Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.04.2016., 08:21   #2161
ADM Računala
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 9
Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
Istina. Mi izvan ZG automatski s ADM-om vežemo i kupnju na daljinu.
Ako je kupljeno u trgovini onda su mu "izašli u susret" tj, malo zaradili na njemu. Ako je na daljinu su ga prevarili.

Kupljena je u trgovini
ADM Računala je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2016., 17:50   #2162
ZeljaOs
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 189
Kupio 8 računala od dotičnih, od toga 5 računala imalo nestrucno stavljen aftermarket hladnjak na procesorima, tocnije jednostavno nabijen na maticnu...
Plasticne tiple su bile iskrivljene, puknute ili neucvrscene.
Na moj upit su promptno okrivili dostavljacku sluzbu te me uputili da se ja sa njima raspravljam i trazim besplatnu dostavu nazad u ADM ili gubim besplatnu dijagnostiku ako sam popravim situaciju...

Zadnje izmijenjeno od: ZeljaOs. 13.05.2016. u 11:52.
ZeljaOs je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2016., 13:44   #2163
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,709
Ne vidim razloga da se raspravljaš sa dostavnom službom iako lako moguće da su oni krivi. ADM bi trebao na svoju štetu uzeti računala od tebe te popraviti, a onda se oni lako sa dostavnom službom dogovore dalje.
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2016., 13:48   #2164
ZeljaOs
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 189
Citiraj:
Autor FRipper Pregled postova
Ne vidim razloga da se raspravljaš sa dostavnom službom iako lako moguće da su oni krivi. ADM bi trebao na svoju štetu uzeti računala od tebe te popraviti, a onda se oni lako sa dostavnom službom dogovore dalje.
Nekom logikom bi to tako trebalo ici (dostavu ionako nisam ja dogovorao niti imao ikakve veze sa njom..) , cak sam im to i sugerirao na sto su oni meni odgovorili da ih slikam sve i saljem te slike overseasu i slicno...
Uglavnom rjesio sam tih pet hladnjaka sam i fino izgubio besplatnu dijagnostiku...
ne ide im bas na cast takvo ponasanje
ZeljaOs je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2016., 22:49   #2165
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,089
Citiraj:
Autor FRipper Pregled postova
Ne vidim razloga da se raspravljaš sa dostavnom službom iako lako moguće da su oni krivi. ADM bi trebao na svoju štetu uzeti računala od tebe te popraviti, a onda se oni lako sa dostavnom službom dogovore dalje.
Tocno to. Sve kaj ti ko stranka moraš napraviti je poslikati i dati slike ADMu i točno se zna postupak dalje.

Sent from my D5803 using Tapatalk
__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent
darkydark je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2016., 10:25   #2166
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,709
@ADM Računala

Možemo li i ovaj put čuti vašu stranu priče? I da objasnite, zašto uvijek tolike komplikacije (opet u svezi reklamacija), tamo gdje komplikacije ne bi trebalo biti?
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2016., 11:07   #2167
ADM Računala
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 9
Citiraj:
Autor FRipper Pregled postova
@ADM Računala

Možemo li i ovaj put čuti vašu stranu priče? I da objasnite, zašto uvijek tolike komplikacije (opet u svezi reklamacija), tamo gdje komplikacije ne bi trebalo biti?
Volio bih objasniti situaciju ali isto tako bih molio gospodina da ili na PM ili na servis@adm.hr pošalje broj računa po kojem je tih 8 računala kupljeno. Isto tako molim objasnite kada ste i s kim iskomunicirali da se zove Overseas dostavna služba. Da li ste kontaktirali prodaju ili servis ?
Procedura oko oštećenja prilikom preuzimanja računala je da se obavijesti ADM Servis (telefonski ili putem maila), poslika računalo sa svih strana, te se iste slike pošalju na mail servis@adm.hr uz priložen broj ili kopiju računa. Na trošak ADM-a se računala šalju natrag u servis, gdje se ekspresno vrši zamjena oštećenih djelova, te se računalo ponovno šalje natrag kupcu.

Još jednom molim gospodina da pošalje podatke koje sam napisao kako bi smo mogli rješiti ovu situaciju što prije.
ADM Računala je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2016., 21:33   #2168
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,709
@ZeljaOs - Čekam da nešto odgovoriš, a ti ništa....

Imaš kakve slike ili nešto za to što je došlo kako govoriš da je došlo?

Ne razumijem kako ti govoriš jedno, a ADM drugo... šta je na kraju?
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2016., 13:35   #2169
ZeljaOs
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 189
Citiraj:
Autor FRipper Pregled postova
@ZeljaOs - Čekam da nešto odgovoriš, a ti ništa....

Imaš kakve slike ili nešto za to što je došlo kako govoriš da je došlo?

Ne razumijem kako ti govoriš jedno, a ADM drugo... šta je na kraju?
poslao sam im pm sa detaljima, zvao sam prodaju koja je okrivila dostavnu sluzbu (ma da mi nije jasno kako su to tako promptno na daljinu ustvrdili) i uputila me da sa ja razracunavam sa njima umjesto da oni organiziraju prijevoz tih racunala nazad...

ako je vec greska sa moje strane i nisam zvao na pravo mjesto onda neka posalju memo prodaji da ne salju ljude u rasprave sa dostavnom sluzbom sa kojom nemaju nikakve veze

otvorio sam tih pet kucista ii ucvrstio hladnjake, ionako cu ih morati otvarati kad tad zbog ciscenja prasine, ma da mi definitivno nije bio plan otvarati ih ovako brzo
ZeljaOs je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2016., 19:05   #2170
maxa2x
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2016
Lokacija: Banja Luka
Postovi: 11
Ja sam ih upravo danas prijavio trzisnoj inspekciji. Kupio sam Samsung Galaxy S7 edge i treci dan ih obavijestio da su se na telefonu pojavile dvije grupe mrtvih piksela i posaljem sliku na kojoj se jasno moze vidjeti problem koji prijavljujem. S' obzirom da se radi o telefonu koji kosta 6000 kuna, a kvar prijavio vec treci dan, odmah sam naglasio da ne zelim da se telefon servisira vec da se zamjeni za novi uredjaj. Inace zivim u Banja Luci (BIH) i dopisivajuci se sa njima u pokusaju da nadjemo najlakse i najbrze rjesenje, oni meni DEVETI dan jave da moram donjeti telefon unutar SEDAM dana od dana kupovine, ako hocu da se uradi zamjena ili u suprotnom radi se standardna popravka odnosno zamjena neispravnih dijelova, a naglasio sam da to ne zelim. Pošto nije bilo teoretske sanse da dodjem sedmi dan jer su mi to javili deveti dan, obratim se udruzenju za zastitu potrosaca i dobijem uputstva da se pozovem na Zakon o obveznim odnosima clan 400, 404, 410. 424. i na Zakon o zastiti potrosaca. Tu su me krenuli ubjedjivati da ja, a ni ljudi iz udruzenja za zastitu potrosaca ne znamo protumaciti zakone kako treba i da se na taj zakon i clanove ne mogu pozvati. U udruzenju su me odmah nakon toga savjetovali da ih prijavim. Ja sam im zapretio inspekcijom, i oni su odmah kontaktirali dobavljaca i dogovorili da telefon odnesem u ovlasteni servis da se utvrdi postojanje kvara i ako servis potvrdi problem sa ekranom da cu dobiti novi uredjaj. Telefon sam odnjeo u ovlasteni servis, servis je potvrdio postojanje kvara, obavjestio prodavaca ali ni dan danas se nista nije pomjerilo sa mjesta. Proslo je 49 dana od kad sam prijavio problem sa telefonom, a ja nemam ni telefon, ni svoje novac, ni informaciju da li cu uopste dobiti novi telefon. Da napomenem da mi nisu htijeli ni odgovoriti na zadnji mail u kojem sam ukazao na kolicinu nezadovoljstva i zatrazio da mi se tacno kaze u kojoj je fazi rjesavanje mog problem. Pored toga, necu slagati ako kazem da sam kod njih ranije u trgovini potrosio bar 10000€. Stvarno sam najstrasnije razocaran i na sve moguce strane svijeta cu razglasiti koliko ustvari cijenite svoje vjerne kupce. Najbitnije vam je uzeti nam pare i kad nam vidite ledja vi ste sve svoje probleme rjesili. Ne daj Boze da se nekom nesto pokvari jer racunajte da zaposleni firme Acquisitum Magnum vjerovatno nece stati na vasu stranu i pogurati da se problem sto prije rjesi. Sad bih davao i 100-200 kuna vise za istu komponentu u nekoj drugoj trgovini samo da ne moram opet trpiti ovo...kako to drugacije nazvati osim torturom nakom razmjenjenih 60 mail-ova, a problem se nije pomjerio milimetar sa pocetne tacke, sem sto sam dobio dodatne trosak puta kada sam po njihovom zahtjevu postupao i nosio telefon u ovlasteni servis i troskove dijagnostike koje trebam platiti 95 kuna jer dijagnostika ne spada pod garanciju u ovlastenom servisu.
maxa2x je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2016., 19:22   #2171
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,709
Možeš li potkrijepiti to se s nekim dokazima?
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2016., 19:40   #2172
markecSMB
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Cro
Postovi: 946
Citiraj:
Autor maxa2x Pregled postova
Ja sam ih upravo danas prijavio trzisnoj inspekciji. Kupio sam Samsung Galaxy S7 edge i treci dan ih obavijestio da su se na telefonu pojavile dvije grupe mrtvih piksela i posaljem sliku na kojoj se jasno moze vidjeti problem koji prijavljujem. S' obzirom da se radi o telefonu koji kosta 6000 kuna, a kvar prijavio vec treci dan, odmah sam naglasio da ne zelim da se telefon servisira vec da se zamjeni za novi uredjaj. Inace zivim u Banja Luci (BIH) i dopisivajuci se sa njima u pokusaju da nadjemo najlakse i najbrze rjesenje, oni meni DEVETI dan jave da moram donjeti telefon unutar SEDAM dana od dana kupovine, ako hocu da se uradi zamjena ili u suprotnom radi se standardna popravka odnosno zamjena neispravnih dijelova, a naglasio sam da to ne zelim. Pošto nije bilo teoretske sanse da dodjem sedmi dan jer su mi to javili deveti dan, obratim se udruzenju za zastitu potrosaca i dobijem uputstva da se pozovem na Zakon o obveznim odnosima clan 400, 404, 410. 424. i na Zakon o zastiti potrosaca. Tu su me krenuli ubjedjivati da ja, a ni ljudi iz udruzenja za zastitu potrosaca ne znamo protumaciti zakone kako treba i da se na taj zakon i clanove ne mogu pozvati. U udruzenju su me odmah nakon toga savjetovali da ih prijavim. Ja sam im zapretio inspekcijom, i oni su odmah kontaktirali dobavljaca i dogovorili da telefon odnesem u ovlasteni servis da se utvrdi postojanje kvara i ako servis potvrdi problem sa ekranom da cu dobiti novi uredjaj. Telefon sam odnjeo u ovlasteni servis, servis je potvrdio postojanje kvara, obavjestio prodavaca ali ni dan danas se nista nije pomjerilo sa mjesta. Proslo je 49 dana od kad sam prijavio problem sa telefonom, a ja nemam ni telefon, ni svoje novac, ni informaciju da li cu uopste dobiti novi telefon. Da napomenem da mi nisu htijeli ni odgovoriti na zadnji mail u kojem sam ukazao na kolicinu nezadovoljstva i zatrazio da mi se tacno kaze u kojoj je fazi rjesavanje mog problem. Pored toga, necu slagati ako kazem da sam kod njih ranije u trgovini potrosio bar 10000€. Stvarno sam najstrasnije razocaran i na sve moguce strane svijeta cu razglasiti koliko ustvari cijenite svoje vjerne kupce. Najbitnije vam je uzeti nam pare i kad nam vidite ledja vi ste sve svoje probleme rjesili. Ne daj Boze da se nekom nesto pokvari jer racunajte da zaposleni firme Acquisitum Magnum vjerovatno nece stati na vasu stranu i pogurati da se problem sto prije rjesi. Sad bih davao i 100-200 kuna vise za istu komponentu u nekoj drugoj trgovini samo da ne moram opet trpiti ovo...kako to drugacije nazvati osim torturom nakom razmjenjenih 60 mail-ova, a problem se nije pomjerio milimetar sa pocetne tacke, sem sto sam dobio dodatne trosak puta kada sam po njihovom zahtjevu postupao i nosio telefon u ovlasteni servis i troskove dijagnostike koje trebam platiti 95 kuna jer dijagnostika ne spada pod garanciju u ovlastenom servisu.
Žalosno.
markecSMB je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2016., 20:42   #2173
maxa2x
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2016
Lokacija: Banja Luka
Postovi: 11
Citiraj:
Autor FRipper Pregled postova
Možeš li potkrijepiti to se s nekim dokazima?

Naravno da mogu. Posto je e-mail koji sam im slao velik, morao sam ekran slikati vise puta pa spojiti tri slike u jednu, pa nemojte zamjeriti ako nije sve centrirano na slici. Ovo je samo jedan od mailova, tacnije mail u kojem sam im zaprijetio da cu iz tuziti inspekciji ukoliko ne ispune moj zahtjev i naveo clanove zakona na koje se pozivam. Nakon ovog, poslali su mi mail da su kontaktirali dobavljaca i da trebam telefon odnjeti u ovlasteni servis na utvrdjivanje kvara. Dalje mozete povezati sa tekstom koji sam okacio par poruka iznad.

http://postimg.org/image/4lvxglyfb/

maxa2x je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2016., 20:47   #2174
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor maxa2x Pregled postova
Ovo je samo jedan od mailova, tacnije mail u kojem sam im zaprijetio da cu iz tuziti inspekciji ukoliko ne ispune moj zahtjev i naveo clanove zakona na koje se pozivam.
Pa u biti se i pozivaš na krive stvari (nedostatak umjesto neispravnosti), jedino ne kužim ovo s 6 vs 8 GB.
Nije mi jasno ni ovih sedam dana, kao ni termin zamjena kod DOA u roku od sedam dana.
Zamjenu za novi uređaj ti ne možeš ultimativno tražiti.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2016., 21:02   #2175
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,351
Točno, ako si izvan poslovnice kupio proizvod (putem weba uz dostavu) sukladno zakonu imaš pravo unutar 7 dana vratiti proizvod (raskinuti ugovor) ne navodeći razlog i trebaju ti vratiti novce.
No, ako je proizvod neispravan, DOA i slične stvari trgovac ima razumni zakonski rok za popravak proizvoda, ne mora ti zakonom dati novi proizvod, ponuditi zamjenski. To je eventualno dobra poslovna praksa trgovca.
Zakonom nije definiran razuman rok za popravkom no on je oko 45 dana u praksi.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2016., 21:02   #2176
maxa2x
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2016
Lokacija: Banja Luka
Postovi: 11
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Pa u biti se i pozivaš na krive stvari (nedostatak umjesto neispravnosti), jedino ne kužim ovo s 6 vs 8 GB.
Nije mi jasno ni ovih sedam dana, kao ni termin zamjena kod DOA u roku od sedam dana.
Zamjenu za novi uređaj ti ne možeš ultimativno tražiti.
Ajmo onda ovako. Da li ti imas telefon sa mrtvim pikselima i ako to nije nedostatak da li bi kupio telefon sa mrtvim pikselima?

Zadnje izmijenjeno od: maxa2x. 14.06.2016. u 22:12.
maxa2x je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2016., 21:10   #2177
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,709
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Točno, ako si izvan poslovnice kupio proizvod (putem weba uz dostavu) sukladno zakonu imaš pravo unutar 7 dana vratiti proizvod (raskinuti ugovor) ne navodeći razlog i trebaju ti vratiti novce.
No, ako je proizvod neispravan, DOA i slične stvari trgovac ima razumni zakonski rok za popravak proizvoda, ne mora ti zakonom dati novi proizvod, ponuditi zamjenski. To je eventualno dobra poslovna praksa trgovca.
Zakonom nije definiran razuman rok za popravkom no on je oko 45 dana u praksi.
1. 14 dana
2. DOA se u većini slučajeva tretira kao zamjena za novo, i to u 7 dana od preuzimanja... Znaći nosi se u ovlašteni servis da oni utvrde da je kvar prisutan i servis odobrava zamjenu za novi uređaj. Većina tako prekticira i to je ok, jer tako bi trebalo i biti.

Evo jedan od dosta primjera kako npr Sony radi DOA, klik, što se tiče samsunga procedura doslovce ista, klik klik2 samo oni navode čak i 28/30 dana...

"zamjena za isti novi ili ako nema tog modela, zamjena za nasljednika istih, boljih specifikacija"

Sve u svemu, trebalo se ovo tretirati kao DOA ili u najgorem slučaju brzinski riješiti reklamaciju.

Znam da to većinom ovisi o ovlaštenom servisu.... btw @maxa2x u koji servis si nosio mob?

Svakako se pozovi na DOA proceduru, i kontaktiraj direkt Samsung jer ipak imaju o tome na svojem webu....
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2016., 21:11   #2178
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,473
po tome svemu maxa2x trebao si ne navoditi da ima mrtve pixele i samo vratiti mobitel u roku 7 dana a oni tebi novce

malod debilno al tako je
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 14.06.2016., 21:26   #2179
maxa2x
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2016
Lokacija: Banja Luka
Postovi: 11
Citiraj:
Autor FRipper Pregled postova
1. 14 dana
2. DOA se u većini slučajeva tretira kao zamjena za novo, i to u 7 dana od preuzimanja... Znaći nosi se u ovlašteni servis da oni utvrde da je kvar prisutan i servis odobrava zamjenu za novi uređaj. Većina tako prekticira i to je ok, jer tako bi trebalo i biti.

Evo jedan od dosta primjera kako npr Sony radi DOA, klik, što se tiče samsunga procedura doslovce ista, klik klik2 samo oni navode čak i 28/30 dana...

"zamjena za isti novi ili ako nema tog modela, zamjena za nasljednika istih, boljih specifikacija"

Sve u svemu, trebalo se ovo tretirati kao DOA ili u najgorem slučaju brzinski riješiti reklamaciju.

Znam da to većinom ovisi o ovlaštenom servisu.... btw @maxa2x u koji servis si nosio mob?

Svakako se pozovi na DOA proceduru, i kontaktiraj direkt Samsung jer ipak imaju o tome na svojem webu....
Telefon sam na zahtjev Acquisitum Magnum-a i njihovog dobavljaca odnjeo u ovlasteni servis za Samsung, Agramservis.
maxa2x je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2016., 23:16   #2180
New One
Premium
Moj komp
 
New One's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 471
ADM uvalja refurbished proizvod lošijih karaktereistika. Tak je meni bilo sa SSDom.
Od tada su mi prekriženi.
Ova DOA procedura je cool.
New One je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2016., 08:55   #2181
maxa2x
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2016
Lokacija: Banja Luka
Postovi: 11
Jeste cool ako znas za nju. Ja sam saznao tek deveti dan, tj. tek deveti dana sam dobio mail gdje sam prvi put cuo za DOA i obavjestenje da moram telefon donjeti unutar sedam dana ako hocu da telefon tude prijavljen kao DAO.

Zadnje izmijenjeno od: maxa2x. 15.06.2016. u 11:21.
maxa2x je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2016., 10:39   #2182
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
Citiraj:
Autor New One Pregled postova
ADM uvalja refurbished proizvod lošijih karaktereistika. Tak je meni bilo sa SSDom.
Od tada su mi prekriženi.
Dobio si refurbished SSD?
Ajd malo opiši kako si to ustanovio...
__________________
...
wooden je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2016., 11:09   #2183
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor maxa2x Pregled postova
Ajmo onda ovako. Da li ti imas telefon sa mrtvim pikselima i ako to nije nedostatak da li bi kupio telefon sa mrtvim pikselima?
Kupio bi na dva načina: ili u trgovini s dobrim pregledom ili preko neta, s 14 dana povrata "no questions asked".

7 dana DoA je zgodno (ne znam tko to daje, trgovac / distributer / ured), no da bi to ostvario treba uređaj i donijeti - mail nije nikakva prijava ni obaveza trgovca na neku reakciju, posebno ne ovakvu.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2016., 11:14   #2184
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Mail nije nikakva obaveza trgovca - istina.
No ovdje se trgovac nije covjeku uopce rekao da ima 7 dana da vrati uredjaj. Rekao mu je tek nakon sto je tih 7 dana isteklo. Dakle trgovac od njega radi budalu.

Opcenito imam losih iskustava sa adm-om, ali ni priblizno ovako lose. No nevazno, jer ih vec duze vrijeme izbjegavam. Nisu korektni, i ovo nije izoliran slucaj.
__________________
"There he goes.One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die"
Mileni je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2016., 11:21   #2185
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Mileni Pregled postova
Mail nije nikakva obaveza trgovca - istina.
No ovdje se trgovac nije covjeku uopce rekao da ima 7 dana da vrati uredjaj. Rekao mu je tek nakon sto je tih 7 dana isteklo. Dakle trgovac od njega radi budalu.

Opcenito imam losih iskustava sa adm-om, ali ni priblizno ovako lose. No nevazno, jer ih vec duze vrijeme izbjegavam. Nisu korektni, i ovo nije izoliran slucaj.
Prvo je pitanje tko daje tih sedam dana i na čiji trošak te gdje je to javno objavljeno, a drugo je to što oni ne moraju odgovoriti na mailove u nekom roku.

Iskreno, nemam pojma ni gdje su ni kakvi su. No ako se čovjek želi izboriti za svoja prava treba poštivati procedure. Slanje maila to nije.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2016., 11:24   #2186
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Prvo je pitanje tko daje tih sedam dana i na čiji trošak te gdje je to javno objavljeno, a drugo je to što oni ne moraju odgovoriti na mailove u nekom roku.
Gledajuci zakon - u pravu si.
No ako gledas kao kupac, onda je adm u velikim problemima. Jer na taj nacin gubis kupca. A ako je cijela ova prica istinita, onda su sigurno izgubili kupca. A vjerojatno i jos potencijalnih, jer nitko normalan kad vidi kako se isti odnose prema kupcu nece ici kod njih nesto kupovati.

Citiraj:
Iskreno, nemam pojma ni gdje su ni kakvi su. No ako se čovjek želi izboriti za svoja prava treba poštivati procedure. Slanje maila to nije.
Slazem se. Svatko treba malo bolje prouciti zakone, ali i pravila. No opet, to je utopijsko razmisljanje, jer to nece svatko napraviti, ma ni vecina. I uvijek cemo imati ovakve situacije. Ali je zato dobro znati koji prodavac ce izaci u susret kupcu, a koji ce glumiti barabu
__________________
"There he goes.One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die"
Mileni je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2016., 11:27   #2187
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Mileni Pregled postova
Gledajuci zakon - u pravu si.
No ako gledas kao kupac, onda je adm u velikim problemima. Jer na taj nacin gubis kupca. A ako je cijela ova prica istinita, onda su sigurno izgubili kupca. A vjerojatno i jos potencijalnih, jer nitko normalan kad vidi kako se isti odnose prema kupcu nece ici kod njih nesto kupovati.



Slazem se. Svatko treba malo bolje prouciti zakone, ali i pravila. No opet, to je utopijsko razmisljanje, jer to nece svatko napraviti, ma ni vecina. I uvijek cemo imati ovakve situacije. Ali je zato dobro znati koji prodavac ce izaci u susret kupcu, a koji ce glumiti barabu
Eeeee, to je ono najbitnije. Uz edukaciju.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2016., 14:08   #2188
maxa2x
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2016
Lokacija: Banja Luka
Postovi: 11
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Kupio bi na dva načina: ili u trgovini s dobrim pregledom ili preko neta, s 14 dana povrata "no questions asked".
Znaci ne bi uzeo telefon sa mrtvim pikselima i ako bi ti se pojavili vratio bi telefon jer je to nedostatak/neispravnost ili nazovi to kako hoces.

Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
...a drugo je to što oni ne moraju odgovoriti na mailove u nekom roku.

Iskreno, nemam pojma ni gdje su ni kakvi su. No ako se čovjek želi izboriti za svoja prava treba poštivati procedure. Slanje maila to nije.
Ne bih se slozio sa tobom. Da sam sve uradio usmenim putem i da sam trgovca kontaktirao samo telefonom, ne bih imao apsolutno nikakav dokaz da su mi za DOA rekli tak poslije 9 dana. Valjda je njihova duznost da me obavjeste sta trebam uraditi, a ne da ja nagadjam ili radim nesto na svoju ruku i eventualno dodjem u situaciju da izgubim pravo na garanciju ili svoja prava. Od kad sam prijavio kvar od njih sam primio 4 mail-a i u ni jednom nisam dobio informaciju za DOA. Nisam ja zaboravio donjeti telefon unutar 7 dana vec su oni zaboravili da me obavjeste da trebam donjeti telefon unutar 7 dana. Cetiri puta su mi pisali i sva cetiri puta "zaboravili". Jesam li ja kriv sto neko u ADM prima platu, a ne radi svoj posao kako treba? S obzirom da imam mail-ove, poslao sam ih udruzenju za zastitu potrosaca i na osnovo njih i kasnijih odgovora ADM-a ispunili su se uslovi da ih tuzim trzisnoj inspekciji i zatrazim provodjenje inspekciskog nadzora i na taj nacin cu traziti ispunjenje svojih prava. U suprotnom, da nisam imao mail-ove bilo bi rekla-kazala, oni bi sigurno tvrdili da su me obavjestili u razgovoru o DOA proceduri i ja ne bih nikako mogao dokazati da nisu i na osnovu cega bih onda trazio svoja prava. Snimljenim razgovorom? Na osnovu pisama koja bi razmjenjivali narednih mjesec dana?

Zadnje izmijenjeno od: maxa2x. 16.06.2016. u 14:23.
maxa2x je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2016., 14:56   #2189
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,709
Napisao sam ti već da DOA ne mora biti striktno 7 dana. Već u tvojem slučaju na samsung službenim stranicama piše 28 dana. Tako da svakako kontaktiraj agram i samsung i vidi s njima za tih 28 dana... Traži novi uređaj ili povrat novaca i gotovo.
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2016., 15:13   #2190
maxa2x
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2016
Lokacija: Banja Luka
Postovi: 11
Agram nece da preuzima nikakvu odgovornost na sebe. Odradili su dijagnostiku i to je sve na sta su pristali, a za sve ostalo su mi rekli da ganjam ADM. Juce sam kontaktirao i Samsung tako da cekam njihov odgovor. Do duse, vec su me zvali i trazili da im posaljem kopiju racuna, garantnog lista i prepisku. Trazio sam novi uredjaj, proslo je vise od 50 dana, cijelo vrijeme me zavlace i muljaju i vise nema smisla da ih kontaktiram jer mi nisu ni odgovorili na zadnjih nekoliko mail-ova. Nisam imao izbora nego da ih prijavim inspekciji.
maxa2x je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na