Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 31.01.2009., 23:53   #1
M.Vlahovic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 873
PC kao blu ray player

Došao sam na sljedeću zamisao:
http://www.vemil.hr/OpisMP.aspx?Sifra=1160065
kupiti to i ugurat u komp,
i posuđivat po 25kn u pauku blu rej filmove i gledat na plazmi,
jel to izvedivo, i postoji li nešto što bi me moglo spirječiti u naumu tom?
Inače, tog sam se sjetio jre mi je dosadilo skidat kompresirane mkvove. koji program bi mi trebo za gledat blu ray pomoću tog LG čitača.
Znači sve imam, televizor imam, komp imam, hdmi kabel imam, samo trebam iskeširat 499 za taj BR drive i 25kn za posudbu filma, ima li ikakve veze/utjecaja grafička kartica? i hoće li e6750@3.6ghz imati dovoljno snage za obrađivati toliku količinu informacija, ili ako ne može li grafička tu pomoći nekako, jer sam primjetio da mi već 720p mkv zauzme 20ak% procesora, a full neripani blu rej je puno zahtjevniji?
M.Vlahovic je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2009., 00:19   #2
Ubleha
Premium
Moj komp
 
Ubleha's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: BiH
Postovi: 1,485
Sto nebi moglo treba ti hdmi izlaz na grafickoj jos ako je neka nova ATI ima da leti.
__________________
Nisam pijan sve dok mogu da ležim na podu i da se nizašta nedržim.
Ubleha je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.02.2009., 00:31   #3
M.Vlahovic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 873
Citiraj:
Autor Ubleha Pregled postova
Sto nebi moglo treba ti hdmi izlaz na grafickoj jos ako je neka nova ATI ima da leti.
imam dvi>hdmi adapter, što mi je do sada za mkv radilo ok vjerojatno će i za ovo biti.
a šta mora biti ati, planiram uzet nvidiu 9800gtx+ jer me ati naživciro(4850 konkretno)
i koje postavke bi bilo najbolje postavit, kao reza i ostalo, pošto je televizor panaslonik 42pv80 a on nije ful hd... i koje programe koristit.
ima li netko iskustva iz prve ruke s ovim načinom gledanja blu raya
kako najbolje iskoristit 24p mod ovog tevea i još poneka informacija ako je potrebna.
hvala
M.Vlahovic je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2009., 02:01   #4
Nani
hdtelevizija.com editor
Moj komp
 
Nani's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 742
Marine da li si ti onaj momak sto rusi rekorde sa tegovima Ako jesi imas pozdrav od SentinelZeusa sa teretana.ba foruma.

Sto se tice tvog pitanja, prvo da te upozorim na nesto, kad ugradis taj blu-ray player u komp i kad pustis film na monitoru od kompa koji predpostavljam nije HDCP certificiran neces vidjeti sliku.

Ako je monitor HDCP compliant vidjet ces sliku.
Ta plasma je HDCP i vidjet ces sliku u svakom slucaju, 24p signal tv prima i pravilno obradjuje, ja bih ti preporucio da gledas blu-ray u cinema modu.

Rezoluciju kod gledanja blu-raya stavi na 1920x1080@24Hz.

Sto se graficke tice 9800GTX+, pa nadalje od GTX 260 do GTX 295 sve podrzavaju prenos zvuka preko HDMI-outa.
Nani je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na