Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.01.2020., 22:33   #10501
tomislav10
Registered User
 
tomislav10's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 226
Danas me zvali iz Iskona da me obavijeste o prestanku emitiranja SK kanala. Na moj upit o raskidu ugovora bez plaćanja penala agentica je išla provjeravati koliko sam gledao te SK kanale. Nisam točno shvatio ali spominjala je nešto kao 10% ili više (valjda od ukupnog gledanja Iskona) i samo u tom slučaju možeš raskinuti ugovor bez penala.
tomislav10 je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2020., 07:59   #10502
fishkal
Premium
Moj komp
 
fishkal's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,110
Ma daj, pa to je smiješno. Ljudi mijenjaju kanale, to je razlog za korisnika da može raskinuti ugovor. Nikakvi postotci gledanja u takve gluposti
__________________
Gledam, čitam, kad ne znam pitam!
fishkal je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.01.2020., 16:26   #10503
Blagus
Premium
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 505
Citiraj:
Autor tomislav10 Pregled postova
Danas me zvali iz Iskona da me obavijeste o prestanku emitiranja SK kanala. Na moj upit o raskidu ugovora bez plaćanja penala agentica je išla provjeravati koliko sam gledao te SK kanale. Nisam točno shvatio ali spominjala je nešto kao 10% ili više (valjda od ukupnog gledanja Iskona) i samo u tom slučaju možeš raskinuti ugovor bez penala.
Mailom zatraži raskid (ako baš želiš) i navedi i citiraj članak iz pravilnika koji ti omogućuje raskid bez penala. HAKOM nigdje nije propisao da moraš gledati te kanale xy % vremena da bi imao pravo na to, tako da paralelno s tim možeš zapravo i HAKOM-u poslati prijavu za takvo ponašanje.
Blagus je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2020., 16:37   #10504
Ante001
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2017
Lokacija: Split
Postovi: 125
Citiraj:
Autor Blagus Pregled postova
C/P iz trenutno važećeg cjenika posebnih ponuda:

Dali je moguce dobit Max3 za 209kn ukoliko se prelazi s Bneta?
Gledao sam njihov cijenik te nisam naisao na nista dok su davali na prijasnjem cijeniku Max3 za 209kn samo je vise nevazeci.
Ukoliko davaju korisnicima Iskona koji prelaze tu ponudu mozda je moguce dobit kada se prelazi i s konkurencije pa ako mozete reci na kojoj stranici pod kojim brojem ste to nasli vezano uz prelazak s iskona.
Ante001 je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2020., 19:13   #10505
tomislav10
Registered User
 
tomislav10's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 226
Citiraj:
Autor Blagus Pregled postova
Mailom zatraži raskid (ako baš želiš) i navedi i citiraj članak iz pravilnika koji ti omogućuje raskid bez penala. HAKOM nigdje nije propisao da moraš gledati te kanale xy % vremena da bi imao pravo na to, tako da paralelno s tim možeš zapravo i HAKOM-u poslati prijavu za takvo ponašanje.
Ja s tim nemam problema jer sam prek 10%
tomislav10 je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2020., 18:07   #10506
Froxie24
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sisak
Postovi: 811
Hrvatski Telekom u naredne tri godine razvija optiku za 135.000 korisnika diljem Hrvatske vrijednu 1,1 milijardu kuna

https://www.ictbusiness.info/telekom...milijardu-kuna
Froxie24 je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2020., 18:16   #10507
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,734
Znači prije će sela po Hrvatskoj dobiti optiku nego stambene zgrade u gradovima.
dakky je online   Reply With Quote
Staro 10.02.2020., 22:52   #10508
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
A tek kuće u gradovima...
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2020., 23:00   #10509
android-split
Premium
 
android-split's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Split
Postovi: 987
Ja sam dobio optiku prije 2 dana, a potpisana u 8m prošle godine. Kaže tehnicar da sam dobro i proša. A zanimljivo danas sam dobio mejl od hakoma, da su dobili info da mi je ukljucena optika pa da samo potvrdim.
android-split je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2020., 10:30   #10510
myroman
Premium
Moj komp
 
myroman's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 540
Zanimljiv popis gradova i općina.
A nas ostale, tko *ebe...
myroman je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.02.2020., 10:36   #10511
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor myroman Pregled postova
Zanimljiv popis gradova i općina.
A nas ostale, tko *ebe...
Pa to je prema popisu općina koje su se prijavile za projekte u sklopu nacionalnog programa za razvoj širokopojasne infrastrukture, to je nacionalni projekt, a HT je odabran kao izvođač radova. Nekoliko drugih gradova je odabralo A1, a mislim da je nekoliko odabralo i opciju s nezavisnim izvođačem radova, tj. općina će sama unajmiti određenu tvrtku za radove.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2020., 12:43   #10512
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,209
A ja u svon dijelu trogira vjerojatno necu nikad dobit optiku... uvik zadnja rupa na svirali
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2020., 16:52   #10513
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,058
Citiraj:
Autor Froxie24 Pregled postova
Hrvatski Telekom u naredne tri godine razvija optiku za 135.000 korisnika diljem Hrvatske vrijednu 1,1 milijardu kuna

https://www.ictbusiness.info/telekom...milijardu-kuna
Citiraj:
Gospodarski efekti ovog investicijskog ciklusa su značajni. Prema analizi Ekonomskog instituta Zagreb (naručenoj od strane HT-a, op.a.), povećanje brzine interneta u jedinicama lokalne samouprave u Hrvatskoj dovodi do osnivanja prosječno 10 novih kompanija i otvaranja 811 novih poslova, povećanja produktivnosti kompanija za dodatnih 364.000 kuna po zaposlenom te generiranja 420 milijuna novih izvoznih prihoda.


Meanwhile in Germany.

Zadnje izmijenjeno od: kopija. 11.02.2020. u 17:34.
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2020., 17:57   #10514
Froxie24
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sisak
Postovi: 811
Citiraj:
Autor myroman Pregled postova
Zanimljiv popis gradova i općina.
A nas ostale, tko *ebe...
Nema se novaca za sve. Od 71 prihvatljivih prijavitelja među kojima su i neki gradovi poput Velike Gorice, Siska, Topuskog te naselja u sklopu istih, novce će dobiti samo 10 prijavitelja. tj. oko 695mil kuna je podjeljeno na maximalno 75mil kn po projektu što ugrubo ispada oko 9,5 prijavitelja.
Froxie24 je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2020., 22:09   #10515
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,889
Citiraj:
Autor kopija Pregled postova

Internet je u Njemačkoj lošiji od našeg ovdje.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2020., 12:45   #10516
Cibertron
Registered User
 
Cibertron's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2018
Lokacija: Pula
Postovi: 18
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Internet je u Njemačkoj lošiji od našeg ovdje.
https://www.telekom.de/zuhause/tarif...ionen/internet

Vidim
Cibertron je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2020., 13:17   #10517
nickross
Budget gamer
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 893
Pa imaš u A1 500mbit/s download, tcom isto to nudi. Ne znači da je SVIMA to dostupno smao zato što je na njihovim stranicama.
nickross je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2020., 15:54   #10518
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Nijemci imaju manje optike nego Hrvatska kad uzmeš postotak u odnosu na broj korisnika. Samo oko 4% ima pristup optici, ostatak je na kabelu i VDSL2. Tamo su sela i gradovi veći pa ima više centrala i brzine su zato u prosjeku bolje.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2020., 16:34   #10519
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Nijemci imaju manje optike nego Hrvatska kad uzmeš postotak u odnosu na broj korisnika. Samo oko 4% ima pristup optici, ostatak je na kabelu i VDSL2. Tamo su sela i gradovi veći pa ima više centrala i brzine su zato u prosjeku bolje.
Sada je oko 10%, bio sam na radionici prošle godine, u svibnju, bilo je 9%.

Što se tiče optike, oni će sad naglo porasti, ulažu preko 12 milijardi eura u optiku.

Ali da, Njemačka ima lošiji internet nego RH, to je činjenica. Nema vani giga interneta za 50EUR kao kod nas.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2020., 22:24   #10520
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Vidim na popisu izmedju ostalog su, Samobor, Stupnik i Sv.Nedelja. Koji je princip optike tj nacin postavljanja instalacije do kuce? Koji je sve njihov posao?
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2020., 00:51   #10521
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,063
Stupnik je vec prakticki gotov, (pocetak projekta je bio u 7 mjesecu) jer je sva optika u svih 5 "okruga" povucena po elektrinim stupovima. Sad je prestalo jos oko 5% kuca da se zracnim putem spoji na stupove. Samo tamo gdje je to nemoguce se izvodi podzemnim cijevima. Tako svi zainteresirani dobiju opticku nit do predvidjenog mjesta za ONT unutar kuce/stana.

Medjutim sama podjela ONT-a i routera te aktivacija opticke usluge je koma, jer debelo kasni za razvodom optickih niti po kucama...
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2020., 08:41   #10522
myroman
Premium
Moj komp
 
myroman's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 540
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Stupnik je vec prakticki gotov, (pocetak projekta je bio u 7 mjesecu) jer je sva optika u svih 5 "okruga" povucena po elektrinim stupovima. Sad je prestalo jos oko 5% kuca da se zracnim putem spoji na stupove. Samo tamo gdje je to nemoguce se izvodi podzemnim cijevima. Tako svi zainteresirani dobiju opticku nit do predvidjenog mjesta za ONT unutar kuce/stana.

Medjutim sama podjela ONT-a i routera te aktivacija opticke usluge je koma, jer debelo kasni za razvodom optickih niti po kucama...
Kakva je priča s tom optikom koja ide po stupovima? Kod nas u okolici Varaždina nudi se Magić Telekom koji razvija mrežu s tom tehnikom.
Brinu me ove meteorološke nepogode (oluje, vjetrovi). Kako će utjecati na optičke vodove koji se protežu preko stupova.
Optika preko podzemne DTK mreže je IMHO vjerojatno puno pouzdanija...
myroman je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2020., 08:42   #10523
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,889
Ako parica na stupovima radi bez problema po kiši, snijegu, oluji itd onda radi i optika.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2020., 08:46   #10524
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Stupnik je vec prakticki gotov, (pocetak projekta je bio u 7 mjesecu) jer je sva optika u svih 5 "okruga" povucena po elektrinim stupovima. Sad je prestalo jos oko 5% kuca da se zracnim putem spoji na stupove. Samo tamo gdje je to nemoguce se izvodi podzemnim cijevima. Tako svi zainteresirani dobiju opticku nit do predvidjenog mjesta za ONT unutar kuce/stana.

Medjutim sama podjela ONT-a i routera te aktivacija opticke usluge je koma, jer debelo kasni za razvodom optickih niti po kucama...
Inače spadam pod Sv.Nedelju i nadam se da bu ubrzo krenuli s uvađanjem optike a i čini mi se da su kopali nekaj po Stupniku, nisam se baš raspitivao o tome.

Znači u većini slučajeva ide prek elek.stupa.
A kaj se spaja onda na postojeću instalaciju u kući ili?
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2020., 09:56   #10525
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor myroman Pregled postova
Brinu me ove meteorološke nepogode (oluje, vjetrovi). Kako će utjecati na optičke vodove koji se protežu preko stupova.
Optika preko podzemne DTK mreže je IMHO vjerojatno puno pouzdanija...
Osim ako padne stup i rastrga kablove neće biti ništa, pouzdanost je apsolutno jednaka. Isto tako možeš reci da podzemnu DTK može rastrgati potres.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2020., 10:48   #10526
Froxie24
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sisak
Postovi: 811
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Inače spadam pod Sv.Nedelju i nadam se da bu ubrzo krenuli s uvađanjem optike a i čini mi se da su kopali nekaj po Stupniku, nisam se baš raspitivao o tome.

Znači u većini slučajeva ide prek elek.stupa.
A kaj se spaja onda na postojeću instalaciju u kući ili?
Ne spaja se u ovom slučaju.

Inaće može, ako je FTTdp u pitanju, onda optika ide do najbližeg stupa do kuće i spaja se na node u kojem se nalazi mini g.fast dslam i dalje do kuće je normalno stara bakena instalacija prema ruteru.

No ovdje je u pitanju FTTH znači čista optika gdje se optički kabal vuče skroz unutar kuće do mjesta gdje je postavljen ONT i ruter.
Froxie24 je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2020., 17:12   #10527
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,058
Jel taj FTTdp itko igdje vidio osim u stanovitim Hakomovim dokumentima?
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2020., 18:16   #10528
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Znaci imali bi minimalno 100mbits brzinu na optici.. A kak je s cijena dok se predje na optiku, ostaje postojeca koja je trenutno za adsl ili?

Koje su uopce doplate za vece brzine, npr.300, 500 brzine?
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2020., 19:42   #10529
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,063
HT garantira 70% max brzine, znaci minimalna je sad 70/14Mbit za ugovorenih 100/20Mbit. Cijena za minimalnu brzinu na optici je ista kao i cijena minimalne na bakru, a doplate za vise brzine variraju od ugovorenih opcija, uglavnom nekoliko desetaka kuna...
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2020., 19:44   #10530
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,069
Citiraj:
Autor kopija Pregled postova
Jel taj FTTdp itko igdje vidio osim u stanovitim Hakomovim dokumentima?
parsto metara od mene

samo, ovo je vrlo vjerojatno određeni lokalni šerif masno platio kad si je gradio vilu, s planom da pored naraste još jedna. to je bilo prije nego je širenje optike uzelo maha.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na