Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.10.2012., 20:07   #4501
branuschi
Premium
Moj komp
 
branuschi's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 397
To sam i ja mislio ali su me za prošli mob. demantirali ovime pod točkom 2 imam li se anse žalit ili:
http://www-support-downloads.sonymob...tras_HR_12.pdf
__________________
Moje trgovine: 1 ,2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19 , 20 , 21 , 22 , 23 , 24
branuschi je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2012., 20:20   #4502
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor branuschi Pregled postova
To sam i ja mislio ali su me za prošli mob. demantirali ovime pod točkom 2 imam li se anse žalit ili:
http://www-support-downloads.sonymob...tras_HR_12.pdf
Imaš jer ne mogu jamstveni uvjeti biti iznad zakona. Inače bi oni mogli napisati da si jamstvo možeš okačiti mačku o rep i to bi bilo to. Napišeš im dopis gdje se pozivaš na članak o novom jamstvu i ako pismeno demantiraju s tim na Državni Inspektorat i stvar riješena.

Tebi proizvođač ne daje jamstvo, nego uvoznik i prodavač.
A oni su podložni HR zakonima.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2012., 17:28   #4503
Neo2001
Premium
 
Neo2001's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: zg
Postovi: 110
Citiraj:
Autor Neo2001 Pregled postova
ok, idem ja to riješiti u četiri oka, baš me zanima tko je jači
Ali dobro šalu na stranu, nije mi jasna onda 'likova' politika, kaj mi nije to fino mogao preko telefona reći, mislim jel bi ga to 'ubilo' da je rekel, nema problema vi ste naša mušterija, ako se uspostavi da ste kupili kod nas disk, nema problema.
a ne, on meni: ili račun, ili ništa, i veli to je to i poklopi mi slušalicu!?
A ja ni grub, niti imalo tona, ništa, jednostavno pitao, vjerojatno da sam ga poslao u rodno mjesto onda bi rekao da da nema problema
Ali da ne bi bilo zabune, niti sam to ikada napravio, niti namjeravam to napraviti.

Javim kak je 'prošlo', vjerojatno ovaj tjedan ništa, a drugi, nadam se da budem išao u Zg, hvala vam na pomoći...
gospodo što da velim, došao u Adm, i nažalost ništa nisam riješio
Naime, lik mi veli, da, ok, želi mi pomoći ali da ja bez računa nemam pravo na garanciju. Ja velim i kaj sad? A on se okrene i poćne rješavati neku žensku da li da mu dođe u 16h!...
To bi bilo ukratko, na široko, on je meni ispričao sve kakve on navodno probleme ima, da ne može naći račun, ima ih previše, da ne može slati bez računa jer inače on plaća 30 eura... i sve je to meni jasno, ali mi nije jasno kako on ne može provjeriti je li taj disk izašao iz njegove trgovine?

I još mi jedna stvar nije jasna, kog su vraga lijepili te svoje naljepnice na disk, na kojima lijepo piše 10.03.08 kad im to ništa ne znači....

Uglavnom, rezime, što mi je činiti, pomagajte, ovo me sad zbilja zaboljelo, ja iz Krapine u Zg za taj disk a on mene ne 'hebe' ni 2 %

Nemam račun, ne znam točno dan i sat kad je kupljen disk, ne znam niti cijenu!? (koliko je koštao disk, to me pitao barem 3 puta da li znam... ) mislim, svaka čast svima koji znaju za svaki pojedini hardware kad su ga kupili i koliko je koštao...

Gospodo što da radim??
Neo2001 je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2012., 20:08   #4504
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,783
Što imaš od popratne papirologije? Za račun znam da nemaš. Imaš jamstveni list? Ako ga imaš, pročitaj tko je uvoznik i javi se njemu.
ShanTech je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2012., 21:51   #4505
Neo2001
Premium
 
Neo2001's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: zg
Postovi: 110
Citiraj:
Autor ShanTech Pregled postova
Što imaš od popratne papirologije? Za račun znam da nemaš. Imaš jamstveni list? Ako ga imaš, pročitaj tko je uvoznik i javi se njemu.
hm, imam disk, sa tom naljepnicom od adm-a na kojoj je taj datum koji očigledno ne znači ništa... u prijedu nemam ništa.
Ne kužim, kaj sam ja zbilja jedini, prvi kojem se to dogodilo da ne može naći račun, jemstveni list ?
Neo2001 je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2012., 22:43   #4506
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
nisi jedini, ali ti najcesce ispada da ili moras biti dobar sa vlasnikom trgovine/nekim tko tamo radi, ili si u klincu.

recimo, ja sam imao ovakva dva slucaja. oba puta je bilo "jebemu burko, al' nam zadajes posla, ali ajd, samo za tebe", pa su se nasli datumi i racuni (sto ja ponekad refundiram sa litrom vina i dvije litre cole ). no svakako mislim da ti oni nisu duzni dati kopiju racuna zakonski, jer je racun obavezan i moras ga imati. nemas? ukratko - tko ti je kriv............
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2012., 20:50   #4507
Neo2001
Premium
 
Neo2001's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: zg
Postovi: 110
Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
... obavezan i moras ga imati. nemas? ukratko - tko ti je kriv............
mada, bezveze, bome ne vjerujem u to! velim, ako je gore naljepnica iz 2008, onda je to ili 2008, ili 2009, bome me ne moze jedan ADM uvjeriti da su prodali 1 000 000 samo u 2008, pa da je to njemu bio problem naci.
Mislim je problem, danas je svima sve problem, i to razumijem, ali, velim, ja nisam Burko, i ne znamo se i zato sam dobio takav tretman!
Već mi je pun k...c ovakvog ponašanja u državi, svugdje moraš imati vezu, pa čak i u prodavaoni hardwarea! UFFF

Velim, jasno je da on od mene trazi datum, ali ja ga ne znam, znam da je to nekima čudno, ali uopće se ne želim upuštati u prognoze kad je to moglo biti, jer kupujem dosta hardwarea, i tko bi ga sad znal kad je to bilo... Hm, velim, bome ne mogu vjerovati da ne postoji neki 'sistem' kako bi se to moglo 'lako' rješiti...??
Neo2001 je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2012., 21:08   #4508
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
ADM jamačno ima knjigovodstvo u kojem se moraju 10 godina čuvati svi izdani računi. Dobra volja trgovca, jedan poziv u knjigovodstvo i 10 minuta posla.
Sve ostalo bila bi antireklama za inače korektnu trgovinu.
Nadam se da netko iz ADM-a ovo čita.
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2012., 22:38   #4509
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Ako se žele neka prava, postoje dokumenti koje je potrebno čuvati.
Očekivati da će netko probati tražiti dio prodan prije par godina samo na osnovu nečije želje je samo želja, ne u obveza.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2012., 22:45   #4510
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Ako se žele neka prava, postoje dokumenti koje je potrebno čuvati.
Očekivati da će netko probati tražiti dio prodan prije par godina samo na osnovu nečije želje je samo želja, ne u obveza.
u potpunosti se slazem. malo je ipak previse za ocekivat da ce se oni sad pretrgnut da iskopaju nesto sto je kupac duzan cuvati. hebga, lekcija je naucena.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2012., 00:23   #4511
The Man
Premium
 
The Man's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Agram
Postovi: 1,096
Citiraj:
Autor Neo2001 Pregled postova
mada, bezveze, bome ne vjerujem u to! velim, ako je gore naljepnica iz 2008, onda je to ili 2008, ili 2009, bome me ne moze jedan ADM uvjeriti da su prodali 1 000 000 samo u 2008, pa da je to njemu bio problem naci.
Mislim je problem, danas je svima sve problem, i to razumijem, ali, velim, ja nisam Burko, i ne znamo se i zato sam dobio takav tretman!
Već mi je pun k...c ovakvog ponašanja u državi, svugdje moraš imati vezu, pa čak i u prodavaoni hardwarea! UFFF

Velim, jasno je da on od mene trazi datum, ali ja ga ne znam, znam da je to nekima čudno, ali uopće se ne želim upuštati u prognoze kad je to moglo biti, jer kupujem dosta hardwarea, i tko bi ga sad znal kad je to bilo... Hm, velim, bome ne mogu vjerovati da ne postoji neki 'sistem' kako bi se to moglo 'lako' rješiti...??
Ne znam za tebe, ali meni na disku (kupljenom kod njih) piše dan, mjesec i godina kupnje na malenoj bijeloj naljepnici.
The Man je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2012., 07:03   #4512
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
Citiraj:
Autor Neo2001 Pregled postova
mada, bezveze, bome ne vjerujem u to! velim, ako je gore naljepnica iz 2008, onda je to ili 2008, ili 2009, bome me ne moze jedan ADM uvjeriti da su prodali 1 000 000 samo u 2008, pa da je to njemu bio problem naci.
Mislim je problem, danas je svima sve problem, i to razumijem, ali, velim, ja nisam Burko, i ne znamo se i zato sam dobio takav tretman!
Već mi je pun k...c ovakvog ponašanja u državi, svugdje moraš imati vezu, pa čak i u prodavaoni hardwarea! UFFF

Velim, jasno je da on od mene trazi datum, ali ja ga ne znam, znam da je to nekima čudno, ali uopće se ne želim upuštati u prognoze kad je to moglo biti, jer kupujem dosta hardwarea, i tko bi ga sad znal kad je to bilo... Hm, velim, bome ne mogu vjerovati da ne postoji neki 'sistem' kako bi se to moglo 'lako' rješiti...??
govorim o sisku, o gradu gdje svatko svakoga poznaje. govorimo o sisku gdje je svaki kupac vise nego dobrodosao, plus sto sam upravo toj trgovini ja osobno uzeo tri konfe (pet, ako racunas s druge strane), i poslao nemali broj ljudi da uzmu komponentu koja je otisla ili cijelu kantu . i poznajem vlasnika jos dok su krenuli iz prostorije "dva sa cetiri" kvadrata...........

nije to mito i korupcija . ispod procitaj sto ti je covjek napisao koji je pun k u ovome poslu, pa ti mozda bude jasnije . mozes se ti dizati na zadnje noge i dizati ton, ali ti si zeznuo, end of discussion.


Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Ako se žele neka prava, postoje dokumenti koje je potrebno čuvati.
Očekivati da će netko probati tražiti dio prodan prije par godina samo na osnovu nečije želje je samo želja, ne u obveza.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2012., 13:48   #4513
Neo2001
Premium
 
Neo2001's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: zg
Postovi: 110
Old Iggy
geronimo_2
Burko

Hm, baš me zanima da li bi tako 'svirali' da se to vama desilo, lako se ovak praviti važan, ja svoje račune imam, a ti nemaš i tko ti je kriv...
Iskreno, bolje da ste šutili, nikako mi niste pomogli s time...
Ja isto imam račune od raznoraznih stvari, pazim na to, ali eto, ovog ne mogu i ne mogu naći, ko da je u zemlju propao...

Burko, ti veliš da si kupio, bla bla bla, pa od kud znaš da ja nisam kupio više od tebe!
Kaj ja imam od toga kaj meni 'lik' iz ADM-a veli, znam ja vas, poznati ste mi, ali nažalost ne mogu vam pomoći, hm, nije mi to neka utjeha...

Uglavnom, znam da ne mislite ništa loše, ali molim vas neke konstruktivne, mjere, savjete, ako uopće takvi još postoje...

I da, molim da mi samo netko ne napiše pa probaj naći još jednom račun, jesam probao sam, i ? nema ga
Neo2001 je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2012., 14:02   #4514
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
Citiraj:
Autor Neo2001 Pregled postova
Old Iggy
geronimo_2
Burko

Hm, baš me zanima da li bi tako 'svirali' da se to vama desilo, lako se ovak praviti važan, ja svoje račune imam, a ti nemaš i tko ti je kriv...
Iskreno, bolje da ste šutili, nikako mi niste pomogli s time...
Ja isto imam račune od raznoraznih stvari, pazim na to, ali eto, ovog ne mogu i ne mogu naći, ko da je u zemlju propao...

Burko, ti veliš da si kupio, bla bla bla, pa od kud znaš da ja nisam kupio više od tebe!
Kaj ja imam od toga kaj meni 'lik' iz ADM-a veli, znam ja vas, poznati ste mi, ali nažalost ne mogu vam pomoći, hm, nije mi to neka utjeha...

Uglavnom, znam da ne mislite ništa loše, ali molim vas neke konstruktivne, mjere, savjete, ako uopće takvi još postoje...

I da, molim da mi samo netko ne napiše pa probaj naći još jednom račun, jesam probao sam, i ? nema ga
jizz, ajd se malo skuliraj i spusti na zemlju. nemos sad krivit ljude za svoj nemar.
ja imam staru kutiju od maticne i godinama je koristim za drzat racune u njoj i guess what, nisam imao problema sa reklamacijama jer spremam doticne kao sto je i predvideno ak zelis ostvarit garanciju ,a da ne govorimo o tome da ces lakse prodat nesto ako je item pod garom i doticnu imas uredno spremljenu.
ko ti kriv kad ne pazis na te stvari.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2012., 14:31   #4515
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,243
Citiraj:
Autor Neo2001 Pregled postova

I još mi jedna stvar nije jasna, kog su vraga lijepili te svoje naljepnice na disk, na kojima lijepo piše 10.03.08 kad im to ništa ne znači....
Ček, pa kolike garancije imaju diskovi? Ovo je prošlo već 4.5 godine..

Btw:

Neo, mislim daj budi realan malo. Ne postoji konstruktivna mjera niti odgovor na tvoj problem, stvar je vrlo jasna. Nemaš račun, tko kaže da si išta kupio. Sve je stvar trgovine dali su dovoljno blesavi da ti na lijepe oči vjeruju ili da se mrdnu pa iskopaju račun, ali to je sve "bonus", oni to ne moraju raditi ako ne žele..
Zašto ne izgubiš osobnu ili putovnicu, auto ili sat? Zato jer paziš na to.

Ja sam realna osoba, da mi se desi ovakav slučaj, bio bi u qur*u, ali sam sam si kriv za to.

Probaj ih molit/prosit/tlačit možda što i izvučeš od toga ali ne očekuj "neznam što". Kad se kupi proizvod, račun se spremi na predviđeno mjesto i ne dira se. Je to neki problem?

Sad znaš za ubuduće, i nema ti smisla više ovdje pisat.
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Omerta je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2012., 14:38   #4516
Neo2001
Premium
 
Neo2001's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: zg
Postovi: 110
koji filozofi, uffff, velim, baš me zanima da li ikad vaše nepogrešivosti dođu na kušnju... ahhhh, umjesto pomoći, sad budem još dobil i 'špotance'

Svaka čast na pravim prijedlozima, pomoći

ja nigdje ne letim i nigdje ne 'srljam', ali mi je totalnooooo bezveze, da sad uzmem od prijatelja ili nekoga drugoga, uništen disk, od segatea, isto takvog kapaciteta i da ga mogu bez ikakvog problema reklamirati kod ADM-a, bezveze...
mislim da oni imaju taj neki 'osigurač', na kojem to mogu provjeriti da li je zbilja taj moj disk prošao kroz njihov dućan ili ne...

a disk ima garanciju, barem taj moj, 5 godina.
Neo2001 je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2012., 14:43   #4517
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,243
Pa naravno da oni imaju sve u arhivama, naročito eto tvoj disk koji još "ima" garanciju, ali rekao sam ti, njihova je stvar dal im se da tražiti račune/izvode/što već, da se uvjere po serijskim brojevima dali taj tvoj disk stvarno odgovara "njihovom".

To je za njih očito tlaka, a sa tvoje strane NEMAR i točka.. Ja ti samo pokušavam objasnit kako oni razmišljaju (sa pravom)..

Nitko tebe ne špota po ničemu osim po tome da račune trebaš čuvat.
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Omerta je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2012., 15:13   #4518
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor Neo2001 Pregled postova
koji filozofi, uffff, velim, baš me zanima da li ikad vaše nepogrešivosti dođu na kušnju... ahhhh, umjesto pomoći, sad budem još dobil i 'špotance'

Svaka čast na pravim prijedlozima, pomoći
Na forumaše ne možeš bit ogorčen. Na ADM i sebe imaš pravo. Stvar je u tome da nema drugog prijedloga osim onog da ih lijepo zamoliš da nađu račun u sistemu. Al naravno, to je njihova dobra volja, i ispalo je da im se to neda radit. Jebga, shit happens. Ja imam ladicu u kojoj samo držim račune i garancije. I to je sva mudrost. Znam da bi ti rado dobio novi disk na koji čak i imaš pravo, pod uvjetom da imaš račun. Jebga, nemaš, i morat ćeš se iskeširat. Oni ne čine ništa nelegalno, i to bi im bila, što veli Omerta, tlaka. I s tim se moraš pomirit. Sad znaš za ubuduće.
Nemremo ti mi izmislit nešto što će tebi dat pravo da dobiješ taj hard.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline