Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.08.2008., 15:37   #1
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Dell 3007WFP review

E'o nakon natezanja s Ve-Milom i cekanja da stigne iz Zadra, napokon osvanulo jutro i zvoni tip na vrata sa novim monitorom...

Prvi dojam: J..ENO JE OGROMAN. Drama koja razlika, nemoguce opisati rijecima, izgleda mi kao da je pet puta veci od 20", a ne samo 10". Izrada je prva liga, stalak je odlican, monitor se s malim prstom pomice gore dole po visini i tu stoji, zakon. Moze se rotirat blago ljevo, blago desno, dosta gore (mislim do 60 stupnjeva?) i nesto sitno prema dole. Jedino sam psovao sve matere ovima iz Della (ili Ve-Mila?) jer su zastitu ekrana (ona prozirna folija?) zaljepili s nekim usranim radnickim selotejpom od kojeg su mi ostale ljepljive fleke po rubovima. Nema veze, ocistit cu kad se slegnu dojmovi

Amo dalje... ustekam ja to, odma se prikaze slika sa starom rezolucijom i prvo kaj sam pomislio "WHOAAA gle izgleda ko native". Stvarno izgleda predobro, gotovo pa nebi ni skuzio da mu to nije native reza. Sve dok.... Pras, 2560x1600 - DRAMA. Gledam i blejim. Odma sam se kleo da to nije moj wallpaper, boje su SKROZ DRUGACIJE. Crvena je CRVENA, a ne rozo govance od boje. Zelena ne gura u florescentno, itd. Kad sam pobrisao sline sa stola, onda sam jos malo gledo kak da ga na stol postavim da me pojacalo ne zivcira, pomaknuo par kablova i djenja. Malo stelanja slike, smanjio brightness (jer sam na starom benqu imao dosta tamnije od defaulta ovog Della)... I na posao, wallpaper prvo .

Nazalost, igre nemogu testirat, WoW account je odavno istekao a druge igre ionako nemam, eventualno ak nekom kaj znaci da Heroes of Might and Magic 3 izgledaju BRUTALNO u 800x600 :-). Od igara ionak nebude nis, jer mi je graficka prepreslaba za bilokakvu igru iz zadnje 3 godine u 2560x1600. X1650Pro nema snage ni za pola te reze na novijim igrama.

Response je na papiru sporiji od starog Benqa preko 4ms (ovisi koje vrijednosti gledate), al' odma da razjasnimo, ja to nis ne kuzim. Ionako nije za gaming, pa su mi milisekunde najmanji faktor u cijeloj prici. Veli manual 12 ms, moze bit i 30 i 1.5ms, BMK. Glavno da je S-IPS i da je slika... neznam, nesto izmedju nevjerojatno i fenomenalno. Mrtvih pixela nema, tolerancija je 2 komada (Class 2).

Pogledao sam i jednu epizodu Stargatea, 720p slika, zavalio se u krevet i nisam vidio neku razliku izmedju starog Sony 32" LCDa koji stoji u dnevnom i ovog monitora... Stovise, Sonyu je max 720p, ovo moze i preko 1080p .

Raj za rad, otvorim browser, html editor i photoshop odjednom i ima mjesta za sve. Plus winamp i Miranda u cosku. Dole je i screenshot kad loadam svega po malo.


Updateam dojmove i sutra, kad malo potestiram kaj se da. Ak si netko moze priustit ovaj monitor, DEBELA MASNA preporuka. Definitivno ide u jedan od "najdrazih" komada hardvera (a imam ih 4-5 sve skupa)... osim ak ne krepa




2560x1600 na djelu - GROOO PROSTORA.


Setup u sobi


Razlika izmedju 20" i 30" LCD-a... stari i novi monitor
__________________
sound powered by B&W/Denon

Zadnje izmijenjeno od: zwer. 06.08.2008. u 16:33.
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2008., 15:56   #2
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,950
Heheeh welcome to 2560*1600 - sad si gotov = NEMA NATRAG .

Inace ja sam isto super zadovoljna s njim i dosta mi je bolji od 2407 (imam dva na poslu). Moj veselo radi od 12/2006 pa na dalje i nikakvih problem niti bad pixela nemam tako da nadam se neces imati ni ti .

Sretno.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.08.2008., 11:18   #3
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Heheeh welcome to 2560*1600 - sad si gotov = NEMA NATRAG .
Inace ja sam isto super zadovoljna s njim i dosta mi je bolji od 2407 (imam dva na poslu). Moj veselo radi od 12/2006 pa na dalje i nikakvih problem niti bad pixela nemam tako da nadam se neces imati ni ti .
Sretno.
Za sad nista, evo vec sam preko 10 sati pred njim proveo, sto radeci sto zujeci u divne wallpapere koje sam skinuo. Monitor nema mane. Miljama ispred starog BENQ-a, razlike u bojama na npr. BENQu i laptopu naprema ovom DELLu su doslovno prestrasne. Crvena izgleda ko da je prljava, , crna je dosta tamnija na Dellu. S-IPS gotovo ni nema backlight bleedinga, barem ne na ovom Dellu, kad se sjetim svijetlih mrlja na BENQu sad mi je cudno da me to prije nije toliko smetalo.

O rezi da ni ne pricam... Skinuo sam jedno 300 megi ultra-hq wallpapera, JPEGovi od 3-8 MB komad, proveo 20 minuta blejeci u njih. Slika cak nije ni sitna, s obzirom na rezoluciju, mogu tekst citat sa gotovo 2 metra udaljenosti.


Tak, javim se jos nakon kaj pogledam sva tri LOTR-o u 1080p :-D, do tada, hvala na lijepim zeljama, i ja se nadam da ce mi ovo postat omiljeni komad hardvera!
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2008., 11:22   #4
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,950
Hehehe vidim da si jos po dojmom, problem nastane kad se priviknes i onda recimo trebas nesto odraditi na manjem monitoru/rezi pa onda stalno "fali" prostora/pixela . meni je na poslu trebalo 6-7 dan da se priviknem na 24" i na kraju sam ipak dobio jos jedan 17" pored njega (dual setup) da mogu Alate prebacit na njega jer mi je stalno falilo pixela .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na