Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Konfiguracije
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 04.03.2014., 20:47   #31
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor Necronomicon Pregled postova
Fora ideja, svaka čast.

Samo algoritam...

Konfa za igranje, 3000kn izbacuje ovo:

Grafička kartica: Integrirana grafička kartica (i to intelova )
KOliko para toliko i muzike. Blind shot, je li 550w ugurano za stabilnost

Nego i mene je malo uboo design, nisan neki designer, ali malo je monotono. Sta bi reka Oliver I tko sam ja, tko sam ja
da ti sudim
Baja 001 je offline  
Staro 04.03.2014., 21:06   #32
gil
Member
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Kutina
Postovi: 979
Komentirati dizajn je smiješno, a nije ni bitan. Ideja je dobra, samo naprijed.
gil je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.03.2014., 02:28   #33
thubanx6
Premium
Moj komp
 
thubanx6's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Split
Postovi: 533
Evo ekipa updejtali smo algoritam. Malo ga ispolirali te dodali AMD procesore. Sada više ne pretjeruje s napajanjima. Daleko je od savršenog ali mislim da je puno bolje
Bacite oko, testirajte malo
thubanx6 je offline  
Staro 05.03.2014., 02:35   #34
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
2000 HRK, balansirano racunalo je jace od gejminga.
Baja 001 je offline  
Staro 05.03.2014., 10:11   #35
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Nemojte jadne ljude toliko napadat! Dečki su pokazali dobru volju, vidi se da vas slušaju i pokušavaju poboljšati algoritam. Trebati će još vremena da sve sjedne na mjesto.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 05.03.2014., 12:13   #36
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,552
A što ti misliš @coconut, jel to što oni rade uopće moguće? Ja smatram da to ne može funkcionirat nikako kakav god bio algoritam jer algoritam radi ono što mu ljudi narede. Sukladno tome je stranica ekstremno high-maintenance i treba je stalno ažurirati. Vjerujem da bi i u slučaju da algoritam savršeno radi bolje prošao s "gotovom" ili brand-name konfom iz neke trgovine.

Ovi tweakovi algoritma su samo pogoršali stvar. Sad za 4000kn uredsku nudi AMD grijalicu/kalorifer . Trebali ste ostavit AMD izvan cijele priče ili ga stavit samo za gaming.
FitzTN je offline  
Staro 05.03.2014., 12:28   #37
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Osobno mislim da nikakav algoritam ne može zamijeniti čovjeka i da bi lolo, shahtech & co. bolje složili konfu od Craya.
Dečki pokušavaju i to je hvale vrijedan potez. Vidjeti ćemo u kojem smjeru će ići dalje ta aplikacija.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 05.03.2014., 14:22   #38
arnso
Premium
Moj komp
 
arnso's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 79
Naravno da je uvijek čovjek bolji izbor od algoritma ali ukoliko se dobro usavrši taj algoritam, može biti dobar način za makar okvirnu ideju što bi moglo olakšati izbor ljudima koji nemaju previše volje razmišljati o komponentama Treba pozdravit ideju i volju pa ćemo vidjet kako će se to dalje razvijati, ja se nadam u što boljem svjetlu
arnso je offline  
Staro 05.03.2014., 14:31   #39
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,156
ime mi zvuči ko neki spell iz heri potera, je to slučajnost ili?
domis je offline  
Staro 05.03.2014., 14:35   #40
thubanx6
Premium
Moj komp
 
thubanx6's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Split
Postovi: 533
Citiraj:
Autor arnso Pregled postova
Naravno da je uvijek čovjek bolji izbor od algoritma ali ukoliko se dobro usavrši taj algoritam, može biti dobar način za makar okvirnu ideju što bi moglo olakšati izbor ljudima koji nemaju previše volje razmišljati o komponentama Treba pozdravit ideju i volju pa ćemo vidjet kako će se to dalje razvijati, ja se nadam u što boljem svjetlu
Za probleme koje je kolega poviše spomenio (teško održavanje baze podataka itd...) postoje jako dobra tehnicka rjesenja na kojim radimo. Nije to briga. Međutim što se tice osobnih preferenci ono što tu možemo je dati naprednijim korisnicima mogucnost veceg izbora odnosno vece manualne kontrole nad algoritmom. Kolegi poviše je fx6300 AMD-ova grijalica, neko drugi ce reci da je najbolji izbor u tom cjenovnom rangu. Rješenje je naravno manualna opcija između intel i amd procesora. To ce se sve pojaviti u buducim verzijama trenutno radimo na izbacivanju automatskog odabira ssd-a tj da korisnik moze reci ako ne želi SSD. Pa se onda taj novac moze uloziti u nešto drugo kao GPU.
thubanx6 je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.03.2014., 14:54   #41
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,970
Dobra ideja, ali mislim da neće zaživit.
Zašto? Jer je ovo namijenjeno:
a) ljudima koji se ne razume previše u konfiguracije pa žele pomoću Assemblia složiti konfu za sebe/druge
b) ljudima koji se razume u konfiguracije ali im se ne da slagati komponente za sebe/druge i gubiti vrijeme

Tu dolazimo do problema:
a) ljudi koji se ne razume previše u konfiguracije, a daju lovu:
- će uvijek rađe tlačit nekog da im složi konfu "da budu sigurni da dobivaju max za svoje pare", nego vjerovat nekom automatiziranom siteu
- će uvijek rađe tlačit nekog i ako ne daju lovu, nego slažu za nekog drugog (a njemu su prodali priču da se razume)
- kada dobiju popis komponenti na kraju, opet moraju manualno tražiti najbolje cijene, no s obzirom da se ne razume previše u to (tj. ne žele se razumit) opet će tlačiti tog nekog da nađe gdje je sve to najjeftinije
b) ljudi koji se razume u konfiguracije ovo neće koristiti jer:
- se razume u konfiguracije pa mogu sami složiti i biti sigurniji da je to dobro složeno
- kada dobiju popis komponenti na kraju opet moraju manualno tražiti najbolje cijene, pa uštede u vremenu i nema baš (evo ti prijedloga, možda da napraviš soluciju da povlači najbolje cijene sa nabava.net ili slično za svaku komponentu)
- im njihov geekovski ego neće dopustiti da ih pretekne tamo neka automatizirana stranica i sjebe ugled pravog poznavaoca

Anyway, good luck i sretno, ideja nije loša. Nadam se da ću biti u krivu u budućnosti.
Neo-ST je offline  
Staro 06.03.2014., 02:19   #42
thubanx6
Premium
Moj komp
 
thubanx6's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Split
Postovi: 533
Evo ekipa. Dodatno poliranje je odrađeno. Izbacivanje SSD-a je omoguceno. Isprobajte pa javite što mislite
Algoritam bi sada trebao raditi još bolje.
thubanx6 je offline  
Staro 06.03.2014., 11:54   #43
mbed
Premium
Moj komp
 
mbed's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 345
http://assemblio.hr/pc/vwdFbsFU

6000kn balansirana konfa, miješaju ti se AMD ploče sa INTEL procesorima.

Pogledajte u algoritmu di je greška, da ne dovodite ljude u zabludu.
__________________

.
mbed je offline  
Staro 06.03.2014., 12:36   #44
thubanx6
Premium
Moj komp
 
thubanx6's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Split
Postovi: 533
Da, vec smo primjetili. To nam se sinoc slucajno dogodila greska kad smo zapisivali podatke u bazu. Evo sredit cemo kroz sat vremena
thubanx6 je offline  
Staro 06.03.2014., 13:10   #45
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,448
Algoritam je još uvijek u najmanju ruku mušičav... ako odaberem komp za 5000 kuna (nebitno koja namjena) on nađe komp za 4600 recimo, ako odaberem komp za 4900 on nađe totalno drugu konfiguraciju za 4800, refresh i on nađe na 4300...

Kućišta nema u ponudi?
Alister je offline  
Staro 06.03.2014., 13:35   #46
thubanx6
Premium
Moj komp
 
thubanx6's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Split
Postovi: 533
Evo sredili smo bug vezan za krive maticne
Alister: Predviđeno je da bira nešto jeftinije komponente jer kuciste nije ubrojeno u cijenu. Dakle na konfiguraciju od 5000kn dobiješ komponente od 4500 jer je 500 predviđeno za kuciste. Međutim nekad algoritam proracuna da se isplati mrvicu protegnuti pa uhvati nešto vecu cijenu nego bi trebao. Zato se mozes vratiti korak unatrag te probati s drugom cifrom

EDIT: To vezano za 4900/5000 je problematika trenutnog principa rada algoritma. Sada ovaj algoritam pokušavamo ispolirat koliko je god moguce vise, da bude koristan dok ne složimo novi jer ce to potrajat neko vrijeme. Vec imamo planove tj složenu arhitekturu novog algoritma koji ce biti puno precizniji i puno kompleksniji. Ovo je samo mali dio aplikacije u usporedbi s svim što je u planu

Zadnje izmijenjeno od: thubanx6. 06.03.2014. u 13:47.
thubanx6 je offline  
Staro 06.03.2014., 22:35   #47
6Finger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb, trešnjevka
Postovi: 1,166
Konfe već imaju nekog smisla sada xD
6Finger je offline  
Staro 07.03.2014., 00:06   #48
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Mislim stvar je zgodna u najmanju ruku iako joj ne vidim svijetlu budućnost isto kao što ni nabava nema neku jer i uz nju i dalje ostaje poznavnje lokalnih shopova, pa onda ručno obrađivanje određenih trgovina (ovisno o preferencama kupca) itd.

Al ono što mi nije jasno: znate što želite, znate što software mora izbacivat - zašto onda izać prvotno sa nekim alfa rješenjem i tražit feedback?

Ne znam u kojem smjeru imate namjeru razvijat ali možda ne bi bilo zgorega složit dobro parsiranje postojećih webshopova.

Ovak iz glave imate par opcija: uzet nečiji katalog tipa msan, asbis ili neki slični pa njega parsirat ili b solucija agregirat rezultate poput nabave.net.a ili sličnih pa onda te rezultate parsirat i vrtit kroz neki algoritam.

Ova b solucija je puno isplativija - jer onda imate i polaznu platformu za ono što je netko prije preporučio - a to je suradnja sa nekim webshopovima .

Recimo što bi zgodno možda bilo: za N iznos kuna izbacit više opcija i više platformi.

Ne znam jel ima smisla ali recimo banalan algoritam kak bi ja to možda pisao:

Uzimaš trgovina XYZ - početna točka
Imaš određen iznos - ovisno o kategoriji biraš parametre temeljem kojih raspodjeljuješ lovu
Krećeš od ploče ovisno o rangovima cijena imaš predefinirane pod rangove - znači konfa od 3k kn ima ploče do 500 kn recimo
I sad biraš socket - ploču radiš diferencijal na prvu skuplju i drugu manje skuplju čisto da imaš tri opcije
Nakon toga isti algoritam na proc i na sve ostalo
Alternative variraš količinu memorije da vidiš da li možeš dobir neki bolji omjer na cpu i skupljoj matičnoj
Itd.

Iako bi se to možda dalo i genetskim algoritmima ili neuronskom mrežom riješit , iako kad bolje razmislim podsjeća to na knapsack problem .

U svakom slučaju good luck.
Forace je offline  
Staro 07.03.2014., 13:31   #49
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a



Procesor: INTEL Pentium G3220 (LGA 1150 / 3.0Ghz)
Matična ploča: Gigabyte GA-H81M-S1 (LGA 1150 /onboard graphics/Ram limit - 16Gb)
Grafička kartica: Gigabyte R7 250 OC, 2GB
Radna memorija: Kingston DDR3 1600MHz 4GB HyperX Blu, KHX1600C9D3B1/4G
Tvrdi disk: WD Caviar Blue, 3,5", 7200 rpm, 16 MB, WD5000AAKX - 500GB
Napajanje: Corsair CX, CP-9020046-EU - 430W

Cijena: 2454 kn



I to je to, blizu je. Bravo.
-->
Za gaming do 3k mi ovo izbaci:



Procesor: INTEL Pentium G3220 (LGA 1150 / 3.0Ghz)
Matična ploča: Gigabyte GA-H81M-S1 (LGA 1150 /onboard graphics/Ram limit - 16Gb)
Grafička kartica: Gigabyte R7 250 OC, 2GB
Radna memorija: Kingston DDR3 1600MHz 4GB HyperX Blu, KHX1600C9D3B1/4G
Tvrdi disk: WD Caviar Blue, 3,5", 7200 rpm, 16 MB, WD5000AAKX - 500GB
Napajanje: Corsair CX, CP-9020046-EU - 430W

Cijena: 2454 kn



I to je to, blizu je. Bravo.
 
Staro 08.03.2014., 04:21   #50
fooK
Powaaa user
Moj komp
 
fooK's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Hrvatska, Zagreb
Postovi: 160
Svaka cast na trudu, momci!
Meni je ideja odlicna i bilo bi bolje da se da vise konstruktivnih savjeta nego napadat ljude koji hoce nesto pokrenuti...
Odlican posao ste vec napravili, a ova konfa sto je Nybelungu izbacilo samo pokazuje da idete u pravom smjeru
__________________
Fun starts @ 2000 rpm with 465nM
Pošteni trgovac: 1
fooK je offline  
Staro 08.03.2014., 18:32   #51
DragonSlayer
Premium
Moj komp
 
DragonSlayer's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 669
Odlično,samo sredite ta napajanja i grafe,stavim 4k i da mi FX6350 i R7 260.
DragonSlayer je offline  
Staro 09.03.2014., 14:17   #52
mierdadeltorro
Premium
Moj komp
 
mierdadeltorro's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: zadar
Postovi: 224
ne bi bilo loše da se pored slidera prikaže koliko novca bi išlo na pojedinu komponentu.
a i sam slider mi je nekako teško pogoditi, fale oznake.
možda bi mogli i dodati opciju za naprednije korisnike, iznos za pojedinu komponentu, odabir proizvođača cpu i grafe (intel/amd - ati/nvidia), ostalo je manje važno.
eto samo par mojih savjeta, inače ideja je super.

Zadnje izmijenjeno od: mierdadeltorro. 09.03.2014. u 14:30.
mierdadeltorro je offline  
Staro 09.03.2014., 14:49   #53
thubanx6
Premium
Moj komp
 
thubanx6's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Split
Postovi: 533
Pa trenutno je brojcano oznacena vrijednost slidera xd. Tako da ga nebi trebalo biti tesko namjestiti.
Evo ja danas krecem ukljucivati AMD-ove apuove u bazu podataka
thubanx6 je offline  
Staro 11.03.2014., 13:57   #54
thubanx6
Premium
Moj komp
 
thubanx6's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Split
Postovi: 533
Ubacili smo AMD APUove u bazu podataka te dodatno izbalansirali algoritam
Testirajte pa dajte feedback
thubanx6 je offline  
Staro 11.03.2014., 15:33   #55
hedgehog
Premium
Moj komp
 
hedgehog's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2013
Postovi: 1,335
Trebali bi napraviti da se proračun istroši do kraja ili bar blizu..ovako recimo ja stavim za igranje 4000kn, a dobim konfu od nepunih 3200kn, pa je logično da je konfa šrot za igranje
hedgehog je offline  
Staro 11.03.2014., 20:25   #56
thubanx6
Premium
Moj komp
 
thubanx6's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Split
Postovi: 533
Citiraj:
Autor hedgehog Pregled postova
Trebali bi napraviti da se proračun istroši do kraja ili bar blizu..ovako recimo ja stavim za igranje 4000kn, a dobim konfu od nepunih 3200kn, pa je logično da je konfa šrot za igranje

U cijenu nije ubaceno kuciste. Tj 800kn je predviđeno za kupnju kucista. Naravno to je malo pretjerano ali algoritam cilja na najisplatljiviju opciju u bliskom segmentu. Ako bi volio nesto vise ulozenog novca mozes se vratiti korak unatrag, dodati par stotina kuna na cijenu i sloziti opet
thubanx6 je offline  
Staro 11.03.2014., 23:06   #57
hylem
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Čakovec
Postovi: 279
Mogu samo reči ... katastrofa! Neće zaživjeti, nikome se neće dati nadopunjavati bazu i mjenjati cijene, uvrštavati nove komponente, optimizirati računicu ... za 5 min složim konfu, za bilo koga i bilo gdje, 10x prilagođeniju. Osim toga koja je to šema da je 800 kn predviđeno za kućište, kad za 300 kn postoji kutija koja zadovoljava većinu korisnika ...
npr. http://www.adm.hr/product_info.php?products_id=14011
Ma sorry, ali užas.

Zadnje izmijenjeno od: hylem. 11.03.2014. u 23:15.
hylem je offline  
Staro 12.03.2014., 01:33   #58
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Pa iskreno sumljam da se ručno to sve radi. Imaš programske algoritme i skripte koje malo prilagođavaš, odavno su prošla vremena "ručnog unosa i osvježavanja" bar se nadam .
Forace je offline  
Staro 12.03.2014., 01:45   #59
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,970
Varaš se.
Neo-ST je offline  
Staro 12.03.2014., 02:11   #60
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
A joj, u tom slučaju nema tu budućnosti. Koji je onda smisao točno toga ako je u pozadini baza koja se oslanja na ručni unos?

Pa time efektivno odpada hrpa mogućnosti poput najpovoljnije trgovine, alternativnih konfiguracija u odnosu na trgovinu itd ...
Forace je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na