Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.02.2017., 19:36   #2701
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
otprilike kao i 4gb vrama na 970tki


Citiraj:
Autor Igneos Eructid Pregled postova
i jednima i drugima je u interesu da nas maksimalno izmuzu...dakle 10-15% ubrzanja po generaciji, koje se najvise prodaju zbog novih djidja midja a ne raw performancea...
Stari moj ipc pomaka od 10-15% po "generaciji" nema negdje od sandy bridgea... Znači kod intela se svelo na ništa (devils canyon, kaby) ili do 5%, ponekad i uz niži clock i/ili overclock (ivy sa sandyja, također i haswell, kao i broadwell sa devils canyona), te uz poskupljenje...

Iznimka eventualno može biti poneka instrukcija, no 1 od 1000 kupaca možda treba nešto konkretno.

Naravno AMD nije dobročinitelj, nije karitas, nije humanitarna organizacija nego samo još jedna firma koja ima za cilj zaraditi. Niže cijene će doći zbog toga jer su intelove marže jednostavno previsoke i sl. cake...

Kažem intelu je najjeftiniji 2c4t bio 900-1000kn godinama, a sad se odjednom isplati prodavati i za ispod 500kn... U takvom biznisu ako nisi debelo zaradio nisi napravio ništa (tipa najkice koje se prodaju za cca 600kn imaju troškove proizvodnje od 25kn...)

Što se tiče formiranja cijena, jedan tip je jednostavno objasnio

Citiraj:
P.S. AMD has the unenviable task of trying to put serious pressure on Intel while not putting serious pressure on AMD's return on investment. If they sell 100k units at a $400 dollar price instead of a $500 price, they leave $10M on the table. But if they cannot sell 100k at $500, but only half as many, then they have lost $20M in sales (relative to the $400 price, and somewhat less including non-realized production cost). Not knowing any of the unknowns needed to optimize income (and noting that some of the investment is recovered by sales of lesser performing Ryzens), my $399 guess above is really a stab in the dark.

AMD's pricing decision may be a stab in the dark for them also, as they have to extrapolate sales vs. price from surveys, historical precedent, and a finger in the wind.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2017., 19:37   #2702
Igneos Eructid
običan user
Moj komp
 
Igneos Eructid's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Phuket, Thailand
Postovi: 844
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
najbolja stvar koja se moze dogoditi cpu marketu je da napokon intel dobije konkurenciju i onda ovih tvojih navedenih +10/15% mozda bude pilo vodu...
nije mi jasno zasto nazivas ljude koji zele bolje performanse za manje novaca pusionicarima
krivo si me shvatio...gle, trziste je takvo da su svi u medjusobnom dogovoru...windoze i linux moraju ispratit hardver, hardver mora ispratiti igrice, igrice moraju nudit bolju grafiku, bolja grafika zahtijeva bolji monitor ili vr headset i sve to tako u krug...ako netko misli da ce ryzen donijeti neki preokret u taj uigrani sistem, je samo takva naivcina...ne samo sto sve mora ispratit sve, nego se mora i zaradit pritom i osigurati dovoljno za razvoj da se sistem nastavi istim tempom...apsolutno nista ne dobivate nekom ljubavi za bilo koga...ako ti triba komp sad, kupi fakin kaby lake...ako ce ti tribat za misec dana, kupi ryzen, ako ce ti tribat tek u desetom misecu, kupi cannonlake...

Zadnje izmijenjeno od: Igneos Eructid. 02.02.2017. u 19:45.
Igneos Eructid je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.02.2017., 19:54   #2703
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
o kakvoj ljubavi ti pricas? nismo na iskrici
mislio sam da se ovdje prica o pref per dollar
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2017., 19:54   #2704
DragonSlayer
Premium
Moj komp
 
DragonSlayer's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 675
Citiraj:
Autor lobo64 Pregled postova
AMD bang for buck (ili kako to sada zovu low end) bi po mome mišljenju trebao biti 4C no SMT za maks. 750 Kn (podrazumijevam kao maloprodajnu cijenu u HR a ne u USA na 1000 kom).
amd bang for buck ne mora značit low end, jer 8c/16t sigurno neće bit 200$ xD
al omjer cijene i performansi mora bit bolji od intelove ponude da bi zapravo bilo bang for buck.



a 10-15% nismo vidili od kada je intel preša sa lynnfielda na pješčani most.
DragonSlayer je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2017., 20:04   #2705
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Igneos Eructid ti si kupio pentiuma jer je dobar deal, ali ako netko kupi Zena po odličnoj cijeni to neće biti zbog toga jer je dobar deal nego iz.... ljubavi?!? Because of logics
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2017., 20:14   #2706
Igneos Eructid
običan user
Moj komp
 
Igneos Eructid's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Phuket, Thailand
Postovi: 844
ne, nego vidim da ekipa ceka taj ryzen ka ozeba sunce i ocekuju isusovo uskrsnuce ka izadje...ja san uzeja pentijuma jer san sad tija komp, a ne za misec dana ili des godina...a ekipa odi stedi i ceka ne bi li lovu dali amdu, ka da je amd neki spasitelj od velikog tirana intela...ja se iskreno neb cudija ni da je sam intel pomoga amdu po pitanju ipca

Zadnje izmijenjeno od: Igneos Eructid. 02.02.2017. u 20:19.
Igneos Eructid je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2017., 20:19   #2707
thunderbird
Premijum AMDebil
Moj komp
 
thunderbird's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: jastrebarsko
Postovi: 1,142
Citiraj:
Autor Igneos Eructid Pregled postova
ne, nego vidim da ekipa ceka taj ryzen ka ozeba sunce i ocekuju isusovo uskrsnuce ka izadje...ja san uzeja pentijuma jer san sad tija komp, a ne za misec dana ili des godina...a ekipa odi stedi i ceka ne bi li lovu dali amdu, ka da je amd neki spasitelj od velikog tirana intela...
Ha čuj, povijest je pokazala da je
__________________
X
thunderbird je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2017., 20:24   #2708
DragonSlayer
Premium
Moj komp
 
DragonSlayer's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 675
budimo realni, intel prodaje procesor od nekih 600-700$ za 1050$. ovo bi trebalo promjenit par stvari realno, i to je što ljudi žele, sinko. niže cijene.
DragonSlayer je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2017., 20:25   #2709
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Citiraj:
Autor Igneos Eructid Pregled postova
ne, nego vidim da ekipa ceka taj ryzen ka ozeba sunce i ocekuju isusovo uskrsnuce ka izadje...ja san uzeja pentijuma jer san sad tija komp, a ne za misec dana ili des godina...a ekipa odi stedi i ceka ne bi li lovu dali amdu, ka da je amd neki spasitelj od velikog tirana intela...ja se iskreno neb cudija ni da je sam intel pomoga amdu po pitanju ipca
ne, nego ekipa ima jednostavnu racunicu da ce za isto novaca kupiti cpu+mbo+bolji aftermarket cooler, a kod intela ce trenutno za iste novce samo kupiti cpu+mbo.

npr. isto kao sto ti nisi kupio hladnjak od 300 kn nego od 100kn
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2017., 20:29   #2710
Igneos Eructid
običan user
Moj komp
 
Igneos Eructid's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Phuket, Thailand
Postovi: 844
pa to je tako oduvijek...amd je uvik nudija vise za novce jer im tehnologija nije up to par...ryzen ce biti em amd em noviji socket od kabylake-a i nema sumnje da ce biti bolji za novce, ali tako mozete provest des godina cekajuc...
Igneos Eructid je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.02.2017., 20:30   #2711
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
strpljen-spašen kažu
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2017., 20:33   #2712
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Igneos Eructid OK ti si kupio cpu od 500kn. Teško da može bolje za te novce. Ali da si u situaciji da si mušterija za i5, i7, a da ne spominjem 2011v3 procesore drugačije bi razmišljao... Trenutno je glupo ne pričekati, osim ako nekome treba pc odmah...
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2017., 20:37   #2713
Igneos Eructid
običan user
Moj komp
 
Igneos Eructid's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Phuket, Thailand
Postovi: 844
kao sto rekoh prije, ocekujem 3c6t od amda za 500kn, ili nes drugo, ali uglavnom nekog konkurenta mome...i ne sumnjam da ce bit bolja kupnja...no ja sam imao i nekih drugih razloga za kupovinu intela, a izmedju ostalog i taj sto sam dobio kreditnu i svrbili su me soldi...
Igneos Eructid je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2017., 20:41   #2714
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Ja čekam 8c/16t , bit će podosta jeftinije od intelove 2011 platforme koje je skupa do bola.
Računam cpu 2500 i mbo 1000.

Da se riješim i7 sandy-P67 ploča-16gb ddr3 za nekih 2000kn meni dobro
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2017., 20:43   #2715
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Mislim da 0 bodova od toga(3c/6t)

Jednostavno im bude neisplativo, broj losih primjeraka u proiz procesu bi im valjda trebao biti losiji od trumpove inauguracije hehehe

Edit: Ma i da nebude, nema logike pored cistog 4c(ako ce ga biti)
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote