Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.10.2020., 23:08   #4411
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,010
Nisam gledao pdf, niti web, pa neznam u sklopu čega je ta cijena, ali to su mi ponudili. Nemam niti jednu uslugu kod njih.
Lani su mi bili odobrili po 159, pa je stvar zamrla zbog stopiranog uvođenja zbog korone, i sad nude po 189.
Nemoze. Manipulatori. Iskon plaćam 120kn.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2020., 23:25   #4412
daki
amigo
Moj komp
 
daki's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: VG
Postovi: 241
Probaj naci nekog prodajnog predstavnika na svom podrucju. Meni su ponudili optiku po istoj cijeni kao bakar, tj.169kn. Makar ja te cijene ne nalazim na njihovom webu. Receno je da prvo prelazim s drugog operatera na njihov adsl, a onda dolaze instalirati optiku do kuce.
daki je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.10.2020., 00:52   #4413
brunci-vg
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: vel.gorica
Postovi: 298
Nikakvo provlacenje kod mene ne dolazi u obzir.. morat cu nekog montera uhvatiti na cesti i raspitati se.
Po svemu sto ste napisali ne gine mi provlacenje mreznog kabla od potkrovlja do prvog kata ako ce stavljat ONT na tavan.

Kad vec provlacim, sta da stavim cat 7 ili je dosta i cat 6 pa je mir za povecanje brzina u buducnosti?

Ugl javim dalje ishod.

Da li treba kakva uticnica 220v za Ont ili je to samo kutija u koji se ustekava mrezni kabel?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Zadnje izmijenjeno od: brunci-vg. 22.10.2020. u 00:57.
brunci-vg je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2020., 01:16   #4414
NTN
Premium
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 227
Treba ti 220v za ONT.
NTN je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2020., 01:19   #4415
NTN
Premium
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 227
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
Možete se grebat kolko ocete, nedaju.
2 maila sam poslao citirajuci ugovor, ništa, nude optiku za 189kn + 20kn doplate za 200/100.
Nisam prihvatio naravno, čekam iskon.

Toliko je i iskon bez ugovorne obaveze. Sa ugovorom iskon je 20 kuna manje + 20 kn povecanje na 200/100.
NTN je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2020., 09:40   #4416
brunci-vg
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: vel.gorica
Postovi: 298
Citiraj:
Autor NTN Pregled postova
Treba ti 220v za ONT.
Znaci i to, ok.

Da li smeta ONT-u radna temp ljeti 40+ jer je prakticki u spici krova kad sunce udari ili ne smeta?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk
brunci-vg je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2020., 10:15   #4417
the chosen one
Premium
Moj komp
 
the chosen one's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 614
Citiraj:
Autor brunci-vg Pregled postova
Znaci i to, ok.

Da li smeta ONT-u radna temp ljeti 40+ jer je prakticki u spici krova kad sunce udari ili ne smeta?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk
Pogledaj u user manualu. Tamo pišu radne temp.
Nije namijenjen za vanjsku uporabu pa pretpostavljam ni za tako velike (a i niske) temperature.
the chosen one je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2020., 15:59   #4418
Mr.Ex.President
Torrent freek
 
Mr.Ex.President's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Split
Postovi: 3,910
Citiraj:
Autor brunci-vg Pregled postova
Znaci i to, ok.

Da li smeta ONT-u radna temp ljeti 40+ jer je prakticki u spici krova kad sunce udari ili ne smeta?
Meni jedan router radi u sličnin uvjetima, u potkrovlju ispod kupa bez ikakve izolacije, ljeti bude bliže 50 nego 40 tu. Radi već 3 godine, ali ono, da je to nekakav best practice, nije, ja bi izbjegao tu opciju ako već imaš u vidu nekakve (građevinske) radove, povlačenje kabloca i slično, onda radije to napravi kako triba odmah pa si miran.

Kabel ti je po meni CAT6 čisto dovoljan, čak i CAT5 ako ćeš provlačit unutar objekta.
__________________

CPU: AMD Ryzen 5 1600X MHz - cooling: Corsair H100x
MBO: MSI B450 Gaming Plus
RAM: 2x 8 GB DDR4 G.SKILL 3000 MHz (Aegis F4-3000C16D-16GISB)
VGA: Asus GeForce 970 4 GB STRIX
HDD: SSD Kingston 256 GB [KC400] || Toshiba 3 TB [DT01ACA300]
Case: NZXT S340 - Rear exhaust 120mm - 7V
PSU: Corsair RM550X 550W


Periferija

LCD: HP ZR24w
Keyboard: Logitech Illuminated Keyboard
Mouse: Logitech G400
Gaming Wheel: Driving Force™ Pro
Sound: Genius SP-HF1201A
Printer: HP LaserJet 1020
Scanner: HP ScanJet 4300
Headphones: Philips SHC 2000
ADSL: Siemens Gigaset SX763 router [T-com Flat - 10/640]
Switch: D-Link DGS-1005A 5-port giga
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1



CPU: AMD X2 A4-5300 cooling: BOX
MBO: Gigabyte GA-F2A85XM-HD3
RAM: Kingmax 1x4GB DDR3, 1600 MHz CL9 [FLGF]
HDD: WD Green 2TB [WD20EZRX]
PSU: Antec SU380
Case: Antec NSK2400 (ispuh: 120mm - 5V)

TV: Samsung 43E450 @HDMI
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1
Remote: Logitech K230 + Logitech M180 mouse

LINK

Mr.Ex.President je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2020., 15:16   #4419
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 2,987
Uspio sam dogovoriti s predstavnikom priključak. Sad ima nekoliko detalja pa da pitam ovdje, tu ima sigurno dobro upućenih

1. Došao mi je dopis na SMS za potvrdu i tamo stoji da je rok za raskid 14 dana po primitku toga.

Od tog agenta dobio sam info da ako mi usluga ne odgovara mogu raskinuti 14 dana nakon primitka prvog računa što mi ostavlja barem mjesec dana za testiranje. Da li je to točno ili me mulja?
Jer ako je 14 dana po potvrdi tog dopisa, možda mi niti tehničar doma ne dođe za to vrijeme

2. navodno da daju neke Speedport routere. Za info da li smijem koristiti svoj router nisam dobio odgovor. Ideja mi je moj router upiknuti u ONT, a što je s telefonom, moram zadržati tog speedšrota za to ili?
Da naglasim, TV nisam uzimao, nije mi trenutno bitan na toj lokaciji.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2020., 16:48   #4420
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
1. Obično se računa od datuma puštanja uskuge 14 dana, da vidiš jesi li zadovoljan, etc.
e sad jesu li šta mijenjali / muljali, ne znam.

2. Da, na optici ide Speedšrot Plus, ima tema pa čitaj.

Ako hoćeš koristiti telefon / VoIp onda ostaje Speedšrot direktno na ONT,
za koristiti svoj router tražiš da Internet konekciju na Speedšrotu prebace u Bridge mode i ugase WiFi (ako zaborave to možeš i sam),

tražiš da ti izdiktiraju user i pass za PPPoE konekciju, spojiš svoj router na Speedšrot, podesiš PPPoE konekciju na svom i pjevaš (borbene).
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.10.2020., 18:33   #4421
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 2,987
Hvala, tako sam i mislio. Kako već imam router od drugog ISPa koji se ne može staviti u bridge + moj router, sad još + ONT + Speedšrot...
Uf, još će mi nekakav ormar trebati
Još jedno pitanjce, kako je veza između ONTa i kutije koja mi je vani ispred ulaza u stan, direkt ide nit u ONT?
Jer bi ja provukao optički kabel kroz postojeću cijev od bakrene parice koju i izbacim ako ne bude mjesta. Da li se unutra na postojećoj tel. utičnici može staviti kakva utičnica za optiku ili mora ići neprekinuta nit do ONTa?
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2020., 20:12   #4422
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
Ide direkt "kutija vani ispred ulaza" > ONT sa odg. konektorom.

E sad, kako izvesti ovisi od situacije, std. se buši rupa (negdje kod ulaznih vrata), kanalice do željene lokacije u stanu.

Izbjegava se koristiti "cijev" kuda ide parica osim ako ima mjesta, kao i čupanje parice.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2020., 21:07   #4423
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 2,987
Skoro da se nema kuda. Bio tehničar neki dan, kad sam mu pokazao da je s druge strane iznad ulaznih vrata kutija sa svim osiguračima za kuću i da su dva susjedna zida puna el. vodova unutra sam je rekao da neće ni slučajno tu bušiti
U stan mi ulaze 2 parice, kutija s telefonijom i kutija od optike su jedna kraj druge ispred ulaza. Jedna parica mi izlazi u dječjoj sobi, a druga na drugom kraju stana u uglu dnevne. Jednu počupam i još mi jedna ostane. Tako da ću negdje u dnevnoj morati sakriti ONT.
Ili to ili me čeka riskantno bušenje i kabliranje po stanu. Nabavio sam kabel i ako neće on, ja ću provući kabel kroz postojeću instalaciju pa neka ga testira i priključi ako je ok.

Uspio sam dočekati korisničku na tel., vele da po tom SMS dopisu koji mi je došao ni slučajno ne radim potvrdu jer da onda odmah kreće rok od 14 dana. Rok za priključenje je 30 dana pa mi se može dogoditi da mi istekne zakonski rok za raskid ugovora, a da me nisu niti priključili

Navodno su mi to trebali unaprijed reći. Po njima je sve riješeno i samo čekam tehničara. Potvrdu dajem kod primitka prvog računa i otada ide zakonski rok od 14 dana. E jesu usklađeni, jebe lud zbunjenoga...
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2020., 11:51   #4424
float
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2017
Lokacija: St
Postovi: 47
poz,

ističe mi ugovor u 12 mj., vidin da su neki napisali da nema ništa od posebnih ponuda preko cjenika posebnih i proteklih ponuda. Je li to uistinu istina? Pogleda san maloprije i stvarno nema ništa za kombinaciju koja je meni potrebna.

Radi se o Magenta 1 MAX2 Biram paketu, odnosno TV s jednim dodatnim paketom na izboru, optika 200/100 i jedna hibrid mobilna tarifa sve skupa u Magenti.

Zna li netko možda nudi li Iskon nekakvu jeftiniju alternativu il' nešto...?
Hvala

Zadnje izmijenjeno od: float. 13.11.2020. u 11:51. Razlog: newlines
float je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2020., 19:38   #4425
kasper_sky
Drive. vruummm,shatatataa
Moj komp
 
kasper_sky's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: 1.Rijeka-2.VG-3.Zg
Postovi: 764
pozz
nikky pozz
pročitao 2-3 strane u nazad i ja kao i kolega koji je pisao slično smo iz VG. i postavljaju nam po rasvjetnim stupovima opt. kablove.
pošto sam ja na A1 telekomu trio paket i za 5 dana mi istječe ugovor. zanima me dali ima tko iskustva info. jel može preko ove HT infrastrukture a1 telekom optika ili samo tcomova. tj kada će nam ta opcija bit dostupna? koji je najbolji izbor?
kasper_sky je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2020., 19:52   #4426
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
Zavisi tko vuče optiku, A1 ili HT ?
Preprodaju rade samo na parici (i to kad hoće), na optici jok.
Saznaj tko vuče, a i računaj da ako sada rade onda zna proći ohoho vremena dok bude spremno za spajanje krajnjih korisnika.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2020., 21:10   #4427
kasper_sky
Drive. vruummm,shatatataa
Moj komp
 
kasper_sky's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: 1.Rijeka-2.VG-3.Zg
Postovi: 764
evo novi info što sam sebi riješio
tražio info za optiku koju provlače
https://www.a1.hr/provjeri-dostupnost
ovdje sam išao provjeriti jel dostupno tj. šta mi je dostupno. dok sam to čitao desno je izletila ikona za teleoperatera i popunio prozor da me nazove virtualni servis operater... i dobio poruku da stiže poziv. Nazvao me Antonio koji sve objasnio i sredio mi problem isteka ugovora i dao najbolju preporuku i riješio mi mobitel.

što se tiče optike je rečeno da provjeravam na onom link kad upišem adresu i ponudi mi optika tarifa. on je čak pitao kada su točno provodili i jel optika ili koaxialni kabel.
ja iskreno neznam jel to tcom kao što su mi rekli ili netko drugi. mislim da je ht tcom i onda preko njih ide a1. stim da je rekao da ne vjeruje da će prije polovice 12 mj išta biti.
kasper_sky je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2020., 23:54   #4428
Nick7
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 1,458
Heh... ja sam iz VG, i HT tu gradi optiku na veliko.
Prvo su rekli da bu kod mene bilo oko 8. mjeseca. Pa oko 9. mjesec. Pa do kraja 10-og (vec i ugovor potpisao, jer je dosao prodajni predstavnik). Sad zadnje sto su rekli - sredina iduce godine
__________________
Idiocracy. Kad satira postaje stvarnost.
Nick7 je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2020., 15:43   #4429
kasper_sky
Drive. vruummm,shatatataa
Moj komp
 
kasper_sky's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: 1.Rijeka-2.VG-3.Zg
Postovi: 764
dobro je to znati. možda i kod mene rastegnu do proljeća. pa ću mijenjati ugovor sukladno o tome. kako god optika je blizu. nadam se da ću moći a1 preko te ht instalacije...
javim dojmove i nove info. čim tim.
kasper_sky je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2020., 16:55   #4430
Nick7
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 1,458
Mene ubija to sto je kabel 50m od mene, ali eto.. moram cekati. I cekati. I jos cekati.....
__________________
Idiocracy. Kad satira postaje stvarnost.
Nick7 je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2020., 10:06   #4431
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,984
Meni na tcomovoj optici konstantno(obično navečer) puca veza, prekine i onda nakon par sekundi nekada i minuta se opet spoji. Jel tko imao takvo iskustvo?
__________________
Thinkpad T430 running Manjaro
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2020., 11:41   #4432
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,053
Da, meni isto, bas svaki dan, ali u 4h ujutro...
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2020., 14:47   #4433
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor rodriguez Pregled postova
Meni na tcomovoj optici konstantno(obično navečer) puca veza, prekine i onda nakon par sekundi nekada i minuta se opet spoji. Jel tko imao takvo iskustvo?
Restartaj router po noći
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2020., 19:01   #4434
kasper_sky
Drive. vruummm,shatatataa
Moj komp
 
kasper_sky's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: 1.Rijeka-2.VG-3.Zg
Postovi: 764
zaustavio se danas kod majstora koji vise na stupu i stavljaju neku bijelu kutiju ispod tih žica na kolutu. pitam jednog kada će to biti upogonjeno? kaže 2-3mj sigurno dok oni sprovedu sve kablove pa spoje na servere i sve to testiraju. ta kutija na stupu je valjda roruter switch parice... mene zanima jel tko zna dali će biti smetnje na tim kablovima pošto su vise na stupovima?
eto...nemamo sreće.

edit 12mj info
na tcomu ponuđena opcija za spajanje na optiku. južni dio VG
susjed je na tcom ruteru 4g 200gb paket. zvao je da se prebaci ili prijavi. i kaže da mu operater nije mogao to omogućiti ili zbog ugovora ili zbog nedovršene instalacije.
updejt sun

Zadnje izmijenjeno od: kasper_sky. 07.12.2020. u 10:30.
kasper_sky je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2020., 18:17   #4435
Dr. Strange
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 813
Došao mi je tehničar postaviti optiku, ugrađena mi je ona mala kutijica ispred ulaza, ali optički kabel samo savijen oko kutijice i to je to, tehničar je otišao i nije nam javljeno ništa pa me zanima da li inače tako rade ili bi to sve trebalo obaviti isti dan?
Dr. Strange je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2020., 18:42   #4436
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
Zavisi od izvedbe do izvedbe, jeli zgrada sa xy stanova ili je manja pvt ... opisivali smo u temi ...

Inače su podijelili taj posao u 2 - 3 ekipe, svaka pokriva svoj dio posla,
npr. taj prvi je čista fizikalija ...
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2020., 19:29   #4437
BlackDwarf
BIND SOFT d.o.o.
Moj komp
 
BlackDwarf's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Novska
Postovi: 2,269
Sad ti iduce dode tehnicar koji ce povuci patch cord od kutije do mjesta modema + kanalice ako trebaju.

Sent from my Huawei P10 Lite using Tapatalk
BlackDwarf je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2020., 20:10   #4438
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 2,987
Haha, kod mene su 3 ekipe u 2 male zgrade povlačile optiku od 3 mjeseca, spojili nas tek početkom 11. Prvi su bili neki kooperanti, Onda Ericsson, na kraju HT tehničar došao spojiti. Ne bi niti to nego sam ga povukao za rukav dok su radili oko zgrade, reko što treba napraviti za dobiti priključak. Za 2 dana se riješilo, ali eto skoro godinu dana i valjda 15 dolazaka im je trebalo. Najjači su mi ovi iz Ericssona, dođe ih 7 s 4 službena vozila. Dvojica guraju kabel kroz cijev iz šahta do ulaza zgrade, a petorica ih gledaju
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2020., 20:26   #4439
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,053
Citiraj:
Autor Dr. Strange Pregled postova
Došao mi je tehničar postaviti optiku, ugrađena mi je ona mala kutijica ispred ulaza, ali optički kabel samo savijen oko kutijice i to je to, tehničar je otišao
Sad ce ti doci "strucnjak" za busenje zidova, onda "strucnjak" za postavljanje kanalica i tek onda HT strucnjak koji ce taj smotani kabel dovest do zavrsnog mjesta, stavit ONT i Router te sve pospajat i podesit...

Za razliku od recimo (pravih) strucnjaka iz OKTV-a koji sami sve odrade, dovedu opticki kabel do izabrane pozicije i ubodu ga direktno u PON ulaz ZTE routera.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2020., 21:56   #4440
Deno
Premium
Moj komp
 
Deno's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 78
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Za razliku od recimo (pravih) strucnjaka iz OKTV-a koji sami sve odrade, dovedu opticki kabel do izabrane pozicije i ubodu ga direktno u PON ulaz ZTE routera.
Normalno kada imaju 10x manje korisnika i sve stignu...
Upravo iz tog razlika postoje vanjski suradnici da se stigne sve odradit "na vrijeme"
Deno je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na