Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.01.2006., 13:14   #61
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Moraš burazu u opcijama za torrent program koji koristi smanjit broj max half-open konekcija. Win xp sp2 ih po difoltu ima 10, moraš dignut broj na recimo 100, ograničit torrent na recimo 90 i možeš normalno surfat. Patch za štelat tu opciju u win možeš skinut sa http://lvllord.de/
(neki av programi ga krivo prepoznaju kao trojanca)
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2006., 17:31   #62
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Originally posted by Pomo
Moraš burazu u opcijama za torrent program koji koristi smanjit broj max half-open konekcija. Win xp sp2 ih po difoltu ima 10, moraš dignut broj na recimo 100, ograničit torrent na recimo 90 i možeš normalno surfat. Patch za štelat tu opciju u win možeš skinut sa http://lvllord.de/
(neki av programi ga krivo prepoznaju kao trojanca)
Probao ne sljaka...

Al sam rijesio problem, na kratko

Naime, svaki put, nakon ponovnog paljenja kompa ili restarta, moram promjeniti IP USB adapteru...:confused:

Znaci, ako mi je IP bio 192.168.2.3 onda nakon restarta moram staviti bilo koji drugi broj a da nije ova trojka na kraju...znaci 4 ili vise...

Nakon, restarta opet moram mjenjati IP (a mogu vratiti na stari 192.168.2.3)

Zakaj? Ne kuzim, al na taj nacin mi net radi bez beda....
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.01.2006., 18:54   #63
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Ajde ti lijepo format c, digni wifi iz win, stavi patch koji sam ti napisao i vidit ćeš da će ti sve radit. Po meni najviše problema uzrokuje onaj odisej klijent što dolazi sa siemens softwareom. Kako sam se gada riješio, nemam baš nikakvih problema. Btw deinstalacija siemensovog soft. ne uklanja taj odisej klijent, i ne bi znao kako ga potpuno očistit. Možda iz propertisa od mrežne :confused:
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2006., 19:38   #64
nicko
Guest
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 4,186
pa imas ga u add/remove programs....

nego, kolko sam ja shvatio, taj odisey client se ne bi smio uklanjat....
nicko je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2006., 20:13   #65
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Pomo, imam ja jedan image cistih windowsa, ali...

Kako imam enkripciju od 6 slova, windowsi mi ne dopustaju tolko slova, mora bit ili 5 ili 13, kolko mi se cini...
Sve u svemu, stavljanje mreze iz windowsa sucks, ili ja neznam to dobro napravit...

Kad god sam trazio, nikad nije bilo mreze dok nisam instalirao siemensov software+odysej klijent...
ironicno, zar ne?

Mozda ovaj USB nece nikako radit bez normalih njihovih servera...
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2006., 21:00   #66
nicko
Guest
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 4,186
mene je to isto zezalo, ta enkripcija....ali sam doskocio problemu!
stavis na router enkripciju koju hoces, onda iz wina trazis wlan mreze i kad nadjes svoju, stisnes na connect. i onda ce te on pitat za network key i ti ga upises.....
ali nemoj slucajno router stavit na invisible...
nicko je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2006., 21:12   #67
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Gledaj, meni radi, recept nisam ja izmislio. Po tipu koji mi ga je dao to bi trebalo radit na bilo kojoj wifi kartici (čovo živi od mreža, i zna svoj posao).
Skini najnoviji driver s neta, otpakiraj ga na c:, ukopčaj usb, odi na update drivera, browse do foldera sa driverom za xp i to je to.Što se enkripcije u win tiče sve mora bit podešeno kao i na routeru, inače ne radi.
Za šifru je sigurnosti radi ionako preporučljivo koristit što kompliciraniju. Jedini uvijet je da windoze nikad ne vide software od siemensa, inače cijela stvar šteka (mreža malo radi malo ne, nemože dobit ip adresu, i slične glupost). Isprobavaj sa image-m particije dok ne proradi kako treba, vidjet ćeš da je jednostavnije cijelu stvar obavit sa wizardom od win, i bolje radi.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2006., 22:39   #68
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Originally posted by nicko_029
mene je to isto zezalo, ta enkripcija....ali sam doskocio problemu!
stavis na router enkripciju koju hoces, onda iz wina trazis wlan mreze i kad nadjes svoju, stisnes na connect. i onda ce te on pitat za network key i ti ga upises.....
ali nemoj slucajno router stavit na invisible...
Stavio na router kakvu ocu, al opet kad trebam upisati nakon connecta, opet mi neda da upisem 6 slova kolko sam i postavio...

Jednostavno nece

A ovo,da sakrijem SSDI, to sam skuzio da ako je ukljuceno da windowsi ne mogu naci mrezu

@Pomo
ma meni, jedanput kad se spoji mreza (kad promjenim IP) radi bez ikakvog problema, i kad buraz skida sa torrentom!
Zapravo je najbolje da nikad ne gasim komp, al to je vec problem...
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2006., 23:15   #69
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Meni je SSID invisible pa win bez beda nađu mrežu. Samo isti SSID mora biti unesen u konfiguracijski soft od wifi kartice (bez obzira dal se korsti wireless zero configuration util, ili siemens soft)
A šifru mi uz opciju wpa-psk sam router traži da ima između 8 i 63 znaka.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2006., 14:40   #70
G0RKI
Premium
 
G0RKI's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Solin
Postovi: 1,753
Citiraj:
Originally posted by Pomo
Meni je SSID invisible pa win bez beda nađu mrežu. Samo isti SSID mora biti unesen u konfiguracijski soft od wifi kartice (bez obzira dal se korsti wireless zero configuration util, ili siemens soft)
A šifru mi uz opciju wpa-psk sam router traži da ima između 8 i 63 znaka.
Da Pomo Ja takoder koristim SSID sakriven....i nadu ga bez problema. Jos uvijek nisan skuzija zasto se zna desit da internet ne radi a router je spojen i konekcija je ostvarena (to se desi nakon duzeg vremena)?! Jednom je i Adabper sam prikinija vezu (moze bit radi toreenta) > flood!?! Nisam siguran?! Onda sam morao ponovno isk/uklj adpter da nade i bude ok?!! HM!
G0RKI je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.01.2006., 14:50   #71
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Pa ja sam napravio PPOE iz win i više se ne spajam pomoću web sučelja od mog se515. Meni je veza pucala svakih sat-sat i pol dok sam se spajao preko routera.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2006., 15:53   #72
G0RKI
Premium
 
G0RKI's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Solin
Postovi: 1,753
Citiraj:
Pa ja sam napravio PPOE iz win i više se ne spajam pomoću web sučelja od mog se515.
Molim te pojasni?! Kako mislis nisi vise preko Routera?!
G0RKI je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2006., 16:01   #73
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Pa router mi služi ustvari samo kao modem. Podesiš sve u njegovom sučelju, ali ne ideš ono 192.168.2.1->connect, nego fino Network connections->create new connection wizard... Ma znaš ko' za obični 56k modem samo odabereš da se spajaš preko broadband koji zahtijeva username i pass.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2006., 16:06   #74
G0RKI
Premium
 
G0RKI's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Solin
Postovi: 1,753
Aha! Interesanting!
Mislis li da je tako bolje?! Tebi osobno?!
G0RKI je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2006., 16:22   #75
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Meni je to jako fino radilo dok sam imao flat. Danas isprobavam always on iz opcija u routeru i radi stabilno, ali mi se opcije manual connect i dial on demand nikako ne sviđaju. Prva mi doma nije dobro radila, tj. pucanje veze, a druga kod frenda na routeru se555. E sad niti sam dial on demand isprobao na mom se515, niti manual connect na se555. Po meni najbolje PPOE (imaš bolju kontrolu), potom always on iz routera. Sve drugo = tlaka
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2006., 12:01   #76
G0RKI
Premium
 
G0RKI's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Solin
Postovi: 1,753
U pravu si slazem se s tobom...ja sam non stop koristio manual i ne samo da je tlaka nego te ispali dok konacno ne zasurfas!!! On deman je cudna...i triba znat baratat sa njom! Svida mi se ovaj tvoj pristup routeru i konekciji preko PPOE ...nije mi palo na pamet da tako dobro moze funkcionirat!
G0RKI je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2006., 12:36   #77
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Drago mi je da ti šljaka.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2006., 13:21   #78
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,865
Dobio sam novi gigiaset LOL.

Sacemo viditi kako ovaj radi/ne radi !!!
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2006., 00:43   #79
ZMAJ
Premium
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,937
...

Citiraj:
Originally posted by Pomo
Pa router mi služi ustvari samo kao modem. Podesiš sve u njegovom sučelju, ali ne ideš ono 192.168.2.1->connect, nego fino Network connections->create new connection wizard... Ma znaš ko' za obični 56k modem samo odabereš da se spajaš preko broadband koji zahtijeva username i pass.
a dok koristis taj PPPOE sto ti je pod "connection mode" nariktano??
ZMAJ je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2006., 01:27   #80
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
eto, ja uspio spojit se na mrezu iz windowsa, znaci samo instalirao rucno drajvere za USB 108-icu..

Ali, dal ja sad trebam ukljucit DHCP u routeru? Ako ne, kako da konfiguriram IP na 108-ici?

Naime, iako meni pise da sam ja connectan na mrezu, nikako ne mogu uci u router preko Internet Explorera (da u adress bar upisem IP od routera, 192.168.2.1). Zato sam i postavio ova pitanja gore...

Znaci, kaj trebam napraviti tocno na routeru i na USB adapteru da mogu napraviti PPPOE?

Ja sam napravio taj connection, ali bananko, nekaj sam zasro ranije (valjda mi trebaju odg. na pitanja gore) pa nisam nekaj dobro konfigurirao...

I opet, Pomo:

Znaci, kaj trebam napraviti tocno na routeru i na USB adapteru da mogu napraviti PPPOE?


Fala ti unaprijed...
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2006., 09:41   #81
ZMAJ
Premium
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,937
...

dali se ti opce mozes spojiti na internet??

odes na "new connection wizard" i napravis sve isto kao i na starom DSL modemu...
ZMAJ je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2006., 09:45   #82
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
DHCP ti nije potreban dokle god postaviš fiksnu adresu na 108-ici, u tvom slučaju 192.168.2.2. Razlog zbog kojeg ne možeš do routera je vjerojatno neka od sigurnosnih postavki, ili network name (ssid), ili network key. E sad di si zeznuo...
Slijedit će jedan duži post s malo preciznijim objašnjenjima.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2006., 11:22   #83
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Nemrem se spojit na internet, napravil sam novu konekciju, onak kak je pomo rekel, i pise mi connecting over PPPOE al tu stane, tj. nece mi se konektat!

Stavio sam fixnu IP na USB...
U windowsima, tam di vidim wireless mreze, pise da sam se konektal na tu moju mrezu (znaci upisao sam i pravi SSDI i network key, jerbo inace mi se ne bi spojio), al dalje od toga ne ide...
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2006., 11:37   #84
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Rekao sam vam to se radi na čiste win. Ako si napravio mrežu prek wireless network setup wizarda desni klik na ikonicu od mrežne i repair.
@Vucko i Zmaj imate pm
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2006., 12:25   #85
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
1.Instatlacija usb adaptera 108, ili bilo koje druge wifi kartice:
-priloženi software od kartice se ne koristi
-za svoju karticu treba skinuti zadnju verziju drivera
http://img215.imageshack.us/img215/965/usb16vz.gif

Drivere se otpakira na c: i potom u contol panel->system->hardware->device manager
http://img215.imageshack.us/img215/9987/usb28ou.gif
http://img215.imageshack.us/img215/7582/usb39ko.gif

U network adpters imati ćemo unknown device (na mjestu mog gigaset usb adaptera 108)
http://img84.imageshack.us/img84/8448/usb49ck.gif
http://img97.imageshack.us/img97/1967/usb58zo.gif
http://img97.imageshack.us/img97/6095/usb75gd.gif

Dva klika na network adapter->driver->update driver->no not this time->install from a list or a specific location->pod browse na]emo driver na c:, odnosno gdje smo ga otpakirali->next, I kad update wizard završi instalaciju finish.

Mrežnoj kartici je preporučljivi dodijeliti fiksnu ip adresu 192.168.1.2 (gigaset se515, i standardni “modemi”), odnosno 192.168.2.2 (gigaset se555)

2. Kreiranje wifi mreže iz windowsa:

Prvo idemo u control panel i pokrećemo wireless network setup wizard
http://img84.imageshack.us/img84/4430/mrea17du.gif
http://img84.imageshack.us/img84/6/mrea23la.gif
http://img84.imageshack.us/img84/1286/mrea36cw.gif

U idućem koraku mreži dodjeljujemo ime (SSID), te označujemo da želimo koristiti WPA enkripciju.
http://img68.imageshack.us/img68/8739/mrea44gg.gif

Pri unosu network ključa nude nam se 2 opcije : a) between 8 and 63 characters (ASCII)
b)exactly 64 characters using 0-9 and A-F (hexadecimalno).
Radi lakšeg pamćenja šifre bi bilo poželjno koristiti prvu opciju.
http://img68.imageshack.us/img68/8295/mrea52xd.gif

Kad smo kreirali šifru u idućem prozoru izabiremo set up a network manually, next I potom finish.

http://img98.imageshack.us/img98/3252/mrea61sg.gif
http://img98.imageshack.us/img98/846/mrea78tq.gif


3.Podešavanje mrežnih I sigurnosnih opcija u routeru (gigaset se515):
Kakos smo već podesili mrežne postavke u windowsima router moramo podesiti preko mrežnog kabela.
U security setupu prvo zadajemo routeru njegovu login šifru, šifru koju koristimo za pristup routeru preko njegovog web sučelja, u browser upisujemo 192.168.1.1, odnosno 192.168.2.1 za se555, login->security setup
http://img84.imageshack.us/img84/7005/security13qc.gif


Next->upisujemo SSID (ime mreže) mora biti isti ono koje smo upisali u wireless network setup wizardu, i SSID visibility stavljamo na invisible
http://img98.imageshack.us/img98/6440/security27tc.gif



Next->wifi protected access mechanism WPA-PSK, WPA preshared key characters, i upisujemo network key identičan onome iz win, izmđu 8 i 63 znaka, WPA group rekey interval:10, data encryption: tkip
http://img98.imageshack.us/img98/8952/security30ao.gif

Idemo sa next do kraja wizarda i napravimo eventualni backup postavki. Reboot routera.
Sigurnost radi kasnije još pod advanced setup ->wireless->access control upisati mac adresu svoje wifi kartice.

Sve je rađeno na čistoj instalaciji win xp sp2 i siemens routeru gigaset se515. Za bolje razumjevanje bilo bi potrebno barem pročitati stiky o umrežavanju računala by RAK.
Budući da je ovo orijentirano prema umrežavanju rotera i kompa nisam stavio uputstva za podešavanje adsl konekcije. Za spajanje preko router web sučelja preporuka je koristiti opciju akways connected, a za spajanje iz win postupak je isti kao I za 56k modem samo izabiremo opciju connect using a broadband connection that requires username and password (PPoE). Pri korištenju običnog dsl modema također je potrebno postaviti adresu mrežne kartice na 192.168.1.2, i spajamo se preko PPoE konekcije iz win. Korištenje instalacijskih cd-a od t-coma izaziva probleme i ne preporuča se.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2006., 12:54   #86
atha
Moderator
Moj komp
 
atha's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 8,918
predlazem da cijeli ovaj post kopirash u novu temu, pa da izgleda kao pravi tutorial.
mnogi su vec pitali o ovome,
i imali problema.
pohvale za trud.
takodjer predlazem da ispred svakog linka na sliku dodash slijedece: [IMG]
te nakon istog linka zavrshetak koda u obliku: [/IMG] ...
...da bi se slike prikazale u postu.

nakon sto to napravish,
umoliti cu kolegu srky-a da okachi temu kao sticky.
__________________
___________
HTPC: Intel Core2Duo E8500 × ATI Sapphire HD4670 HDMI × 2x 1GB DDR2 × Samsung 160GB ×
Lenovo Key+Mouse
× Philips 49PFS5501 LED TV × Technics SA-EH780 5.1 × Windows 10
Laptop1: Lenovo x100e w/Windows 10
atha je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2006., 13:35   #87
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Atha, puno hvala, i sorry shto sam te gnjavio. Častim sa ako hoćeš, sutra sam u Rijeci.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2006., 00:14   #88
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Stari moj, ovaj router me zajeb*** ko majmuna! malo radi, malo ne. Najbolje je kad je na always on, ostalo sucks.

Evo primjera, sa mrezom sve u redu, mogu uci u router preko firefox-a, tamo ukljucim internet (stavio sam connect manual), pise da net radi a ja nemrem nit na jednu web stranicu

Kad idem onak kako si ti napisao u sticky-ju (cestitam na njemu) meni ne radi, tj. on veli da je prikopcan na mrezu al od toga dalje ne ide
Danas sam se Bogami dosta poigral sa image-ima od windowsa, sam Bog zna kolko sam ih puta danas nanovo dizao

Tako da, ljut sam na sebe, na router, t-kom i wireless opcenito...mrzim kad nemrem nes sredit da radi...

Pojelo mi danas 10god zivota...i odustajem od svega, barem na neko vrijeme...

Al fala ti puno na pomoci Pomo, i ostali
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2006., 12:21   #89
G0RKI
Premium
 
G0RKI's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Solin
Postovi: 1,753
Citiraj:
Stari moj, ovaj router me zajeb*** ko majmuna! malo radi, malo ne. Najbolje je kad je na always on, ostalo sucks.

Evo primjera, sa mrezom sve u redu, mogu uci u router preko firefox-a, tamo ukljucim internet (stavio sam connect manual), pise da net radi a ja nemrem nit na jednu web stranicu
Okani se toga...al nisi vidija na mome primjeru da san skoro i posidija sa tim manualnim spajanjem na isti nacin... Pomozi sebi i poslusaj Pomu ,covik dobro govori...potvrđujem iz prve ruke! Skrati sebi muke :burn:
G0RKI je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2006., 19:44   #90
davor_mrgud
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 8
Postovanje ekipa... upravo vas citam i vidim da ste malo puno pametniji od mene, bar sto se tice tih mreza i tako to ), pa imam i ja jedno pitanjce za vas... kupio sam i ja onaj t-comov gigaset 555 i nekako sam nakon 12 sati razgovora sa sluzbom za korisnike "uspio" spojiti sve to da mi i dalje ne radi. Kasnije sam uz pomoc ovog foruma i dragih ljudi koji ostavljaju postove sa slicicama kako i sta gdje kliknuti za neznalice kao sto sam ja uspio sve to pospojiti da mi radi... pa cak i umreziti pc i laptop sa sheranjem i svim tim divnim i krasnim stvarima. Medjutim, ima jedna sitnica koja me strasno iritira, sa ruterom sam spojem preko 108-ice sa pc-jem, a sa laptopom moram preko mreznog kabela da bi mi sve radilo... ako probam se sa laptopom se spojiti na ruter preko njegove Intel PRO/Wireless 2200 stvar mi ne sljaka... tocnije ne otvara mi web stranice iako mi stricek u sluzbi za korisnike tvrdi da sam spojen i da me on vidi. Mozda je i stvar u mom krivom podesavanju rutera jer sam stavio i onu dodatnu zastitu sa mac adresama. Vjerovatno vam je moje pitanje smuseno kao sto sam i ja, pa ako netko ima volje pomoci neka slobodno postavi podpitanja radi lakseg razumijevanja problema. Hvala
davor_mrgud je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na