Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.02.2015., 17:26   #121
Amepshi
Premium
Moj komp
 
Amepshi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 738
50 GB instalacija na PS4. Magla bi na PC-u zbog tekstura biti opako veća.

Mogli bi im Samsung i Micron poslati ček, bude se ekipa masovno micala sa 120GB SSD-ova zbog ove igre :-)
Amepshi je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2015., 19:30   #122
Bishop
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 466
Ne vidim tu nista cudno, ak jedan COD moze imat 50 GB...doduse mozda je manje za konzole, to ne znam
__________________
Of course he's dead, you can see his brain
Bishop je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2015., 19:31   #123
max111
Premium
Moj komp
 
max111's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 542
Ne bi bilo čudno da nisu napisali u zahtjevima 40GB ali to je blizu ali dobro to je za PC zahtjeve možda za konzole treba više mjesta. Još malo i 100GB ne bude dosta za jednu igru.
__________________

CPU Intel i7 6700K
MBO ASRock Z270 Extreme4
RAM Kingston HyperX (2x8GB)
VGA MSI GTX970 4G TF5
HDD (1TB Samsung F3, Samsung 960 EVO, WD Caviar Green 3TB)
PSU Corsair AX750W
Windows 10 x64
max111 je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2015., 23:22   #124
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
Ne znam cemu toliki zahtjevi,vizualno igra ne izgleda nesto pretjerano bolje od Dragon Age 3,a zahtjevi u nebesima za nekakav posteni fHD gaming.

Vec vidim kako ce klati procesore kad se dode u Novigrad,a ono tisuce NPC-jeva,nesto kao u AC Unity.

Ali ce PS4 pokretati u stabilnih 30 frameova iako ima 4-5 puta slabiji hardver od jedne GTX 980 i i7 4xxx,a izgleda kao High na PC-ju.

Bili su dobri dok se na konzole nisu prebacili,bas me zanima sta ce ispasti od toga svega sto se tice optimizacije...
blava je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2015., 01:17   #125
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
1. na konzolama sigurno neće izgledati kao high na pc-u (ako R9 290 i gtx 780 preporučavaju mid-high postavke)

2. pa zahtjevno je jer je open world RPG igra sa brutalnom grafikom - view distance, gro npc-a, drveća, vlati trave i sjena istih, milijun paramentara za računat - za razliku od neke linearne i dosta skriptirane igre u uskim prostorima

2. nebih se složio da ne izgleda bolje od DA3, izgleda brutalno za jednu open world igru (možda i najbolje do sada)

To će IMO biti prva prava next-gen igra
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2015., 19:49   #126
max111
Premium
Moj komp
 
max111's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 542
Next-gen kako to famozno zvuči. Odmah se sjetim igre Assassins Creed Unity, katastrofa. Žao mi novaca za tu igru. Ovaj naslov bi trebalo prvo probati pa onda platiti pa neka kritikuju kada ne daju demo da se može probati prije kupovine. Samo što je to sve postalo preveliko za skidati tako da izgleda konzole se forsiraju kao povoljniji deal dok PC samo za one koji budu htjeli dati hrpe novaca da odigraju pošteno ovakvu jednu igru i ostale next-gen naslove.
__________________

CPU Intel i7 6700K
MBO ASRock Z270 Extreme4
RAM Kingston HyperX (2x8GB)
VGA MSI GTX970 4G TF5
HDD (1TB Samsung F3, Samsung 960 EVO, WD Caviar Green 3TB)
PSU Corsair AX750W
Windows 10 x64
max111 je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2015., 22:16   #127
Amepshi
Premium
Moj komp
 
Amepshi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 738
Budemo opet retro gameri - za jedno 3 godine budemo igrali Witchera. Taman kada i medium-end bude mogao gurati dovoljno brzo u ultra.
Amepshi je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2015., 23:42   #128
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor Amepshi Pregled postova
Taman kada i medium-end bude mogao gurati dovoljno brzo u ultra.
Ako su navedene priče istinite (na preview su sa 2x gtx 980 igrali na very high a ne na ultra + da je recommended konfa za med-high) onda malo i optimistično zvuči da će se sa mid-range grafama moći na ultra za 3 godine

Recimo witcher 2 će uskoro 4 god. a jedna 250X (cca 750kn) ga ne može na ultra kako spada (ubersampling naravno nije u igri). A s trojkom će sigurno biti još drastičnija situacija
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2015., 00:04   #129
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,155
Ja svakih par dana pogledam onaj prvi Killing Monsters trailer... Brutalno.

Inače, pročitao sam svih 7 knjiga i prošao prve dvije igre dvaput. Čuvam sejvove za svaki prohod, iako iz jedinice u dvicu nije bilo nekih ključnih odluka (svega 6).

Knjige nisu prevedene na eng (veći dio) pa sam iskopao na netu fan prijevode. Urađeni su pristojno, veći dio Nešto kao W1 prije EE, u kojem je Geralt malo govorio kao tipičan amerikanac sa uličnim forama, a malo ovako kako smo navikli.
Same knjige su jako dobre! Jedinica nije baš povezana previše s njima, u dvojki nešto poveznica već izlazi, a po trailerima za trojku vidim da će to biti prava stvar. Yennefer i Ciri, konačno

Ako vi jedva čekate, onda znate kako je meni Odgađam kupnju nove grafičke dok ne dobijem dobru ponudu, a sve zbog W3
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2015., 21:48   #130
Amepshi
Premium
Moj komp
 
Amepshi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 738
Novi trailer! Grafika izgleda zahtjevno po novčanik.

@Manny - 250X je low-end kartica (ja ju imam)
Amepshi je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2015., 19:44   #131
potemkin.hr
Akutna lijenčina
Moj komp
 
potemkin.hr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Fiume
Postovi: 1,804
No i tako, novi intervju sa glavonjom iz CD Projekta, i ne zvuči bajno...

Link

Citiraj:
Platform unification exists – we have a single build, which is distributed to each one of them. The game is the same, the draw distance is the same. Minor differences result from the fact that the GPU is parameterized differently on different consoles, which can result in, for instance, the temperature of the color.

How will the PC ultra version hold up against consoles?

It will be possible to spot differences in, for example, Nvidia HairWorks, but those are very demanding graphically, so a strong PC will be needed. It might not be politically correct what I’m about to say, but in the future you will be able to turn on the option of ubersampling, which, upon the release of The Witcher 2, was killing the game, and will probably do so with this title, so we don’t want to unlock it as of now. The game looks better, but the requirements are insane.

Are all the textures and models the same?

Yes, there is only one version, otherwise we wouldn’t be able to make the game on time. We would have to take it all apart, and build and test on three different platforms at the same time, which is impossible. So we have one base, and then carry it over to other platforms.
On platforms with less memory, we manage it differently. Less complex models load, it all depends on what is going on the screen at the moment. To sum up, there are only a few differences between the PC, PlayStation 4 and Xbox One, that, instead of changing the configuration, solve certain problems.
Citiraj:
On the recommended requirements on the PC will we have 30fps, or 60fps?

I think, we'll stick with 30fps.
Krenuli su lagano stopama ubisofta sa platform parityjom, krešu PC verziju lagano.
__________________

potemkin.hr je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2015., 21:39   #132
sti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Lawl
Postovi: 1,327
Šteta, kad se sjetim onih 4k screenshotova od prije par mjeseci

Ali, sasvim očekivano da su napravili downgrade, PS4 i XB1 su zajedno prodani u preko 30 milijuna primjeraka (još par milijuna će se prodati na račun Bloodborne bundlea za plejku i Witchera za obje konzole), a ubersampling će u startu moći voziti možda 1% PC konfiguracija.

Nije to samo Ubisoft, konzole se jednostavno prodaju kao lude, plus što igre koštaju po 60 dolara/eura i nema piratluka, budućnost gaminga je na konzolama, a PC igrači se moraju zadovoljiti portovima, jebiga.
sti je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2015., 21:56   #133
Amepshi
Premium
Moj komp
 
Amepshi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 738
@Potemkin - kao što sam rekao, čeka se enhanced edition za PC, čekaju se patchevi, čekaju se modovi.
Amepshi je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2015., 00:12   #134
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Znači i witcher serijal postaje konzolaški port, i uz to uber zahtjevo džubre

BTW to će samo budale igrati prije enhanced editiona
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2015., 00:39   #135
Albert Wesker
Premium
Moj komp
 
Albert Wesker's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 525
Citiraj:
Autor sti Pregled postova
Šteta, kad se sjetim onih 4k screenshotova od prije par mjeseci

Ali, sasvim očekivano da su napravili downgrade, PS4 i XB1 su zajedno prodani u preko 30 milijuna primjeraka (još par milijuna će se prodati na račun Bloodborne bundlea za plejku i Witchera za obje konzole), a ubersampling će u startu moći voziti možda 1% PC konfiguracija.

Nije to samo Ubisoft, konzole se jednostavno prodaju kao lude, plus što igre koštaju po 60 dolara/eura i nema piratluka, budućnost gaminga je na konzolama, a PC igrači se moraju zadovoljiti portovima, jebiga.
Vecu glupost nisam procitao u zadnje vrijeme...Konzole su buducnost?Wut?Znas da konzola zastari vec nakon 2 godine i da debelo kaska iza PC-a?Ako je konzola buducnost,zasto je novi Star Citizen samo za PC?Zato sto PC ne koci nista te iz godine u godinu je sve veci PC community.Citaj malo clanke pa ces vidjeti.

Hardver za kompove je svake godine sve jaci i jaci dok na konzolama ostaje isto tako da za konzole nema neke buducnosti...
__________________
Albert Wesker je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2015., 00:43   #136
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
Ovo je totalno jadno.
Jedan GPU u PS4 ima snagu približno HD 7850 i vratiti ce u full HD rezoluciji na 30 frameova dok npr.jedna R9 280x neće moći sigurno držati 30 frameova na fullHD na sličnim postavkama kao PS4.
A recommended specs netko je stavio jesu za mid-high postavke pa pretpostavljam ima i very high te ultra
__________________
blava je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2015., 12:34   #137
sti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Lawl
Postovi: 1,327
Citiraj:
Autor Albert Wesker Pregled postova
Vecu glupost nisam procitao u zadnje vrijeme...Konzole su buducnost?Wut?Znas da konzola zastari vec nakon 2 godine i da debelo kaska iza PC-a?Ako je konzola buducnost,zasto je novi Star Citizen samo za PC?Zato sto PC ne koci nista te iz godine u godinu je sve veci PC community.Citaj malo clanke pa ces vidjeti.

Hardver za kompove je svake godine sve jaci i jaci dok na konzolama ostaje isto tako da za konzole nema neke buducnosti...
Ne znam u kojem ti balonu živiš momak, ali pogledaj malo trendove u svijetu gaminga, igre se prvenstveno rade za konzole, a onda se porta na PC. Ništa se neće promijeniti zato što će Ati izbaciti jače grafičke za par mjeseci, opet će developeri raditi igre koje se mogu vrtiti na konzolama bez trzanja, a PC grafika će biti sporedna, isto kao ubersampling na Witcheru 3.

A ako misliš da konzole nemaju budućnosti, onda imaš problema s jednostavnom aritmetikom i logikom. Sony ne može prozvesti dovoljno plejki koliko ih ljudi mogu kupiti, ali ti si u "člancima" pročitao kako za njih nema budućnosti

Na idućoj generaciji konzola će se ovo opet ponoviti, Rockstar će izbaciti novi GTA za konzole (logično, jer su do sad prodali 45 milijuna primjeraka GTA 5 na ovoj i prošloj generaciji), novi MGS će prvo doći na konzole, novi Witcher također (ili kako će se već zvati novi CD Projektov naslov), i sve te igre će se prodavati kao lude na konzolama, ali unatoč tome će se naći ekipa poput tebe koji će cmizdriti "Pa kako kad PC ima bolju grafiku????"
sti je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2015., 17:07   #138
Amepshi
Premium
Moj komp
 
Amepshi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 738
Zar nije stvarno zabrinjavajuće da se cijela rasprava oko Witchera vodi isključivo oko grafike? Kao da je to jedini element koji ta igra nudi? Pa zašto si ljudi ne skratite muke, uzmite powerpoint, nakeljite 4K ultra kvaliteta skrinšote i evo igre. Samo lupaš po mišu za novu lijepu sliku :-(

Više me zanima kakva će biti igrivost! Pročitao sam dvije knjige na engleskom i moram reći da je u njima atmosfera bila daleko sumornija od igara i osjećaj smrti je bio stalno prisutan. Geralt je morao paziti na svoj korak...

Što će za priču i za stil borbe značiti prilagođavanje igre velikim masama? Dolazak na PS4 i Xbone će im donijeti veliku zaradu, ali znači li to da će igra na bilo koji način biti pojednostavljena upravo da bi bila privlačna širim masama?
Amepshi je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2015., 18:07   #139
potemkin.hr
Akutna lijenčina
Moj komp
 
potemkin.hr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Fiume
Postovi: 1,804
Citiraj:
Autor sti Pregled postova
Ne znam u kojem ti balonu živiš momak, ali pogledaj malo trendove u svijetu gaminga, igre se prvenstveno rade za konzole, a onda se porta na PC.

A ako misliš da konzole nemaju budućnosti, onda imaš problema s jednostavnom aritmetikom i logikom. Sony ne može prozvesti dovoljno plejki koliko ih ljudi mogu kupiti, ali ti si u "člancima" pročitao kako za njih nema budućnosti
I što sad, po tvojem bi morali biti presretni da izbace okljaštrenu verziju za PC, čisto da ove za konzole ne izgledaju kao pokraj PC verzije?
Zna se što se očekuje od PC igara dan danas, a i zna se za koga je CD Projekt radio prvenstveno igre nekad, ali im se očito lagano seli prioritet.

Konzole se naravno prodaju ko kifle, i imaju svoju publiku od nekad, ali to nije razlog za izdavanje carbon kopije konzolnog izdanja, dok sam PC može puno više. Lijenost i/ili ušteda, ništa drugo...

Citiraj:
Autor Amepshi Pregled postova
Zar nije stvarno zabrinjavajuće da se cijela rasprava oko Witchera vodi isključivo oko grafike? Kao da je to jedini element koji ta igra nudi? Pa zašto si ljudi ne skratite muke, uzmite powerpoint, nakeljite 4K ultra kvaliteta skrinšote i evo igre. Samo lupaš po mišu za novu lijepu sliku :-(

Više me zanima kakva će biti igrivost! Pročitao sam dvije knjige na engleskom i moram reći da je u njima atmosfera bila daleko sumornija od igara i osjećaj smrti je bio stalno prisutan. Geralt je morao paziti na svoj korak...

Što će za priču i za stil borbe značiti prilagođavanje igre velikim masama? Dolazak na PS4 i Xbone će im donijeti veliku zaradu, ali znači li to da će igra na bilo koji način biti pojednostavljena upravo da bi bila privlačna širim masama?
Normalno da će se prvenstveno rasprava vrtjeti oko grafike kad je Witcher oduvijek bio jedne vrste benchmark PC gamerima. Normalno da grafika nije sve, ali ćemo vidjeti što će na kraju biti iz te igre.

Za gameplay i nisu nešto ekstra puno detalja van dali, ali ima jako zanimljivih stvari koje su mi zapele za oko:
  • Zamke se moraju postavljati prije borbe jer će ih protivnici izbjegavati u širokom luku ako vas vide da ih postavljate, neće se bezglavo zaletavati.
  • Brojniji protivnici će koristiti svoju prednost i probati flankirati igrača svakom prilikom (što se dosta vidjelo kod vukova), a neka čudovišta i koristiti okoliš u svoju prednosti (napadanje iz vode).
  • Ljudski protivnici će dosta više parirati napade i pametnije se grupirati. Streličari se neće zaletavati naprijed, a bliski borci će i bashati sa štitovima da igrača bace iz balansa.
  • Jedna stvar direktno vezana uz downgrade - mislili su napraviti i da stalaktiti u špiljama imaju kompletnu fiziku loma (uz razne druge objekte u igri), ali su odustali jer pathfinding nije radio kak spada na konzolama, previše objekata za njih pa su NPCevi zapinjali na njima.
  • Ovo će biti i prvi Witcher u kojem neće biti nikakvih loadinga u igri, i konačno ćemo se moći pentrati svuda i skakati!
  • Vidjet ćemo jako zanimljive stvari od AI-a po pitanju faune. Primjer: Ako igrač ubije jelena, u određenom radijusu će ga vukovi moći nanjušiti i sami i reagirati shodno tome. Još se ne zna da li će smjer vjetra utjecati na njuh životinja, ali vrlo je moguće. Također, druge životinje/čudovišta će preferirati različito meso
  • Biti će i zanimljivih slučajnih događaja koji će se odvijati neovisno o igraču, tipa napadi čudovišta na civile, paničarenja konja...
__________________

potemkin.hr je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2015., 22:48   #140
sti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Lawl
Postovi: 1,327
Citiraj:
Autor potemkin.hr Pregled postova
I što sad, po tvojem bi morali biti presretni da izbace okljaštrenu verziju za PC, čisto da ove za konzole ne izgledaju kao pokraj PC verzije?
Zna se što se očekuje od PC igara dan danas, a i zna se za koga je CD Projekt radio prvenstveno igre nekad, ali im se očito lagano seli prioritet.

Konzole se naravno prodaju ko kifle, i imaju svoju publiku od nekad, ali to nije razlog za izdavanje carbon kopije konzolnog izdanja, dok sam PC može puno više. Lijenost i/ili ušteda, ništa drugo...
Pa slažem se, PC im je trebao biti prioritet, ako ništa, onda jer ih je PC proslavio, ali shiftali su se prema konzolama zbog toga što si naveo - konzole se prodaju kao lude i ne nazire se usporavanje.

Moguće da su lijeni, a moguće da jednostavno nemaju toliko ljudi i resursa da rade paralelnu verziju samo za PC.
sti je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2015., 01:59   #141
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Lova je to. Nisu ni oni vesla sisali. Budimo realni jedinica i dvojka su bile mega pc hit sa svojih nešto više od 2 milijuna prodanih komada za PC svaka. EEj. X360 verzija dvojke je izašla cca godinu dana kasnije (kad je prošao hype) i samo za tu platformu (gdje taj serijal nije hit) je negdje 3 milje prodala

Sa ovim konzolama će tu prodaju prepišat možda već prvi tjedan. Sveukupno će se 100% prodati više nego prva 2 nastavka zajedno, možda i duplo
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2015., 11:22   #142
Necto
♪☺☼☻♫
Moj komp
 
Necto's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Šibenik
Postovi: 736
Prva dva iman original ali zato pare za trojku nece od mene vidit ... tpb ftw!11
Pa neka sele na konzole go*na izdajnicka
Necto je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2015., 12:12   #143
Gemmy
smeghead
Moj komp
 
Gemmy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,943
Ja isto imam prva dva dijela na pc-u, ali treci cu uzet za ps4, ta igra mi vise lezi na psu nego na pcu
Gemmy je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2015., 23:14   #144
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Nije mi jasno zasto se spominje nekakav downgrade? I zasto bi oni morali biti vezani za PC ako ce to odvesti cijeli studio u propast? Koliko god netko htio da PC bude primarna platforma, to vise nije opcija. Novac se zaradjuje na konzolama.
Igra izgleda odlicno i nigdje nisu obecavali nesto pretjerano za PC. Kog briga koja je platforma primarna ako igra bude odlicna.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2015., 00:45   #145
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Ma downgrejdali su oni igru dobrano, grafikom sigurno, izgleda i sadržajom (naspram prvih objava i videa), čitao sam malo i 99% ljudi upće ne sumnja u to.

http://giant.gfycat.com/UnrealisticComplexGrunion.gif

Mada po njihovoj priči igra na ultra nikad nije prikazana, gotovo sam siguran da neće biti kao gore.

Ali nije bitno, jebeš igru koja nikome nebi radila kako treba. Ionako grafika nije bitna, ili barem presudna u ovakvoj igri. Za razliku od watch dogsa gdje je kurčenje grafikom bilo jedno od glavnih aduta

Što se tiče prodaje slažem se. Nisu oni majka terezija da drže PC na pijedestalu kad je očigledno najslabija prodaja na njemu. To naravno ne mora biti izgovor developerima da izbacuju loše porteve
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2015., 17:11   #146
Chuby
Premium
Moj komp
 
Chuby's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,273
Mozda za koje stoljece SteamOS zazivi kako treba pa se pomire klanovi
Chuby je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2015., 12:08   #147
Amepshi
Premium
Moj komp
 
Amepshi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 738
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Budimo realni jedinica i dvojka su bile mega pc hit sa svojih nešto više od 2 milijuna prodanih komada za PC svaka.
U ožujku prošle godine bila je procjena da je Witcher franšiza prodala preko 7 milijuna primjeraka jedinice i dvojke. Koliko otpada na konzole, nije poznato...
Amepshi je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2015., 12:57   #148
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Ja ih pak u potpunosti podrzavam. Ovo je inace jedina SP igra koju sam odigrao unazad 10ak godina do kraja, i to sa velikim gustom (mislim na prva dva nastavka).

Kad sam citao u koliko primjeraka se prodao prvi Witcher, doslo mi da placem jer znam u koliko primjeraka se prodaju igre istog zanra na konzolama, a losije su kvalitetom od Witchera bile. I to osjetno losije.

Ekipa zeli zaraditi. Ekipa si zeli osigurati egzistenciju. Na konzolama ce zaraditi barem 3-4 puta vise nego na PC-u (minimalno). Ako vec moraju odabrati primarnu platformu, onda je logicno da to budu upravo konzole. I shvacam ih.

Ja cu igru odigrati. Mozda na PS4, mozda na PC-u. Mada bih radije na PC-u, jer navikao sam ovaj tip igara igrati na PC-u. Jedva cekam da ju napokon i zaigram, jer gamerom se odavno vise ne smatram, pa kad dodje jedan ovakav dragulj posluzi mi kao nostalgija za nekim proslim (mladjim) danima.
Mileni je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2015., 19:00   #149
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor Amepshi Pregled postova
U ožujku prošle godine bila je procjena da je Witcher franšiza prodala preko 7 milijuna primjeraka jedinice i dvojke. Koliko otpada na konzole, nije poznato...
Našao sam ja bio to kad sam pisao

The Witcher 2.1 million (podaci iz 10. mj. 2012)
The Witcher 2: Assassins of Kings 2.2 million (2 mj. 2013)

Ostatak je onda W2 za xbox360 (koji je došao cca godinu kasnije nego za pc)

Najprodavanija igra za pc retardirani minecraft - 18 milja
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2015., 22:26   #150
Amepshi
Premium
Moj komp
 
Amepshi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 738
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Našao sam ja bio to kad sam pisao

The Witcher 2.1 million (podaci iz 10. mj. 2012)
The Witcher 2: Assassins of Kings 2.2 million (2 mj. 2013)

Ostatak je onda W2 za xbox360 (koji je došao cca godinu kasnije nego za pc)
Ako nam matematika štima, znači da se dvojka bolje prodala na konzolama nego na PC-u.

Mada su to sitne brojke, eto. npr najnoviji nastavak Dragon Balla je u mjesec dana prodan u milju i pol primjeraka (link). Koja je to lova, već nakon mjesec dana su otplatili igru i iduća dva nastavka. Na PC-u, nažalost, to ide daleko polaganije.
Amepshi je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na