Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.05.2017., 14:32   #61
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,365
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
ps - upravo iz razloga šta dosta padela ne radi na indukciji , a poglavito moka za kavu ne radi na indukciji, kupio sam materi mali rešo od kilovata pa to koristi za neke specifične stvari... i kavu...
Ja friško naručio Bialetti Moka koji ide na indukciju, pa javim kakva je situacija kad stigne.
A što se indukcije tiče, nema sigurnijeg načina kuhanja u ekspres-loncu. Staviš na najjače dok ne zakuha, smanjiš na 1, namjestiš timer i nemaš brige.
franzD je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2017., 14:43   #62
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
tak je jednom moj stari u ranim danima u ekpres loncu otklopio prije "propuhivanja"... bilo je graha i kod susjeda
syss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.05.2017., 15:26   #63
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Citiraj:
Autor Nick7 Pregled postova
Imam sad skoro 2 godine indukciju doma.
Posto zena vodi glavnu rijec, ponjet cu se s onim sto ona kaze, a to je: plin je bolji.

Meni osobno indukcija je OK, jer je jednostavnija, lakse je pocistiti i sl. Nema petljancija.
Ali za samu kvalitetu pecenja, plin je ipak kvalitetniji.

Nije da se nemre nista na indukciju - moze, i s novijim indukcijskima je lakse (npr. znam da sam citao da je netko imao problem kad pece palacinke - digne tavu, a ploca se iskljuci u roku par sekundi - kod moje to nije problem).

Da, voda stvarno zakuha u rekordnom roku. I ima jos brdo takvih sitnica, ali u konacinici: za one koji vole kuhati i zele dosta kuhati, bolje je plin.
Uzmi ovo: http://www.electrolux.hr/kitchen/coo...ob/egd6576nok/

Imam ju pet godina, radi odlično kao i prvog dana i što je najvažnije, ima plin i indukciju, pa lagano odabereš što ti više odgovara u zadanom trenutku.

edit: palaćinke su posebna kategorija, imam fensi-šmesni indukcijsku Silit tavu i sve, ali ipak bolje ispadaju na prastaroj alu tavi iz osamdesetih i plinu.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2017., 15:40   #64
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,151
Indukcija meni rula. Istina nisam nikada uz nista duze od 30 minuta ali onaj timer na tome je zakon. Prokuha voda za sec, stavis timer koji ugasi plocu nakon xy minuta i mir. Kod podizanja necega sa ploce, plocu drzi upaljeno jos kojih 30 sekundi sto je i vise nego dovoljno i onda ugasi. Moka ide na indukciju samo tako, i ja nedavno nabavio.

Nema nikakvog toplog zraka koji se dize naokolo ploce, cisti se u 10 sekundi, prakticki nema nikakve topline koja isijava naokolo ako imate imalo bolje posudje sa debljim dnom.

Svakome bi preporucio indukciju. Inace imamo gradski plin ali sa novom kuhinjom smo to zamjenili i niti jednom nismo pozalili. Inace indukcija radi vec 3 godine, od whirpoola je. 4 ploce sa onim boost-om, mi odusevljeni.

P.s. tursku kavu skuha brze nego kuhalo vode zavrije (skoro ).
mann je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2017., 15:44   #65
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,067
Citiraj:
Autor franzD Pregled postova
Ja friško naručio Bialetti Moka koji ide na indukciju, pa javim kakva je situacija kad stigne.
A što se indukcije tiče, nema sigurnijeg načina kuhanja u ekspres-loncu. Staviš na najjače dok ne zakuha, smanjiš na 1, namjestiš timer i nemaš brige.
moka na indukciju 50-70 eur jbt
a doma ih imamo jedno 5 običnih, bialetti i druge.

glede gašenja ploče, naš špaher ima timeout od 5 minuta. ako maknem padelu s ploče naravno više ne radi, ali kad ju vratim ploča se sama upali kroz 2 sekunde. ako 5 minuta ne vratiš, onda se ploča gasi. ako je to jedina ploča koja je upaljena, onda se ugasi cijeli špaher.
mislim da imamo electrolux. nisam siguran.

glede timera, to moji starci nisu otkrili. jesu, objasnio sam im, ali im je komplicirano.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2017., 16:05   #66
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,151
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
moka na indukciju 50-70 eur jbt
a doma ih imamo jedno 5 običnih, bialetti i druge.

glede gašenja ploče, naš špaher ima timeout od 5 minuta. ako maknem padelu s ploče naravno više ne radi, ali kad ju vratim ploča se sama upali kroz 2 sekunde. ako 5 minuta ne vratiš, onda se ploča gasi. ako je to jedina ploča koja je upaljena, onda se ugasi cijeli špaher.
mislim da imamo electrolux. nisam siguran.

glede timera, to moji starci nisu otkrili. jesu, objasnio sam im, ali im je komplicirano.
Ja je nedavno kupio u bialletiju u Trstu. Cijena je bila oko 35-36-37 Eur.
mann je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2017., 18:22   #67
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,365
Citiraj:
Autor mann Pregled postova
Ja je nedavno kupio u bialletiju u Trstu. Cijena je bila oko 35-36-37 Eur.
Na amazon.de 32,55 EUR (cijena s PDV-om) + 9 EUR poštarina.
https://www.amazon.de/gp/product/B00LK9CNG4/
franzD je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2017., 20:15   #68
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,067
Citiraj:
Autor mann Pregled postova
Ja je nedavno kupio u bialletiju u Trstu. Cijena je bila oko 35-36-37 Eur.
ja gledao u unieuru i famili jer ionako jednom mjesečno odradimo špežu preko, i cijene su bile te koje sam napisao. jbg. naručivat talijansku moku iz njemačke neću xD

da citiram jedan strip "don't import our exports back in"
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2017., 22:23   #69
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
A što bi rekao kad bi znao da sam kupovao novi njemački auto u Italiji prije 16 godina koji me i dan danas vjerno služi i bolje prošao (i cijenom i opremom) nego da sam ga kupovao bilo gdje u Njemačkoj?
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2017., 22:56   #70
generic
Premium
Moj komp
 
generic's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,053
Alaj ga komplicirate... Ikea
generic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.12.2018., 11:43   #71
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,529
ajmo malo probudit temu
štednjak končar me počeo zajebavat
ugasi plamen .. ima nešto veze sa kontrolom temperature, pa misli da treba isključit plin


Uglavnom, jel tko kupio stand alone štednjak al na struju indukcija?
Gledam elipso.hr i nalazim obične struja ili staklo keramika, nigdje se ne spominje indukcija
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2018., 11:59   #72
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,365
Standalone ja nisam nigdje vidio. Uzmeš staklenu ploču, staviš je na Končara i gore induktivnu
franzD je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2018., 13:07   #73
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2018., 13:49   #74
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,393
Prije par mjeseci sam kupio Gorenje ITG623USC (ploča 2 plin + 2 indukcija) i zasad smo prezadovoljni. Malo mi je neobično što je rešetka za plin dosta visoka, ali možda i bolje jer se ovako plamen bolje rasporedi po posudi. Indukcija kao indukcija, radi munjevito brzo i efikasno. Mali minus je što su tipke na dodir pa traži malo gađanja i navike. Vidjet ću koliko brzo će se prljati ugrađeni ventilator.

Došla je s diznama za zemni plin pa je bilo malo patnje oko ugradnje dizni za bocu jer nisam imao odgovarajući alat. Poslije sam neko vrijeme tražio vijak za kalibraciju plamena jer su ga fino sakrili. Ugradnja je krajnje jednostavna. Zalijepio spužvicu za izolaciju okolo, stavio distancere i to je to, poslije se samo spusti.

https://www.gorenje.hr/proizvodi/bij...g623usc/428712
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2018., 14:26   #75
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Prije par mjeseci sam kupio Gorenje ITG623USC (ploča 2 plin + 2 indukcija) i zasad smo prezadovoljni. Malo mi je neobično što je rešetka za plin dosta visoka, ali možda i bolje jer se ovako plamen bolje rasporedi po posudi. Indukcija kao indukcija, radi munjevito brzo i efikasno. Mali minus je što su tipke na dodir pa traži malo gađanja i navike. Vidjet ću koliko brzo će se prljati ugrađeni ventilator.

Došla je s diznama za zemni plin pa je bilo malo patnje oko ugradnje dizni za bocu jer nisam imao odgovarajući alat. Poslije sam neko vrijeme tražio vijak za kalibraciju plamena jer su ga fino sakrili. Ugradnja je krajnje jednostavna. Zalijepio spužvicu za izolaciju okolo, stavio distancere i to je to, poslije se samo spusti.

https://www.gorenje.hr/proizvodi/bij...g623usc/428712
Po meni, kupio si najbolju kombinaciju. Imam i ja tu kombu (samo Electroluxovu) šest godina i ne mijenjam je.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2018., 15:54   #76
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,173
Ja imam Electrolux 2+2 al bogami sve se pali fizički. Taj tač nek dođe malo vlage ili maščobe i moreš se *ebat dok ne obrišeš...

Poslano sa mog Mi A1 koristeći Tapatalk
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2019., 15:47   #77
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,529
eto, moj končar 12godina .. opet ima svoje manire
danas kahla crkla .. vjerovatno grijač
plinski dio zeza svakih 2mj .. gasi plina, pa ajmo mrdat po toplinskim žicama
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2019., 16:39   #78
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,393
To se lako i jeftino riješi, cijela ta ploča je mačji kašalj za popravak.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2019., 20:33   #79
sale001
Premium
Moj komp
 
sale001's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Sk
Postovi: 273
Netko je pitao za indukcijski štednjak... Ima ih od 4000+, pa do 6000kn, tako nešto.
Npr. Tehnopolis ima poneki, i tako. Da se naći.

Zadnje izmijenjeno od: sale001. 17.02.2019. u 20:38.
sale001 je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na