Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.12.2012., 09:35   #1
tborzic
Premium
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: 21000 Split, Hrvatska
Postovi: 144
TV-out - loša slika

Pozdrav,

slažem HTPC (od komponenti što su po kući) i slika na televiziji je loša. Koristim s-video izlaz koji ulazi u odgovarajući scart adapter na tv-u (probao sam dva). win 7 je u pitanju, graficka je nvidia 6200 (agp). E sad, nikad nisam spajao comp na TV, ali valjda bi slika trebala biti dovoljno dobra za gledanje filmova? odnosno, kako u win 7 dodati tv (da ga instaliram - add new hardawe), i hoce li se tada otvoriti opcije podesavanja frekvencije (nisam probao)?

ili neki drugi savjet (slika treperi i blijeda je)?

Takodjer, ispričavam se ako je pogrešna tema, ovo je možda i softverski problem,a opet, možda trebam nabaviti karticu koja ima pristojan tv-out?

Hvala,
T.
tborzic je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2012., 10:31   #2
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Kako koristiš s-video priključak očito se radi o starom crt- televizoru. Slika je naravno loša što se tiče rezolucije prikaza, tj surfanje internetom i čitanje teksta možeš zaboraviti.
Međutim ako je crt tv koji imaš kvalitetan za reprodukciju videosadržaja divx/dvd slika bi morala biti dobra ili čak bolja nego da spajaš na kakav tanki ekran.
Kada dobiješ sliku na tv-u u nvidia control panelu odabereš rezoluciju za tv 720x576 ili 800 x600. Zatim bitno je da pravilno odabereš mod skeniranja a to je kod nas pal. Ukoliko je odabran ntsc ili neki drugi može biti problema u prikazu
darkijas je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.12.2012., 10:46   #3
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,317
ako jest CRT u pitanju, ja moram postaviti pitanje zasto W7 na prastaroj nvidiji....... digni XP na tu skatulju, driveri ce te garant bolje i lakse slusati nego na W7. ostalo je rekao darkijas, nikad nece slika biti toliko dobra da koristis CRT TV kao monitor, ali za filmove ce posluziti.

provjereno, naspajao sam se prije kompova na TV-e, u vrijeme kada LCD TV je bio daleka buducnost (barem u donekle prihvatljivim cijenama).
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2012., 10:49   #4
Nick7
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 1,472
Kod starijih AGP kartica TV-out je znao biti upitne kvalitete, no ovo sto ti navodis izgleda kao drukciji problem.

Skini zadnje drivere koji ti supportiraju tvoju karticu.
Provjeri da je output podesen na S-Video, i da imas S-Video kabel, te da telka - naravno - podrzava S-Video na tom ulazu

Compozite daje podosta losiju sliku, tako da definitivno koristi S-Video.

Ujedno, u driverima bi trebao imati opcije za podesavati S-Video output.
Malo procackaj...

PS: Ja imam GT8800 spojenu preko S-Video na telku, i super radi, i to cak pod Linuxom (XBMC).
Nick7 je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2012., 10:57   #5
tborzic
Premium
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: 21000 Split, Hrvatska
Postovi: 144
Okej,

hvala svima, staviti ćemo najnovije drivere, a a ko ne upali - vracam XP. TV je solidan, Sony trinitron 72 cm, i slika s drugih izvora na istim ulazima (DVD, media playeri, itd, sve na scartu) daje super sliku.

Pokusat cu popodne nesto napravit. Iako, kao citam, imam najnesretnije rijesenje za tv-out (graficka je losa), valjalo bi nabaviti neki ATi-jevu ili bolju Nvidia, vidjet cemo hoće li iskrsnuti kakva .

I da, jedini razlog su filmovi, nije plan da se išta drugo radi na tom računalu (i televiziji .

T.

Zadnje izmijenjeno od: tborzic. 10.12.2012. u 11:59. Razlog: dopuna
tborzic je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2012., 12:58   #6
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Treperenje slike može biti iz više razloga. Naprimjer kod svih crt televizoria 50hz slika treperi, pogotovo kod svijetlijih scena. Takodjer preporučujem win xp. Što se tiče grafičke kartice ne vidim šta je kod nje loše, tv out manje više isti kao i kod drugih modela. Vjerovatno je sve samo stvar podešenja.
Znači kabal s jedne strane ima s-video. Koji priključak je s druge strane kabla. Jel s-video ili kompozitni (žuti)? Ukoliko je na drugom kraju kompozitni neće dobiti ništa na kvaliteti slike ako spaja na s-video
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2012., 14:40   #7
tborzic
Premium
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: 21000 Split, Hrvatska
Postovi: 144
S druge strane je isto s-video, koji ulazi u odgovarajući scart adapter. mogu probati kako izgleda i s-video na kompozitni, ako misliš da ima smisla? Staviti ću xp, samo moram dobaviti sp3 budući da xbmc (tako piše) ne radi na nižim verzijama..
tborzic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na