni trebaju i to je to. Reinstaliram setcpu, reinstaliram merkamarket, promjenim jezik, stavim pozadinu, postavke prođem sve i to je to.
sipe je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2012., 14:37   #1233
silvio12
Banned
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: daruvar
Postovi: 76
mene nervira kod launcher npr. 360 launcher,go launcher ili od benrua rom uvjek ikone postavljaju po abecedi jel se može ikak to promjenit da bude po default ko na huawei launcheru?
silvio12 je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2012., 17:30   #1234
dulesbj
Registered User
 
dulesbj's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 210
Citiraj:
Autor lean&mean Pregled postova
Eh hebiga, ja nikako ni sa benru cyanogenmod rom-om nemogu doci do tako visokih rezultata :S Mora da sam ugrabio neki losiji procesor...

Ovaj rom sto radim je preuredeni cyanogenmod od benru89.
Znaci ne radim nista iz pocetka, samo sam maknuo merkamarket i jos neke app koje mi ne trebaju. Pocistio sam ga malo.

- stavio sam default jezik English
- maknuo sam sve live wallpapere, tako da ima vise memorije, ali se moze lako downloadat bilo koji live wallpaper
- maknuo sam masu applikacija koje mi ne trebaju, merkamarket, cmstats koji kao javlja benru89 kako koristimo mod itd...
- promjenio sam bootloader, vise ne pise benru animirano nego ima lijepu android plavu animaciju.
- maknuo sam themechooser teme i stavio sam jednu odlicnu temu, znaci samo su jebene teme sad gore, btw ak netko ima omiljenu temu neka javi da ju stavim ako je dobra i kvalitetna.
- uklonio sam sve google applikacija, i ostavio sam Market, Google Search(samo da bi radio Search gumb) i Maps. Ostalo se skida sa marketa ako treba recimo Gmail ili nesto drugo.
- Uklonio sam onaj SetCpu koji ustvari ne radi nego se rusi samo :S
- jos sam masu toga maknuo sto ne treba, recimo root explorer svatko lako sam instalira
- Market je sad na njemu zadnji najnoviji koji postoji, i nije kao inace kod tog roma da se skida market kad se spojis na net pa moras cekat, nego je odmah tamo...

E a sad sto se tice brzine rom-a, ovaj rom moj bi treba bit identicno brz kao i benru89 jer to i je taj rom, samo sa nesto vise prostora i ram-a i default eng jezikom. Al to mora da je do mog mobitela, mora da sam ugrabio neki losiji procesor u 3pm.

Ajd budem ti poslo sutra taj rom pa kad imas vremena samo da izvrtis banchmark.

Ustvari zelim koristit taj cyanogenmod od benru89 al me nervira spanjolski jezik odma pa moram restart radit, pa merkamarket, pa 1001 google app za sinkroniziranje, tamo neki ruzni live wallpaperi mi trose memoriju a lako skinem sa marketa samo one koje zelim itd...
Eh,jebi ga,ja te podupirem u tome,a ti tako,ja sam ti stavio svoje rezultate,hočeš ti vjerovati ili ne,brige me.
dulesbj je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2012., 17:37   #1235
lean&mean
Banned
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Online
Postovi: 112
gotovo

Evo napravio sam onaj preuredeni cyanogen mod od benru89.

Uploadat cu ga kad ga jos malo istestiram.
I uploadat cu onaj rom sto sam napravio jos davno pa nisam nikako uplodao, onaj koji je temeljen na sluzbenom Huawei 2.3.5 rom-u samo bez nepotrebnih app i sa OC kernelom.

Ovaj sad koji sam sredio od benru89 ovo sam napravio:
- default jezik je odmah English
- novi bootloader, nema vise onog benru89, bio mi je jako ruzan
- uklonio sam nepotrebne app kao sto su, merkamarket, setcpu(koji ne radi), root explorer, terminal... i jos dosta toga sam skinuo tih app koje je benru stavio jer ih on vjerovatno koristi pa da mu bude lakse, al meni se to ne svida jer onda imam osjecaj da sam dobio neciji rom i ne zelim instalirat novi rom i onda morat brisat pola app koje ne koristim, zelim sa marketom stavit ono sto zelim koristit sam a rom dobit cist od tih app.
- dodao sam dvije meni najbolje teme za theme chooser, TouchWizzedB i Crystal
- uklonio sam sve od googla, ostavio samo Market, Maps i QuickSearch(samo da bi radio search gumb), gmail uopce ne koristim niti cu ga ikad koristit, a ne zelim imat 3-4 google procesa upaljena za sinkroniziranje kalendara i ovog i onog ako ne mislim to koristit nikad tako da sam to sve uklonio i ostavio samo bitne app.
- Market se sad ne downloda kad se prvi put spojis na net, nego je odmah na rom-u zadnja verzija Marketa, i onda ne zauzima 6 dodatnih mb memorije.
- Promjenio sam Launcher, vise nema Android Launcher-a nego sam stavio onaj stock Huawei launcher jer mi je najbolji Od svih tih launchera mi je najlijepsi Go Launcher, ali je puno veci i skuzio sam da mi puno trosi bateriju, tako da sam stavio Huawei Launcher a tko zeli lako stavi neki drugi.

I to je manje vise to, sad cu jos malo istestirat pa cu stavit tu oba rom-a.
Onaj stari sam zavrsio i nikad ga nisam upload-ao. Ispravio sam neke stvari tipa na zadnjoj verziji koju sam podjelio nije radio search gumb
To je sad sve ispravljeno.

Te romove sam radio prvenstveno za sebe Da imam mob tocno onako podesen kako ja volim A bit ce mi drago ako ce i netko drugi koristit te romove
I znam da se benru89 moze promjenit jezik i zbrisat app koje ne zelis. Al meni kad se upali onaj Spanjolski, i kad krenem upalit setcpu a on ne radi, mrak mi padne na oci i dode mi da odma zbrisem rom, imam osjecaj da sam dobio neki poluproizvod, kad vidim da mi ne radi neka app onda se zapitam pa kako tek rom radi ako app ne rade kako treba, al svejedno benru89 je napravio najbolji posao sa tim rom-om.

Ustvari od svih tih romova je benru89 otisao najdalje. I njega sam sad malo prilagodio kako mi pase i sad cu njega koristit.
Od svih tih silnih romova koje sam vidio mi je on najbolji i ima daleko najbolje preformanse.
A ovi ostali romovi su bzvz nista spektakularno, sve su to romovi koji su verzija nekog drugog roma koji je verzija nekog treceg roma itd...
Benru89 je jedini "zagrizao metak" i napravio posten CyangenMod, ovi ostali se samo igraju sa Kitchenom, ukljucujuci i mene hehehe
Zato sad imam jedan meni savrsen stock rom temeljen na original huawei rom-u i koji ima OC kernel, i imam jedan po mojoj mjeri napravljen CyanogenMod i ja sretan heheheh

Ak netko zeli testirat malo samo nek mi posalje PM i mail.

Zadnje izmijenjeno od: lean&mean. 23.01.2012. u 17:46.
lean&mean je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2012., 17:47   #1236
dulesbj
Registered User
 
dulesbj's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 210
Na htc maniji je izašao novi cm 7.2,od nekog darme,vele da slušalica šljaka,a i radio.
dulesbj je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2012., 17:52   #1237
silvio12
Banned
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: daruvar
Postovi: 76
kod benura jel se može promjenit raspored ikona a ne po abecedi?
silvio12 je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2012., 18:02   #1238
lean&mean
Banned
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Online
Postovi: 112
jos nesto

E jos nesto sam primjetio, vecina ljudi u romove pokusava stavit Apps2ext sto je ustvari greska, osim ako nemate class8 karticu, al i onda je greska

Ext particija je ustvari pojednostavljeno to je datotecni sustav. Kad na linuxu radite particije morate imat Ext particije isto kao sto na windowsima imate ntfs ili fat32. Ideja na androidu na mobitelima sa malo internal memory je da se sve app spremaju na sd karticu, al posto je I/O sd kartice sporiji od internalne memorije osjeti se da mob steka. Onda su se dosjetili napravit ext particiju na sd kartici koji ima bolji I/O al i to je brze jer ext particija je brza, al svejedno nije brzo kao internal memory. Jer to je najbrza memorija i najbolje je da su applikacije na toj internal memory.

I onda kad napravite apps2ext, onda su sve app na ext particiji. I nemozete vise vratit app na internalnu memoriju koja je brza. I sve vam app rade sporije nego da su na internalnoj memoriji.

Jos veca greska je kad prebace Dalvik Cache na ext particiju na kartici jer cache mora bit na najbrzoj mogucoj memoriji to je cijela ideja cache-a da se nesto cachira da bi se informaciji moglo brze pristupit. Ista vam je stvar u browseru kad imate cache i onda kad zatrazite neku web stranicu od servera, browser uzima samo izmjenjene informacije a slike i sve sto je ostalo isto ucitava iz cache-a. Jer je tako brze.

I onda ovi stave dalvik cache na sd karticu i boze me sacuvaj.

Jos jedna losa stvar kod toga je sto se kartica jako trosi jer ima jako puno read/write, previse.

Uglavnom, najbolje je sve app snimat na internalnu memoriju, pa kad nebude mjesta, onda sami prebacite velike app koje ne koristite cesto na sd karticu. Poslije ak vam cesto trebaju lako ih prebacite nazad na internal memory, to je najbolje sto se moze napravit.

I sto se RAM memorije tice isto je greska koristi swap particiju jer je opet to sporije. RAM mora bit brza memorija. Swap particija na linuxu se koristi kad nemate dovoljno ram memorije da ucitate neku app, onda se ona snima na swap particiju koja koristi znaci memoriju diska, koji je daaaleko sporiji od RAM-a. I to je nuzno ako imas 512RAM a pokreces neki program od 1024RAM on mora 512RAM spremit na swap ako ce se pokrenut. Ali radit ce sporije, daleko sporije nego da radi samo iz RAM memorije. Ista stvar je sa Androidom i romovima. Umjesto da koristite ram koji je brzi, spremate te informacije na swap particiju koja je na sd kartici i daleko sporija. I isto tako trosi karticu bespotrebno.
A android je jako agresivan u raspolaganju sa memorijom i ne treba se uopce uplitat. I to sto on ima samo 20ram slobodno ne znaci da je to lose. On sam oslobada ram kad mu treba. Tako najbolje radi kad mu je ram pun.

Al dobro sigurno se nece svi slozit samnom, ovo su samo moja zapazanja
A pogledajte i CM romove za ostale mobitele, ne vjerujem da iti jedan vise ima app2ext default slozeno.
lean&mean je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2012., 18:09   #1239
tuba
Premium
Moj komp
 
tuba's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: BJELOVAR
Postovi: 85
ako nekoga zanima uz 360 launcher ide i widget za bateriju i power switcher stvar jako dobro leži sa 360 launcherom i ovo je link sa xda stranice gdje je aplikacija na engleskom jeziku a ne na kineskom odlično se uklapa u launcher

http://forum.xda-developers.com/show....php?t=1353468

tuba je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2012., 18:34   #1240
lean&mean
Banned
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Online
Postovi: 112
Gledao sam ovaj sad novi rom cm 7.2 sto je dulesbj stavio, pisu u komentarima da je pun bugova, tak da mi ga se ne stavlja jos Jos je 1.0 tak da ima vremena...
lean&mean je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2012., 19:13   #1241
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
@lean and mean
U pravilu si pogodio bit. Pola ROM-ova sa kojekakvim skriptama ne radi ama baš ništa brže nego klasičan ROM. Dapače, baš kako si rekao, kad stave dalvik na sd karticu, sve kreće nizbrdo.

Zadnjih par dana sam na ruskom, što ga je antebr spomenuo. U Marketu je sporiji od prvog Kineza, ostalo radi jednako dobro, s time da se zna ponekada (jednom-dva puta dnevno) na lockscreenu malo zablokati. Ali ima fino onaj power options u notifikaciji, što je definitivno plus. Kako je to uspio napraviti, pojma nemam. Osim toga, nudi ROM i app2ext samo ne znam kako to radi, koja je logika iza te automatike. Neke stvari stavi na ext jer veli da je popunjena tipa 100mb. Na tom ROM-u sam mogao staviti podosta više aplikacija na mob dok nije zaštekalo. Onda sam neke (najčešće navigacije) preko internog APP2SD prebacio na karticu i oslobodio mi se dodatni prostor za instalaciju aplikacija (inače na 17MB veli da se niš ne može više instalirati). Sad, jel on to prebacio na SD iz ext ili je to sve bilo na internoj - pojma nemam.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2012., 20:38   #1242
KeiOffice
JDM
Moj komp
 
KeiOffice's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Dublin
Postovi: 182
Citiraj:
Autor lean&mean Pregled postova
Gledao sam ovaj sad novi rom cm 7.2 sto je dulesbj stavio, pisu u komentarima da je pun bugova, tak da mi ga se ne stavlja jos Jos je 1.0 tak da ima vremena...
Evo ja sam ga probao maloprije, rom je u biti onaj talijanski cyanogen mod, samo sta ga je lik uspio sjebat i to posteno, i to ne mislim u dobrom smislu... koliko sam skuzio napravio je neki zajeb oko launchera i onda mob nije mogao pokrenuti launcher nakon sto zavrsis onaj wizard pri pokretanju, to sam rijesio tako da sam odmah stavio launcher pro u zip roma, no onda sam skuzio da je to u biti talijanski cyanogen jer je sucelje identicno, a ni glasnoca slusalice i mikrofona nije popravljena, neznam tko je to provalio od ekipe na htc maniji, no eto nije istina... da ne spominjem da je rom pun crackanih aplikacija u zipu, no nesto je gadno zajebano pri instalaciji, jer se skoro nista ne instalira tokom instalacije roma, npr. nije bilo ni jednog file managera ili explorera nakon instalacije roma, tako da prakticki ne mozes nista sa njime...

uglavnom, gubitak pola sata vremena
KeiOffice je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2012., 21:14   #1243
dulesbj
Registered User
 
dulesbj's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 210
Ovakvo smeće kao što je taj rom još nisam vidio,strašno,strašno,prestrašno.
dulesbj je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2012., 21:22   #1244
sipe
Premium
Moj komp
 
sipe's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Samobor
Postovi: 984
increased transmission
WIFI
GPS
Increased the power of rx (receive) and TX transmission) of a few db
Optimized resolution hdpi
Fixed wifi hotspots
Added thetering wifi

Features likely
Kernel with more than 780 oc governor
Established to improve kernel
Cwm 5.0.2.6 built in flash
Tako da jedva čekam
-->
CM7.2ics je najavio novu verziju svog roma, napisao je ovo

A more build.prop verified and checked
Optimization camera / video camera .. As for the camera will increase the fps -> 15/20 frames per second from 30 fps to
Updating the following hardware:
Bluetooth ---> increased transmission
WIFI
GPS
Increased the power of rx (receive) and TX transmission) of a few db
Optimized resolution hdpi
Fixed wifi hotspots
Added thetering wifi

Features likely
Kernel with more than 780 oc governor
Established to improve kernel
Cwm 5.0.2.6 built in flash
Tako da jedva čekam
sipe je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2012., 21:32   #1245
tuba
Premium
Moj komp
 
tuba's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: BJELOVAR
Postovi: 85
naručena kingston class 10 8gb kartica 100kn jbat ga idem probat iovak mi je 4 mala
tuba je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2012., 21:34   #1246
dulesbj
Registered User
 
dulesbj's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 210
Citiraj:
Autor KeiOffice Pregled postova
Evo ja sam ga probao maloprije, rom je u biti onaj talijanski cyanogen mod, samo sta ga je lik uspio sjebat i to posteno, i to ne mislim u dobrom smislu... koliko sam skuzio napravio je neki zajeb oko launchera i onda mob nije mogao pokrenuti launcher nakon sto zavrsis onaj wizard pri pokretanju, to sam rijesio tako da sam odmah stavio launcher pro u zip roma, no onda sam skuzio da je to u biti talijanski cyanogen jer je sucelje identicno, a ni glasnoca slusalice i mikrofona nije popravljena, neznam tko je to provalio od ekipe na htc maniji, no eto nije istina... da ne spominjem da je rom pun crackanih aplikacija u zipu, no nesto je gadno zajebano pri instalaciji, jer se skoro nista ne instalira tokom instalacije roma, npr. nije bilo ni jednog file managera ili explorera nakon instalacije roma, tako da prakticki ne mozes nista sa njime...

uglavnom, gubitak pola sata vremena
Za slušalicu je to rekao onaj PcHack3r,pa to smeće se uopće ne da dignuti,stalno je onaj logo,strava,jebo ih onaj ko im dade volan!!
dulesbj je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2012., 22:05   #1247
lean&mean
Banned
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Online
Postovi: 112
Citiraj:
Autor dulesbj Pregled postova
Eh,jebi ga,ja te podupirem u tome,a ti tako,ja sam ti stavio svoje rezultate,hočeš ti vjerovati ili ne,brige me.
gdje so duleeee bjelovarcan moj
e ma vjerujem ma tebi nego ne znam sta je to da nikako sa istim romom ne dodem do istih rezultata kao i ostali. valjda je moguce da sam ugrabio losiji procesor pa zato.
zato bi htio da netko drugi izvrti testove ovog mog rom-a pa da vidimo jel ima istu brzini.
lean&mean je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2012., 22:17   #1248
lean&mean
Banned
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Online
Postovi: 112
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
@lean and mean
U pravilu si pogodio bit. Pola ROM-ova sa kojekakvim skriptama ne radi ama baš ništa brže nego klasičan ROM. Dapače, baš kako si rekao, kad stave dalvik na sd karticu, sve kreće nizbrdo.

Zadnjih par dana sam na ruskom, što ga je antebr spomenuo. U Marketu je sporiji od prvog Kineza, ostalo radi jednako dobro, s time da se zna ponekada (jednom-dva puta dnevno) na lockscreenu malo zablokati. Ali ima fino onaj power options u notifikaciji, što je definitivno plus. Kako je to uspio napraviti, pojma nemam. Osim toga, nudi ROM i app2ext samo ne znam kako to radi, koja je logika iza te automatike. Neke stvari stavi na ext jer veli da je popunjena tipa 100mb. Na tom ROM-u sam mogao staviti podosta više aplikacija na mob dok nije zaštekalo. Onda sam neke (najčešće navigacije) preko internog APP2SD prebacio na karticu i oslobodio mi se dodatni prostor za instalaciju aplikacija (inače na 17MB veli da se niš ne može više instalirati). Sad, jel on to prebacio na SD iz ext ili je to sve bilo na internoj - pojma nemam.
tocno tako i ja sad razmisljam. od svih romova koje sam instalirao su najbrzi bili oni koji su najblize stock romovima.
a jako puno sam se igrao sa tim app2ext i par puta to stavio u svoj rom i na kraju mi je rom uvijek bio sporiji jer je pristup applikaciji sporiji ako je na kartici nego na internal memory.
ono sto sam ja stavio u svoj rom je da je rom automatski sve app instalirao na ext particiju. nije bilo izbora gdje da instalira app nego odma ide na ext particiju. mogao si poslije u settings applications prebaciti app na sd card ali to nije radilo apsolutno nista, app bi i dalje ostao na ext.

i jos najgore sto svaka app bez obzira sto je na ext particiji, svejedno moze koristit "/data" koja je na internal memoriji i tsmo snimat neke svoje informacije. i onda se tako i tako memorija puni samo sporije. recimo instaliram app od 20mb al ona zauzme samo 5mb internal memory. uglavnom nije istina da app2ext ne trosi memoriji telefona.

uglavnom, sto je rom blize stock romu + oc - smece to sam ja sretniji
lean&mean je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2012., 01:59   #1249
KeiOffice
JDM
Moj komp
 
KeiOffice's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Dublin
Postovi: 182
Citiraj:
Autor sipe Pregled postova
CM7.2ics je najavio novu verziju svog roma, napisao je

Increased the power of rx (receive) and TX transmission) of a few db
Nadam se da ovo znaci da ce zvuk u slusalici i glasnoca mikrofona biti jednaki ili barem blizi stock romu, jer iskreno po svemu ostalome cyanogen je daleko ispred svih ostalih romova, i ne koristim ga jedino zbog toga problema...

Takodjer, neznam da li je tko usporedjivao rad kamere tj kvalitetu slika na romovima baziranim na stock romovima i na cyanogen romovima, po meni je kvaliteta slika na cyanu daleko bolja, uzeo sam svoj mob koji je u tom trenutku bio na cyanu i curin koji je na stock tele2 rootanom, upalio kameru na oba i nisam mogao vjerovati da je razlila toliko primjetna golim okom, bas se vidi kako je cyanu slika puno manje zrnasta, slika je svijetlija i boje su puno bolje!

Sto se tice tog pc hackera koji kao pravi te neke romove svoje, uzalud je trosit rijeci, meni se po svemu cini da je to neko klinjo koji nema pojma sta zapravo radi, a ti njegovi romovi su zapravo tudji romovi koje je upropastio i jos se hvali kao da su to njegovi romovi...
KeiOffice je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2012., 08:08   #1250
silvio12
Banned
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: daruvar
Postovi: 76
može link lean&mean za tvoj novi benru?
silvio12 je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2012., 08:18   #1251
antebr
Premium
Moj komp
 
antebr's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Split
Postovi: 407
Citiraj:
Autor lean&mean Pregled postova
tocno tako i ja sad razmisljam. od svih romova koje sam instalirao su najbrzi bili oni koji su najblize stock romovima.
a jako puno sam se igrao sa tim app2ext i par puta to stavio u svoj rom i na kraju mi je rom uvijek bio sporiji jer je pristup applikaciji sporiji ako je na kartici nego na internal memory.
ono sto sam ja stavio u svoj rom je da je rom automatski sve app instalirao na ext particiju. nije bilo izbora gdje da instalira app nego odma ide na ext particiju. mogao si poslije u settings applications prebaciti app na sd card ali to nije radilo apsolutno nista, app bi i dalje ostao na ext.

i jos najgore sto svaka app bez obzira sto je na ext particiji, svejedno moze koristit "/data" koja je na internal memoriji i tsmo snimat neke svoje informacije. i onda se tako i tako memorija puni samo sporije. recimo instaliram app od 20mb al ona zauzme samo 5mb internal memory. uglavnom nije istina da app2ext ne trosi memoriji telefona.

uglavnom, sto je rom blize stock romu + oc - smece to sam ja sretniji
Nisam bas siguran u to sta ti govoris.
Bas gledam u Link2SD i vidim da se svaka(skoro) aplikacija sastoji od:
-Apk
-Dex
-Lib

Kad sa Link2SD "pribacis" aplikaciju na sd-ext na internoj memoriji telefona ostaje samo link (nekad Lib i Dex).
Ja imam karticu class 10 i nisam bas primjetija da mi je mobitel toliko sporiji kao sta ti kazes.
Mozda ROM-ovi za "druge" telefone nemaju a2sd zbog toga sta "drugi" telefoni imaju vise interne memorije za spremanje aplikacija.
Ja sam sad na GGR romu i imam na sd-ext particiji oko 250MB raznih programa (igara). Na internoj memoriji drzim programe koje koristim svakodnevno (alarm, theme, operu, SMS i sl.).

@Vuco

Probaj na ruskom romu instalirat Link2SD, umisto app2SDGUI i terminala.
Meni su bili komplicirani.


PS
Evo vidim da je izasla verzija 2.0 VELCOM MOD, changelog je opsiran:
http://translate.google.com/translat...-mod-v184.html

@Vuco koju verziju VELCOM MOD koristis?

Zadnje izmijenjeno od: antebr. 24.01.2012. u 08:37. Razlog: Dopuna
antebr je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2012., 08:42   #1252
silvio12
Banned
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: daruvar
Postovi: 76
http://translate.googleusercontent.c...g6MXVU72WOKJUw
evo novi GGR rom čini mi se jako dobar
silvio12 je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2012., 09:07   #1253
lean&mean
Banned
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Online
Postovi: 112
sad

Citiraj:
Autor antebr Pregled postova
Nisam bas siguran u to sta ti govoris.
Bas gledam u Link2SD i vidim da se svaka(skoro) aplikacija sastoji od:
-Apk
-Dex
-Lib

Kad sa Link2SD "pribacis" aplikaciju na sd-ext na internoj memoriji telefona ostaje samo link (nekad Lib i Dex).
Ja imam karticu class 10 i nisam bas primjetija da mi je mobitel toliko sporiji kao sta ti kazes.
Mozda ROM-ovi za "druge" telefone nemaju a2sd zbog toga sta "drugi" telefoni imaju vise interne memorije za spremanje aplikacija.
Ja sam sad na GGR romu i imam na sd-ext particiji oko 250MB raznih programa (igara). Na internoj memoriji drzim programe koje koristim svakodnevno (alarm, theme, operu, SMS i sl.).

@Vuco

Probaj na ruskom romu instalirat Link2SD, umisto app2SDGUI i terminala.
Meni su bili komplicirani.


PS
Evo vidim da je izasla verzija 2.0 VELCOM MOD, changelog je opsiran:
http://translate.google.com/translat...-mod-v184.html

@Vuco koju verziju VELCOM MOD koristis?
Postoji razlika izmedu app2ext i app2sd.
app2ext stavlja sve aplikacije na ext particiju.
app2sd omogucuje da se app koje inace nemogu ic na sd ipak prebace tamo al osave link na memoriji.

A puno ljudi govori o app2sd a misli na app2ext tako da je zbunjujuce.

Meni je app2ext koji sam isprobavao radio osjetno sporije, vjerovatno jer imam losu sd karticu. Tebi sa class 10 karticom vjerovatno nece al sigurno nece ni radit brzo kao na internal memory. Al opet sa dobrom karticom moze radit dovoljno dobro da ne osjetis lag.
Ne postoji sansa da je ext particija brza od internalne memorije. Mozda je dovoljno brza da se ne vidi lag, ali nikako nece bit brza.
U tvom slucaju sa class 10 karticom i ima smisla stavit ext particiju, al opet ces ju trosit previse i stavi si ext2 particiju.

A ja sam na svom mobitelu testirao to sa class 4 i class 6 karticama. Mobitel je bio daaaaleko sporiji. Kad palim neki app tocno vidim kako stane na 2s pa tek onda upali itd. Ista stvar je i za swap.

E i jos nesto. Ako koristis ext particiju napravi ext2 particiju. ext3 i ext4 imaju smisla samo ako imas disk veci od 100gb jer je najvise napravljeno na indeksiranju i neka poboljsanja koja se niti ne vide na kartici od 16 il 32gb. Osim sto ju puno vise trosi jer nema smisla indexirat podatke na kartici od 16gb.

Nego daj mi reci jesi li uopce siguran da app stavljas na ext particiju?
Mozda ih samo stavljas na sd karticu, jer app2ext treba sve app prebacit na ext particiju bez ikakvih linkova, i one koje se mogu prebacit i one koje se nemogu prebacit on sve baca na ext bez problema. A app2sd radi te linkove...

Probaj izvadit karticu pa ju spojit na neko linux racunalo, pa pogledaj sadrzaj ext particije? Jel imas tamo app snimljene?

Nezgodno je na windowsima jer nemozes otvorit ext particije uopce nisu vidljive tako da je tesko provjerit... probaj na neki linux spojit mobitel pa vidi bas ext particiju.

Kako uopce provjeris da ti se app instalirala na ext particiju?

Zadnje izmijenjeno od: lean&mean. 24.01.2012. u 09:15.
lean&mean je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2012., 10:35   #1254
antebr
Premium
Moj komp
 
antebr's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Split
Postovi: 407
@lean&mean

Sad sam na poslu pa nemogu ti upload slike s mobitela da vidis, ali popodne cu ih stavit tu.
Pogledaj sa titaniumom imas li uz system ROM, Internal, SD card i SD card (a2sd).
Pogledaj malo tutorijal od programa Link2SD.
Particija je od 512MB i ext2.

"Apps2ext works by creating directories for your apps on you /sd-ext partition which are suitable for unix systems to access in realtime, moving your apps to those directories and then linking those directories back to the original ones. When Android looks for the files, it sees the links and follows those links to find what it's looking for and this all happens in microseconds. In fact, if you have any reasonable SD card (including the one that comes with the Nexus One) you're unlikely to be able to perceive any performance differences.

Because Android sees the links as valid local (internal) file system elements it comfortably assumes that the link destination is an equally valid element and thinks nothing of it."
Pozdrav

Zadnje izmijenjeno od: antebr. 24.01.2012. u 10:35. Razlog: izmjena
antebr je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2012., 10:35   #1255
Caks
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 177
Citiraj:
Autor antebr Pregled postova
Nisam bas siguran u to sta ti govoris.
Ja sam sad na GGR romu i imam na sd-ext particiji oko 250MB raznih programa (igara). Na internoj memoriji drzim programe koje koristim svakodnevno (alarm, theme, operu, SMS i sl.).
mi mozes objasnit kak napravit na sd kartici particij?
Caks je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2012., 10:43   #1256
SHIRI
Registered User
 
SHIRI's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 7
Citiraj:
Autor Huawei Pregled postova
mi mozes objasnit kak napravit na sd kartici particij?
Uđeš u CWM, tamo imas kreiranje particija, odmah te pita kolike hoćeš da budu...
SHIRI je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2012., 11:26   #1257
Caks
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 177
sta je CWM?
Caks je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2012., 12:25   #1258
dulesbj
Registered User
 
dulesbj's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 210
to ti je bios iz kojeg dižeš custom romove,kreiraš particije,brišeš karticu,radiš format,i tako to. volume + i power,i eto te u CWM-u.

Ovo što je keioffice rekao za onog pchakera,je istina,tip je debil,i taj njegov rom je takvo govno,kakvo ja još nisam vidio.NE STAVLJAJTE NJEGOVE ROMOVE!
dulesbj je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2012., 13:40   #1259
lean&mean
Banned
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Online
Postovi: 112
teaser

Evo vam par screenshotova ovog mog preuredenog CyanogenMod-a od benru89

https://www.dropbox.com/gallery/4505...shots?h=795b8b

Odlicno radi, isto kao benru89 osim sto nema meni nepotrebnih app od kojih pola ne rade, i jos sam stavio odlicne teme na njega...

Ak netko zna neku ThemeChooser temu koju koristi da je dobra neka javi da i nju ubacim...
lean&mean je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2012., 14:05   #1260
srkee
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 146
pa nema ti smisla izbacit root explorer koji treba za moddanje većini, a ubacit hrpu tema :/
srkee je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na