Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kriptovalute > Mining
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.01.2018., 18:15   #61
Firecracker
Premium
Moj komp
 
Firecracker's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Split
Postovi: 565
Imas previse gresaka, probaj prvo stock i ostavi da radi dan i onda mozes testirat sa klokanom karticom. Zašto przis karticu na max btw, nece ti dugo tako trajat?
Firecracker je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2018., 18:31   #62
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
Citiraj:
Autor Firecracker Pregled postova
Imas previse gresaka, probaj prvo stock i ostavi da radi dan i onda mozes testirat sa klokanom karticom. Zašto przis karticu na max btw, nece ti dugo tako trajat?
Ne kužim, kako misliš pržim karticu na max? Undervoltane su i manje troše i manje se griju nego na tvorničkim postavkama, a majner kad radi, on ih svejedno iskorištava 100%...

__________________
Sent from my mobile using Tapatalk
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2018., 18:40   #63
Firecracker
Premium
Moj komp
 
Firecracker's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Split
Postovi: 565
Onda Ok, mislio sam da ti je overclockana. Svejedno ne bi smio imat toliko gresaka.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Firecracker je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2018., 18:45   #64
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
Citiraj:
Autor Firecracker Pregled postova
Onda Ok, mislio sam da ti je overclockana. Svejedno ne bi smio imat toliko gresaka.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Normalno da je overclockana, ali je uz to i undervoltana
Kako drugačije misliš postići max profitabilnost?
Imaš ti Vege?

__________________
Sent from my mobile using Tapatalk
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2018., 18:59   #65
Firecracker
Premium
Moj komp
 
Firecracker's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Split
Postovi: 565
Jok, ja minam sa cpuom na X servera.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Firecracker je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2018., 20:25   #66
livada2
Registered User
 
livada2's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: nigdje
Postovi: 475
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Normalno da je overclockana, ali je uz to i undervoltana
Kako drugačije misliš postići max profitabilnost?
Imaš ti Vege?

__________________
Sent from my mobile using Tapatalk
Xmr-stak oce iamt errore-prebaci se na sgminera. ak i dalje iams errore definitivno si je preprzio. ktome sgminer ti nema fee znaci taman da ti pokrije fee od xmrstacka 2%

to imas vege 64? i na 2k HR si?
ja sam svooje ipak malo spustio i drzim si vege 56 na 1850 a ne na 1900 kolko idu. Razlika je premala za dosta vecu buku na istim postavkama. A tih par kuna vise cu nekako prezalit

radis iz watmana postelavanja ili si na OverdriveNTool?
ja drzim memori na 1090 -a moze na 1100 al oce zblokat tu i tam kad palim i gasim miner kad saltam coinove.
bios je od 64 i spustio sma ipak 3% gpu i nije na maximumu 1408 nego je na 1367mhz.
temperature na 60C i ventilatori vrte na 2200-2500 .S time sto je sve u zatvorenom midi tower kucistu sa 2 ulazna ventilatore i bez izlaznog ventilatora. Znaci na openairu bi temperatur abila barem 5 stupnja niza
livada2 je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2018., 21:03   #67
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
Citiraj:
Autor livada2 Pregled postova
Xmr-stak oce iamt errore-prebaci se na sgminera. ak i dalje iams errore definitivno si je preprzio. ktome sgminer ti nema fee znaci taman da ti pokrije fee od xmrstacka 2%

to imas vege 64? i na 2k HR si?
ja sam svooje ipak malo spustio i drzim si vege 56 na 1850 a ne na 1900 kolko idu. Razlika je premala za dosta vecu buku na istim postavkama. A tih par kuna vise cu nekako prezalit

radis iz watmana postelavanja ili si na OverdriveNTool?
ja drzim memori na 1090 -a moze na 1100 al oce zblokat tu i tam kad palim i gasim miner kad saltam coinove.
bios je od 64 i spustio sma ipak 3% gpu i nije na maximumu 1408 nego je na 1367mhz.
temperature na 60C i ventilatori vrte na 2200-2500 .S time sto je sve u zatvorenom midi tower kucistu sa 2 ulazna ventilatore i bez izlaznog ventilatora. Znaci na openairu bi temperatur abila barem 5 stupnja niza
Znaci sgminer je bolji od xmrstaka? A koja verzija sgminera? Mozes li mi frknit postavke .bat fajla za sgminer?

Da, 64, 2k. Overdrive+reg fajlovi za 1100/1408. Ako smanjujem CPU onda pada hashrate. Undervolt CPUa na 870, meme na 850. Na cca. 70 stupnjeva su, ventovi na 1600rpm. Troše oko 165W svaka.
Mogu jos smanjiti target temperature i drzat ih na 60, ali onda dizu rpm, a ne znam jel mi se to sluša

Zadnje izmijenjeno od: Neo-ST. 19.01.2018. u 21:52.
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2018., 00:02   #68
livada2
Registered User
 
livada2's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: nigdje
Postovi: 475
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Znaci sgminer je bolji od xmrstaka? A koja verzija sgminera? Mozes li mi frknit postavke .bat fajla za sgminer?

Da, 64, 2k. Overdrive+reg fajlovi za 1100/1408. Ako smanjujem CPU onda pada hashrate. Undervolt CPUa na 870, meme na 850. Na cca. 70 stupnjeva su, ventovi na 1600rpm. Troše oko 165W svaka.
Mogu jos smanjiti target temperature i drzat ih na 60, ali onda dizu rpm, a ne znam jel mi se to sluša
Meni 56 nejde undervolt ispod 900- isto koristm reg fileke 1100/1408 al smanjnjem od 3% i watmanu dobijem dosta tisi stroj (hladniji ) naustrab 20hr po kartici- pa zato smanjujem. Ti si svoje opako nagario. Velika je to temperatura. Kontroliraj si temperaturu memorije da ti ne izgore.
Ipak su moje zatvorene skroz u kucistu i imam 60 temperaturu sa 2000-3000RPM.


SGMINER 5.5.5gm koristim jer mi samo on radi i neznam zasto- cak sam kombiniro sgminer iz nicehasha jer onaj s stranice mi nikako nije htio pokrenut kartice uvjek neki error.

Pokrece se iz .bat datoteke koja poziva .config datoteku

start.bat ::::
@echo off

setx GPU_FORCE_64BIT_PTR 0
setx GPU_MAX_HEAP_SIZE 100
setx GPU_MAX_USE_SYNC_OBJECTS 1
setx GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100
setx GPU_MAX_SINGLE_ALLOC_PERCENT 100

:loop
sgminer -c sgminer.conf --gpu-reorder
echo restart miner...
goto loop

pa onda
@sgminer.conf ::::

{
"pools":
[
{
"name": "COIN IME",
"url": "stratum+tcp://mypool.online:7777",
"user": "ADRESA",
"pass": "x",
"priority": "0",
"profile": "xmr"
}
],
"profiles":
[
{
"name": "xmr",
"algorithm": "cryptonight",
"rawintensity": "1880",
"worksize": "8",
"gpu-threads": "2"
}
],
"default-profile": "xmr",
"no-extranonce": true,
"gpu-platform": "-1"
}

to je to i meni tako radi. ako ti nece kartice pokrenut mjenjaj "gpu-platform": "-1" u 0 ili 1
pigraj se i sa "rawintensity": "1880",npr nicehash sa sgminerom koristi raw 1850 i worksize mu je 10 sto je sam odredio za moje vege 56 . u xmr-staku sam imao raw na 2014 / 1880 tak d ase znas ravnat

Zadnje izmijenjeno od: livada2. 04.02.2018. u 01:27.
livada2 je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2018., 01:01   #69
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976







Probao restartat kartice, svejedno.
-->
Konfigurirao sgminer, i ruši se s bilo kojom opcijom osim ako stavim gpu-platform na "1".

A ne radi ni onda, nego izbaci ovo:








Probao restartat kartice, svejedno.
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2018., 01:28   #70
livada2
Registered User
 
livada2's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: nigdje
Postovi: 475







Probao restartat kartice, svejedno.
probaj prvo s nice hash dal ti radi s sgminerom njegovim. ako radi onda koristi taj njegov. ja sam isto kemijao i ubacio exe od nice hasha jer mi nije htio ni startat. probja skinut noviju verziju. ima 5.5.6 al meni ta nije htjela radit mozda tebi oce jer imas vegu 64 a ne 56. malo ruda al 2% nije za bacit
-->
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Konfigurirao sgminer, i ruši se s bilo kojom opcijom osim ako stavim gpu-platform na "1".

A ne radi ni onda, nego izbaci ovo:








Probao restartat kartice, svejedno.
probaj prvo s nice hash dal ti radi s sgminerom njegovim. ako radi onda koristi taj njegov. ja sam isto kemijao i ubacio exe od nice hasha jer mi nije htio ni startat. probja skinut noviju verziju. ima 5.5.6 al meni ta nije htjela radit mozda tebi oce jer imas vegu 64 a ne 56. malo ruda al 2% nije za bacit
livada2 je offline   Reply With Quote